Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
15. mar 2010

no baby, co teraz citam v jednej teme 😨 ze hnusku zabalia do sacku aby nesmrdela a hodia tak do kosa.. no nielenze sa to niekolko sto rokov rozklada, este tomu treba aj sáčkom pomoct, aby to islo tazsie.. no otras.. 🤐 rozmysla z tych mamiciek vobec niektora ekologicky?

crysmile
15. mar 2010

mneme, nam pomohlo hned skoro rano hned ked sa zobudila posadit na nocnik.. potom sme si citali a tak, az sa vycikala alebo vykakala.. a postupne sa naucila aj suchu plienku mat cez noc, az kym sa nenaucila chodit, to bolo vsetko zaujimavejsie ako sediet na nocniku no a teraz ju tam uz vobec nedostanem..

mneme
15. mar 2010

vsak to, ze ona prave vcera urobila prve kroky 😖

crysmile
15. mar 2010

mneme, no kym sa ti nevie sama postavit z nocnika, tak to mozes skusit..

mneme
15. mar 2010

to este nevie. tak skusim hned rano. a ked kaka vacsinou po obede pri hrani?

dahlia23
15. mar 2010

prispejem trochou vody do mlyna 🙂
ja som Lenku dávala na nočník, odkedy sme začali dávať príkrmy. po obede (vtedy mala príkrm) som ju posadila na nočník, že nech si zvyká 🙂
a potom aj ráno.
nejak sme si na to zvykli, pekne sme to stíhali, dokonca sa nám tak polovičato darilo s BKM. vedela som, kedy jej treba, to sa začala mrviť a tak. Len to ešte nevedela chodiť. potom to už bolo ťažšie, ale to kakanie sme väčšinou zvládli do nočníka. a keď bola samochodiaca a zručnejšia, dávala som jej len PULky alebo flísaky so štvorcom dnu, to si vedela aj sama odopnúť a sadnúť si na nočník.
a od 2 rokov sme boli bez plienok. som zvedavá, čo tento náš malý herec. sa tak dokadiiiil, že ho asi začnem učiť na nočník hneď teraz 😀

izabelkak
15. mar 2010

crysmile no ja som tiež odpadávala, to sú vraj dajaké špeci voňavé sáčky na tie hnusky, alebo koše na plienky aby nesmrdeli a majú ich tak v byte aj X dní, bŕŕŕŕ ....

presne, nám šla BKM akotak do 4 mes., teraz sa Iz vyciká do šerblíku len priateľovi nechápem mňa totálne bojkotuje.... asi zato že ju prebalujem a "nechávam" pocikať, kakanie nám na šerblík nešlo nikdy...

crysmile aj my to máme rozotreté, preto to občas vybehne aj na plienku, no ale je to stále lepšie ako bez tých separačiek, akurát mám pocit že z nich máme trochu červenú ritku, ale zase je fakt že držia plienku dosť suchú tie viskozové....

dahlia23
15. mar 2010

nooo, tak tie koše na plienky, čo hovorí izabel, to je iný des 😖
ja fakt neviem, či tým ľuďom nevadí, že naše deti nebudú vedieť, čo s odpadom... je mi z toho smutno.

Juraj si dneska pri prebalovaní ocikal celú tvár. a samozrejme, komodu, stenu, oblečenie, podlahu.... to sa pri babe nestane 🙂

izabelkak
15. mar 2010

dahlia žial dnes je to všetko o pohodlnosti, aby to bolo čo najlacnejšie, najrýchlejšie, bez práce a podobne, človeku je z toho fakt smutno...

no ale vieš keď tie látkové plienky sú také MOKRÉ akože nechápem čo si myslela tá moja švagrina keď ich kupovala, mi hovorila že no vieš tie papierky ktovie ako nepomohli tomu aby to bolo suchšie, a podobne🙂)))

ako ja keby som v 4 mes. prechádzala z hnusiek na látkovky štýlom že ich šupnem Iz rovno na spanie, nevycpaté flanelky ktovie v akom veku, tak by mi isto tiež ručala ako najatá, ale mám takú skúsenosť že keď je bdelá tak jej mokrá plienka nevadí vobec, pri spánku je to trochu iné, ale šak je kopec vecí čo to riešia len by to chcela pokukať net... veď 120 hnusiek týždenne to máš mesačne 2 tis. ročne 24 tis. a keď boli menšie isto minuli ešte viac, tak ak by si dokúpila nejaké kvalitné vkladačky a pár štvorcov alebo BL plienok mohla doma pekne ušetriť, keď už má ísť len o to....

dahlia a aké plienky boli vlastne pred 2 rokmi? to akože neboli EH napríklad a iné zahraničné savejšie plienky? či sa to ťažko zháňalo a dostupné boli len popoliny?

dahlia23
15. mar 2010

izabel, na SK to pred tými troma rokmi, keď sa narodila Lenka bolo doslova v plienkach. plienka.sk ešte neexistovala, ja som našla niekde len telefónne číslo a tak som plienky objednala, nevedela som, čo to bude a aké to bude. prosto mačka vo vreci 😀 ale popolini som nebola ochotná financovať, na to by som doma peniaze nenašla. 😖

myslím si, že cez deň je lepšie, keď má dieťa látkovku, pretože vie, keď sa počúra. a nech si to vychutná, hlavne vo vyššom veku. dôsledok hnusiek je, že 3ročné deti bežne nosia plienky, na spanie aj dlhšie. čo je brutus podľa mňa...

a tých 120 hnusiek týždenne... to je neskutočne veľa odpadu a neskutočne veľa peňazí....

ja som zvedavá, kedy nám vyrúbia poplatok za smeti aj za Juraja. a vážne rozmýšľam, že im napíšem, že naše dieťa neprodukuje odpad, tak za čo mám platiť. že používame látkovky a že sa čisto dojčíme, tak prečo by sme mali platiť toľko ako za deti, čo vyrábajú kilá odpadu denne...
pri Lenke ma to nenapadlo urobiť. keby som ešte tak vedela, v ktorých krajinách zvýhodňujú rodiny, ktoré látkujú a ako to funguje... neviete niektorá?

dahlia23
15. mar 2010

a pred tými 2 rokmi, to sme akurát boli v Brne, v bráne, tak som si pripadala ako Alica v krajine zázrakov 😀 😀 😀

izabelkak
15. mar 2010

heh no možnosti isto vtedy boli, blbé bolo že ich si vyhliadla dílerka na tom kurze, sama by na to asi neprišla no ale šak táto diskusia fičí dlhšie, informácie sú len ich treba hĺadať si ja myslím...

šak akože tých 12 plienok to mala tak akurát pre jednu na max. 1 a štvrť dňa, to by sa jej ani pre jedno dieťa nestíhalo sušiť...

presne, nechápem prečo im to nenacapí aspoň cez deň keď sú doma, myslím že to aj mala v pláne no ale to bol práve ten pokus dať im to na spánok🙂))) tak ju to potom dajako aj prešlo a že im na to ani nemá čo obliecť a podobne... ako skor výhovorky šak pančuchy sa dajú natiahnuť na čokolvek... mne osobne by to nedalo už len to keby som za to toľko peňazí dala a ešte by som kupovala tonu hnusiek... ale tak niekto naplní práčku s plienkami, a niekto si zájde dať urobiť nechty🙂))

izabelkak
15. mar 2010

tak ten koniec bol trochu nefér, šak s tými dvojíčkami má čo robiť, ja by som to isto nezvládla, ale aj tam ma to celkom mrzí, že mala v tehotenstve také odhodlanie, plienky nakúpené ....

emjee
15. mar 2010

my sme kupili nocnik pred 2 mesiacmi - prvy raz sa do neho vycikal aj vykakal, druhy raz vycikal a odvtedy koniec, posledne dni aj ked ukaze na nocnik akonahle ho tam posadim chce ist dole (este nechodi) 😅 kedy kaka viem uplne presne, len kym ho rozbalim uz je "nadelano" 😀 ale nejaku pravidelnost, ze rano alebo poobede nema, proste ked to na neho prida, tak tlaci 😀 niekedy cely den nic a niekedy aj 4x 😝 takze separacky davam stale

chcem sa opytat, dostala som separacky a neviem, ktore su to, uz ich mam pomerne malo a aj by som dokupila, no nechcem prave tie co mame - lenze kedze neviem ktore mame, neviem ktore kupit 😅 da sa nejako popisat aky je rozdiel medzi celulozovymi a viskozovymi na pohlad / omakanie?

izabelkak
15. mar 2010

hmm emjee no neviem ako to vysvetliŤ🙂)) ale viskozové sú ako taká pavučinka,také tenšie je cez ne vidno keď sú v ocikanej plienke posobia relatívne suchu, celulozove mi prídu ako záchodový papier ale teda inej kvality, takej pevnejšej, nevidíš cez tú separačku a v mokrej plienke je mokrejšia ako viskozová🙂)))

a bol to šulec alebo v krabičke? a značku nevieš asi?

inak ja mám tiež TB separačky a neviem aké sú lebo na webe majú len celulozové písané ale kvalitou mi prídu úplne iné ako celuloz.disany čo mám....

izabelkak
15. mar 2010

inak celulozove sú spravidla v šulci a viskozove v krabičke, ale opravte ma ak to nie je pravidlo? len tak čo som odpozorovala....

izabelkak
15. mar 2010

kurňa tak ma porazí z tej brány, oni doplnia tovar bez toho aby to bolo kdesi na titulke, som práve potrebovala tie IV stay dry separačky, keď sme objednávali ešte ich nemali, by ma zaujímalo odkedy ich tam majú.... http://www.branakdetem.cz/separacni-vlozka-imse...

dahlia23
15. mar 2010

mám pocit, že tie IV, čo spomínala aj crysmile sú viskózové a sú v šulci. ale inak platí, čo si povedala. 🙂

sa mi páčilo o práčke a o nechtoch 🙂

myslím si, že je jednoduchšie vysypať plienky do pračky, ako sa vytrepať von a ísť vysypať smetný kôš plný smradlavých hnusiek 😀

jedine, že by sme mali ultra super ekologický kôš na hnusky aj s voňačkou a sáčikmi, ktorý možno treba vysypať len raz za týždeň 😀 😀 😀

izabelkak
15. mar 2010

tak som zistila práve že existujú separačky 50% celuloza a 50% viskozove
http://www.branakdetem.cz/pop-in-separacni-plen...

emjee ale vyzerá to tak že celulozky sú fakt len v šulci....

izabelkak
15. mar 2010

dahlia ma napadlo že tie koše sú aj takého typu že každá jedna hnuska je zabalená do sáčiku zvlášť.... 😒 akože fakt sila ...

ja inak jak blbka chodím do DM so svojou igelitkou či taškou a kým sa stihnem ozvať že mám tašku už mi to predavačka rve do tej ich tašky, akože volakedy sa aspoň pýtali či chcem tašku....

čo kukám na bráne tak IV viskozové sú balené na rovno a celulozky do takých šulcov http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/separac...

julia30
15. mar 2010

dahilia kde si musim s tebou hovorit 🙂

emjee
15. mar 2010

tak to budu viskozove, je cez ne vidno 😀 a v sulci neboli ani v krabicke, ale predpokladam, ze sulcove sa odtrhaju ako toaletak, tieto som dostala "na kusy"

izabelkak
15. mar 2010

áno tie celulózove sa trhajú ako toaleták, to by si videla že sú odtrhnuté.... tak možno máš tie IV práve? ja som s tými popolinami celkom spokojná no je fakt že my nechodíme, mneme ich má tiež tak nech prípadne napíše....

emjee a už máš magic plienky či dnes ich dugy posielala? už strácam prehlad... ja som brala fialovú a už ani tá v M-ku nie je dostupná....

dahlia23
15. mar 2010

no, cez tie naše IV je tiež vidno... takže viskóza 🙂

izabel, tá DMka v tomto rozčuluje aj mňa. ja mám celkovo koprivku z igelitiek. som mužovi povedala, že ak kúpi ešte jednu igelitku, že ma švihne... tak už aj on do obchodu nosí tašku 🙂
ja mám moju envirosax furt v kabelke alebo vo vrecku v bunde. ale v DMke je to fakt nestíhačka 😀

emmka3
15. mar 2010

dahlia, s tym poplatkom za odpad aj mna dojali, ked nam prisiel minuly rok aj za maleho ... bola to suma ako za dospeleho a my sme sa tiez latkovali a kojili ... som bola nas.ata jak pes, som sa vyhukala, ale riesit na mesto som to nesla 😅 a teraz ma mesto se.e aj s inymi vecami, tak normalne mam niekedy 100 chuti skoncit aj s latkovanim, aj separovanim aj vsetkym pre tuto prirodu, ked im je to jedno 😖

izabelkak
15. mar 2010

dahlia a sú v šulci alebo na rovno ako je na foto na bráne? možno sa tie celuloz.separačky líšia neviem, lebo ak sú tie TB čo mám ja - sú v šulčeku ale sú také užšie - celulozové tak je tiež cez ne vidno ?) tak fakt neviem, nebolo tam napísané len že TB a linner a hotovo, matroš tam napísaný nebol....

asi by bolo lepšie keby sa k tomu vyjadril niekto kto videl viac značiek a typov, napr. Mirka ???

zajaciq
15. mar 2010

emmka to vazne sa plati s odpadom aj za novorodenca co nevyda ani gram odpadu??? ja som nad tym minule uvazovala. saq nenahlasime ho na bytovej sprave ako uzivatela bytu. resp. odpadu ci co jak to je.. a basta. nebudeme platit za styroch 😠

miruss
15. mar 2010

Ja viem zloženie týchto separačiek:
Imse separačné plienky Toddler, 100 ks: 98% papier, 2% viskóza
Imse Vimse separačné plienky 200 ks: 98% papiera a 2% viskózy
Separačné plienky v rolke 100 ks rozmery 16x28: 100% celulózy
Separačné plienky Popli v krabičke 100 ks: 100% viskóza

S tým odpadom aj mňa vytáčajú. Triedime odpad. Tiež platíme aj za Zuzku, pritom používam látkovky a rok som ju kojila. 😖
Ale že vraj majú byť u nás v dedine od budúceho roka zvýhodnení, tí čo triedia odpad. Tak som zvedavá.

julia30
15. mar 2010

zajaciq ano aj nam dosiel hned vymer a preto hned ako bude prepis bytu na nas chceme menit na dedinu a chcem ist na obec a riesit to, ze mala neprodukuje odpad skoro ziadny a ak nejaky tak minimalny 🙂 ako su usne tycinky alebo gazove stvorce sem tam 🙂 no teraz mame pamperdy na noc ;( ale dnes testujeme tak vsetci drzte palce nech to dobre dopadne ;)

zajaciq nikoho nezaujima koho ty nahlasis dieta ma zo zakona trvale bydlisko po matke a na zaklade toho to mesto okamzite riesi a inkasuje ;(

avila
15. mar 2010

Baby, preco ked kliknem na branu, cela mi za 2 sekundy otmavne?