Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sonkab
22. máj 2010

Lucka, vidím, že aj ty sa už chystáš prať.
Ja som to plánovala na dnes, ale keďže ešte nemám skrinku na veci pre malého, asi by sa mi tie veci znovu zaprášili. Tak možno budúci víkend 🙂

Ozaj baby, má niekto skúsenosť s pripínaním mobilného monitora dychu na látkové plienky ?

monikajan
22. máj 2010

Ahojte,
ake mate skusenosti s nohavickovymi plienkami a vrchnymi gatami Kikko?
Videla som ich min. tyzden u nas v MC prvykrat nazivo a zdali sa mi celkom v pohode - aj mamina bola s nimi spokojna, po cca 3 mes. boli zvrchu trochu stvrdnute (nasa tvrda voda), ale zvnutra stale makke. A tie vrchniaky sa mi pacili - boli makkucke, zvrchu bavlna a zvnutra polyester s pul, strih aj makkost podobne IV soft. A su za dobru cenu. Vacsinou sa tu rozoberaju ine znacky, tak by som privitala vsetky Vase skusenosti. Dakujem.

klapinka
22. máj 2010

ahojte

ja tiez zvazujem kupu latkovych plienok 🙂 Neviete mi poradit ci Onelife ake su ?? ci sa oplati ich kupit??

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...

dakujem 😵

izabelkak
22. máj 2010

@pipera heh a čo je žehlička?) ja velmi túto vec nepoužívam ale tak našťastie AE nemáme....

mne nepustila ani zinnia, som žila v tom že PUL pustiť nemože 😨

@monikajan ja viem len o týchto referenciach http://www.branakdetem.cz/hodnoceni/kalhotkova-... v ČR skor nájdeš mamičku s osobnou skúsenosťou tak keď tak skús sa aj tam opýtať... na českom MK

vladkaz1
22. máj 2010

@maryol aj ja som rozmyslala ci este kupim na nejake stvroce bambusove ,alebo vkladky a dam posit ,je to cenovo urcite prijatelnejsie 🙂

sissik
22. máj 2010

@maryol spolu s vladkou sme brali ten bambusovy aksamit, zo zaciatku zle nasavala plienky pretekali, ale po par praniach sa to ustalilo. ale asi som nejak netrafila strih, lebo plienka obcas pretecie.

zajaciq
22. máj 2010

mate niekto skusenosti s tymito plavockami ? http://www.latkovky.sk/produkt-detail/plavky-ha...

chystame sa na kurz od buduceho mesiaca.. predpokladam,ze treba dat pod tie plavky hnusku, ze ?

egyptanka
22. máj 2010

Ahojte, tak pripajam sa k latkovkam, zatial nie na 100%, ale pomaly a iste sa rozbieham ... vyhecovala ma plienkova dermatidita na suske mojej malej. Kedze moja vybava je zatial taka mini, tak este striedam s jednorazovymi eko plienkami. Doma stvorcujem, a moja vybava je:
2x BL Organic
2x BL Velur
2x Tots Bots Stretch
1x Itti Bitti
1x Real Easy
PULky: Litle Lamb a Swaddlebees
Zatial spokojnost, dufam, ze sa malej jej dermatidita zmierni. .... keby som vedela, ze naozaj starostlivost o plienky nie je taka strasna, tak zacnem uz skor. Ale nikdy nie je neskoro.
A chcem sa podakovat Labutke, ktora ma nakopla.

Date mi este nejake tipy do vybavy?

vladkaz1
22. máj 2010

@egyptanka tak tu dermatitidu sme si uzili aj my s malu ,hlavne ked jej az zliezala koza na susurke bolo to hrozne a tiez som presla na latkovky ,vela stastia prajem 😉

alusha
22. máj 2010

my latkujeme dva tyzdne a tiez som velmi spokojna zatial, normalne ma bavi prat tie plienky 🙂 ja som mala v plane latkovat od zaciatku, ale prvy mesiac sme sa nevedeli nejako nakopnut a maly mal cely mesiac zaparenu ritku a teraz ani stopy, ma ju uplne krasnu, my mame zatial 4x BL organic, 1x BL clasic, 1x BL bambus, 5x tots bots bamboozle, 2x gro baby + nahradne sety a stvorce, ale tie uz ani nepouzivame... na den nam to staci a v noci davam zatial jednorazovku, ale postupne sa tiez planujem dokopat a objednat nejaku dobru nocnu plienku... PULky mame 2x BL fix a 1x tots bots... ja chcem najblisie objadnat BG flip, mozno buduci mesiac, tento mesiac som uz vela minula 🙂

mneme
22. máj 2010

jaaaj, egyptanka, toho by bolo na com mozes obuchat prachy 😀

osobne by som ti v prvom rade poradila nejake nocne plienky - vacsinou sa odporuca baby idea bamboo extra alebo bum hugger, pripadne baby beehinds jednovelkostna bambuska. neviem ako vela ti dcerka v noci cika, ak nie extremne ako moja, tak by si si asi vystacila aj s baby lucy bambuskami . do toho este nieco na vypchatie - idealne baby idea bambusove prefoldy.

a urcite nejake vlniaky. baby na noc odporucaju disany. ja mam loveybums crepe a baby idea wool shorties - tych je aj skoda na noc, ale cez den davam vacsinou aio alebo kapsy.

este by som na tvojom mieste dokupila nejake aio alebo kapsovky. neviem, ako ti vyhovuje ib, mozes dokupit jednu-dve nahradne vkladacky (ak mas sio). tiez sa podla mna oplati vyskusat bum genius - napr. flip, 3.0 alebo organic. mne sa viacej ako organic paci flip s organic vkladackou.

maryol
22. máj 2010

Ďakujem za vaše skúsenosti, babenky, ja som uvažovala o tom bambusovo-konopnom flíse, vraj by to malo mať vysokú absorbčnú schopnosť. Mimochodom, ak by sa niektorá z vás chcela pripojiť k objednávke, bolo by to len za cenu poštovného v rámci SR 🙂
Chcela by som sa ešte opýtať, ako skladáte BL bamboo štvorce - na tretiny? Dávate 1 alebo dva kusy do vrchných nohavičiek?

maryol
22. máj 2010

@vladkaz1, držím palčeky, až teraz som si všimla, že sa ti to blíži... 😉

egyptanka
22. máj 2010

@mneme dik, teraz na noc som dala TB strech, vypchala dalsou vlozkou a stvorcom a na to LL pulky. Ja mam akosi strach ci tie vlniaky nebudu prepustat. V noci mi prespi celu noc, to je od tej cca 19 do 7,30 a cika dost.

@vladkaz1 a kolko trvalo kym ste sa jej nadobro zbavili? Ja som kupila aj tu vlozku s buretoveho hodvabu, nooo kupila som dve nech mozem davat na noc, ale ked som jednu dala do eko jednorazovky a manzel isiel rano prebalovat tak jednu vyhodil 🙂 ... on si myslel, ze sa to dava len raz. 🙂

mneme
22. máj 2010

egyptanka, martina je sice celu noc hore a cuca, ale ja prebalujem az rano. teda plienku ma od cca. 21:00 do 7:00-8:00. radsej ako ju este viacej preberat prebalovanim som zainvestovala do plienok s max. kapacitou. netreba sa vlniakov bat, lanolin zabezpeci, ze vlhko zostane vnutri, neprepustia. najma ak ma dcerka problemy s kozou tak su vlniaky idealne riesenie - stopercentne priedysne a prirodne 😉

egyptanka
22. máj 2010

@mneme a mas nejaky tip na vlniaky? Co sa tyka AIO tak sa mi celkom pozdava TB Easyfit

vladkaz1
22. máj 2010

@egyptanka nam latkovky velmi pomohli ,da sa povedat ze behom mesiaca bola riadna zmena a pekne sme sa zahojili ,vobec nebola v mokrom ziadna alergia nic ,len som mala problem, ze hrozne moc cikala, tak mi vsetko pretekalo ,tak som musela skusat a skusat 😀 a nakoniec sa mi odplienkovala v 19 tich mesiacoch ,takze som latkovala no asi 2-3 mesiace,ale ajstak som bola spokojna

vladkaz1
22. máj 2010

@maryol dakujem ano krati sa nam to

izabelkak
22. máj 2010

egyptanka, za mňa tie TB easyfit ništ moc ak možem poradiť, mám ich doma a sú to v podstate ležiaky, použijem len v čase núdze...

a vlniaky sú naj, naj, naj hlavne ak sa chcete zbaviť tej dermatitídy, a na liečenie zaparenín je vraj velmi dobrá liečivá vlna, je to dosť veľký kus vlny a stačí kuštik odždibnúť a dať na postihnuté miesto, príde mi to lepšie ako babrať sa s tou hodvábnou vložkou... http://www.branakdetem.cz/leciva-vlna-popolini.htm

na deň sa mi osvedčili vlniaky LVB crepe a z naťahovacích sú výborné disany -na noc a BI shorties na deň .... jaksi však lutujem že som namiesto shorties nevolila radšej longies stále nie jet ak aby malá chodila v shorties a tie návleky sú opruz...

aby ste sa vyliečili musíte mať dosť savé plienky alebo často prebalovať, je ideálne ak má dieťa pri prebalovaní suchú ritku to je dokaz že plienka je dostatočne savá....

egyptanka
22. máj 2010

izabelka, dakujem ked sa da tak malu nechavam pobehovat malu po byte nahu. Kedze nocnik este nemusi, tak mam ocurany cely byt ... ale hlavne je, ze sa vetra 🙂

sunny1112
22. máj 2010

ahojte baby, taktiez sa ku vam pripajam 🙂 uz nejaky mesiac latkujeme. zacala som hrooozne neskoro, ked mal maly asi 15 mesiacov, nakopla ma nsoci a tiez labutka..🙂 ale teda nelutujem, ze som zacala, skor naopak lutujem, ze som nezacala ovela skor..taktiez si maly teraz zacal uvedomovat, kedy cika, takze mi to hned ukaze, ked ma mokru plienku (skoda, ze nie predtym 🙂
stale som sa ale neodhodlala na to, aby som malemu dala latkovu plienku na noc, preto stale davam jednorazovky. ako to robite s takymito velkymi detickami v noci...ako casto prebalujete? maly uz sice nemava nejak precikane plienky, ale aj tak....
a este sa chcem opytat tych, ktore pouzivaju klasicke stvorcove plienky, kolko maju vrchnych nohaviciek...ja mam zatial dve PULky a nejak mi to nestaci, kedze ich casto zaspini, hlavne teraz, ked sa trapime s hnackou.
dakujem za pomoc 🙂

mneme
22. máj 2010

tiez mam tb easyfit a vlastne im nemam velmi co vytknut, napriek tomu ich nemam rada. asi to bude tym frote, skratka, z aio mam ovela radsej bg alebo ib.

s vlniakmi mam skusenosti len s dvoma lvb crepe - tie su na patentky - a bi shorties - natahovacky. obe su super, tie shorties, bude v lete nosit namiesto gatusi. este si chcem kupit jedny vlniaky, rozmyslam o lvb alebo anavy natahovackach, mozno by som vyskusala aj disany. uvidime 🙂

izabelkak
22. máj 2010

sunny skús keď máte hnačky radšej viazať draka a do plienočky daj ešte nejakú vkladku ideálne niečo štíhle a savé keď máš už behavé mimi, sú to také šikovné gaťuže a kaku tolko neujde... tu je postup ako sa to skladá .... ja to teraz viažem z kikko bambusových plienok a je to fakt paráda..... my máme však momentálne od zubov kľud ale teda ako nám šli od 6 mes doteraz (máme 7zubov) bolo to dosť hrúza, stolica 5 x denne furt nejaké vrchnáky pokakošené ak som dala plienku narovno tak som musela dokúpiť vrchné gate..... http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
dvoje pulky sú však celkom málo..ja mám napr. 2 x PUL a 4 x vlniaky....

mne napr. malá posledné noci v podstate neciká nechápem ako to može vydržať lebo zretelne počujem ako mliečko hltá, vypúšťa nadránom a potom už do nočníka najvačšiu nálož po prebudení....

matja
22. máj 2010

Baby, ale TB AIO sú dva druhy. Ja mám TB AIO bambusovú a som veľmi spokojná, prírodný materiál, dobre saje, relatívne štíhla, jednoveľkostná, pekná, u mňa boduje 🙂

Ja zase nemusím moc IB.

izabelkak
22. máj 2010

jaj ešte som zabudla egyptanka tiež som z petržky, tak ak by si chcela z tej vlny možem Ti dať, pozerala som že u nás to tuším v e-shopoch nie je, kupovala som ju teraz na bráne... ale tak myslím že by to šlo asi aj u slovenských predajcov doobjednať mimo ich bežnú ponuku keď majú iné popoliny výrobky?)

izabelkak
22. máj 2010

matja ja mám tiež tú bambusovú ale ako píše mneme tiež ma to frote neoslovuje veľmi, ale keby som mala odporučiť naj AIO tak ani neviem čo by som z toho čo mám, myslím ako vyloženie najlepšiu AIO, skor závisí na aký účel/príležitosť má byť, aké kritéria spĺňať....

mneme
22. máj 2010

@matja aj ja mam bambusovu easyfitku 😉
@izabelkak najlepsia plienka neexistuje, preto vzdy potrebujeme nove a nove, nie 😀

izabelkak
22. máj 2010

asi tak @mneme vždy si vymyslíme nejakú dovod či situáciu pre ktorú nemáme tú správnu plienku🙂)) ale ja už nesmiem kupovať šak mám plienok haba kuk,som sa rozhodla že napočítam čo som dala do plienok, no ale z brucha tipujem tak 20 tis. 🤐

mneme
22. máj 2010

no a ked uz sme pri tom utahovani si opaskov co sa plienok tyka, kedy konecne bude na latkovkach avizovany novy sortiment? okrem vlniacikov zvazujem este aj swb 2v1 a celkom som zvedava na ceny blueberry 😕

prsky
22. máj 2010

cafte...neviem, ci uz ste si pisali, som nejak nestihala, ale videla som v DM uz KiKKo stvorce - aj rozne potlace a farby 😉 len cenu som si zabudla kuknut