Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
13. apr 2010

brana je ceska stranka branakdetem a maju tam vsetko od plienok, cez nositka po eko kozmetiku a drogeriu, literaturu, ... 😀
plienkovy tyzden je tyden opravdovych plenek - tento rok zacina 26.4 a cakame v nom nejake zlavy 😀

dahlia to my chodime s popolini vreckom na plavaren 😀

ludmilabb
13. apr 2010

takze v tyzdni "zliav" sa chysta objednavka na branu? 😀

prsky
13. apr 2010

a myslite, ze bum huggerka alebo baby idea vydrzi, ked nevydrzala bum geniuska vystlana tym, co tam patri + vkladacka + som tam natrepala este jednu plenu? aj ked je pravda, ze mam podozrenie, ze to pustilo na okraji - nebolo to zas tak, ze by bola pod nou uplna mlaka

a k doktorke nosime itti bitty - to su moje fejvrit slusacke pleny. inak sa mi na obrazkoch pacia aj swb, ale tie mozno kupim druhemu decu (kedze IB mame len v "babskych" farbach a ak sa naaahodou podari chlop, tak bude chodit v cyklamenovej 😀 )

miruss
13. apr 2010

Ahojte.
Busni ja látkujem aj k doktorke aj na dlhé cesty autom, dám sa savejšiu plienku. A k doktorke dávam momentálne gro baby alebo flipky, predtým som nosila itti bitti.

Lucinka IP.

izabelkak
13. apr 2010

prsky a aké BG máš na mysli? tú kapsovú? ja osobne mám obavu že ak by mi malá pustila na boku nálož - naraz veľkú dávku čo určite tak v noci ciká ca. po 6 až 8 hodinách to musí byť veľa naraz tak by mi to po fleese či inej umeline stieklo von....
na noc je vhodnejšia alternatíva savá plienka + vlnené nohavičky, najlepšie naťahovacie disany tie držia vynikajúco...
resp. je fakt že v hambáči je tiež flees - nemám neviem posúdiť ako sa to správa ak vypustí mimi v noci nálož a leží naboku, či ten flees stíha tak rýchlo sať, ale raz som urobila to že som do bambusovej BBH dala tú vrchnú vkladačku z IB a všetka ciku mi po tej umelinke stiekla na okraj plienky tak ak by neboli na tom vlniaky myslím že by to v AIO pretieklo...

určite však odporúčam tie vkladačky od babyidea najlepšie bambusový prefold, myslím si že aj do slabšej plienky ak by si dala prefold a na to bamboo hour tak to je v pohode...

my sa v noci kojíme a vydrží nám prefold v zavazovačke, je to fakt max. savá vkladačka... ja inak na noc flees. separačky nepoužívam, neosvedčili sa mi vždy bola mokrá len jedna časť plienky či už pod chrbátom alebo na okraji, vtedy je vačší predpoklad že plienka pretečie ak to steká len na jedno miesto, bez flees.separačke mám mokrú celú plienku v podstate rovnomerne....

no ja by som z brány isto niečo vzala, uvažujem že aj tie bambusky od anavy, a že potom priamo od anavy už len to čo na bráne nemajú - nočnú plenuchu a vlniaky, inak teraz je vraj výpadok toho matrošu na vlniaky....

och
13. apr 2010

tak ja sa k vam pridavam 😀

prave som si objednala niake plienky od bum huger cez tots aj gro baby aj nohavicky 😀 tak uz len cakat kedy pridu a ide sa na vec 😉
vopred sa ospravedlnujem za zaciatocne otazky 😵

izabelkak
13. apr 2010

och tak poskúšaj a napíš čo by si ešte potrebovala vedieť, je fajn začať od každej plienky po kuse a uvidíš v čom sa nájdete, ja mám nohavičkové, klasické štvorce, zavazovačky a AIO a používam vlastne všetko, na rozne príležitosti sa hodí iná plenucha...

ma to inak začína štvať nemožem veľmi dávať štvorce a vv narovno, Iz mi to pravidelne sprepáčením pre*erie... sušia sa mi dvoje vlniaky a jedny PUL, mimo toho mám už len jedny vlniaky - nočné, tak som dopadla len tak tak, musím dokúpiť aspoń dvoje vlniaky a jedny záložné PUL....

chcela by som inak longies a neviem či vziať anavy alebo BI, ach jo to je dilema, ale vynosili by sme isto hoc aj oboje...

julia30
13. apr 2010

tak aj my latkujeme uz stale 🙂 aj vdaka vam baby som stastna z toho 🙂 nam prsky nesedeli ziadne plienky vsetko sme precurali vsetky latky az na kombinaciu EH s prefoldom od baby idei a BL 30x30 bambus frote a na vrch flisovu deku a este pod zadok davam nejake nieco tenucke. no alebo toto iste v BH. A sem tam sa nam stane po 10 hodinach teraz ze sme mokri ale to len preto, ze kuratenko male zacalo spavat na boku tak to musim tak pod nu napchat 🙂 upravit 🙂 okis idem pomixovat zeleninku pre malu 🙂 drzime palce a secko 🙂

ps aj ja chcem isto nieco z brany 🙂 nezabudnite na mna keby som to prehliadla 🙂

prsky
13. apr 2010

izabel...jj, tu kapsovu...Lala spava hlavne na chrbte a ta bg mi to prepustila medzi nozkami. inak ked som ju prebalovala ked som si k nej isla lahnut, tak plena nebola skoro vobec vlhka ale zato rano je total tazka a to rano cikame do nocnika. kakanice sa nebojim, kedze uz fakt zopar mesiacov nekakala do pleny - max si (ked si nevsimnem, ze sa jej chce) trosku upusti co ju najviac tlaci a ostatne da do nocnika. asi pojdem do tych bum huggeriek - minimalne odskusam a pri druhom mimi uz budem uplne eko 😀

inak ja som isla hned hlavne do stvorcov a aj som pri nich zostala, nejak sa mi nechcelo po porode uz zistovat co je momentalne in - akurat tie IB ma strasne chytili a som totalne spokojna s novymi pulkami gro baby 😉

izabelkak
13. apr 2010

prsky tak dobre vedieť tiež nad tým gro baby PUL uvažujem sú jednovelkostné tak ako záložniaky ideálne...

no aj keď leží na chrbte, ak vyciká naraz veľa nemusí tá umelinka stíhať tak rýchlo nasať také množstvo, to je moj názor.... no a v tom bum huggerovi je vnútro celé fleesové, tak len pre info, baby sa síce nesťažujú žeby pretekal, ja ho nemám tak netuším....

baby tak ja asi idem najprv do tých longies od BI, ma nebaví k tým shorties furt naťahovať návleky, mám vlnené od bundles a šúchajú sa dole, a zase design soks majú pevné gumky tak otláčajú... som teda náročná ja viem 😀 tak si to asi do rána rozmyslím s tým longies objednam z e-skrine lebo na bráne už majú len ružové....

miruss
13. apr 2010

Ja mám kapsovku od BG a som maximálne spokojná, na noc ju nepoužívam, ale používam ju na dlhšie cety a vychádzky a je super savá a rýchle schne.

crysmile
13. apr 2010

baby ja mam tiez pulky GB, vyuzivam ich dost, su super, makkucke, paci sa mi suchač na nich.. sedia dobre na nohavickovych plienkach.. neviem ake su ked sa zmensia, ale my ich vyuzivame nezmensene a robia aj malu ritulku.. som rada ze som ich kupila..

bambuska1
13. apr 2010

Baby, a aky je rozdiel medzi GB a FLIP? V popise mi pripadaju obe o tom istom. Mate niektora obidve doma ze by ste mi popisali medzi nimi rozdiel?

mneme
13. apr 2010

bambuska - tvarom su dost odlisne, gb je ovela stihlejsia. do gb sa vkladacka pripina, do flipky len vklada. do gb mas len jeden typ vkladacky z bio bavlny. do bg si mozes vybrat mikrovlakno so stay dry vrstvou alebo bio bavlnu

izabelkak
13. apr 2010

mneme a Ty si už tú GB predala? som ju nevidela na bazári...

mneme
13. apr 2010

hej, predala sa hned 😵

miruss
13. apr 2010

Bambuska Do GB ako píše mneme pasujú len originál vkladačky. A sú štíhlejšie ako Flipky. A vnútorný materiál je iný, Flipky sú klasické pulky a Gro baby majú vnútri pelteninu.
Do flipiek sa dajú kúpiť dva druhy vkladačiek a pasujú tam aj viacvrstvové popolini S, aj iné vkladačky, keďže sa tam len vkladajú a nie pripínajú patentkami.
Bambuska IP.

zajaciq
13. apr 2010

bambuska nam osobne sedi lepsie BG aj ked mame len organic a kapsovku, strih je rovnaky. uvazujem silne nad flipkou. 😎 BG je veru dost uzsia a vkladacka nema sancu zachytit naloz, gatky to schytaju.ale je pekna velmi. dufam,ze aj IB budu take a porazi ma. to jej potom budem davat len na curanie 😖

izabelkak
13. apr 2010

zajaciq no mám obavu že IB dopadnú rovnako, práve dnes mi ich Iz riadne pokajdila, a to som dala radšej celuloz.separačku nech čo najviac pochytá, no tak či tak boli okraje vrchnákov okajdené... a to nekakáme praženicu... každopádne ani tvarované, to len ráno....
no a Ty vieš kedy len čúra?? naša hviezda čúra spravidla len vonku a v noci, doma je to neodhadnuteľné, v podstaté kaká počas, po každom príkrme a ešte čo to k tomu🙂)))

mneme
13. apr 2010

dievcence, k brane sa pridavam aj ja, pls ratajte so mnou 🙂

zajaciq
13. apr 2010

iz ja dufam, ze to o par mesiacov uz vyzistim, kedy je kakacie obdobie. ci nemam dufat ? 😅 teraz sa mi rozkadila, comu sa tesim, ale uz pomaly po mesiaci by mohla kakat menej ako idealne kojace sa dietatko, ktore vsetko mliecko spotrebuva a staci mu cikat 😎 😎 😎 😀

crysmile
13. apr 2010

aj ja chcem nieco z brany.. heh, len kto urobi objednavku?

emjee
13. apr 2010

iz s tymi bbh magic som velmi spokojna, pouzivame ju hlavne do autosedacky alebo ked viem, ze nebudem moct tak casto prebalovat - nasaje uplne super, vydrzi dlhooo a teda klop klop nastastie ani jednu zatial neokadil 😀 akurat sa trosku dlhsie susi (najdlhsie zo vsetkych plienok co mam), kedze ta sacia vrstva je prisita k plienke - susim to vyvratene, aj tak sa to susi skoro 2 dni

izabelkak
13. apr 2010

kokso tak toto je fakt mánia🙂 no ja sa plesne po vačku na e-skrini, tie merino veci od BI tam vychádzajú narovnako a farby aké chcem... ale z brány by som tiež niečo chcela.... to je jasné 😀

bambuska1
13. apr 2010

ahaa, cize flipka je toiste ako BG Onesize v 3.0, s tym rozdielom ze je na patentky a nie na suchac?

emjee
13. apr 2010

podla mna si najprv ujasnime kto chce objednavat a kto kde byva, aby teda vacsina usetrila aspon na postovnom 😉

crysmile
13. apr 2010

bambuska, asi tak.. ale ja radsej patentky a to od styroch mesiacov sa u nas nezmenilo

emjee
13. apr 2010

bambuska ja teda nemam ani jednu, ale v3.0 je kapsova a flipka je ako lepsie pulky s vkladackou 😀 zjednodusene povedane

mneme
13. apr 2010

bambuska, strihovo je to velmi podobne, ale flipka sa viac podoba na bg organic

izabelkak
13. apr 2010

zajaciq, no ťažko povedať ale je fakt že medzi 1 a 4 mesiacom kadila Iz obdeň v ca. rovnaký čas, tak to sa dá odchytať do PULiek si myslím, no a potom sa dajako rozkadila, akože na príkrmoch 4 - 5 x denne to je nášup.... ale tak tiež si vravím že lepšie ako zápchy ....

emjee no je fakt že aj vyvrátené sa sušia dlhšie, ale tak Ty máš dve tak to dajako vykriješ🙂 mne to do nosítka príde momentálne ako najdieálnejšia plienka, teda najma ak ideme na dlhšie....

heh zajaciq máš super motto či ako sa to nazýva to v pase....