Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
29. apr 2010

dugy u nas mas len stranky, ak objednas nad nejaku sumu, lneplatis postovne.
zajo, ja mam envirosax grafic, ale tu na kocik nedas, neni to elasticke, jedine do spodu do kosika. ale je super, nosim ju stale zosebou. ja mam 2, manzel 1.
tu sling sax nemam, ale ta sa da nosit aj cez pleco tak mozno hej. ale tieto tasky su skor urcene ze si ich zbalis, a das do kabelky a vytiahnes ked potrebujes.
inak daju sa tiez objednat z latkovky.sk a dokonca lepsia cena nez z mabets.sk. ja mam tie "drahsie" objednavala som asi pred dvoma mesiacmi z mabets. 😖

matja
29. apr 2010

ahojte, SWB kapsu mám aj ja, páči sa mi, že je štíhla, rýchlo schne, dá sa dobre dovypchať, som spokojná.

pýtali ste sa na bambusky BL, TB a LL. BL mi stvrdli najviac, TB a LL sú približne rovnako mäkké, možno LL ešte trošku viac mäkšia. Savosťou sú približne rovnaké, sucháče držia rovnako, strih je pri obidvoch lepší ako na BL. U mňa však vedú farby, preto je TB trošku viac obľúbená ako biela LL 🙂

emjee 😕 snáď ťa nechá malý vyspať sa 🙂

crysmile
29. apr 2010

swb kapsu som mala aj ja, ale bohuzial nam nesedela, ja mam swb len econappi, ta je sirsia medzi nozkami a je tam biobavlneny velur..

izabelkak
29. apr 2010

kočky z BA nemáte niektorá dodaciu lehotou na bránu tak okolo 20 dní? my máme v objednávke len jeden tovar s takou dlhšou tak žeby sa to prípadne objednalo z inej BA várky?

emjee
29. apr 2010

iz bohuzial v ziadnej objednavke taka dodacia lehota nebola 😅 inak by som to spojila
ale ak by sa nahodou v nasej varke poposuvali terminy, tak dam vediet

izabelkak
29. apr 2010

o.k. ja píšem do poznámky nech mi napíšu či nevedia presnejšiu dodačku ak by to bolo ca. 10 dní tak to doplním, ja som totiž mala chybu pri tých tričkách engel tie sú do 5 dní, ale presne može sa to poposúvať tak to s nimi poriešim, škoda len že na e-maily odpovedajú tak najskor za jeden deň... možno keby si tam barby zavolala....

izabelkak
29. apr 2010

kelu som zabudla dať do poznámky modrého koníka, malá mi tu furt reve už som z toho fakt na prášky:( tak som im hneď napísala e-mail aby to doplnili, kolko je vlastne tá zĺava?

dugyna
29. apr 2010

labutka poslem ti IP 🙂

etuska
29. apr 2010

Matja-dik 😉
No ja mam zatial 2ks Little lamb Bamboo(vel. 1+2)a BL bambusku jednu-aj som myslela,ze podporim"domacu vyrobu" lebo farby BL sa mi pacia-ale ked pises ze tvrdnu najviac 😒 -skoda ze LL nemaju aj farebne plienocky-lebo aj ja som na ne zatazena 😀

etuska
29. apr 2010

Baby-kde je teraz akcia na bambusove stvorce?-v "Zalozkach" mam uz tooolko stranok,ze nemam prehlad 😀
Tu v UK su tie bambusky tiez dost drahe-nenasla som ziadnu speci akciu 😒

dugyna
29. apr 2010

etuska ja ich neviem porovnat ..ale nakolo som kupila nie uplne nove BL bamboo.mne sa zdaju aj tak uplne jemnucke..ale neviem porovnat...nemam zatial doma inu bambusovu plienku...

rosienka
29. apr 2010

tak som si dnes objednala krizom-krazom plienok za 200 euracov 😀 ...v juni mi to mamina prinesie, lebo za postovne chceli nad 15 E podla vahy, tak sa budem az potom vytesovat 😅
uz som na ne strasne zvedava, mam vselijake druhy a znacky, ale väcsinou som kupovala co najviac biobavlnu. mam tam aj vlniaky a PUL-ky. vy, co mate vlniaciky, treba ich casto osetrovat tym lanolinom a naozaj drzia vlhkost?

rosienka
29. apr 2010

baby, vy tu hadzete kadejake skraty... 😖 co je BL, TB a LL?

etuska
29. apr 2010

Rosienka:
BL-Baby Lucy
TB-Tots Bots
LL-Little Lamb-vsetko znacky plienociek 😉

izabelkak
29. apr 2010

rosienka skratky kukni na tejto stránke https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-...

hneď tam v úvode, nenájdeš tam asi akurát GB ako gro baby🙂))

ad vlniaky: ja periem až keď sú pokakošené mne sa vždy vyvetrali tak som neprala, ak neboli od stolice.... lanolin sa dáva po každom praní...

inak dnes ako som si skladala štvorce ma napadlo že vlastne to skladanie nezaberie tolko času ako šúchanie nohavičkových plienok o seba aby zmakli🙂)) resp. je to 1 k 1....

no a bambusové štvorcové plienky kikko (nie froté) budú maŤ od mája v DM drogerie cenu predpokladám priemernú no ak využiješ jednu zo zliav či už 10 alebo 25% tak asi lacnejšie ako na plienkových weboch.... už len aby boli...

bihan
29. apr 2010

Rosi, vitaj v klube 😵

Ja som dnes neodolala poslednej plienke (ak nerátam plánovaný balík Kiko bambusiek) - milovanej BG oragnic flipke 😀
Za tie ceny no neber to 😀

Inak chcela som zreferovať, neviem, či sa vám to niekomu stalo, IB mi po roku vypovedali službu, odišli gumičky a na týchto sa to ani nedá prešiť, tak ma to celkom mrzí. 😒

A lanolínovanie vlniakov bolo mojou najobľúbenejšou činnosťou 🙂

rosienka
29. apr 2010

tak dikes, som aj myslela, ze su to znacky, len som ich este neidentifikovala 🙂

bihan- no ved fanusickou som cez teba, si ma na to pred par mesiacmi navnadila, tak som zacala studovat, lebo ja som taky zaryty ekolog 🙂 ...a budem lanolinovat, lebo vlniacky sa mi zdaju sympatickejsie ako PUL-ky - hold, prirodny material 😵

michaela80
29. apr 2010

no mne este chybaju urcite vlniacky.. zase prestudovat ake by sa mi najvaic hodili bude trvat...neporadi niekto? ci su vobec "vhodne" na novosa?

izabelkak
29. apr 2010

bihan a kolko boli používané a kolko v šuflíku? kelu ale isto si ich tam nemala dlho, to nie je veru dobrá info...

bihan
29. apr 2010

Miška, vlniaky zatiaľ nekupuj, podľa mňa na novoška nie sú úplne naj. Ja som takú maličkú veľkosť nekupovala.

Iza, používala som ich ten rok prakticky stále.. teda uvažujem, že som ich kupovala, keď malá začala chodiť, takže to bude skôr 1,5r, ale mám 2ks, menila som jadrá, takže možno použitie 2x za týždeň. Nič viac a nič menej ako s ostatnými plienkami. BG teda držia 2r bez zmeny a tieto takto na mňa 😠

matja
29. apr 2010

michaela, ja som úplne prvé týždne vlniačiky nepoužívala, potom, keď už drobec nekakal do každej plienky, som začala používať, čiže asi tak od 3./4. mesiaca. Je tu medzi nami aj jedna látkarka, ktorá spomínala, že dávala vlniačiky aj skôr, ale už som zabudla, ktorá to bola.

izabelkak
29. apr 2010

Katka Carska si myslim.... ja by som aj u novoska sla do vlny sak sa operu len ich treba mat viac....

kolka1
29. apr 2010

Ahojte,

Mneme, Labutka dakujem za vase tipy 😵. Zajtra idem na Expo, pochytam, pokukam. Zamierim si to do latkoviek.sk tak ked Ti budu hovorit ze tam bola taka co sa pol dna vypytovala tak to som ja 😀 😀 😀. Juj ale sa tesim. Ale som rada za vase tipy na Itti Bitti tie sa pacia aj mne a co este to uvidime na mieste 😉.

Este otazka, ako periete vsetky tie plienky, AIO, kapsove a pod. co su farebne spolu aj s prefoldami, klasickymi stvorcami ci zvlast farebne a biele ? 😅

Miska ja zatial frcim iba na vlniacikoch, viem si to predstavit u novoska sla by som do toho 🙂.

etuska
29. apr 2010

Izabelka-dik-tak budem musiet "vyslat" niekoho do DM-ka,kedze som v UK a tu nejako bambusove stvorce "postradam"-resp. nasla som nejake na nete-ale tie Kikko sa mi pacia viac 😅

Ja tiez neplanujem vlniaky na novoska.
Kto ma Disany-odkedy ste ich pouzivali-staci cca na 4mes. babo ta druha velkost?-alebo kupit este vacsie?

Labutka-odkedy si pouzivala SWB vlniaky????,-lebo tie sa mi pacia tiez(tusim mas v albume M-ka)

matja
29. apr 2010

kolka, periem všetky farby spolu, odporúča sa však oprať aspoň prvý raz oddelene.

jáj, a ešte som chcela k BL bambusovým. Síce som napísala, že stvrdli, ale nie sú vôbec ako šmirgeľ. Normálne by som to ani nezaregistrovala, ale keď som porovnala s novou BL, ktorá bola úplne mäkkučká, tak to bol rozdiel. Určite nie sú tak tvrdé a šmirglové ako BL organic, podľa mňa sú úplne v pohode.

julia30
29. apr 2010

ja som mala vlniaky na novosa a bolo to super som ich musela do 4 mesiacov co sa prekadila z novoskladu prat asi 3x tak poriadne inak preschinali 🙂 a boli super ja som bola velmi spokojna ;)

MIRUSSSSSSSSSSSSSSS dakujeme bolo to super este rozmyslam o tej 🙂

izabelkak
29. apr 2010

jejda baby ja som sa práve na MK dočítala že sme prekonali šiestu chorobu, bŕŕŕ nikomu neprajem....

miruss
29. apr 2010

Julia, Dahlia ďakujem. Aj ja si myslím, že to bolo super. 🙂

julia30
29. apr 2010

uz planujeme dalsiu 🙂

izabelkak
29. apr 2010

etuska ja Ti tu hodím info keď ich v DM budú mať aby si neposielala predčasne niekoho po ne... ale tak pevne verím že na začiatku mája už budú...

ad disany, máme ich tak ca. od 4,5 mes. a rovno tú druhú velkosť v pohode, keď sú nové posobia tak pidi, časom sa mierne vyŤahajú čo je len dobre, lebo potom sú dosť dlho použitelné, máme ich stále aj teraz po 4 mesiacoch a tipujem že ešte tie 3 mes. ich isto oblečieme....

SWB lákali aj mňa, no na tej UK stránke už obli v akcii vypredané a na bráne teraz neboli, som zvedavá aké budú tie BBH vlniaky na sucháče vraj šúchajú kvalitne, tak sa mi možno budú lepšie inštalovať ....