Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mneme
5. apr 2010

idem uplne offtopikovat 😀
dugy, k tomu dojceniu - to, co pises, su ozaj vseobecne odporucania lekarov, ale dnes uz prekonane. pri dojceni sa nielen vytvaraju protilatky, ale aj mm obsahuje prirodzene probiotika, ktore normalizuju crevnu floru, t.j. riesia hnacky aj zapchy. okrem toho mm obsahuje zo 60% vodu, takze zabranuje dehydracii, ktora pri hnackach babatkam hrozi. takze ochorenie dietata urcite nie je dovod na prerusenie dojcenia, skor to celu situaciu zhorsuje - babatko navyknute na prsicko ma pri oslabeni este aj prist o svoje "utocisko".
k dojceniu v tehotenstve - fenomen tandemoveho dojcenia byval aj u nas kedysi uplne bezny, bol to predsa najjednoduchsi sposob ako zasytit dieta. niektore deti sa odstavia prave kvoli zacinajucemu tehotenstvu, lebo mliecko sa zmeni, spomali sa jeho tok. to ale neznamena, ze by im mm nejako skodilo, naopak. v principe pokial tehotna nema ziadne problemy, moze dojcit aj pocas tehotenstva.

zajaciq
5. apr 2010

mneme no.. od stvrtka nic. co sme doma len utorok a stvrtok min.tyzden nalozila tmavsiu stolicu. 😕

zuzana.k
5. apr 2010

Ahojte plienkarky.
Mam otazku. Kedze sa ponuka plienok od mojho prveho tehotenstva rozrastla(vtedy boli na nasom trhu len popolini), v znackach sa teraz nevyznam. Zaujima ma vsak zivotnost plienok. Viete poradit?
Vyrobca popoliniek udava 200 prani, potom su pouzitelne a save len ciastocne-zhruba do 30%. Ako je to s inymi znackami? Myslela som si ze je to tak pri vsetkych plienkach, len ma mylia tie vysoke ceny, pocom sa pouzite plienky predavaju v bazaroch. 😕
Ja nepotrebujem celu vybavycku. Chystam sa bezplienkovat, pre istotu budem davat stvorce, ale chcem este nieco dokupit na cesty+vlniaky.
Inac je sranda, ze slovenky objednavaju ceske plienky a v cechach je zase taky dopyt po slovenskych. 😀

dugyna
5. apr 2010

lenka www.altermater.eu aspon myslim ze tam som videla navod na vlniaky zo stareho svetra

dugyna
5. apr 2010

mneme ale zena nesmie naozaj dojcit ked ma TBC, syfilis a ine. a specificke protilatky sa zacinaju tvorit naozaj az neskor... v mlieku su zlozky ktore su napomocne pri ochoreniach alebo teda obrane proti ale to su "vseobecne protilatky" 😉 😉

ale v poho, verim ze casto boli nazory rozne a zle na dojcenie..staci ked sa opytame nasich mam ..a vacsina z nas asi bola bohuzial odchovana na sunare..teda ja hej..bohuzial..

zajaciq
5. apr 2010

len tak pre potesenie oci 😀 😎 😵

mneme
5. apr 2010

zajo 🙂

mamutka
5. apr 2010

lenka, ja som nasla toto, ale neskusala som
http://mylittlegreenmen.blogspot.com/2009/05/in...

dugyna
5. apr 2010

zajaciq jej 🙂

martina05
5. apr 2010

Jeej Zajo, vy ste kráásny?? asi si to tu už písala ale dlhšie som tu nebola... ako sa Vám darí v látkovaní ?? Ktoré plienočky sa Vám osvedčili zatiaľ najviac??

zajaciq
5. apr 2010

martina05 dakujem 🙂 najviac lubime jednoznacne bamboozle a strihovo nam velmi sedia BG. najmenej sa mi paci ju balit do novoskladu, je do neho malicucka este. 😎 a treba mi este aspon 5-6 plienok,aby som mohla prat az kazdy druhy den. dnes termin ?? 😵

dugyna
5. apr 2010

zajko a BL nemas nejake?

avila
5. apr 2010

Zajo, mala je absolutne uzasna 🙂

pipera
5. apr 2010

ahojte, ja som dnes robila reviziu v mojich plienkach a zistila som, ze na vygnetkach nasich tots bots z bavlny a babmusu je napisane, ze sa mozu susit v bubnovej susicke pri nizsej teplote. este ze uch mam doma 5 mesiacov 😀
skusali ste niekdi susit plienky v susicke? ja este nie, ale mozno tam najblizsie jednu na skusku hodim :D

lenka138
5. apr 2010

Ďakujem za tie odkazy, niečo popozerám a skúsim hádam aj vytvoriť. Objednala som si nové vlniaky, ale potrebovala by som ich viac, ale už ozaj nemôžem nič objednávať 😝

zajaciq, krásna fotečka, ja si už ani nepamätám ako môj drobec vizeral v plienke keď bol malý, musím si pozrieť spätne nejaké foto 😅

pipera neporadím, lebo sušičku nemáme, ale v takomto období(samozrejme, ked neprší)tak najradšej suším plienky vonku na vetríku a slniečku 😉

lenka138
5. apr 2010

dugy to je presne tá stránka čo som myslela, ďakujem

mamutka ten návod tiež nevyzerá zle 😉

izabelkak
5. apr 2010

ahoj dievčatá, tak nechcem preháňať ale stav Iz a vlastne aj mňa je o 100% lepší, presne ako mi vravela laktačná (v skratke presne to čo písala mneme, najma to stou oporou) po všetkých smeroch to vystihla, v podstate s mliekom problém nemám, v nemocke som mala lebo malá nechcela prsník, doma sa naň hneď vrhla a celú noc dindala, čaje pre istotu pijem aj senovku, ale mliečko mám a to je hlavné...

a čo je doležité cikáme, pijeme lyžičkou rehydratačný prípravok kulíšek a papáme aj príkrm, v nemocnici nechcela absolútne nič, proste laktačná poradkyňa nás zachránila.... bola som rozhodnutá odísť aj na revers ak by to bolo nutné, našťastie nebolo a pustili nás....

lenka vlniaky sa možu zraziť zo zmien teploty vody takže prať aj lanolínovať by sa mali v rovnakej teplote, ja som dnes švihla disany do pračky lebo to odniesli, tak som zvedavá aké budú po vysušení teraz sa ešte lanolínujú....

inak v látke má Iz rozhodne lepšiu pokožku, pekne aj keď sa pokaká vidím že aj cikala, čo z tej hnusky proste nebolo zrejmé a mala som ešte vačší stres.....

neviem si teraz látkovanie predstaviť bez separačiek, sú fakt supriš, teraz dávam celulozove a fajn, lepšie sa mi zdajú popoliny na tú našu kaku, mám ešte disany.....

zatial dávam len štvorce, vv do zavazovačiek aby som mohla oprať na 95 stupňoch, ale myslím že už zajtra - pozajtra možeme začať normoš látkovať a prať na 60 tke ....

crysmile
5. apr 2010

iz, tak super, sa tesim, ja to s vami tak prezivam 😅
zajo, mala je nadherna.. krasne dievcatko a plienocka jej velmi pristane..
aj ja do kazdej plienky davam separacku, ja davam momentalne disany celulozky.. su jemnejsie trosku ako popoliny, takze nevydrzia tolko prani, ale na nasu ritku lepsie sedia, lebo popoliny boli take tvrdsie..

zajaciq
5. apr 2010

izabelka no sa tesim, ze sa mate lepsie. 🙂

dievcata co mate dievcata 😀 je na zavadu ak na kazdej plienke najdem okrem ciky take male zelene - je to zrejme vytok - ? 😕 snazim sa jej to tam vymyvat, ked mi to je luto zas driet jej to tam, saq to musi hrozne stipat. tak len pod prudom vody vyplachujem. dost toho bieleho tam mala po porode a v porodnici na to pri umyvani s.ali, tak doma to mala take zatuhnute. zevraj zo zenskych hormonov vysluzka. ale to zelene ma stale na plienke sa mi to nepaci nijak raz 🙄

dugy nemam BL a ani nekupujem uz. radsej pouzite little lamb a bamboozle 😎

izabelkak
5. apr 2010

ďakujem crysmile, si zlatá, a vy ako už úplne o.k.?

ja len keď vidím malú aká je schudnutá a suchá na nožkách a tváričke je mi do plaču, ale tak hlavne nech je v poriadku to je jasné.... nebolo tam kde kúpať taká podivná vanička tak sa mi tam chúďa skoro usušila, tak teraz dávam hrubú vrstvu premasťovacej masti s kysel.mliečnou.... a na tú plienkovku olejík s levandulou super a detskú pastu s jekorisom....

crys presne tie disany sú na omak také príjemnejšie, len som tak uvažovala po tom čo mi ráno trochu pretieklo cez TB organic na vlniaky, že ak by som dala tú drsnejšiu popolinu mohla by to lepšie pochytať..... teraz aspoň vidím že je dobré mať doma zo všetkého trošku može sa hodiť ani nevie človek kedy....

jááj a julia dík moc za ponuku toho čajíku si zlatá, ale daj radšej niekomu v okolí nech sa neženieš na poštu, mám teraz leros a chcem skúsiť ešte čaj od weledy ten mi odporúčala laktačná rovnako aj olej od weledy na masáž prsníkov... inak mne tie čaje dosť chutia no musela som ich prestať piť - ešte keď bola Iz plne kojená, lebo som mala pocit že z nich mám miernu nadprodukciu....

izabelkak
5. apr 2010

zajaciq ďakujem, malá je inak nádherná ...

no s tým výtokom skúsenosť nemám, každopádne ja malej po kakaní vždy kontrolujem či nemá aj kaku aj na malých pyskoch a ak hej tak namočím špajličku do uší do olejíčku a vyčistím akože zvonka malých pyskov myslím.... inak v porodke vravia že sa tam nesmie zasahovať, no oni všetko myslia nazačiatku, ak by sa to nečistilo a nekontrolovalo mohlo by dojsť k zrastom.... ale ten výtok fakt neviem asi by som to radšej diskutovala s doktorkou....

crysmile
5. apr 2010

iz, chce to asi cas, aby ste sa dali dokopy.. ti verim ze to tam muselo byt strasne..
my sme skoro ok, len dnes mala zvysenu teplotu, ale uz ju vobec neprehana.. tak som rada.. aj zapareninku sa nam podarilo vyliecit..
musim si aj ja tu levandulu kupit.. a to riedis teda s jojobovym olejom?

mneme
5. apr 2010

iz, velmi sa tesim, ze sa vam uz dari lepsie. cajik z weledy je super, ja ho pijem kazdy den. mala som aj ten olej na masaz prsnikov, ale uprimne povedane neviem, na co by ti pri takmer osemmesacnom dietati na prikrmoch bol - pomaha najma na rozmasirovanie zatvrdlin a uvolnenie naliatych prsnikov 😉

zajo, ja od zaciatku cistim po kupani JEMNE vatovym tamponom s troskou olivoveho oleja. tiez na zaciatku vytok bol, ale skor biely, nie zeleny, tak v tomto neviem celkom poradit.

izabelkak
5. apr 2010

ja som nariedila s jemným mandlovým, ale skúsila by som aj ten jojobový určite ...

dievčatá neviete mi povedať či sa vobec možú viacvrstvené a zavazovačky prať na 95 stupnoch? k tomu nemám ústrižky a na weboch sa mi to nepodarilo nájsť.... tak snáď to je o.k., som inak aj BBH bambus a aj SWB velur prala na 95 stupnoch, ešte keď nám to začalo, som zatial neskúšala ale dúfam že sa nezrazili, kdesi sa aj píše že občas je možné plienky oprať na viac ako 90 stupnoch....

zajaciq
5. apr 2010

ja som dnes inac dala tu siroku vkladku SWB velur do GB gatiek, kedze mi netreba na rory celu plienku SWB a dobre bolo 😎

izabelkak
5. apr 2010

mneme aha, tak ten olej nebudem kupovať aj tak už vidím ako to na seba patlem🙂))) ale čajík oskúšam....

zajaciq a ešte malej vadí mokrá plienka? som kdesi čítala že to u detí trvalo tie prvé týždne....

ufff no ja som tak štastná že sme zase vlátke po tom maratone z jednorázovkami v nemocnici.... Iz sa v nich veru riadne dusila...

crysmile
5. apr 2010

baby ako vyzera ta original vkladka do flipiek? nemate foto? som rozmyslala ze by som ju asi teda kupila, teraz viac vyuzivame aio, ked chodime dlhsie von..
inak co sa tyka toho zeleneho vytoku.. no neviem, to sme nemali, ale aby to nebol nejaky zly vytok.. asi by som isla k doktorovi nech nas posle na detsku gyndu..

pipera
5. apr 2010

este ma napada jedna vec. pouzivam tie podlozky na prebalovanie a mam to aj v postielke pod plachtou. ak by mala grckala, aby nezaspinila madrac. je aj take nieco odskusane pratelne?

zajacik:: ja mam dve dievcatka,ale take nieco sme namali, skus skocit radsej k doktorke.

crysmile
5. apr 2010

pipera, nieco taketo: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6926871&tab=0
ja mam popolini prebalovaciu podlozku a zrazila sa a kamoske som kupila tieto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6028587&tab=2 a myslim ze tieto ma aj dahlia.. ale myslim ze aj tots bots ma nieco take..

pipera
5. apr 2010

crysmile: dakujem, presne take nieco hladam :D