Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
29. apr 2010

Izabelka-dik 😉

emjee
29. apr 2010

baby u nas na prednaske o latkovkach padla taka otazka - ci dieta s atopickym ekzemom moze pouzivat vlniaky? mate niekto skusenost?

pipera
29. apr 2010

emjee: ja zial mam. aj preto sme na latkovkach. pouzivame len bavlnene a bambusove. samozrejme len biele /zvnutra/ a z vonku bud biele alebo svetle farby. vlniaky a flisove vobec. len pul-ky. a co sa tyka separaciek tak aj flisovu,ale na nu este jednorazovu /koly kontaktu s kozou/,ale kedze male nema formovanu stolicu davam aj flis koly zaspineniu plienky. dufam,ze som to napisala zrozumitelne :D

emjee
29. apr 2010

tou jednorazovou myslis separacku?

pipera
29. apr 2010

emjee: ano :D zle som to napisala. inac som zvedava co nasa prdelka urobi v lete pri pulkach,ale inu moznost nemame.

katja78
29. apr 2010

Čaute,

si vás občas prečítam a mám otázku:

čím sa líši biobavlna od bavlny?

etuska
29. apr 2010

ahoj katka-mrkni tento link 😉

http://www.bettymode.com/page22/page22.html

emjee
29. apr 2010

biobavlna je pestovana organicky, bavlna za pouzitia vselijakych chemickych svinstiev, viac napr. tu http://www.ecomamma.cz/index.php?chapter=0&id=1...

bihan
30. apr 2010

Emjee, kamoška má dieťa s AP a používajú najmä vlniaky 🙂

pipera
30. apr 2010

biham: mozno zalezi aj na nazore koznej. MOzno by sa nic nesalo ani mojej malej, len kozna to nedoporucila, tak ja som to neskusala. Takisto moja kozna s tychto plienok doporucuje najma bavlnene, co dobre vieme ze menej saju a strasne dlho schnu :(

katka.carska
30. apr 2010

add AE:
podla mna su "vlniaky" a "vlniaky" - niektore doslova pichaju, u inych by ste ani nepovedali, ze ten material je vlna. Z niektorych trcia chlpy, ine su hladke... Akurat som to riesila s Labutkou, ktore su najprijemnejsie. Mozno i ona uz co-to pisala, mozno este dopise.
Mne z tych, co som mala v ruke neboli prijemne Baby Idea zapinacie, Popoliny ani Imse, Loveybums Interlock ma doslova pichali, Crepe su tiez velmi chlpate. Jersey su drsnejsie, ale najprijemnejsie. No ja osobne by som nosit napr, tricko z takej latky nechcela.
Teraz z toho mozno vychadza, ze ziadne nie su dost dobre 😅 Mne je najprijemnejsi material, z ktorych su site ceske Anavy - tie som ale nevidela nazivo, tak neviem, ako su na tom s inymi vlastnostami. Mame z toho Merina nasite v podstate vsetky vlniaky co momentalne miminko nosi a chystam sa na vlnene tricka pre nas. Ona aj ta cena je prijemna - jedny vysli na cca 4 eura - za to sa ani nove Pulky kupit nedaju...

mamkajanka
30. apr 2010

Katka ty si ina sikulka 😉 site vlniaciky . Mne sa velmi pacili SCKOONY-tie su velmi prijemne a potom sme mali loveybums

julia30
30. apr 2010

my mame sckoony Ska a su skvele ;) na novosa sme ich pouzivali a bomba proste mne sa tie sckoony brutal pacia keby neboli tka drahe :(

michaela80
30. apr 2010

julia hod mi link ze ake su to...lebo uz sa mi to pletie

julia30
30. apr 2010

http://sckoon.com/er-n69a000.html
toto su vlniaky co sme mali my a boli na suchac takze sa dali velkostne modifikovat mali sme ich od 0 po 5 mesiacov a bomba ;)

a sckoon ma este jedny supy a to su tieto bavlnene vrchne gatuse, maju speci niecim potiahnute vlakno a neprepustaju 🙂 mne sa podrilo tieto gatuse vyprat na 60tku a bohuzial som ich znicila. Ani lanolin nepomohol ;(

http://sckoon.com/er-n70a001.html

julia30
30. apr 2010

pocujte ma maminy ze co obliekate babatkam vasim na latkace ake gate normalne 🙂 lebo sak ked chcem s malou kdesi ist tak aby som rioesia, ze ktore mame najkrajsie teplaciky nechcem ju trepat do rifiel uz vobec nie teraz v tych teplach co u a budu ;) tak ze co odporucate mne sa pacia totiz oblecenie od sckoonu ale to je brutalne drahe ;( sak to by som musela byt milionar ;(

mneme
30. apr 2010

ja martinu obliekam uplne "normalne" ako keby nenosila latkace. dnes ma tenucke rifle a body 🙂 ked budu horucavy tak len tricko a namiesto gati nejaku peknu plenuchu. len mi teraz napadlo, ze by som jej mala kupit nejake oblecko, co by ladilo s plienkami 😀

julia30
30. apr 2010

no to je pohodicka sme to dnes vyriesili sak aj ja ju obliekam normalne, nem mam pocit ze 90% z tych rifiel a vsetkeho su tie deti narvate v tom aj v hnuske nie to este v nasej plienocke krasnej 🙂 mame jedny platene gatusky tak tie asi zoderieme ::D ale to bude aj tym ze kvetus ma 7,5 mesiaca a k tomu 8,8kg ;) takze to mozno nebude plenuchami 🙂 ale predsa len hovorim tie platene gatuse co mame dnes tie su super ale sme ich ocurali pri prebalovani tak sme mali len body, bundicku, GB a babylegs pruzkovane ;) a ponozky 🙂 tak uz som ich prvy krat yvuzila tie babylegs a to som ich len vcera dostala :D

emjee
30. apr 2010

ja davam iba teplaky, aj k doktorovi 😀 doma, na vychadzky, do mesta, ... pekne gate sme mali len na vianoce a idem kuknut, ci sa do nejakych zmesti ked pojdeme o mesiac na svadbu
v lete kratasky alebo ked sme teraz na latkovkach tak bez krataskov a navleky k tomu 😀

julia30
30. apr 2010

na svadbu ideme aj my o mesiac a budeme mat saty tak to je v klidecku plienky pod saty mame krasne tak sa uz tesime 🙂))

dugyna
30. apr 2010

kokcy tak som sa dopocuôla ze udajne na expo v inchebe dnes nebol ziaden stanok z latkovimi plienockami ☹

lenka138
30. apr 2010

my sa obliekame tiež normálne. Noséme momentálne veci 12-18m a kebyže nemáme látku, tak by nám boli voľné v páse. Ale mi tiež fičíme hlavne na teplákoch. Rifle mal iba na narodeninách 😉

dugyna
30. apr 2010

k vlniakom ja mam doma http://www.branakdetem.cz/vlnene-zavazovaci-kal...
velmi prijemne na dotyk a uplne mekucke nepichaju..aj trciko by som si take dala na seba..takze fakt super cena ta material..a za to ze su jednovelkostne....jedina nevuhoda su tie kovove patentky na zapinanie..su take labilne....asi lespie by boli s cvockami tymi plastovymi ako na plienkach....ale inak naozaj super material cena a jedna velkost.. 😉

lenka138
30. apr 2010

dievčatá, ale iné som chcela. Prišla som sa vám trochu pochváliť. Konečne som sa odhodlala vyskúšať ušiť plienočku, no a musím povedať, že na prvýkrát som celkom spokojná. Už teraz sa teším na ďalšie a hlavne na to ako sa budem zdokonaľovať.
Pripájam aj foto

lenka138
30. apr 2010

dugy tie vlniaky mám aj ja. Čo sa týka materiálu, tak sú naozaj veľmi príjemné, ale momentálne neviem ako ich mám využívať. Oni totižto vôbec nedržia okolo nožičiek, plienka z nich trčí, takže asi sa dajú využiť skôr iba na malé bábo, ktoré iba ležká.
Alebo ich možno neviem viazať, tak momentálne mu ich sem tam dám na plienku len tak na doma a len tričko, gate radšej nie

miruss
30. apr 2010

Lenka pekná plienočka. Si šikovná. A z čoho si ju šila?

lenka138
30. apr 2010

a ešte sa chcem opýtať. Kto máte naťahovacie disany? Dnes som ich dala malému po treťom lanolínovaní s nádejou, že už konečne budú držať a stále nič 😠 , už som zúfalá, som si mohla radšej zobrať tie popoliny ☹

lenka138
30. apr 2010

miruss ďakujem, to je šité z môjho starého pyžama a jedného trička. Zo skrine som povyraďovala veci a teraz čakajú na roztrihanie a šitie 😉

matja
30. apr 2010

jéjda, lenka, šikovná si 🙂 Pekná plienočka 🙂

emjee
30. apr 2010

lenka ja mam disany ale kupovane z 2.ruky, moje su teda riadne drziaky

ja mam tiez vlastne otazku - kolko krat nalanolinovat loviky jersey nez ich prvykrat pouzijeme? alebo ako to robite s novymi vlniakmi? nalanolinujete, vyskusate a ked pretecie tak hned neoprate znovu lanolinujete?