Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
17. feb 2010

maťka, daj si to pol na pol. mne sa páčili viac tie hamiko, ale tiež som mala 12/12 🙂

buchty sa ešte pečú... včera som dostala na ne takú chuť, že koniec. a to už druhý týždeň nevarím, lebo sa nejak necítim. ale buchty sú buchty 😵 😵 😵

dahlia23
17. feb 2010

zfidorka,
presne, prestrihla som ich napoly, lebo inak to bolo hrozne hrubé poskladané.
a skladala som ich podľa tohto:
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

izabelkak
17. feb 2010

ja by som možno ešte položila otázku takto - kúpila by si si dnes dahlia BL clasic keby si ich nemala po Lenke?

martina05
17. feb 2010

Izabelka ... dobrý nápad 😉 😉

julia30
17. feb 2010

joj a keby ich objednaval niekto pr5i tn tak by som sa asi pridala 🙂

ewulalia
17. feb 2010

🙂 cafte baby,
no dnes to tu fičiiii, nestíham čítať 😉

aj teoria plienkomanie je zaujimava.. ale prax je prax 😀 viem to z vlastnej skusenosti .... preto mam opat par praktickych otazok pre zrucnejsie a skusenejsie:
na pranie vlniakov: staci preprat v rukach - vlazna voda + obyc. jadrove mydlo na pranie? alebo musi byt nejaky speci praci prostriedok na vlnu? ... je mi jasne ze potom nalanolinovat.

puer - perkarbonát sodný, sóda obohatená o kyslík ... to v podstate to iste ako pracia soda... len s bonusom? okrem bieliaceho ucinku nema aj zmackovaci ucinok? alebo je to podobne ako sol na skvrny?

ad velkost vlniakov: aku velkost by ste poradili? myslim popoliny - Mko (5-10kg) al. uz L (9-15kg) Aktualne vazime 6650g. alebo Disany uz asi velkost 74/80 ... alebo?

dahlia23
17. feb 2010

izabel, to je dobrá otázka... 🙂
určite by som kúpila radšej nohavičkové (a hľadala by som čo najlacnejšiu alternatívu, čím BL bezpochyby sú) než kupovať štvorce.
ak by sa mi podarilo, tak by som kúpila BL možno z druhej ruky alebo tie hamiko. ja neviem, ja som s nimi bola spokojná. určite by som nemohla kupovať celú výbavu systém GB ale BG a podobne. Lebo toľko peňazí by som jednoducho vraziť do plienok nemohla.

julia30
17. feb 2010

ewulalia ja pouzivam toto http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=104411

pomec cena vykon je slusny skoro az velmi dobry 🙂 a hlavne je to vsetko s certifikatmi ze je to bioodburatelne 🙂 ale fakt sa mi to osvedcilo aj ako bielidlo aj ako prasok na pranie to pouzivam kombinaciu vlastne ako zaklad praciu sodu a k tomu bielidlo ak periem pod 60stupnov tak davam aj aktivator pomer pracia soda s bielidlom 2:1 a staci to je to v pohodicke a bielidlo davam aj k orechom a ked periem malej veci periem v geli z orechov a s bielidlom ked je treba a aktivatorom ked nie je treba len v geli z orechov 🙂

dahlia23
17. feb 2010

kebyže nemám tie plienky po Lenke, tak kúpim tieto, na mimi:
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=0&id=0&a...
aj som po nich pokukovala, lenže mám toho fakt dosť, mm by ma už asi zaškrtil.... 😅

dahlia23
17. feb 2010

ja som tiež dlho používala mydlový sliz / orechy + puer. len to prádlo ostalo také nejaké.. no, teraz vyzerá lepšie 🙂

ale puer + aktivátor som kúpila znova, na plienky to s orechmi bude fajn. naše veci periem v gele z orechov iba čierne veci na 30. zbytok periem v eurone na max 40. ja 60tku nepoužívam, ale pri plienkach isto budem.

julia, som bez compu, mám len domáci stolový, tak ani skype nemám... ☹ ma zadrhne, keď mu ho sem nainštalujem 😀

julia30
17. feb 2010

tak som sa hecla a objednala oc to z plienka.sk 🙂 to budu doma zasa pindy :D ale zvladneme to 🙂

julia30
17. feb 2010

dahilia sak ja len pozeram ci si este doma laebo uz nie :D sak cakam ze co a ako 🙂 my spinkame tak dufam, ze aspon 20 min este pospime a potom pojdeme von 🙂 poobede budete spat ci jako to mate nepojdete aspon na prechadzku okolo domu aokolo tretej ? ze by sme dosli busom 🙂 ?

ewulalia
17. feb 2010

julia....
takze potrebujem aj sodu, aj puer aj ten tead aktivator (ked periem na menej ako 60°C)... chapem spravne? Ja som ten puer myslela pridat k pracim orechom. Pripadne namocit pradlo so skvrnami do horucej vody + puer... a potom šupsnut do pracky s ostatnym vyprat.

ewulalia
17. feb 2010

julia.. a co si to objednala z plienka.sk?

izabelkak
17. feb 2010

dahlia tak celá výbava BG a BG by bola pre mňa nepoužiteľná, doma fičíme len na vlniakoch a aj von plánujem chodiť vo vlniakoch a radšej namiesto AIO kúpiť nejaké savejšie nohavičkové, BG som kupovala len koli cene inak AIO zatiaľ ďalšie nechcem, je jasné že ako dieťa rastie menia sa aj potreby, momentálne to vidím takto, ale u nás je to hlavne s ohľadom na pokožku, keby sme nemali citlivú asi by som zase písala inak....

ewulalia disany 74/80 rozhodne nie, tie máme od 4 mes. kedy mala Iz tuším 5 kg a vtedy boli akurát , teda aj teraz sú jej dobré sú dosť pružné ale vo vačších by sa isto nestratila tak škoda kúpovať menšie, to číslovanie je tak o číslo pozadu či akoby som to napísala ... u popoliniek som čítala že to číslovanie sedí, tak ale nech radšej napíše niekto kto ich má...

julia tie tvoje pastelky z toho bambusového velúru musia byť podľa mňa špičkové, tie ticho závidím...

dahlia23
17. feb 2010

HD je dobrý strih plienky - je to premyslené, že to rýchlo schne a dá sa používať dlho. a z bambusu musí byť fakt úplna paráda... ale keď ja som taká lenivá to šiť.... 😒
my si ideme lahnúť, ja som sa v noci moc nevyspala, zajtra idem zasa do nemocky, že vraj by som mala porodiť, tak som zvedavá 😀

dahlia23
17. feb 2010

ešte pre tie zručné z vás, ktoré by si chceli ušiť látkové vložky:
http://shewhorunsintheforest.googlepages.com/008
ja idem pohľadať, či mám doma niečo, čo na to nastrihám 😀

martina05
17. feb 2010

Dahlia, tak pekne oddychuj a držíme palčeky na zajtra 😉 😉 😉

emmka3
17. feb 2010

ewulia, kuk do mojho albumu, mam tam porovnanie vlnakov Disany a Popoliny, pri fotkach su popisane velkosti aj miery Juniora, tak budes mat ako tak v oku, ako vyzeraju 😉

ewulalia
17. feb 2010

emmka ... vdaka 🙂 uz mi je jasnejsie

... a ako s tym vlniako-pranim?

emmka3
17. feb 2010

ja periem rucne v sampone na vlnu Imse Vimse, potom dam na najnizsie otacky (400) do pracky, 3 min a hotovo, do 2 dni su suche a potom este lanolin a ked aj to vyschne, tak ficime 🙂

jaandy
17. feb 2010

tak sa mi chvalabohu podarilo zafarbit plienky zabudnutou ponozkou ☹

uz presli perkarbonatom aj odfarbovacom na omylom zafarbenu bielizen a nepomohlo ☹

poradte nieco na to, su to vacsinou bambusove plienky, mam to prehnat 90tkou? bojim sa ze sa nejak scvrknu, alebo poskodia...

budem vdacna za akukolvek radu

julia30
17. feb 2010

ewulalia ja sodu pouzivam namiesto lovely alebo takych podobnych praskou je to este aj lacnejsie a miesam to v tom pomere co som pisala 🙂 na skvrny zlcove mydlo DM to je uplne super ;)

a z plienka.sk som objednala > 3 x Classic S-M-L () = 15,00€[451,89Sk]
1 x Plienka Color tmavozelená () = 5,72€[172,32Sk]
veľkosť M-L
1 x POCKET (POCKET) = 3,98€[119,90Sk]
farba sýtozelená

nech mame lebo mame doma len 4x tie sckoony a to davam na noc akurat na 2noci to vychadza a na von davam tie site HD ale chcela by som ked chdom na dlhsie von alebo ked pojdu babky tak nech to veeia aj prebalit nejake taketo tak som objednala tie classicky 🙂 nech mame 🙂

Inak tie HD su skvele z toho frote bambusoveho 🙂 strasidelne sa z nich tesim, lebo su este stihliejsie ako hnusaky a saju jak blazen uz teraz 🙂 ked su niekolko krat oprate 🙂 a este ked tam dam vkladacku BL 30x30 bambuskovu tak to je aj na 4hodky von s pulkami BL 🙂 tie boli najlacnejsie boli nam poradene a su suprove 🙂

juju
17. feb 2010

dnes som kupila bum genius organic 1 size v bio detskokm obchode co som objavila a mail tam asi vsetky znacky okrem slovenskej babylucy 😀 vyzeraju chutne ale stali 25 euro 😖 to su take co uz nepotrebuju vrchne nohavicky ze? bolo to super si popozerat vsetky plienocky ako vyzeraju, len skoda ze som ich uz objednala, aj ked to stalo ovela lacnejsie.

Kolko vam trvalo kym vam prisla objednavka z brany?

baby co mate kikko farebne stvorce - farbia, alebo ich mozete prat s ostatnymi plienkami?

crysmile
17. feb 2010

juju, kikko nefarbia, aspon mne nefarbili.. ja vsetko periem spolu..

martina05
17. feb 2010

Ahoj Juju, ja som si tiež kúpila BG ale nie tie organic ale kapsové 3,0
http://www.ekoplienky.sk/product/bum-genius-one...
už sa na ne teším...

dahlia23
17. feb 2010

my sme sa už vyspali. a snívalo sa mi o plienkach 🙂
teraz som sa natlačila buchtami, veď čo s nimi, keď som ich už upiekla... 😅
keď hovoríte o tom praní vlny, tak ja nemám na vlnu už nič. ☹ všetko som oprala v orechoch... ale asi je lepšie kúpiť si ten šampón na vlnu, že? lebo aj na vlnené prsné vložky to chcem a a na merino krídelká Bundles.

julia, a Ty tu toľko nevychvaľuj tie plienky, lebo sa hecnem sa ušijem aj ja. 🙂 a to sa mi predsa nechce 😀

julia30
17. feb 2010

dAhilia ale za to mozes len ty lebo si ma na to ukecaa 🙂

izabelkak
17. feb 2010

kočky tak BG organic nám vydržal v poho 3 hoďky...

na tú vlnu neviem, no ja som radšej kúpila ten ecover je to na vlnu, hodváb a jemnú bielizeň, vonia dosŤ divno ale🙂

juju a mali všetko na sklade na tej bráne? kukni si stav objednávky a podľa toho, možno na niečo čakajú, mne keď sa už čakať nechcelo tak som si objednávku dala zmeniť.... ak je všetko na sklade tak na SR do doručí kurier do 48 hod. ...

ewulalia
17. feb 2010

ahojte 🙂
neviete nahodou kolko je postovne z branakdetem.cz?