Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

fifla
1. sep 2007

sue, ja teda mam uz celkom preluskany repertoar popoliniek, ale tie zavazovacky som tam nenasla. ale moze byt.
ja som si vecicky objednavala trosku komplôikovane v cechach, teda okrem babylucy, tie su uplne v pohode a su za perfektnu cenu.

kili, este som chcela k tej objednavke len tolko, ze ti donesiem ukazat tie vkladacie plienocky z bybylucy biobavlnene, su podla mna lepsie a za vybornu cenu. to len ze teraz som strasne mudra, ked som videla jedny aj druhe :o)))

sue
1. sep 2007

Fifla, mne to hovorila na popoliňáckej prednáške tá pani čo o tom prednášala a boli aj na zozname s objednávkami, ktorý mi dala do ruky, len ja ho teraz nemám pri sebe...

fifla
1. sep 2007

sue, ako vravim, ja len z netu v SR a CR, ale je mozne, ze niektore zavazovacky boli mimo moju pozornost. ja mam terazky napriklad uz 2 dni doma farebne stvorcovky popolini a su uplne cooolove.

sue
1. sep 2007

Fifla, ja sa tiež teším na môj balíček, mal by prísť tento týždeň 😵

fifla
1. sep 2007

baby a viete z coho som uplne unesena....mam doma uz taku bambooo osusku a nic jemnuckejsie som v zivote v ruke nemala. to aj moj manzelik kukal jak malinky, ze on si ju vezme a nech zabiakovi objednam dalsiu. no neuveritelne cosi

kili
1. sep 2007

fifla, tie farebné čc sú tie, čo som si objednala?

a o akej osuške tu píšeš? daj prosím odkaz.

martina46
2. sep 2007

dakujem vam, napisala som mail na nosime.sk, tak cakam na odpoved. 🙂

fifla
2. sep 2007

kili, co si si obejdnavala tie zinky bamboo, tak taka je aj ta osuska. donesiem ti ju ukazat, ked sa uvidime. nieco neuveritelne jemucke.

kili
2. sep 2007

fifla, ty už si 40tt, dúfam, že tam pri nás neporodíš 😀

fifla
2. sep 2007

kili, som sice v 40 tt, ale akosi si to nepripustam :o))
takze pokojne sa ozvi, ked budes mat trosku casu a ked nebudeme prave na kramaroch (ci uz na poradni, cviceni alebo na sale :o)) ) tak sa uvidime

zdenkaamarosko
6. sep 2007

ahojte baby, chcem sa spýtať na tie Disana zavazovačky. Oni slúžia ako plienka a na ne sa dávajú ešte vrchné nohavičky? V čom sú dobre alebo lepšie ako plienky tvarované alebo viacvrstvové?
Ja som po dlhom zvažovaní, plánovaní, študovaní, vašich radách ... včera objednala Baby Lucy v takejto zostave: plienky Clasic 1 ks (S), 3 ks (3v1), plienky Organic 1ks (S), 8 ks (3v1),vložky do plienok Organic 5 ks,vrchné nohavičky Fix 1ks (S), Uni 1 ks (S) a XL pre staršieho syna. A ešte vrecko na plienky, dva páry vložiek do podprdy a vyšlo to na 3 310,- Sk.
Okrem toho budem používať aj obyčajné štvorcové plienky (dedičstvo po rodine 😀 ).
Mám v pláne si ešte objednať haipa-daipa testovaciu sadu MIDI: 1 plienka, 1 pastelka, 2 vložky, 2 separačky, 1 nohavičky, 1 Snapi sponka.
To by nám snáď malo stačiť, už iba v budúcnosti doobjednám podľa potreby vrchné nohavičky 😉

zdenkaamarosko
6. sep 2007

a kde v BA sa dajú kúpiť separačné vložky? (okrem tých Radiek zo zdravotníckych potrieb a lekární)

fifla
6. sep 2007

zdeni skus tu ekoporadnu zivica na vysokej. maju tam celkom fajn sortiment. vela vzoriek, ale myslim, ze nie je problem objednat. maju tak aj ulrich praci program a podobne.
ja mam separacne vlozky imse vimse. ale v ekoporadni budu mat urcite minimalne tie popolinacke, tam maju cely sortiment.

zdenkaamarosko
8. sep 2007

fifla, dík. Nie som priamo z Ba, tak si ich radšej objednám a prídu mu rovno domov. 😉 A imse vimse tiež vyrába celulózové aj viskźové? Aké máš ty? Kde si ich zohnala?
Ja mám doma zatiaľ tie Radky, dobre zachytávajú novorodeneckú stolicu. Len mi vadí, že nie sú biodegradabilné a zase pri praní by asi z nich nič nezostalo 😒 .

dahlia23
10. sep 2007

Čaute babule,
naša Lenka má dnes 5 mesiacov a odkedy sme prišli z pôrodnice, fičíme na bavlnených plienkach - Baby Lucy a Hamiko. Baby lucy som už aj doobjednávala, som veľmi spokojná, ale v noci jej už musím dávať jednorazovku, lebo ona straaaaašne čúra a ráno bola vždy mokrá.
Druhá vec, ktorá mi nei príliš vyhovuje je, že sú dosť veľké, tie naše plienočky. 🙂 Takže máme celkom problém sa vpratať do niektorých vecí. Už som začala premýšľať nad tým, že jej začnem dávať klasickú štvorcovku, ale neviem, aké vrchné gaťky by som jej na to mala kúpiť. teraz ma celkom zaujali plienky Haipa daipa. Neviete mi niektorá poradiť, aké sú? Nechcem kúpiť mačku vo vreci. 😀 Hoci, majú aj testovaciu sadu, ale radšej by som už kúpila viac kusov.
Ďakujem.

kili
10. sep 2007

dahlia, skús sa spýtať tu: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
v čechách látkuje omnoho viac a majú skúsenosti s inými značkami. Môžeš si pozrieť stránku www.mamaja.cz alebo www.vbavlnce.cz Z týchto stránok sa dá objednať cez www.nosime.cz a nebudeš platiť poštovné na SR 😉

Ja mám vrchné nohavičky Imsa Vimsa organic, tie sú super variabilné a potom vlňáčky Babyidea na druky (motýľa a draka), tie sú úžasné. Na noc ti odporúčam Bamboo extra patentky, ja ich mám so suchým zipsom, ale patentky sú lepšie, v tedy ich ešte nemaly. Naozaj dobre saje a na omak zostane akoby suchá. Len je blbé, že dlho schne, hlavne v tomto počasí. Ale keď sa začne kúriť, tak to sa zas vyrieši.

dahlia23
11. sep 2007

Kili, vďaka.
Ja som dneska začala doma majstrovať. Malej som ráno namiesto plienky Baby lucy dala do S-kových nohavičiek 1 ks klasickej látkovky a výsledok bol viac než uspokojivý. Popoludní som si ešte bola kúpiť froté, že jej skúsim nejaké plienky vyrobiť. A tiež flís, ktorý ako som sa kdesi dočítala, sa dá použiť namiesto separačky. 🙂 Lebo my máme len tie Radka a tie nie sú odburáteĺné. 😒
Na noc som zvažovala že čo- napadlo ma dať jej organic plienku a do nej 2 vložky, ale to by sa mi nevošla do overalu. 🙂 Takže sme zas skončili pri pamperske.
A tiež sme namiesto "smraďochov" (rozumej vlhčené utierky) začali používať mokré flanelové štvorčeky. A spokojnosť preveliká.
Dúfam, že raz nám to matička Zem vráti. 😀

zdenkaamarosko
17. sep 2007

dahlia ty používaš babylucy, tak mi prosim porad. Alebo aj hocikto iný. Dnes mi prišiel balíček a a všetko som malému poskúšala.Adamko má teraz mesiac a váži 4 300g, čomu zodpovedajú vrchné nohavičky S. Objednala som 1 kus FIX (zapínanie na suchý zips)-tie mu super sedia, aj mu pekne lemujú okolo nožičiek. Problém sú tie druhé UNI (navliekacie) - veľkostou sedia, len tie otvory na nožičky sú strašne veľké a je tam veľká vôla. Celá plienka mu odtial vykúka. Čo mám s tým robiť? Dorastie do toho 😀 ? Alebo požiadať o výmenu za Fix?

dahlia23
23. sep 2007

Zdeni, odpoveď máš v IP.
Inak, my máme za sebou už 3 noci v bavlnke - dala som jej dovnútra 2 vložky a úplna pohoda. Akurát, že som musela vytiahnuť overaly a la nočná košieľka. 😀
Teraz chcem ešte kúpiť plavky Bambino mio, len neviem, či ich u nás zoženiem. Na mňa pozerajú ako na debila z 2 dôvodov - že v takomto ročnom období chcem plavky pre decko a ešte k tomu aké. 😀

zdenkaamarosko
25. sep 2007

dahlie ďakujem. Napísala som ti do IP aj o plavkách BambinoMio. Plánuješ chodiť na plaváreň? Potom daj vedieť čo ako. 😉

olinka6226
30. sep 2007

dahlia bambino mio maju myslim na babetkoshop.sk ale ak chvilku vydrzis, tak cca o 3 tyzdne budem mat aj ja eshop latkovky.sk a bude tam 5% konikova zlava. Ak teraz idem robit objednavku imse vimse zo svedska tak ak chces, vyber si z imsevimse.co.uk nejake plavky daj vediet ake a ja ti poslem slovensku cenu. Plavky som sa sice nechystala kupovat ale ak by ti spravili radost, tak vdacne jedny pre teba objednam 😉

sue
30. sep 2007

Olinka, budeš tam mať aj Popolini?

olinka6226
30. sep 2007

ano budu aj popolini. co konkretne by si potrebovala?

gabika11
30. sep 2007

ahojte! mozete mi prosim vas poradit. Som sa rozhodla, ze zacnem pouzivat bavlnene plienocky aspon pocas dna. BabyLucy sa mi pacia3v1, Bamboo plienky a zaujali ma Mommys Touch kde je plienka Easy Fix. Mozem kombinovat rozne znacky alebo si musim kupit len jednej znacky? Zaujimalo by ma, ci sa nimi dietatko bali nasiroko. A ked uz nasiroko balit nebude treba ci je aj uzsia verzia tykch plienok alebo sa bali nadalej tak?

sue
30. sep 2007

Olinka, my už máme 3/4 kúpenú, takže podokupovať 😀

olinka6226
30. sep 2007

gabi ja odporucam z vlastnej skusenosti kupit si len po kuse dvoch z kazdej znacky a nakoniec sa rozhodnut pre to co ti bude najviac vyhovovat. easy fix no neviem - ja osobne by som si z nich kupila len max 2ks na dlhsie prechadzky alebo keby ti mal niekto varovat kto nevie robit dobre s plienkami. vsetky nohavickove plienky zaistuju balenie na siroko. ako rastie babo, tak je menej a menej nasiroko... babmusky su dobre na noc. vela vypiju, ale aj dlho schnu. dlhsie ako standardne flanelky alebo frotacky.

sue to poznam 😀 je to zavislost 😀 ved pockaj ked sa ti narodi.

sue
30. sep 2007

Olinka, aké dlhé sú potom dodacie doby? Posielate aj na dobierku? A je nejak obmedzený min počet kusov?

olinka6226
30. sep 2007

predpokladam ze dodacie doby budu okolo 7-14dni, niekedy skor. Zavisi aj od dodavatelov ci bude na sklade alebo nie. V shope sa nebude dat platit na dobierku, ale v pripade individualnej dohody to mozne bude. Postovne bude realne podla cennika slov. posty. Pozri si na mamaja.cz co by si chcela ja budem mat priblizne obdobny sortiment, vedela by som ti objednat uz v teraz aby som to mala pripravene ked budes chciet a skrati sa tym cas dodania.

olinka6226
30. sep 2007

imsevimse bude na sklade hned, ostatne bude skladom postupne. to viete, z materskej zacinat je sranda 😀

sue
30. sep 2007

Oli, ja to musím najprv skompletizovať, lebo zatiaľ fungujeme aj v BA aj už tam kde budeme po pôrode, takže je to komplikované, ale však sa ozvem keď sa presťahujeme komplet 😉