Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jaandy
30. jan 2010

katja7
ja mam tie cinske a podla mna su fakt dobre, je tam vkladacka, ale keby malej bola malo tak tam das aj klasicku stvorcovu plienku, paradne sa tam zmesti, zmensuje sa aj pre male babo, ale tie zmensovacie plienky nesedia po zmenseni na 100% takze par viacvelkostnych pride vhod

lilly2711
30. jan 2010

ZAJACIQ Matej ma uz 17 mesiacov. Ked bol malicky pouzivali sme spodne velurky a bambusky a na to vrchne Imse-vimse. Ale ked sa zacal viac hybat nepacilo sa mu, mat velku plienku. Presli sme na kapsovky a Itti-bitti a pod. Vyhovovalo aj preto, lebo mal malu dupu, nepotrebovali sme väcsie oblecko a casto kakal,tak sme len vyhodili pokakanu separacku a mokru vkladacku sme vymenili za suchu a ten vrsok nam ostal, ak bol suchy a cisty.
GRO-baby mame my a ako som pisala, u nas su najoblubenejsie. Nam osobne najlepsie sadli a aj ked nemame original vkladacky, dobre nam tam sedi hocico.
Bavili ste sa o prani. Ja periem v takom ECOprasku na plienky a citlivu pokozku. Tu u nas ho maju v kazdom lepsom obchode. Nam vyhovuje a dokonca trosicku aj vonia.

lilly2711
30. jan 2010

O tie disany neporadite???
pytala som sa ci su vhodne na citlivu alegizujucu pokozku? nemate skusenosti? ci nedrazdia na skrabanie???

dahlia23
30. jan 2010

lilly, prosím ťa, čo je to za prášok? 😉

lilly2711
30. jan 2010

Dahlia dam tu link na ten prasok, povie ti to viac,ako keby som to mala opisovat. 🙂
http://www.simplywashing.com/laundry/simply_pure/
Nie je drahy, nikto z nas nan zle nereagoval, plienky su pekne, ciste, periem LEN na 40 nikdy nie viac.
A to som ja silna alergicka na prasky a pod. A kupila som ho vlastne na plienky najprv a koli Matejovmu zapalenemu zadocku a teraz periem vsetko v nom.
Neviem sice, ci ti to velmi pomoze, lebo ja som z UK, ale mozno ho niekde najdes, alebo ho zasielaju aj na SK.
Pre nas je naozaj NO 1. 😉 😉 😉

baskaj
30. jan 2010

lilly - prosím ťa, a tie gro sedia dobre okolo nožičiek aj keď sú zmenšené? (vy používate asi už nezmenšené, čo?). a držia dobre tie zmenšovačky? lebo na niektorých značkách sa ľahko rozopínajú... dík!

lilly2711
30. jan 2010

Baskaj pouzivali sme ich aj ako zmensovane, lebo Matej nie je valibuk 😉 . Drzali dobre a to je riaden sibalisko. Neviem, ale on ako neposedne dieta v tych zmensenych riadne behal a teda si nepamätam, ze by sa nam rozopli tie cvocky. Pre pr. ako 14 mes. sam vyliezal na poschodovu postel po schodikoch ale aj z manzelskej preliezal na poschodovku 😀 😀 😀 . Museli sme ho strasne strazit 😒 😒 😒
Inak tieto a este Bumgenius kapsovky sme nikdy neprecikali okolo noziciek. Na ostatnych sa nam to obcas stalo, ked sme nepouzili oroginal vkladacky, alebo sme ich tam dali vela ☹

dahlia23
30. jan 2010

lilly, ďakujem 😉 nevšimla som si, že si v zahraničí. ale to nevadí, popátram, možno na niečo natrafím. lebo ja som v práškoch veľmi opatrná. lenže to, čo je u nás eko, väčšinou moc dobre nevyperie. ☹
a som rada, že máš dobré skúsenosti s gro baby, lebo mám aj ja pre krpca nachystané, len neviem, čo od nich čakať. 🙂

lilly2711
30. jan 2010

DAHLIA ja som tiez opatrna. Ako decko a pubertacka som stravila v nemocniciach viac casu ako inde. Koli ekzemu som musela az na infuzie. Manzel sa zo mna smeje, ze vsetko skumam a kontrolujem a pozeram na webe 😝
Na Gro baby nam vyhovuje velmi ten vrch, ze je taky siroky a da sa suchac zapnut variabilnejsie ako na inych. Pomohlo nam to najmä, ked sme prechadzali z jednej velkosti na druhu a odopinali cvocky zmensovacie.

baskaj
30. jan 2010

lilly - ďak! 🙂

etuska
30. jan 2010

labutka-dik 😉

tamka84
30. jan 2010

ahojte babenky, tak už aj my máme Gro baby odskúšanú a zatiaľ sa mi veľmi pozdáva. Super sadla, len to sušenie toho vnútra je trocha dlhšie ako som čakala, ale nevadí 😉 Pri druhom mimi určite dokúpim ďalšiu, čož bude dúfam čoskoro 😀

dudri
31. jan 2010

sol na skvrny
DM-Denk mit a
Puer
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/21-1-Ek...
to su rovnake ucinne? aj EKO

DM je eko?

dahlia23
31. jan 2010

dudri, pri tom Denk mit by som si s eko nebola úplne istá. ja tú soľ nepoužívam, som skôr na Puer. 😉

labutka
31. jan 2010

ked porovnam gro baby a bum genius, tak gro baby je asi o 1,5 cm uzsia. my sme uz ties skusali a su kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne. 🙂

baskaj
31. jan 2010

labutka - ale či sú aj dobré! že sú kraásne, to aj my vieme 😀 😝 ale ako čítam, viaceré ste spokojné, tak už sa aj ja na ne namotávam...

veronika2509
1. feb 2010

Ahojte, potrebovala by som od vás pomoc. Nedávno som si kúpila pre svoje kinderko štvorcové bavlnené plienky, nejaké som mala ešte po svojej sestre majú cca 15 rokov a sú stále krásne biele hrubá bavlna no ozaj kvalita na vtedajšiu dobu a čo som si kúpila teraz tak po opratí neviem kde je koniec, sú nejaké naťahovacie hoci to má byť 100bavlna. kupovala som ich cez internet od prisababy no nič moc. Nemáte niektorá kúpené a odskúšané nejakú inú značku ktorá sa oplatí a hlavne je to kvalitná hrubá bavlna?ďakujem pekne

jaandy
1. feb 2010

veronika 2509

dobre su: bambusove kikko, bavlnene kikko a bavlnene mam happy square 😉 , zevraj aj lux eco...

pohladaj najlepsie ceny v eshopoch alebo na mmb 😉

veronika2509
1. feb 2010

ďakujem takže pri týchto značkách sa nemusím báť že nebudú priesvitné a uvidím cez ne 100km? 😀

emmka3
1. feb 2010

veronika, bavlnene Kikko kup len Lux alebo Eco Lux ... obycajne Kikko su lacne, ale aj nie moc dobre 😉

zfidorka
1. feb 2010

ahojte, odporucali by ste Itti Bitti SIO ako nocnu plienku uz od narodenia? treba ju potom este niecim dovypchavat, alebo stacia tie originalne vlozky?

veronika2509
1. feb 2010

Ahoj emmka3 pozerala som ich a máš s nimi asi skúsenosti a chcem ešte vedieť nežmolkujú sa?

emmka3
1. feb 2010

tie obycajne sa mi trosku, ale to si clovek ani nevsimne ... tie Lux nie, tie su pevne, drzia tvar a zatial bez zmolkov ... ale moje naj naj su MaM Happy Squars 😉

fidorka, v ziadnom pripade ... to je moj nazor ...
1. plienka uzka (najuzsia) medzi nozickami, co pri novoskovi nie moc dobre, kedze by sa malo aspon po vysledky klbikov balit na siroko
2. chlpatica a prazenica tiez nejde dokopy
3. AIO plienocky na novoska celkovo asi nie, len na paradu k Dr., vonka a tak ...
4. nedovypchavam, nepouzivam ich na noc, skoda ich ale ako bod 3. 😉

hadam som pomohla 🙂

emmka3
1. feb 2010

veronika a fidorka, kuk moj latkovy album ... na zaciatku mam obsiahlu recenziu vsetkych plienociek, ktore sme mali, resp. stale mame 😉

lilly2711
1. feb 2010

ZFIDORKA ja sa pripajam k Emmke. Matej ma 17 mes. v noci uz malo cika, lebo sa nebudi na kojenie len raz za noc cca, ale aj tak sa nam ani pokus o pouzitie Itti-bitti v noci neosvedcil. A to najmä preto, ze je to naozaj uzka plienocka medzi nozkami a nemozes ju velmi vypchat nad jej ramec, lebo budu medzi nozkami pretekat.
Nam sa sice na noc neosvedcili spodne plienocky s vrchnymi, lebo Matejovi vadilo to, ze mal mokre aj po okrajoch, ze vlastne bola cela spodna plienocka mokra, skrabal sa v noci a zlostil. Na noc davame my kapsovky Bumgenius vypchate bambusovymi stvorcami a a v UK kupenu znacku Lollipop , ma vsite vnutro ale napriek tomu dobre schne.Na ne netreba vrchne gatule.

EMMKa perfektny album, si perfektna na inspiraciu!!! A ty si co myslis o Disanach pre alergika???

emmka3
1. feb 2010

lily, ake disany mas na mysli? zavazovacky alebo vlnaky?

izabelkak
1. feb 2010

ja myslím že lilly myslí asi vlniaky, ono to treba oskúšať, ja som bola práve dnes u kožnej a pýtala som sa jej či by som spoznala napr. podla infadolanu či je malá alergická na lanolín, neviem či presne nepočula čo sa pýtam, odpovedala všeobecne, že suchá kože moc dobre lanolín neznáša? tak neviem...
a Ty máš lilly dieťa alergika či ekzematika? my máme sebeoric.dermatitídu - suchú kožu a vyzerá to že na látkovky možem akurát tak zabudnúť, malá ma v miestach kde sú gumičky stále podráždenú kožu, zadoček na polkach pod chrbátikom sme úplne nepreliečili ani po dvoch týždňoch natierania imazolom ... mám z toho blbý pocit ale vyzerá to pre nás zatial dosť beznádejne ...
tak možno keby si si radšej skúsila kúpiť vlniaky z druhej ruky a uvidíš ako sa osvedčia aby si potom neprišla o peniaze... ja som veru prerobila statne... ani neviem či plienky odkladat pre druhé mimi, či tie gumičky v tých plienkach prežijú a kolko asi tak....

veronika2509
1. feb 2010

Ahoj dakujem emmka3 za parádnu odpoved aj s ukážkou, tiež mám vytipované zatial Happy Squars a Eko Lux. No ešte som natrafila na mmb plienky od firmy hybler s tými nemáš alebo nevieš aké sú? jedna pani ich predáva no vraj su na nich aj žmolky.Ďakujem pekne zatial

crysmile
1. feb 2010

ahojte, poradite mi prosim nejake dobre prsne vlozky? nieco co maju na brane, robim vybavicku jednej znamej..

izabelka, asi by som si stvorce nechala, ostatok predala.. lepsie ako keby ti to malo vyjst na vnivoč.. ale zalezi kedy planujete druhe babo..

veronika, od hybleru neber, to su tiez take gázy.. ja som za kikko lux a happy squers.. radsej kup kvalitnejsie, lepsie aj drzia tvar, ja si pamatam, ked som kupila naivne kikko klasik a nebol to stvorec uz po prvom oprati..
chcela som sa opytat, co pouzivate stvorce od zaciatku, nie je to velky rozmer na novoška tych 80*80?

emmka3
1. feb 2010

izabelka, ked vam nepomaha imazol, skuste poprosit dr. nieco na baze nistatinu ... my sme v lete mali tiez problemy, imazol to este zhorsil (je tam clotrimazolum a ten ani ja celkom nemusim), tak nam dala spravit taku mast a ta za 2 natretia uplne vsetko vyliecila ... a samozrejme PUL isli z domu, uz len vlnakujem a natahovacky su naj, lebo nikde netlacia 🙂

veronika, Hyblerky mala moja setra, takze ona na ne neda dopustit 😉 ale nic ine neskusala 😉 ... pranim neuveritelne zhrubli (co Mam stvorce, ani Imse Vimse muselin vobec) a su len o nieco "hrubsie" ako klasicke Kikko, lepsie jej drzia tvar ako tie moje "gazicky" ... takze pod hlavu OK, mozno na balenie nasiroko (2ks na obdlznik) vydrzia o min dlhsie ako klasika Kikko ... skus este na skusku bambusove Kikko, sice su z nich casom obdlzniky, ale savostou su asi top ... bambus je predsa len bambus

lilly, ak mas na mysli natahovacie Disany, vlnaky, tak s nimi som spokojna, aale tak ako pise Izabelka, neviem ako by reagoval tvoj maly na lanolin ... skus na skusku nieco z bazara, su za dobre ceny a ked lanolin nesadne, tak nebude luto penazi ... resp. kup aj nove, vyskusaj a ked nesadne, tak predas