Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
27. apr 2010

to som nemala vidiet tu anavy.cz ;( pomoc 🙂

miruss
27. apr 2010

Barbys výrobca už prestal vyrábať klasické BL organic a začal ich šiť z nového materiálu. Sú na dotyk mäkkšie a savosť by mala byť rovnaká.

zajaciq
27. apr 2010

avila neviem ci nie neskoro, nestiham to tu uz nejako, extendor pouzivam denne, ked mame body..xvalabohu ze ho mam 😵 ale dupky su stokrat lepsie..

ja som dnes prvykrat octovala plienky, ale schytali to aj IB a BG. tak dufam, ze to vrchnym gatkam neposkodi, ved to sa neda prat setko separe, to by som sa zblaznila. uz mam doma jedneho blazonka, Rory je bojovnicek oddnes, taka je zakazdym cervena ako paprika.. uz neviem co nas viac nici, ci kolika, ci reflux. ☹ 😔

bambuska1
27. apr 2010

baby,kto ste uz lanolinovali disany?

bambuska1
27. apr 2010

zajaciq,vydrz, o mesiac dva bude po kolike 🙂

ludmilabb
27. apr 2010

zajaciq aj my sme bojovali len nam to trvalo 4 mesiace, uz som si myslela ze to ani kolika nie je...jacala, bordova az skoro bez dychu no strasny pohlad a potom to preslo 😝

otazocka mimo temy baby co pouzivate mentruacny poharik tak silikonovy alebo latexovy (ten je hadam makssi)?

emjee
27. apr 2010

bambu ja, preco?

ludmilka silikonovy - latexovy je myslim len keeper a ten v tychto koncinach nie je taky bezny

ludmilabb
27. apr 2010

sak to ze studujem na brane ze ktory si idem objednat ci ten Lady cup alebo Keeper no musim vydumat ze aky aby som to do zajtra vecera dala dokopy 😀

bambuska1
27. apr 2010

emjee, idem to prvy krat skusat, tak som sa len chcela spytat ci to funguje tak ako je to v navode.Davnejsie som citala ze niekto mal s lanolinovanim problemy.

emjee
27. apr 2010

ad hromadna objednavka - tie ktore ste sa vyjadrili, ze nieco chcete, mate ip 😀
ak sa chce este niekto pridat, do zajtra do 21 ma sancu

bambu:
do kyblicka za malu lyzicku lanolinu (bezvodoveho, ak mas vodovy, tak daj viac toho), trosku detskeho samponu a zaliat horucou vodou - lanolin sa musi rozpustit; potom doliat studenou, aby to cele malo max. 30 stupnov a do toho hodit suche vyvratene vlniaky na celu noc
rano vlniaky preplachat trosku v studenej vode, jemnucko vyzmykat (odporucam zabalit do uteraku, vysaje to podstatnu cast vody) a vodorovne rozprestriet (nie na kurenie) a nechat uschnut - pocitaj so schnutim tak 2 dni

dugyna
27. apr 2010

emjee uz jasne zajtra do 21h ..uz si spisujem 😉

bambuska1
27. apr 2010

emjee, treba tam dat ten detsky sampon?

emjee
27. apr 2010

bambuska staci kvapku - lepsie sa ti rozúpusti ten lanolin (spravi sa taka emulzia), bez samponu hrozi, ze ti to porobi flaky

zitaje
27. apr 2010

Caute baby,
segra caka babatko, ma sa narodit o mesiac a poverila ma nakupom plienkovej vybavy. Ja som mala pri dcere dlho len flanelove nohavickove a potom som dokupila par babylucy bambusiek, ktore ma dodnes na spanie, cize moje skusenosti nejak daleko nesiahaju. Penazi na to nie je vela, len nieco vyse 100 Eur, a preto sa vas chcem opytat, co by ste odporucili. Pre novoska mam v plane zaobstarat viacvrstvove plienky, a odovzdam jej aj nase vyrastene a vyprate flanelky, asi vezmem nejake kvalitne vrchne pul gate (2-3 kusy), co by ste vy este dokupili a kolko? Ja som zistila, ze sa uz moc ani nepamatam. 😅
Vdaka 🙂

emjee
27. apr 2010

zitaje odporucam prestudovat http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

na novoska najlacnejsia varianta stvorce (z tych kvalitnejsich sa tu dokola omielaju mam happy squares, kikko bambusove)
pulky
urcite celulozove separacky

to by malo byt podla mna dostacujuce na zaciatok (este ked jej posunies aj svoju vybavu), potom ked sa jej babo zacne "batolit" moze pokracovat v doplnovani vybavy

emjee
27. apr 2010

teda neviem ako je to s nocnymi plienkami na novoskov - tie som opomenula

zitaje
27. apr 2010

Diky emjee, ona moc nechce stvorce, ze je s tym robota, treba ich skladat a tak, preto som myslela tie viacvrstvove - alebo nemyslela som dobre? 😅 A povodne som planovala (kedze s nimi mam dobru skusenost) este par Babylucy bambusiek a koniec - ale prave tiez neviem. Dufam ze kym sa jej zacne dietatko batolit, moje batola sa definitivne odplienkuje a posuniem jej nase bambusy a bude, ale aj na zaciatok nieco treba.

emjee
27. apr 2010

viacvrstvove su tiez stvorce, len maju zosilneny stred 😉
vyhoda stvorcov je, ze rychlo schnu (co pri castom prebalovani novoska by potrebovala asi vela nohavickovych), poskladat sa tiez daju hned ako ich da dole zo snury (zehlenie staci prvych 6 tyzdnov) a uz poskladane ulozit do skrinky, sklad na novorodenca nie je zlozity http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... to zlozi aj na kolene 😀

ale ak nechce stvorce tak potom nohavickove, najlacnejsie su asi babylucy, ale nemam vobec skusenosti ani s BL ani s latkovkami u novorodenca - to ti poradia osatne tuna

inak odporucam vyuzit tento tyzden na nakup - je tyzden skutocnych plienok a vela eshopov ma zaujimave akcie a zlavy 😉

emjee
27. apr 2010

este mi ako celkom ekonomicka varianta napadli bum genius flipky alebo teraz ponukaju aj tzv. econobum - obidvoje su vkladacka plus vrchnaky k tomu, staci menit len zaspinenu vkladacku a vrchnaky mozes pouzit viackrat za sebou (pripadne vrchnaky len nechat vyvetrat)
do tychto potom moze pouzit nielen originalnu vkladacku, ale trebars aj len na obdlznik poskladany stvorec

avila
28. apr 2010

Zajaciq, diky, asi pojdem do toho.

Emjee, ten novosklad si musim nastudovat a vyskusat, to vyuzijeme, ak budemem mat vsetky plienky spinave alebo mokre 😉

julia30
28. apr 2010

avila my smee boli na stvor coch a vniakoch a bolo to v pohodicke na novosa vedel skladat aj manzel a fakt bolo doezite ze to rychlo schlo lebo malu sme prebalobvali casto a separacky celulozove do toho alebo flisove (my mame nastrihanu deku irmu z ikea to modru najlacnejsu) asi tolko

kaktusik007
28. apr 2010

tak my ficime najma na stvorcoch, ten novosklad je uplne v pohode a najlepsie mu sedi.... ale osvedcili sa mi aj BL classic, xs velkost, tiez su v pohode... akurat ze bambusove su mu z nejakeho dovodu este volnejsie :D mame 3190g aktualne.... no a co sa tyka nocnych plienociek, tak ono je to jedno, ved taketo malinke babatko aj tak papa a kaka plus minus v rovnakom intervale kazde 3-4 hodiny v priemere.....
a fakt odporucam tie stvorce, ked tam das tu celulozovu separacku tak s tym nie je az taka robota, behom jedneho dna uschnu, inak by si musela mat nohavickovych najmensich aspon 20 ks, a aj to by ti asi nestacilo, lebo by to nestihalo schnut.... plus tie 3v1 su na nom neskutocne obrovske, takze nad nimi zatial na takto malinke babatko ani neuvazuj.... 😵

vanesska
28. apr 2010

ahojteee kocky latkarky... 🙂

tak asi sa veru pridavam aj ja k vam do klubu... 😉
velmi ma to chytilo a vidim ze je to normalna mania s tymi plienkami...
nieco som si pocitala ale priznam sa ze tych skoro 600 stran som nestihla robim si aj poznamky z vasich skusenosti ale uz mi ide hlava do kola a od manzela stale pocuvam ze sedim cele dni za netom co je teda pravda tak by som vas chcela poprosit o nejake tie zaciatocnicke rady myslim ze miruss posielala kockam do IP nejaky ten prvy navodik tak miruss prosim si aj jaaaaa! 😵

inak ako som vypozorovala zda sa ze pre uplneho NB su najlepsie klasicke stvorce doplnene nejakymi vkladackami a hornymi gatusami...
kolko takych stvorcov treba aby som prala tak kazde 2 dni? a hlavne ake rozmery su vhodne 70x70 ci 80x80?? je lepsie k tomu pouzit snappi sponku alebo zavazovacku?
a co je taka najlepsia varianta na noc aby sa babo nebudilo castejsie na mokro ako na hlad... ?
a co ste pouzivali ako variantu na dlhsie prechadzky?
a tiez viete poradit nieco jednoduchsie co sa da narychlo prebalit aby to zvladol aj manzel ci stari rodicia??
a co sa tyka tych bamboo plienok su zrejme najsavejsie vsak? aka znacka sa vam najviac osvedcila BL, TB, Little lamb, Babyidea ci BBH?
a co sa tyka nohaviciek pre NB ta velkost XS-S asi sa oplati kupit iba par kuskov vsak? dokedy ta velkost S asi vydrzi? viem ze je to indi vindi ale tak aspon priblizne nech si viem naplanovat pocet ks...

uf tak na zaciatok par otazociek dopredu dakujeeem za pomoc a cenne rady... 😉
priebezne vas budem bombardovat asi dalsimi otazockami... 😎
pekny dnik...

avila
28. apr 2010

Juli a pouzivala si klasicke bavlnene? Ci tie bambusove? Su inak dost drahe, kolko ich budem asi potrebovat?

lucinka83
28. apr 2010

Aj ´ja sa pridam otazockou, tento tyzden si idem od Mirus objednavat latkovu vybavicku, ja som tiez velmi nad stvorcami nerozmyslala, skor tie viacvrstvove, ale citam, ze vacsina odporucate stvorce pre novorodenca, kolko ich mate a aku velkost? keby som ich predsa nakoniec nechela, Vam sa ktore nohavickove osvedcili najviac?

Co si myslite o grobaby? Tie sa mi pacia🙂

karaa
28. apr 2010

vanesska, lucinka, ak vam to pomoze, tak moja vybava stvorcov je nasledovna a periem kazdy 2-3den a bohato mi to staci:

Zdedené štvorce 70x70 – 13ks
Bavlnená plienka kikko lux eco 70x70 - 10ks
Bavlnená plienka obrazok macko 70x70x – 1ks
Bavlnená plienka popolini vzor 80x80 - 3ks
Bambusová plienka kikko 70x70 - 3ks
Mušelínová plienka 80x80, 67g, - 4 ks
MaM Happy Square bavlna 80x80 – 5ks
Viacvrstvová Popolini bavlna 30x40 - 6ks
Viacvrstvová plienka swaddlebees vel. 1 - 6ks
Bamboo štvorec 40x40 – 2ks
Haipa daipa Bio Jersey – 1ks
Trojhran Bundles – 1ks

Ale napr. tie popoliny vzor pouzivame len do perinky pod hlavicku, bambusove kikko farebne len na utieranie pusinky /su makucke/, bamboo stvorce na vypchanie plienok baby luci nohavickovych, ktore davame na noc a na prechadzky. Takze podla mna tak 30plienok klasickych stvorcovych a 10-12viacvrstvovych - podla mojich aktualnych skusenosti 🙂

lucinka83
28. apr 2010

Dakujem🙂 takze mas aj nohavickove, tych mas kolko, ak sa mozem opytat? A Kikko kde kupujes?

karaa
28. apr 2010

lucinka, toto su nohavickove co pouzivame od narodenia:

BabyLucy Bamboo Patentky XS-S – 1ks
BabyLucy Organic Velour XS-S – 1ks
Ella´s House konopná plienka S – 1ks
One Size Organic Velour Swaddlebees farba žltá onesize – 1ks
Haipa Daipa Pastelka onesize – 2ks

Ale najcastejsie a najradsej baby lucy a haipa daipa - najlepsie sedia a nic nepretecie.

Kiko som objednavala tu

http://www.plienky.sk/bavl-detske-plienky/70x70...
http://www.plienky.sk/bavl-detske-plienky/kikko...
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...

lucinka83
28. apr 2010

Dakujem velmi pekne za rady 🙂 popozerala som tie linky. Karaa a nemas problem s malym babatkom, ze tie stvorce zehlis, skladas a tak, stihas si v pohode vsetko? Mna len toto od tych stvorcov odradza, asi su preto praktickejsie tie viacvrstvove popolini ako stvorce, nie? A najmenej starosti asi prave s tymi nohavickovymi, presne nad tymi, co mas Ty uvazujem aj ja, ale plus to Grobaby a este nejake, co mi poradila Mirus🙂 tolkoto nohavickovych Ti staci? Alebo pouzivas prevazne stvorce? Na stvorce davas ake vrchne nohavicky? Velmi si cenim taketo priame skusenosti! Krasny dni a este raz vdaka! 😉

avila
28. apr 2010

Baby, vy ste pisali, ze Kikko dostat uz aj v DM. Dostat tam vsetko od nich? A ake su ceny, lepsie ako na nete, ci ee? Som nestihala tam zajst.