Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
5. apr 2010

nemas za co pipera..

zajaciq
5. apr 2010

pipera ja mam zltu tots bots ale setrim si ju na wonku prebalowanie. Iz to wazne jej prestane wadit? Cosiii sa tesim, lebo dnes jaq mi docikala za hodku 3 nowosklady..som sa osalit sla co furt plakala,ze ritka w mokrom. Stredu idem k dr,tak som zwedawa ci mi da wymenny list k gyn. Zas nexcem prehanat zbytocne. Zajko uz spi tretiu hodku huraa

crysmile
5. apr 2010

zajo, tak super, ze ti spinka.. no vidis, sa to utrasie..
hm.. co sa tyka mokra v plienke, ja som davala flisove separacky, inak by mi isto ryčala..

etuska
5. apr 2010

Kočky -mam zatial 1 bambusku(Little lamb) a 2 ks BG Flip Stay Dry.Premyslam dokupit este tie bambusove stvorce-kolko ks asi budem potrebovat na novoska?

Myslim ze dennych plienok mam dost-skor teraz riesim nočne plienocky.Dik 😉

emjee
5. apr 2010

no nasmu krpcovi nevadi nic 😝 ani mokro ani kaka 😝 takze castokrat neviem, na com sme a musim nakukat a skusat, ci treba prebalit alebo nie

crysmile
5. apr 2010

emjee nam teraz zas kaka zacala vadit, kedze mala hnacku, tak ju stipala a teraz uz povie ze "cikala" 😀 ako ju to naucit povedat skor, ako to urobi, to ani srnka netusi.. ale viem, ze ked sme my presli na latkovky, to mala 4mes. a davali sme flisove separacky, hlavne na noc, cez den celulozky.. a bola z toho nervozna, kedze predtym v hnuskach necitila mokro.. potom si zvykla a az teraz jej to zas zacalo vadit..

emjee
5. apr 2010

ja som si myslela, ze prejdeme na latkovky a bude mu to vadit, cize sa rychlo naucime na nocnik, ale tudle nudle 😅 😀

lenka138
6. apr 2010

iz to je veľmi dobrá správa, že ste už na tom omnoho lepšie 😉

pipera ja som mala na prebaľovanie takú pogumovanú, tuším, že výrobca je canpool a bola som spokojná, lebo tie jednorázové, to je tiež riadny odpad, ked sa to vyhadzuje

ja som si tiež myslela, že s cikaním a kakaním budeme na tom lepšie a hlavne, ked sme asi od 2 al. 3 mesiaca využívali BKM, hlavne na kaku, a išlo nám to super, myslela som, že sme za vodou, no ale potom prišlo obdobie väčšieho pohybu a na rozmýšľanie o svojej potrebe úplne zabudol a teraz sme na tom dosť zle. Podarí sa mu vycikať do nočníka, možno tak raz za 2 dni 😖

henushka
6. apr 2010

cry, ta vkladacka do flipiek vyzera na pohlad podobne ako vv, ja mam organic a saje vynikajuco 🙂

henushka
6. apr 2010

emjee, asi zalezi na babatku, nasej to nevadilo nikdy, a to balime asi od 3 tyzdnov. Dokonca zo zaciatku sa rozplakala vzdy, ked sme ju prebalili do cistej nepokakanej plienocky 😅 raz darmo, smradecek, teplucko 😀 😀 😀

henushka
6. apr 2010

a co sa tyka prebalovania, tak ja som nikdy neriesila cvrknutie, teda keby to malej vadilo, tak isto budem. ked sa pokakala, tak som prebalovala aj 3x za hodinu 😝 , ale co sa cikania tyka, tak od toho je predsa kapacita plienky, ci nie? Nemam pocit, ze by to ritke vadilo, takze mam skor odsledovane, kolko ktora plienka nasaje a podla toho prebalujem. Ved predsa, ked date bambusku a babo si cvrkne, tak nema zmysel hned prebalovat, to mozte davat aj obycajne plienky 😉

Tot moj nazor, mozno sa uplne mylim 😅

emjee
6. apr 2010

henushka kedze to neviem odsledovat tak ciku kontrolujem zhruba kazde 2 hodiny a kaku podla smradu 😀 (aj ked to je momentalne relativne, pretoze prdi ako stary dedo 😀 ) - niekedy je plienka uplne durch mokra a niekedy aj po 4 hodinach je plienka sucha

dugyna
6. apr 2010

zajaciq nechcem ta strasit ale smikaj s tym zelenym vytokom k lekarovi, u dospelych to byva pri trichomoniaze..takze radsej chod a nech je to nejaky blbost..akoby to malo byt nieco vazne a ty nepojdes..drzim palce

iz super ze ste doma a ze je vam uz lespie tesim sa s vami.
mneme 😉 vidno ze kojis, ja len z toho co citam.. mas viac skusenosti 🙂

dugyna
6. apr 2010

lenka neni zac 😉

andrea12737
6. apr 2010

Ahojte zienky 🙂
mate niektora skusenosti s fleecovymi vrchnymi gatusami? neprepustia vlhkost?

lenka138
6. apr 2010

henushka, presne tak to robím aj ja. Viem koľko ktorá plienka nasaje a podľa toho ich mením. Kebyže mám po každom cvrku prebaliť, tak asi nič iné nerobím 😵
a ked sa pokaká tak to prebaľujem hned a to viem presne kedy je, lebo zastaví svoju činnosť, celý očervenie a vypuluje oči, no a nezameniteľné zvuky tlačenia sú samozrejme tiež, takže sa to nedá pomýliť s prdíkmi

lenka138
6. apr 2010

andrea, síce nemám skúsenosť, ale čo som čítala, tak sa skôr hodia pre malé mimi, ktoré ešte nevykonáva toľko pohybu, lebo neskôr môžu trochu prevlhnúť, ale nie som istá 😉

zajaciq
6. apr 2010

no mne krici po kazdom cvrku, takze musim prebalit, darmo, ze plienka je polosucha. a kedze ich mam malo,tak nesetrim ziadnu a zaradom vsetky striedam. a do kazdej dam separacku celulozovu, ale to jej asi nestaci. uz sa nam oprali zo 20, kedze nekadi, tak recyklujeme 🙂 doobedu sme boli u laktacnej poradkyni, tak ze ' aha aky zajko' som skoro odpadla jaq to povedala, ze ma oci ako zajko 🙂)) tak som potom vysvetlila,ze my sme naozaj ten 'zajko' 😀 no a hviezda sa hrala na pokojne spokojne babatko. trosku sme vylepsili techniku a po telefonate s dalsou poradkynou sme prisli na to,ze hemoglobin ma za vinu,ze kakame menej. idem si spravit aj ja Leros cajik, uz aj Vineu mame doma konecnee. nech mame vela mlieka, lebo mala je spomalena na prsniku 😠
a kde je labutka? uz dlho neprispela 😅

matja
6. apr 2010

andrea, mne flisové nohavičky na začiatku neboli vôbec sympatické a teraz ich používam aj pri 13-mesačnom dieťatku. 🙂
Vraví sa, že sú dobré pre malé detičky, ktoré ešte nesedia, lebo pod tlakom nohavičky prevĺhajú, lenže nepoznám ani staršie dieťa, ktoré by dokázalo pri bežných detských aktivitách obsedieť. Samozrejme, že ich nedávam do kočíka alebo autosedačky, ale dávam ich trebárs aj na denný spánok.

môjmu malému tiež nevadí, keď je v pocikanej alebo pokakanej plienke, možno by mu to neprekážalo, ani keby bol v nej pol dňa. Som zvedavá, ako sa nám teda podarí odučiť od plienok...

mariangela
6. apr 2010

Ahojte aj ja používam tie plienky, som s nimi zatiaľ spokojná len neviem vyprať dobiela tie separačky, nie sú také biele ako som ich kúpila. V čom ich periete?

zajaciq
6. apr 2010

mariangela mne sa zafarbili mierne doruzova od BG zinnia, ale neriesim to. Ved su ciste 😵

karaa
6. apr 2010

ahojte, prosim vas to periete tie celulozove separacky popoliny, co ich je 100ks v rolke? a na akej teplote? a asi len take, co nie su dokakane, vsak. akurat ze moja mala si kakne do kazdej jednej, tak ich mame velku spotrebu - za necele 2 tyzdne sme jednu tu rolku minuli ani nevieme ako. Teraz sme ich tyzden nepouzivali, lebo cakame zasielku a vsimla som si, ze mala ma ovela krajsiu ritku ako ked som jej ich davala. Vtedy ju mali trosicku cervenu a tiez aj pisulku ale tento tyzden som jej davala len stvorcove plienky /na spodok normalnu a na vrch kasmirovu alebo bambusovu, na noc viacvrstvovu/ a ritusu ma bielucku -krajsiu ako licko 😉 Myslite, ze to moze byt tymi separackami? Alebo uz je iba menej hakliva tym ze je o tyzden starsia?

dahlia23
6. apr 2010

čaute baby, konečne som sa dostala k pc. 🙂

pipera, ja mám o.i. tie podgumované flanelové plienky na prebaľovanie, čo Ti cysmile poslala link. tie sa mi páčia najviac. mám okrem toho ešte 2 BL a ešte dve origoš kočíkové. ale to je o ničom. tie flanelové sú super skladné, periem ich na 60tke, a majú super cenu. 😉

karaa, ja so mtie míňala hrozne veľa tých separačiek, potom som sa dočítala, že ich možno strihať napoly, takže ich strihám. už nekadí do každej plienky, takže ich pokojne periem, normálne s plienkami na 60tku.

zajaciq, pošlem Ti IP, len sa musím spamätať.

iz, dúfam, že vy ste už ok, čítala som cez mobil, že už ste doma, tak fandím veľmi.

a ďakujem za radu s vineou, včera som si kúpila, takže v noci sme mali mliečne vodotrysky. 😀 som sa bála, že má krpec málo, tak som sa poistila. 🙂

mariangela
6. apr 2010

Ja periem tie separacky na 60, ale sú také zažltnutné a nechcú sa moc pustit.

kolka1
6. apr 2010

Ahojte maminy, prisla som vas poziadat o radu. Mam 8 mesacneho chlapceka, minuly tyzden sme boli v poradni a dokyna mi povedala ze mame plienkovu dermatitidu 😒 a to sme na pamperskach od narodenia. Po odchode z poradne som sa zastavila v zdravotnickych potrebach a impulzivne kupila jedny vacsie postolky a povedala som si, ze kym sa to nezlepsi skusim davat klasicke 2 latkove plienky a postolku. Musim priznat, ze najprv som mala "haluz" ci neobmedzuju v pohybe 😀 predsa len je tam toho dost vela ale mam pocit, ze je to v poriadku. Dermatitida takmer cela ustupila a mne sa to uprimne velmi paci, drobcek mi hlasi pokakane a pocikane plienky nepaci sa mu byt v spinavom a to mi nikdy neurobil pri jednorazovych plienkach. Tak rozmyslam, ze by som zacala kombinovat latkovanie s jednorazovkami na von mam ich este tolko v zalohe 😕. Chcela by som sa vas spytat, nakolko sa mi uz fakt nechce investovat vela peniazkov, verim ze plienkujeme uz iba par mesiacov tak ake vrchne gatuse kupit miesto postoliek, ci kupit, kde a co by ste mi poradili ako to vylepsit. Este otazka myslite si, ze mam sancu este nabehnut na BKM aj v tomto veku? Kde zohnat informacie? Dakujem

A este predsa otazka, ako prat tie plienky? Na 90%, antibakterialny skoro trojhodinovy program?

dahlia23
6. apr 2010

kolka, super, že ste sa takto naučili 🙂

BKM je v pohode aj v takomto veku, je to super, že hlási. na stránke mokosha.info je viac o BKM.

a plienky stačí prať na 60. 😉

dahlia23
6. apr 2010

ozaj, pri tej BKM ma napadlo...

odkedy ste dávali bábo kakať / cikať nad nočník? ja som chcela dať minulý týždeň Juraja (vedela som, že mu treba kakať), ale technicky to nezvládam. nočník nehrozil, ten má opierku. žeby ten čínsky nočníček z brány?

lenka138
6. apr 2010

dahlia ja som Jurka držiavala akoby v polohe klbka a držala som ho nad obyčajným malým lavórikom. Nebol to problém, lebo on bol vtedy taký zlatý, že fakt mi dal vedieť a potom ked som ho už dala do takej polohy, tak pekne sa bud vykakal alebo vycikal

kolka, neboj, stačí na 60 a prať na bavlnu. A do nádobky na aviváž dávam ocot a tee tree oil a to je zároveň dezinfekcia.

ja som mávala separačky canpool, lebo tie som vedela zohnať u nás v obchode, tiež sa v pohode dali oprať, ale vyhadzovať sa mohli len do koša, nie wc

izabelkak
6. apr 2010

dahlia ten čínsky nočník európsky čo majú pod týmto názvom na bráne kúpiš v kauflande ako misku na šlahanie za 59 korún🙂

karaa ja myslím že je to isto separačkami, my sme mali teraz hnačky tak som vytasila celuloz.separačky a dnes má malá po 2 dnoch červené bodky, tak idem selektovať či je to len z popolin tie sú také drsnejšie alebo z celulozovych všeobecne, no mali sme podobné aj pri viskozovych myslela som že je to znich, potom to prešlo, skusila som viskozove opat a pohoda...

kolka no neviem čo si predstavuješ pod pojmom pár mesiacov, ale čo ja viem tak aj deti čo robia BKM nosia plienky ako poistky tak do 1,5 roka určite, ako sa začnú viac hýbať a vnímať cikanie a kakanie ich veľmi asi zaujímať nebude.... si teda ja myslím ..... no ale možno nemám pravdu.... ak však vezmeš do úvahy kolko stojí balík pampers a ako rýchlo ich minieš a podla toho si ca.prerátaj kolko sa Ti oplatí investovať...

crysmile
6. apr 2010

kolka, na tvojom mieste by som si kupila aspon dvoje PUL vrchne nohavicky asi aj velkost L- nestoja az tak vela, a vyuzijes ich asi az dokonca.. moja tiez vyzerala ze hlasi kazdu kaku a ciku v osmich mesiachoch, do rana sme mavali uplne suchu plienku, ale len co sa zacala viac hybat, tak uz nocnik nehrozil.. takze tot moja skusenost..
no a na vonka si kup dvoje aio plienocky, take co su save a to ti bude stacit.. a na noc tiez davas latkovky? urcite by som sa netrapila s tym ze mam este kupene jednorazovky, predala by som ich hned na MK alebo MMB.. da sa existovat uplne bez nich.. a urcite ta to vsetko vyjde lacnejsie ako keby si si kupovala jednorazovky.. a pre to dietatko je to zdravsie.. ved to sama vidis..
inak co je s juliou? sa dlho neozvala..
zajo, ma napadlo.. nestipe malu cika pre ten zeleny vytok?