Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

baskaj
6. máj 2010

vanesska - ja mám túto anavy plienku http://www.sijemdetem.cz/produkt/jednovelikostn... a je úplne super! je bambusová, jednoveľkostná, ale nie je taká mega veľká ako iné bambusové zvyknú byť a pritom saje super. je rozoberateľná, takže aj rýchlo schne. trošku mínus má, že tie krídelká s popmi trošinku po okrajoch odstávajú, ale to vlastne ani neni problém a že tá vrchná obrázková látka mi po cca 2och mesiacoch používania začala trochu blednúť (vrchnú látku mám tú autíčkovú hilco látku). ale z plienok, ku ktorým treba PULky, je to moja najobľúbenejšia.

mneme
6. máj 2010

zuzi, moze byt problem v tom, ze nesedia velkostne a pretekaju okolo stehienok. tie ib vyzeraju tak o cislo mensie ako su v skutocnosti, kedze su take bedraky 😕

izabelkak
6. máj 2010

čo sa IB týka presne ako píše mneme, IB treba aj poriadne utiahnuť, ja ich mám momentálne najradšej, ale zatial ďalšiu nekupujem lebo L-ko by nám asi tak nesedelo, počkám kým trochu dorastieme ale mám 2 náhradné sety tak ju v pohode točím navon.... do kočíka na dlhšiu dobu najlepšia plienka pre nás momentálne, a flaky nemám ani z kakaníc a to schytali velakrát, momentálne periem len v orechoch ani sol nepridávam lebo nemám eko .....

ja mám anavy plienku zatial len starší strih, novšieho strihu mám na ceste 5 plienok... a som spokojná, sú stále makké pomerne rýchlo schnú.... vkladačky rýchlo, gaťušky trochu dlhšie ale tiež to je o.k. .... je tam dlhá vkladačka ktorú si možeš naskladat´kam potrebuješ....

ad tie odstávajúce uši - baskaj zapínaš len jeden ten predný cvok? lebo je zapínam aj tie ďalšie čo sú na uchu - jeden alebo dva už teraz presne neviem ako mi to vychádza ale tuším aj tak že sú zapnuté tri na jednom uchu...

vanesska
6. máj 2010

jej super baska dakujem za infosku k tym anavy... 😉

vanesska
6. máj 2010

aj tebe izabelka... 😉 takze da sa povedat ze s tymi anavy mate dobre skusenosti a sa teda oplatia... a daju sa pouzivat uz aj na novoska... to je fajn... asi si aj ja objednam par ks... paci sa mi ze su rozoberatelne a viacvrstvove a ze ani na malej prdelke nevyzeraju velke... 🙂

ozaj aj s tym bum huggerom ako nocna plienka pre male babo??
dost ju tu chvalite len neviem ci sa oplati uz pre novoska to S alebo radsej trochu pockat kym bude vacsie a bude cikat viacej a potom kupit L... inak na brane ma take zmiesane referencie tak neviem...😕

sulky
6. máj 2010

izabelkak, bambusovu BG som tidnes poslala 🙂

dugyna, tieto: https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/8wth/bu...

sulky
6. máj 2010

prave tie jednorazovky testujem na synatorovi, tak dam vediet 🙂

sulky
6. máj 2010

ked tu preberate tie anavy,
idem ich objednavat vo vacsom mnozstve do mojho noveho moni obchodiku na Modrom Konikovi 🙂
Ak ma niekto zaujem, a chce usetrit na postovnom z Ciech, dajte vediet. Zatial objednavam len 30 kusov ale ako vidim asi to bude malo 🙂

izabelkak
6. máj 2010

kočky tak hot news, práve som prišla z DM, kikko akurát vykladali, cena bambus. nebielené 7,45, farebné 8,55 dá sa uplatniť žolík - 25% a aj za celkový nákup - 10% t.j. mám ich o 35% lacnejšie...

prišli mi aj GB od Mirky, veľmi pekne ďakujem za také rýchle zaslanie, popravde vzor sunset stripe ma prekvapil proti webu, budem sa asi s ňou stotožňovať dlhšie🙂)) no ale chcela som neutrálnejší tak ho mám mať, zato priateľovi sa páči tak aspoň tak...

chcem sa však opýtať k tej GB to čo je prišité zvrchu na vkladke je čo? bavlna? alebo umelinka? na vkladke je že 100% organic.bavlna, tak teraz neviem že ak je to balvna čo sa úpravu?

sulky dík moc, budem sa ťešiť na balíček.....

a prišli mi aj oriešky od matji, tiež ďakujem hlavne za tie malé látkové vrecúška na ne....

izabelkak
6. máj 2010

aha tak čítam u Mirky že balvna, a čo je to za úpravu neviete? lebo flauš to nie je dla mňa, ani velúr tak potom neviem ale celkom by ma to zaujímalo... a ako sa ten materiál správa keď je ocikaný? je to pocitovo také suchšie? teplejšie? no pýtam sa ako blbec ale zatial nemám žiadnu plienku s takto upravenou bavlnou....

zfidorka
6. máj 2010

iz - aky je rozdiel medzi tymi jednotlivymi upravami - flaus, frote, velur? nepytala si sa nahodou v DM-ke ze ci sa da pouzit produktovy joker 25 % zlava pouzit naraz na bambusky nebielene aj farebne, alebo musi byt rovnaky druh?

izabelkak
6. máj 2010

pri tej bavlne som namiesto flauš chcela napísať flanel že to určite nie je, tak mi to vychádza že je to bavlnený flauš, ten ešte nemám, mám len bambusový...
pri tých roznych prefedeniach je rozdiel v dĺžke chlpu, froté v tvrdej vode viac tvrdne lebo vlas je dlhší, velúr tvrdne menej a aj posobí suchšie keď je mokrý rovnako aj flauš....

toho žolíka možeš použiť len na 1 ks vybraného tovaru, teda musíš mať viac žolíkov ak chceš viac kusov, ja som mala na každý kus žolík a teda ešte na celkový nákup 10 %, tam ak máš 150 bodov možeš mať 15% zľavuˇ...

vanesska
6. máj 2010

baby a ako to funguje v tej DMke s tou kartou? ja mam na nej asi 160 bodov a co mam s nou robit... ako mozem ziskat tu zlavu alebo toho zolika... ?? este som to nikdy neskusala...

sulky... a kedy ides objednavat tie anavy...dokedy ti treba dat vediet? ja by som asi mala zaujem musim to este raz pozriet...

zfidorka
6. máj 2010

vanesska - v kazdej predajni maju terminal, tam prilozis kartu a podla poctu bodov si vyberies zlavovu knizku za 50, 100, alebo 150 bodov... blizsie info co obsahuje kazda knizka pozri tu:
http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/_site...

terminal ti vyhodi kupon a ten potom pri pokladni vymenis za prislusnu knizku podla poctu bodov, kazda z nich obsahuje ten joker na 25 % zlavu na 1 produkt... v kazdej knizke podla poctu bodov je kupon na zlavu 5, 10 alebo 15 %, ten mozes vyuzit pri 1 nakupe, zlava sa vztahuje na vsetko co mas v tom nakupe, cize ak tam mas nejake zlavy, tak mas na ne dalsiu zlavu 🙂
keby nieco, tak ti urcite poradia aj predavacky...

vanesska
6. máj 2010

ahaaa... 😅 tak dakujem za vysvetlenie... zajtra pojdem kuknut do DM... 🙂

zdienka
6. máj 2010

baby
videli ste uz niekto tie kikko stvorce v dm niekde kol trencina? ja zatial veru nie :(

denisse
6. máj 2010

ahojte, tak zeby aj v prahe dnes uz v DM-ke boli?
vyskusam mozno zajtra alebo cez vikend 😉

julia30
6. máj 2010

ja som chcela tie kiko kupovat ale som sa rozhodla, ze nie ;( lebo ked som videla ako dopaldi po niekolkych praniach tak to nechcem to je sami zmolok :( asi radsej zainvestujem do vkladaciek a budem mat pokoj ;) tak sa drzte dufam, e po mili pre mamu budem mat na vas viacej casu 🙂

nezabudnite ze v sobotu sa milujeme pre mamu 🙂

izabelkak
6. máj 2010

zdienka dnes okolo obeda ich vykladali v DM takže keď tak až od dnes...

denisse je to fakt zvláštne lebo v čechách boli uvádzané ako novinka už v marci ...

izabelkak
6. máj 2010

julia a čo je s dahliou?

sulky
6. máj 2010

vanesska, ja ich budem objednavat vo vacsom mnozstve do eshopu, tak sa ti urcite ujdu,nemusis mi teraz davat vediet pocet, staci neskor.
Mala by si zaujem o jednovelkostne alebo novorodenecke?

avila
6. máj 2010

Jeeej, Izabelkak, zajtra bezim do DM po svoje Kikko plienky. A mam aj zolika. Inak to viete, ze ak mate babo narodene v r. 2010 alebo sa vam ma narofit, tak ziskavate tiez vyhody? Sa tesim, juchu. A dufam, ze vyhram zupan 😀 Ako malo staci ku stastiu...

mneme
6. máj 2010

iz, asi to bude bavlneny flaus, tipujem. ked je ocikana je na pocit mokra rovnako ako bg organic, t.j. u nas komplet premocena 😒

zajaciq
6. máj 2010

caute, ja som bola tiez dnes zhodou okolnosti v DMke, presne take ceny ako iz napisala.. sa mi pacili tie zlte zelene oranzove.. ale kupim, az ked bude daka zlava🙂 och, hodinu a pol som uspavala moje dieta na prsniku, som myslela, ze sa uz rozplacem, tolko so sebou mi(y)kala a nikde nic spanok. ☹

baskaj
6. máj 2010

izabelka - hej, zapínam všetky cvoky, ale aj tak sa mi tá vrchná polovica krídelok niekedy vylamuje. ale to je len estetický a úplne nepodstatný detail 🙂

sulky
6. máj 2010

zakaciq, takto som uspavala asi 9mesiacov, po 9mesiacoch mi uspavanie na prsniku trva "uz len" 40 minut 🙂

miruss
6. máj 2010

Izabelka ono tie fotky niekedy skresľujú, záleží ako je to nafotené. Toto sú fotky poskytnuté dodávateľom.
Ja mám tiež tú sunset stripe a mne sa veľmi páči.
A materiál je podľa výrobcu 100% biobavlna a prevedenie si myslím, že ten vrch je bavlnený flauš.

mneme
6. máj 2010

podla mna praveze sunset stripe vyzera lepsie v skutocnosti ako na foto 😉

miruss
6. máj 2010

Mneme mne sa tiež veľmi páči a mám aj levanduľovú a tá je tiež peknučká. 🙂

izabelkak
6. máj 2010

ja som bola stále nastavená na tú kvietkovaná, ale ten vzor som si zakázala tak som trochu mimo🙂)) inak mne prídu iné farby aj u foto IB aj BG, oni to Tí výrobcovia tak dajako nasvietia alebo čo....

koľko ca. schnú tie vkladky? my zajtra doobeda cestujeme tak neviem asi ich budem sušiť v aute🙂)) inak príjemný matroš a ten flauš mi po vytiahnutí z pračky prišiel taký suchší a teplejší na dotyk ako tá klasická bavlna pod tým, tak som už velmi zvedavá ako nám budú sedieť ani som nemala kedy úskúšať a leteli do práčky....