Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

neurologia
25. jan 2010

julia30
clo platis (len ked si objednavas z USA)aj to len vtedy ak je to uz nad urcitu sumu....
z anglicka sa ziadne clo neplati a ja tiez objednavam vela z ebay a este aj s postovnym sa oplati a niekedy nieje ziadne alebo uplne smiesna suma....najlepsie je napisat predajcovy ze za ake postovne to posiela do tej a tej krajiny...
ak som nieco napisala zle alebo to nejak pomotala baby opravte ma 😉

jaandy
25. jan 2010

no su take aukcie kde pisu ze kostenlos alebo anglicky free shipping a to potom drazis a nepytaju postovne od teba, ale treba si pozriet na tej druhej karte ze ci je bez posotvneho len do domacej krajiny alebo do celeho sveta 😉 (prva zalozka je popis a druha je o postovnom a tak, je to hned pod obrazkom produktu ktory si otvoris)

napr tu si otvor zalozku versand und zahlungsmethoden 😉
http://cgi.ebay.de/Orange-Baby-Cloth-Pocket-Dia...

linnetka
25. jan 2010

ja tiez prazenicku najprv zaperiem zlcovym alebo lanza mydlom, ak nezide celkom necham mydlo posobit na plienke v kybly. zatial nemam ani sol na skvrny ani puer a plienky su bez flakov. pouzivam len prach na pranie. toho slizu sa bojim, aby sa mi nepokazila pracka, mame strasne tvrdu vodu.
niekto tu spominal, ze sliz do novej pracky nie.

a este ecover je len gel na pranie, alebo je aj v praskovej podobe?

izabelkak
25. jan 2010

linnetka ak perieš v prášku tak ani dla mna sol nemusíš, stačí ten žlčák, ale orech samotné nevyperú ako prach, k slízu ani ja nedávam sol lebo je tam tá kryštalická sóda, tá aj zmakčuje vodu, tiež máme velmi tvrdú ale my nemáme novú práčku tak zatial slízujem, inak som teraz kúpila v DM tekutý frosch vraj v biokvalite nemáte niekto s ním skúsenosť?

no ten ecover by aj mna zaujímal lebo čo som videla tak len tekutý, skor sonett som videla aj prach...

neurologia
25. jan 2010

viem ze ecover je aj ako prach len neviem ci ho na sr dostat....viem velmi som nepomohla ☹

tynushqa
25. jan 2010

ahojte, nema niekto navod ako upliest vlniaky? 😅

linnetka
25. jan 2010

tynushqa, toto mam ja ulozene v pripade potreby, raz tu niekto hadzal link http://www.strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html

tynushqa
25. jan 2010

linnetka dakujem 🙂

stuplik174
25. jan 2010

Ahojte podobne ako katarina.banska ani ja nemam s plienkami skusenosti 😀 .celkom ma lakaju tie latkove,len som z nich mimo 😕 .nasla som na odporucanie stranku kde ich kupit ale pouzivaju sa do nich nejake vkladacky.to uz sa vobec klasicke stvorcove plienky nepouzivaju?alebo je to na mne co do tych nohaviciek pouzijem?prosim o radu. 😀

labutka
25. jan 2010

ecover prasok na pranie som kupila v ekoobchode slnecnica, na dulovom namesti v BA. www.slnecnica.sk

baby, tie co ste z BA, budu prezentacie latkoviek. dam vediet kedy.

stuplik - stvorcove plienky sa pouzivaju, ale ak si chces latkovanie ulahcit, su aj nohavickove plienky. vkladacka sluzi na zvysenie savosti plienky.
zjednodusene (takto to chape aj moj manzel) - davas plienku z latky, a na to nepremokave vrchne gate. do vnutra tej plienky (ak potrebujes - ides na dlhsi cas von, na noc, mas dieta - hasica) mozes dat vkladacku, plienka nasiakne viac.
alebo mas plienku all in one - ktora je akokeby zosita plienka a vrchne gate. vysvetlila som to dost zrozumitelne? 🙂

stuplik174
25. jan 2010

Ahoj Labutka tak velmi pekne dakujem.takze si mozem kupit aj klasicke plienky aj vkladacky a samozrejme tie vrchne gate?v podstate sa pouzivaju len obycajne plienky a gate ale na zvysenie savosti vkladacky,ze?super,dufam ze som to pochopila a velmi pekne este raz dakujem

julia30
25. jan 2010

dakujeeeeeeeeeeem za vysvetlenie ;) velmi velmi velmi fkat dikes moc ) lebo som planovala nasit hajpi dajpi z bambusu ale toto je jednoduchsie a dokonca to vychadza aj lacnejsie 🙂

linnetka
25. jan 2010

stuplik v podstate ano, ale okrem obyc.plienok pouzivas tzv. nohavickove, ktore maju tvar ako pampersky, ale su z latky aj savost tychto plienok, zvysujes podla potreby vkladackami.

labutka
25. jan 2010

stuplik, len pozor na novodobe stvorce - su dost gazove, vhodne akurat tak pod hlavu. ak chces kvalitku - MaM Happy Squares, alebo Kikko bambusove farebne stvorce. kukni do mojho latkoveho albumu.

stuplik174
25. jan 2010

Fuha labutka tak ty si toho vyskusala!!!tak velmi pekne dakujem za rady.a tie kvalitnejsie stvorce od tych znaciek co si napisala sa daju kupit na svk ci si ich objednavala z netu???

labutka
25. jan 2010

v SR je jediny kamenny obchod v BA, kde maju ale len plienky baby lucy a popoliny. vsetko ostatne musis riesit cez net, alebo mozes sa prist pozriet na prezentaciu, kde si plienky aj ochytas.
objednavala som zo slovenskych stranok, ale aj z anglicka.

labutka
25. jan 2010

Blavacky, buduce latkarky, tu su prezentacie:
http://www.latkovky.sk/index.php?akcia=prezenta...

emjee
25. jan 2010

baby mne sa na viacerych plienkach spravili hnede fliaciky od olejicka (citronova trava, lebo citron ani levandulu som nezohnala) 😔 co s tym? neviem kam ten olejcek kvapnut, aby som nemala vsetky plienky zababrane od toho, teraz som to dala na vatovy tampon a tak do sacku na plienky, uvidim, dufam, ze sa mi nepripletie do prania 😅 😀

a este mam otazku - na fuzzibunz aio je napisane prat na 35 stupnoch, kedze vsetky ostatne periem na 60, nechce sa mi tieto prat zvlast, neviem ci ich tiez risknut a prat na 60, lebo na 40 mi ostatne smrdia 😝

dahlia23
25. jan 2010

emjee a aký olejíček to máš? mne sa fľak urobil len od mandarinky, lenže mandarinka nie je vo vode rozpustná, potrebuje nosný olej...
levandula bola v pohode, aj tea tree... je pravda, že kupujem 100% prírodné silice od Nobilis Tilia, tak záleží aj od výrobcu...
a kvapkala som buď na bubon alebo vrecko s orechami. 😉

julia30
25. jan 2010

ja to davam do nadobky na avivaz a ani mandarinka mi nikdy nerobila problem a kupujem to iste co dahilia23 🙂

a inak ak si myslela, ze v kybli ked skladujes tie plienky mi to tak vychadza s tym vatovym tamponom ;) tak ked mam prazdny kybel na dno nakvapkam tee tree oil a cele to prevoniava postupne ked tam tie plienky hadzem a periem ich kazde 2 dni 🙂 uz len preto aby sa nezacali rozkladacie procesy mocu tvorit.

takze tak 🙂

emjee
25. jan 2010

myslela som do kybla ked to kvapnem - tiez periem kazdy 3 den a ked nedam ten olejicek - citronova trava - tak to je puch, ze dovidenia 😝

emjee
25. jan 2010

je to 100% silica, vyraba Fantazia Prievidza

crysmile
26. jan 2010

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30240293&tab=1 co hovorite na toto, a preco to tak malo stoji?

jaandy
26. jan 2010

kvapkala som do octu v priehradke na avivaz...plienkny mam na balkone, teraz je zima nesmrdi nic 😉 a vlete nech si smrdi kolko chce 😀 , ale nie tak po 2 dnoch to je uz citit v lete 😉

dahlia23
26. jan 2010

crysmile, vyzerá to zaujímavo.... ale fakt lacné....
emjee, a tie plienky skladuješ v kýbli nasucho? prípadne vyhoď kýbel na balkón, teraz je dosť zima....
a ja som to robievala tak, že som pred praním šupla plienky na plákanie a až potom som ich oprala, hlavne, keď Lenu bola väčšia a prali sme menej často a samozrejme, ten moč už aj inak smrdel... 😝

julia30
26. jan 2010

ja inak skladujem na suho v kupelke balkon nemame byvame na prizemi :( a zatial teda nesmrdele a ten kybel mam bez dekla 🙂 uvidime co bude v lete

dahlia23
26. jan 2010

v lete si kúpiš kýbel s deklom 😀

julia30
26. jan 2010

ja ho mam len nepouzivam 🙂

a v lete dufam, ze budem byvat uz aj s balkonom 🙂

juju
26. jan 2010

baby to je smola ze na SK sa nedaju zohnat vyrobky ecoveru, ja mam obchod na 20 krokov, kde maju od nich vsetko a zatial je to podla mna porovnatelne s pracimi praskami. Na plienky som rozmyslala ze kupim Batole, najma ked pojdem za rodicmi na dlhsie - neviete aky je ten prasok (mal by mat eko certifikat)
tu su uzitocne vyrobky Ecoveru

Bielidlo: http://www.ecover.com/NR/rdonlyres/D5E7EB9E-75F...

Praci prasok: http://www.ecover.com/cz/en/Products/Laundry/20...

Tekuty prasok DELICATE: http://www.ecover.com/NR/rdonlyres/3A27A498-B41... (asi budem pouzivat na detske veci)

Odstranovac skvrn: http://www.ecover.com/NR/rdonlyres/87782DA1-B18...

crysmile
26. jan 2010

juju, ja batole pouzivam uz od zaciatku ako mam malu..teraz sa mi minul, tak davam orechy.. som s nim spokojna, vona je nevtierava, jemna a detska.. nemenila by som..