Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
30. apr 2010

jej iz gartulujem 😉

dugyna
30. apr 2010

labutka ja som mala dnes strasne tocaky...takze som si netrufla prist...nakoko ma tocilo aj ked som sedela doma na stolicke.. 😒
snad zajtra mi bude lespie
by som sa chcela moc dojst pozriet 😉 zase vidiet viacej veci 😉

julia30
30. apr 2010

super gratulujeme 🙂

mneme
30. apr 2010

iz, tak si plienocku uzite, myslim, ze si ju za propagaciu znacky aj zasluzis 🙂

dugyna
30. apr 2010

vanesska my mame termin na zaciatku jula teraz som objednala BBH bambusovu jednovelkostnu...a aine mam jednovelkostne ...a XS/S mame BL...takze ked v juli skusime mozem ti dat vediet len sa pritpomen 😉

dugyna
30. apr 2010

kocky mate niekto skusenost s tymito plienkamia alebo satkou? vdaka

emjee
30. apr 2010

dugy s ktorymi?

iz gratulujem a myslim, ze si naozaj ta prava, ktorej vyhra pripadla 🙂

lenka138
1. máj 2010

iz, mám normálne lanolín z lekárne, pred tým na tie popoliny mi fungoval super, neviem čo je vo veci. Zase boli cez noc v kúre, lepia dosť, tak som zvedavá, len kým to zase vyschne 😒

dugy, to nie je taký zlý nápad s tými gumičkami, mám dvoje, takže jedny skúsim obetovať a uvidíme

rosienka mi máme vrchné iba BL fix od začiatku a som spokojná

vanesska mi máme hlavne plienky jednoveľkostné, BL classic a BL organic. Som spokojná, dobre sedia doteraz, a naozaj ked bol maličký, tak sme fičali hlavne na štvorcoch. Je to pohodlné

iz gratulujem k výhre, to je super 😉

dugyna
1. máj 2010

emjee zabudla som dat link
takze ci mate niekto skusenost s tymito plienkami alebo satkami:
http://www.medley.cz/

dugyna
1. máj 2010

lenka a daj potom vediet 🙂

lenka138
1. máj 2010

dugyna, síce skúsenosť s tými plienkami nemám, ale vyzerajú dosť dobre, no atie ceny sú super.

dugyna
1. máj 2010

leni sak prave to ze aj ceny su celkom prijemne a aj material vyzera byt v pohode....

zfidorka
1. máj 2010

dugyna - skus napisat ceskym latkarkam, myslim ze oni ich spominali v diskusii latkove pleny...

izabelkak
1. máj 2010

dugy tak na tie plienky nie sú v čechách dobré referencie, najma prevedenie/kvalita ušitia šak opýtaj sa a uvidíš padlo to na MK už viackrát a aj na slepičárni....

ďakujem za blahoželanie k výhre, ešte som veru nikdy nič nevyhrala🙂)) tak to poteší lebo na bráne momentálne HILCO vzor nemali tak budem jeden mať....

som zvedavá kedy bude mať vlnu aby sa dali objednať vlniaky, určite budem chcieť tie zapínacie a asi aj longies, keď Katka tak chválila ten matroš, momentálne najviac fičíme doma na LVB crepe a viacvrstvených plienkach...

inak kočky keby ste videli ako bola Iz potej šiestej chorobe a hnačkách z ATB zaparená, mala doslova bordový zadok chúďa... ešte včera to nebolo úplne o.k. lebo viac krát stále kakošila, no a dnes ráno sa mi zobudla z totál mokrou SWB organic a aj napriek tomu alabastrovou pokožkou, tak tá častá stolica a časté umývanie nie je to pravé orechové...

ja budem zase otravná s tým trochu od veci, kedy vám začali detičky v látkovkách sedieť? ja viem že je to indivindi a nie úplne to závisí od plienky ale aj na českej téme raz jedna mamina písala že bez pleny sa dieťa posadí a s plenou nie... mne sa Iz už ako tak dá na prebalováku bez plienky do šikmého sedu, ale si myslím že je to najma tým obmedzeným priestorom... nás tá stará socíkovská Dr. poslala na rehabilitáciu ale min. 2 - 3 tt. tam isto nepojdem, stačil mi tento mesiac samé vírusy bléééé,,,,

monikajan
1. máj 2010

etuska, izabelkak
Ahojte, citavam Vas pokec, ale velmi neprispievam ... ☹ K tym BAMBUSOVYM KIKKO STVORCOM: s kamoskou sme si ich kupili koncom min. leta - boli nadherne jemne a save. Ale zostala im len ta dobra savost. Sprali sa zo 70x70 na 63x44!!! - periem len na 60, 😠 , su hrozne tvrde a maju take velke zmolky, cize su fakt ako smirgel. Uz by som si ich urcite nekupila. Pouzivam cez den iba cc a fakt najlepsie su MaM Happy Square. Kupila som 10 ks z druhej ruky, vyzerali ako nove a aj po pol roku su stale ako nove. Ta kamoska caka druhe mimi a kupuje si prave tieto. No a tie srazene bambusky jej davam ako vkladky do novorodeneckeho skladu, tam budu ok (na mojho 18 mes. chlapa sa nedaju nijako poskladat.)
Ale mozno niekto ma ine skusenosti, neviem ...

lenka138
1. máj 2010

iz myslíš, posadiť sa z ľahu alebo celkovo len sedieť, ked ju dáš ty. Lebo ja som nikdy neriešila, či sa Jurko posadí z ľahu a ked bol dosť pevný a udržal sa tak ja som ho dávala sedieť a s plienkou v pohode, neprekážala mu. Dokonca ja ani teraz neviem, či sa posadí z ľahu 😅 , ked ho prebaľujem, tak sa vždy prehodí na brucho a sklzne z postele a v postielke vstáva väčšinou tak, že sa pretočí na brucho a tak sa posadí

monr
1. máj 2010

ste popísali 😀 😀 😀

och, jasné kvôli celkovej výbave sa isto neoplatí 😉 , no tak ten druhý stánok som nezaregistrovala, ale neva

labutka, a ty kdes bola? nejako som ťa nezaregistrovala, škoda, že si ma nedrgla. Ja som mala malú v becu.
Ináč tie vzorky sa fakt oplatili, tak ma boleli ruky z tých tašiek, 😀 😀 😀 ale zas malá aspoň má kašu a príkrmy.

iz, gratulujem

dugy, čo sa týka šatiek medley, tak na fórach sú dosť kritizované. Ja som objednala storch, doma mám elastik liliputi a spomínané Beco.

ad novorodenci, ak by bolo náhodou ešte niekedy mimi, isto by vyhrali štvorce, prípadne ako teraz vychvaľujem disany zaväzovačkové, šikovne prebalené a šikovno uschnuté. Nohavičkové by boli len na poradne.

katka.carska
1. máj 2010

BBH bambuska, niekto sa tu na nu tusim pytal- je super, nasaje velmi vela, nehrubne, akurat je podla mna prtava. Moj odhad - pre priemerne babo tak do roka. Nemam ju moc s cim porovnat, je vsak mensia nez BL.

avila
1. máj 2010

Baby, chcem si objednat bambusove kiko stvorce (velke, plienkove). Kolko by ste mi prosim odporucali na tocenie na novoska? Mam 12 nohavickovych plienok. Mam aj 15 bavlnenych a 4 muselinove. Zo nejakych 9 mi bude stacit? Co myslite?

csikike
1. máj 2010

dugy, ja som mala liliputi satku, bola super, hlavne pre novorodenca, teraz mam nosic lilputi, lebo mi je praktickejsie len zapnut ako viazat, hlavne ked sme sli autom niekam a nechcela som brat kocik, malu som nosila na novoska do 3m

baskaj
1. máj 2010

lenka - super plienka! šikulka si! 🙂 🙂 🙂

labutka - a ako si urobíš účasť na prezentácii pod holým nebom? teda kde rozošleš pozvánky, plagáty alebo tak...

quika
1. máj 2010

Dugyna, MEDLEY neber ani zadarmo 😉 satky o nicom - kus platna, to si mozes dieta zamotat do plachty alebo obrusu a budes to mat rovnako pohodlne a lacnejsie. a plienky - z toho co som citala od ceskych znechutenych latkarok, tak priserne nekvalitne prevedenie, rozpadaju sa, uz z novych visia kde-kade nitky, nic nenasaju, okrem toho niektore ani nemaju ako sat (napr. plienka ma savu vrstvu len z flisu, ktory sa sprava ako spongia - voda cez to pretecie durch a co sa zachyti, to pod najmensim tlakom prudom vytecie). tie "lepsie" z ich kuskov nasaju tolko ako obycajna stvorcovka za 1 euro. strih vraj tiez nic moc, gumicky sa uvolnuju a nasli sa kusky kde bola okolo kazdej nohy inac utiahnuta gumicka... maju napr. merinove AIO co nemas ako lanolinovat, lebo by si musela napustit lanolinom aj savu vrstvu (takze by nesala, bez lanolinu to zase prudom preteka). vraj to vyzera ze pani ich sije doma na kolene a ani nema osobnu skusenost s latkovanim... ked si ani v zivote nevidela sijaci stroj tak si pravdepodobne spravis doma lepsie a vyjdu ta lacnejsie. no a potom je tu este taky detail, ze ta pani co vlastni obchod ma iste "nie prilis moralne" praktiky - vypisovala na roznych mamickovskych forach pod roznymi nickmi aka je spokojna s tymi vyrobkami 😠 ak stretnes pozitivnu referenciu (hlavne na satky Medley), je tam vysoka pravdepodobnost ze ju napisala pani co ich predava...

kolka1
1. máj 2010

Ahojte,

tak sme dnes zvladli Expo, mame nakupene Itti Bitti AIO, Little Lamb bambusky a vrchne nohavicky Imse Vimse Organic juj sa tesim 😀 zatial tak konzervativnejsie sme nakupili poskusame a dokupime. A na skusku aj orechy sme dostali 😵. Chcela som aj Bum Genius 3.0 ale neboli 😒 tak hadam nabuduce.

Iz my chodime na rehabku, B sa sam este neposadi ani to nedrtim. Podla nasej rehabilitacnej doktorky a vrchnej rehabilitacnej sestry sedenie nie je ziadny vazny vyvojovy stupen, idealne je ked sa dieta plazi pripadne stvornozkuje a to by malo zvladnut pred tym ako sa same posadi aby si spevnilo chrbticu. My sa plazime, pomalicky davame na 4 ale sam si sadnut este nesadne. Ja by som to teda neriesila urcite ste ok az na to ze sa obavam ked 10 "normalnych deti" poslu na rehabilitaciu tak 9 si tam nechaju 😕 radi si lapia noveho pacienta, zial 😔.

och
1. máj 2010

labutka urcite mam zaujem o prezentaciu 😉 a mozno by som vedela dotiahnut aj jednu ci dve buduce maminky 😉

so mnou rataj urcite, i ked uz zbierame skusenosti ako sa len da 😉

matja
1. máj 2010

iz, keď som bola s mojím malým v poradni, keď mal presne 9 mesiacov, doktorke sa nepáčilo, že ešte nesedí a poznačila si to červenou farbou. O pár dní neskôr už sedel pekne. Ja som malého nikdy neposádzala, jedine tak maximálne v lone, ale na zem ku hračkám som ho nikdy nedávala sedieť, kým to sám nedokázal. Môj drobec sa najskôr postavil držiac sa nábytku a až potom sa vedel posadiť. A nemyslím si, že by v niečom zaostával, čítala som príspevok nejakého odborníka a ten ma upokojil.

izabelkak
1. máj 2010

dievčatá dík za odpovede, ste ma upokojili ....

lenka nie nemyslím z ľahu, tak to dokážu max. deti čo cvičia Vojtovku, veď aj pre dospelého je to častokrát veľmi namáhavé, dieťa by si malo prvý krát sadnúť pri štvornožkovaní tak cez nožičku/kolienko, podopierajúc sa a posadzovať by sa nemalo, evidentne však táto teória mojej socík.doktorke nesedí.... pred 30 rokmi boli iné praktiky ....

Katka nám je BBH bambuska stále dosť dobrá a počítam že keď začneme chodiť tak bude aj potom, odhadujem pre priemerné dieťa že vydrží tak do 1,5 roka, pre vačšie rýchlo rastúce isto nie..... ale to sa často stáva pri jednovelkostných plienkach si myslím.... ideálne sedí asi tak na 6 - 7 kg dieťa si myslím....

crysmile
1. máj 2010

no my sme sa najskor postavili pri nabytku, potom sa naucila si aj sadnut.. a to sme mali desat mesiacov, nas od troch mesiacov posielali na rizikovu poradnu kvoli spomalenemu vyvoju.. takze po styroch zacala v jedenastich a v trinastich mesiacoch uz chodila.. o nic sme neprisli, krasne zvladla vsetky fazy lezenia, stvornozkovania aj chodenia.. a mali sme velmi malo padov, kedze mala na chodenie velmi pevnu chrbticu, lebo som vsetko nechavala na nu..
iz, su vraj rozne druhy ako si dieta sada a to ze sa ti uz krizom posadila, to uz je sed, takze podla mna ste este aj popredu..
nemaj strach, kazde dieta ma svoje tempo a ked nic neuponahlas, co isto nerobis, tak nemozes nic pokazit..

dugyna
1. máj 2010

iz bud kludna sedenie nie je vyznamny krok..je podstatne stvornozkovanie a lozenia..a potom chodenie...ale nie sedenie...takze bude uplne kludna..a mala sa posadi ked uzna za vhodne..a ty sa tym netrap..vsetko je ok..len asi tvoje dr je fakt z ciac komunizmu a novu literaturu nedrzala velmi dlho v rukach....takze tolko

vsetkym dakujem za odpovede rady a nazor vdaka 😉

iz kuknem aj ten cesky MK

quika diky moc velmi si mi pomohla 😉 , zaujalo ma to lebo tu jedna koca bazare predava jej satku tak som hodila do googlu a naslo mi to hentu stranku...a dist super je tam popis tych plienok..ale vydim ze len popis..

csikike monr vdaka..no ja chcem staku na cele satkove obdobie.. azatial som rozhodnuta pre storchenwiege tu pevnu /no proste nie elasticku 😉 /

avila
1. máj 2010

Ok, baby, zuzujem vyber. Stvorcova plienka Kikko alebo MaM?

Mirrus, mozem si objednat vecicky i ked nie su skladom? Ako vzdy, na poslednu chvilu 😉

miruss
1. máj 2010

Avila jasné, že môžeš, len musíš rátať s tým, že tvoja objednávka nebude expedovaná hneď.