Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
12. máj 2010

no áno, myslím, že je tu aj niekto, kto kupoval celú výbavu iba AIO a kapsové, ale osobne si myslím, že minimálne na noc sa bez nohavičkových plienok a na ne vrchné nohavičky nezaobídeš. Takisto aj cez deň sa mi to zdá na novoška prílišný luxus, také malé bábo často ciká a kaká a podľa môjho viem, že keď sa pokakal, tak AIO alebo kapsová to nie vždy všetko zachytili.

burina111
12. máj 2010

no ja nebudem zrejme taká klasická látkarka, lebo to asi idem kombinovať..na noc, vonku a dlhšie jednorázovky, doma som už objednala nové kapsové..

izabelkak
12. máj 2010

burina čaro nohavičkových a rovných plienok je v tom že na ne možeš dať vlnené vrchné gaťky je to prírodný materiál ktorý dýcha druhá vec je naozaj to ako píše matja že AIO Ti skor dieťa prekaká ako keď má nohavičky/sklad z rovnej plienky a na tom ešte vrchné nohavičky....

ja by som určite začínala štvorcami pokúpila len pár nohavičkových či AIO, naozaj len na skúšku, zistíš či a ktoré látkovky Ti lepšie vyhovujú, dokúpiť sa dá vždy, no ak kúpiš nové a potom predáš prerobíš niečo.....

som si bola práve na pošte pre novú anavy plienočku čo som vyhrala a je krásna, makkučká, brána stále nič no minule ku nám prišiel až večer tak asi aj dnes, sa už velmi teším na tie vecičky....

sulky ako dlho BG bambus schne poreferujem tak po 5 - 6 praniach keď bude viac opratá a porovnať s BL a TB bambus velmi neviem, BL bambus som mala len chvilinku a posunula som a TB mám len biobavlnu, ale strihovo jednoznačne oveľa lepšie, materiálovo podľa mňa tiež, ešte uvidím či to stvrdne ale čo som čítala na zahr.fora nemala by velmi.... malej som na nu včera šupla BI shorties a bola tak štíhlučko zabalená, paráda.... už len návleky a frčali sme von.... 😀

taanak
12. máj 2010

Burina111, kapsovych je na doma skoda, tie pouzivam prave na von a na dlhsie 😉 Doma mi dobre sluzia Disany s hociakou vkladackou, alebo obycajne nohavickove s vrchnymi gatusami. My sme jednorazovku mali zatial naposledy druhy den po porode, odvtedy sme na latkovkach 😎

matja
12. máj 2010

burina, neverím, že keď raz začneš používať látkové plienky, budeš dávať na noc a von jednorázovky 😉

alusha
12. máj 2010

ahojte maminky, ja vam sem vtrhem, zvyknem vas casto citat a vdaka tomu som sa navnadila na latkove plíenocky 😀 tento tyzden sme zacali latkovat, zatial mam len grobaby, tie sa nam velmi pozdavaju a stvorcove, zatial nam stacia, lebo maly este kaka do kazdej plienky, tak ich mame rychlo suche a este v tomto skaredom pocasi 🙂 a dnes som objednala na skusku BL po jednej z kazdeho druhu... normalne ma to zacalo bavit a to som si myslela, ze budem leniva na pranie 🙂 rozhodla som sa aj kvoli setreniu a aj kvoli tomu, ze kazdy den sme vyhadzovali plnu tasku jednorazoviek, kedze este ani starsi syncek nie je odplienkovany, tak to bola riadna halda odpadu... skoda ze som tie plienky neobjavila skor, ked bol davidko mensi 🙂 uz to vidim, ze sa zo mna stane zavislak na tych peknych plienockach 🙂

izabelkak
12. máj 2010

alusha ak sa stane až tak moc peniažky neušetríš ale živ.prostredie áno🙂

nám prišla brána juchú...bola som síce trochu rozpačitá z tých vlniakov BBH ale vraj po vypratí a nalanolínovaní zmaknú.... je to totiž vlnený flauš a nie úplet ako LVB, ale inak sedia dobre a neotláčajú... akurát že sú fakt od 7 kg a sú nám trolinku aj velké a to máme tých 7 kg...
duo thrirsties tiež vyzerajú fajne a anavy super, jednu tú na snapku som oskúšala, neviem síce kolko malá vycikala ale predpraná výrobcom bolo mokrá len tak na polovicu po jednom ciku.... celkovo spokojnosť... 😀

bambuska1
12. máj 2010

Baby Lucy su podla mna najtvrdsie zo vsetkych bambusovych plienok. A mam tots bots, bambinex, a vdaka izabelke idem skusit aj Bum Genius bambus.
A vdaka labutke som sa namotala aj na vlniaky, takze tie loviky nepredavam 🙂

zajaciq
12. máj 2010

cauky, s kamoskou z US si vymiename info ohladom latkoviek...

*** http://www.happyheinys.com/ **** poznate? 😵

somjezibaba
12. máj 2010

lenka super plienka...z akych materialov sijes tie plienky??nejake specialne??tiez premyslam ze by som nejake usila ale neviem ako na to...ake davas patentky a gumky??

miruss
12. máj 2010

Lenka krásna plienka. 🙂

Burina ja som používala od začiatku nohavičkové plienky, na noc bambusové a neskôr Bum Hugger. Štvorce ma nejako neoslovili. Ale je pravda, že nohavičkových treba na začiatok veľa, štvorce podstatne rýchlejšie schnú. Bum Hugger používam na noc aj teraz a dovypchávam bamboo prefoldom.

Potom som si dokupovala AIO a kapsové. teraz používam najmä AIO a kapsové, nohavičkové len spanie.
Super pre malé bábo sa mi zdajú aj Bum genius flip a do nich skvelé pasujú aj viacvrstvové 30x40 Popolini.
Rada mám aj Gro baby plienky, tam sa dá meniť len savé jadro, sú typu AIO a sú jednoveľkostné.

miruss
12. máj 2010

A inak ja som začala s látkovými plienkami, kvôli odpadu a ušetreniu. A nakoniec to u mňa prepuklo v mániu a otvoreniu e-shopu. 😀

plienka
12. máj 2010

ahojte ak vas zaujimaju happy heines kazdym dnom budu skladom

zdenkam
12. máj 2010

mirus a chodis link na ten eshop. Ja som pri prvom synovi kombinovala latkovky klasicke 1,5 roka s jednorazovkami na noc. Islo mi nie tak o eko ako o bez chemie. Lebo sa o tom vela popisalo,ze este nevyrastla generacia deti co odrastli na jednorazovka a sa nevie ake to bude mat nasledky na pohlavne organy.
Teraz mi ide aj o eko. Mam baby Lucy, Popoliny par kusov a Bambino mio. Tie som uz odskusala aj pri malom - tie bambino mio. Ak zmaknete stvorce, zmaknete cokolvek - ja nie som fajnovka. Ale proste zistujem ze budem musiet este dokupit.

Inak ked sme pri eko-tak sme velmi frcali na bio strave - to do dnesneho dna. BAby vaku, neskor klokanke, ale poviem vam najviac sa vyuzil turisticky nosic. 🙂 . Fakt parada.

zdenkam
12. máj 2010

a este rozmyslam nad kompromisom, kedze u nas su smetiaky v kazdej domacnosti triedena to smetiak na smeti, smetiak na recyklat a smetiak na kompost, ze namiesto tych jednorazoviek skusim na noc kompostovatelne plienky. Teda bez chemie by mali byt tiez.
NIe su to sice latkovky, ale skusali ste niektora?

U nas sa daju zohnat on line znacka Moltex

emjee
12. máj 2010

zdenka klokanku vyhod a kup si satku alebo nejaky ergonomicky nosic 😉 pisem ti do ip link na ten eshop

zdenkam
12. máj 2010

Lenka som tu sice nova, ale ta plienocka, no parada, vymakana. Mas moj obdiv.
A ja si ked chodim do SR kupujem ¨Dieta, lebo teda Mama a ja je kazdy rok to iste a malo odborne, take vseobecne o nicom spravidla. Ale uz som vyse roka mala pauzu od detskych casakov, len teraz som si zase 2 kupila. No a s 2 detmi a pracou mi isto vela casu na listovanie nezostane. 😉

zdenkam
12. máj 2010

klokanku sme malo pouzili mam to baby vak - v anlgictine baby sling. To sa vela pouzilo. Maly tam aj spinkal. Dik za link, uz mam.

miruss
13. máj 2010

Zdenkam poslala som Ti link cez IP.

tamka84
13. máj 2010

emmka díky 😵

lenka138
13. máj 2010

ďakujem za pochvaly môjho výtvoru 😉

somjezibaba plienočky zatiaľ šijem len zo starých vecí. Táto konkrétne bola z manželovho trička, ale takého hrubšieho bavlneného, ktoré bolo skoro ako nové, len ho nechcel nosiť a vnútorná časť je z flanelovej košele. Ako sacie jadro som do tejto našila klasický štvorec + ako vkladačku potom použijem čo príde. Mám ju už aj vyskúšanú a savosť sa dá porovnať s BL classic.
postup mám z www.altermater.eu 😉

avila
13. máj 2010

Baby, ake su tie viacvrstvove popky? Daju sa? A pouzivate ich do nohavickovych, ci aj do stvorcovych?

tea333
13. máj 2010

ahoj baby, ja uz som sem pisala pred casom, potom som dlho rozmyslala ake plienocky zobrat, tak som zobrala rozne, a hlavne som brala aj nahradne vnutorne plienocky, aj rozne na dovypchavanie..
manzel mi zlozite systemy zatrhol,ale vybrala som si BG 3.0, BG organic onesize (pre babku), gro baby sety,BG flip a Bum Huggerky na noc..jaj a jednu peknu Itti Bitti SIO 😀 vsetky su uplne jednoduche, ked mi prisli nepotrebovala som ziadnu instruktaz, ozaj to zvladne kazdy..Teraz uz len cakat ako sa osvedcia v praxi, som pripravena este nejake dokupit ak bude malo,alebo ak sa nam niektore osvedcia.
Zobrala som aj nejake stvorce na zaciatok, som zvedava, skladat to este neviem 😅
uz to mam nahadzane v albume 🙂

izabelkak
13. máj 2010

avila viacvrstvené plienky (vv) sa dajú používať aj samostatne, mne osobne na dovycpanie prídu "mohutné", ale niekto to tak v poode používa.... ja teraz momentálne doma fičím najviac na vv my však máme už príkrmovú kaku tak sa dá poskladať ich na rovno.... ale dajú sa používať aj so snapy sponkou ako gatuše kuk tu http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

tea používanie látkových plienok je úplne jednoduché, je zvláštne ako sa všetci toho boja, aj moja mama ktorá volakedy balila isto do štvorcov a poštoliek má z toho depky🙂)) pritom jednorázovky tiež treba správne inštalovať aby nepretiekli a pod. tu sú dobré fotky ako čo skladať a zapínať http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

ad bambus. kikko - nebielené už mám oprané 4 x a stále vyzerajú rovnako, zato savosť je veru o kus lepšia ako klasické bavlnené MaM čo mám, aj sa mi lepšie skladajú tie 70 x 70 na rovno, nemá malá takú grču vpredu a vzadu ako keď som dávala narovno 80 x 80....

a čo baby už vám prišla brána? ja som sa dnes vytešovala z toho vlneno/hodvábneho trička fakt parádička...

izabelkak
13. máj 2010

uff tea Ty si sa riadne rozšupla hneď na úvod🙂)) a máš k tým rovným plienkam a vkladačkám vrchné nohavičky? či to na to plánuješ dávať tie gaťuše z flipiek?

čo ste neprišli s Bublinkou na klubovku boli tam jej súrodenci a chovateľka🙂)) sorry za OT...

tea333
13. máj 2010

izabelka hlavne sa z tych plienociek tesim ako mala, stale sa na ne chodim pozerat a skusam zapinat a dovypchavat 😀

tea333
13. máj 2010

izabelka lebo som myslela ze bude prsat, chcela som prist na coursing a ten nakoniec ani nebol 😨
heh no rozsupla to hej, ale mam to doma tolerovane 😀 😀 a schvalovane 🙂

izabelkak
13. máj 2010

tak to je hlavné🙂))

no nebol a dážď nebol podla mna úplne pravý dovod, bolo totiž prihlásených málo psov... my sme boli od piatka do nedele... a máme BOBa🙂))

tea333
13. máj 2010

izabelka BoBa? ja som nechapava 😅 😅

izabelkak
13. máj 2010

Best of the Breed 😵