Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
19. jún 2010

@alusha - ak prevlhajú pri švíkoch, skús potrieť impregnačným voskom na švy.

@mneme - aj nám robí toto IB. A tiež zapínam dobre, vždy si dám dvakrát záležať. Dnes výnimočne nepretiekla, ale malý ju mal iba hodinu. Pre istotu.

teri3
19. jún 2010

@sulky prevĺhajú tam, kde je nacikané a to ani nebolo veľa nacikané, prvých pár krát vydržali pekne celú noc, plienka bola mokrá až vzadu a teraz už bolo pyžamko mokré a plienka ani nie príliš nacikaná a vzadu suchá 😖

tamka84
19. jún 2010

Baby, tie čo máte už dávnejšie BL bamboo plienočky, aj vám sa tak vydrali? ja som akurát dnes pozerala že na niektorých miestach je úplne ten vrchný matroš vydratý ☹ Takto to asi nevydrží pre 2 bábatká ....

matja
19. jún 2010

@tamka84 - ja som si to tiež na jednej plienke všimla, že je zodratá.

tamka84
19. jún 2010

matja na BL? či aj iné to robia?

matja
19. jún 2010

všimla som si to zatiaľ len na jednej BL bamboo

sulky
19. jún 2010

@tamka84 , @matja , mne to spravila jedna BL organic. Bambusove zatial nie.

emjee
19. jún 2010

@matja @mneme preto od nas ib odisli

zajaciq
20. jún 2010

@alusha @ikula2 dnes na noc malej dam nowu anavy, bola len raz oprata, uwidime. Ja si myslim,ze postaci. Baby,kt.pisu o Baby Idea plienkach,maju wacsie dietky ako my,preto by im nestacila asi. Ja dawam swadlebeesku len s jej wkladkami a postaci nam zatial do rana,samozrejme GB PULky,su fajne objemne. Ale uz zacnem s vlniacikmi,len co ich nalanolinujem. Skuste vacsie resp jednowelkostne bambusky (tb strech) dowyplnat a malo by to byt ok. W kazdom pripade BI prefold nam tak ci tak bude treba raz..🙂

miruss
20. jún 2010

@emjee: Ja tiež preto predávam IB.

@julia: Gratulujem k výhre.

izabelkak
20. jún 2010

k tým BI vkladačkám, prefold nemá 6 sacích ale 9 sacích vrstiev, je rovnako ako twofold šitý z dvoch vrstiev tak ak sa zloží na tretiny je to 9 x, bamboo hour je šitá z 3 sacích vrstiev... ostatné idem dočítať to len aby som nezabudla🙂))

izabelkak
20. jún 2010

ad anavy, aj nám na noc stačí so všetkým vkladačkami, som z tých plienok unesená (majú vychytané všetky muchy povodnej verzie), tá nočná nová verzia bude potom asi nepriestrielná.... vynikajúco nám sedia, sú veľmi savé a makké.... dosť zvažujem že nás opustia BBH aj BE.... žial BBH nám už strihom nesedia príde mi že dosť veĺa plienok je strihaných na baculatejšie stehná, my ich také rozhodne nemáme tak ak chcem utiahnut nožičku musím priškrtiŤ v páse.... určite nás však opúšťajú TB organic vel.2 ak by mal niekto záujem a pustím aj 4 ks zavazovačiek disany, a PUL TB flexiwrap -30% z OC, ale viac bazár ked sa rozkývem 🤐

ad pretekajúce plienky... mne sa tento týždeň podarilo dajako asi zle nasadit BBH magic, malá prišla prečúraná a plienka suchá 😖 mám u nej rovnaký problém ako som spomínala nižšie v páse malá pridusená nožičky o.k., ak je pás o.k. nožičky volné 😒

a čo sa podráždenej pokožky týka, nám stačí kontakt so stolicou aj 5 min. a už sú polky zadočka červené fliačky, vyzerá to ako ekzém, také suchšie miesta, pritom rozkrok máme výstavný....

izabelkak
20. jún 2010

heh a stými BI vkladačkami som to pekne doplietla - prefold 6 x, 9 x sa dá dosiahnuŤ ak sa dajú dve bamboo hour na seba 🤐 pardon

mneme
20. jún 2010

@izabelkak kolko je 9 vrstiev deleno 2? bamboo hour ma 3 vrstvy, krat dva je 6 vrstiev rovnako ako prefold 😉

izabelkak
20. jún 2010

kokso tak ja mám už fakt asi mozok vykojený🙂)) ale dotretice 9x - jedine prefold + bamboo hour.....

mneme prosím Ťa ešte som sa chcela opýtaŤ keď dáš do SWB organic prefold, neodstáva to moc vpredu - nie je tam velká grča? používaš obe origoš vkladky SWB? a zmenšuješ? ja som dala len bamboo hour do nej a prišlo mi to vpredu také vyduté, ale ešte zmenšujem na M-ko...
s tou IB ma to mrzí sa mi stalo presne to isté, lenže keď som zistila vonku že je malá prečúraná šiahla som dnu na vkladky a rozhodne neboli durch, až potom pri prebalení, vonku to žial nešlo lebo lialo a ja sama na železnej + dvaja obr havovia k tomu.... ale je fakt že ako som zistila že je prečúrana mierne som vkladku posunula aby bola viac uprostred....

neviem ako riešiť 3 - 4 hod. vychádzky keď je malá s dedkom vonku keď IB aj magic zlyhali, nemám teraz odvahu keď neprídem na dovod, asi BG organic do toho bamboo hour a mikrovláknová separačka IV aby nebola v mokru, toto isto nepretečie, ani samotná BG ogranic by nám nepretiekla len bude dost nacucaná....

sulky
20. jún 2010

@izabelkak , a do BBH magic si dala tu origos vkladacku? Celkovo su tie plienky velmi save. A treba skusit vo vnutri ci je mokra, zvonku sa zda byt uplne sucha.
Ktoru plienku anavy mas?

mneme
20. jún 2010

@izabelkak tiez swb zmensujem na m, davam obe origos vkladacky - tu malu normalne pripnem, tu vacsiu len polozim, medzi ne dam prefold. neviem celkom co myslis tym odstavanim - jasne, ze plienocka je o dost objemnejsia, ale to su u nas vsetky nocne plienky, takze je to v pohode.

nie zeby som ta chcela nahovarat na kupu dalsej plienky, ale bg 3.0 by taketo situacie zvladla. nechce sa mi verit, ze bbh magic pretiekla, vyzera uplne nepriestrelne. i ked - to vyzera aj blueberry a cudujsasvete - trosku po okraji pretiekla tiez ☹

evicka1
20. jún 2010

ahoj latkarky
keby ste mali zaujem o pouzite plienocky za super ceny tak kuk do mojho bazariku 😉

mneme
20. jún 2010

@evicka1 neprovokuj, velice pekne su tie dalmatinovske ct 😀

sulky
20. jún 2010

@mneme , a takuto nechces? 🙂

mneme
20. jún 2010

@sulky jasne ze chcem. ale mam aj chvilky, kedy sa ovladnem 😀

sulky
20. jún 2010
izabelkak
20. jún 2010

@mneme tá magic bola asi zle nasadená, nie uprostred alebo sa pohla, bola komplet suchá len okraj mokrý a Izabeline nohavice totáč, len je fakt mám problém že ak dotiahnem nohy tak to má hrozne zarezané v brušku, na českom MK som čítala že niektoré baby na tej magic tú silnú gumku v páse prestrihli ale ja nemám odvahu 😖

jasne inak hypersavá sme ju mali tri dni predtým asi 4 hod. a vkladka bola mokrá ešte tak na polovicu.....

@sulky tú bambusovú vkladku dávam do magic vždy, raz som nedala vtedy nám to pri nožkách odstávalo ešte viac a zase šlo všetko mimo plenuchu... no čo už budem musieť mega dotiahnuŤ alebo tú gumku prestrihnúť....

BG organic nám sedí výborne, tak verím že aj tá 3.0 by sedela, asi ju objednám, čo to predám a potom kúpim.... predstava prečúraného dieťaťa s dedom na dlhej prechádzke je nepríjemná.....

ikula2
20. jún 2010

ahojte chcela by som sa spytat na plienky popolini ake mate skusenosti a ktore z tych ktore ponukaju su dobre. Je ich dost vela a vsetky sa mi podobaju. dakujem

taanak
20. jún 2010

@ikula2 ked popolini, tak potom radsej onesize. Ultrafitky su objemnejsie, podla mna skor na noc (s dobrou vkladackou).

ikula2
20. jún 2010

@taanak dakujem

emjee
20. jún 2010

@izabelkak 😀 prefoldova matematika 😀

inak bbh mi tiez raz presiakli, neviem ci boli zle nasadene alebo prilis dlho

a kto susite plienky v susicke - vychadzaju vam uplne suche? lebo moje su vsetky vlhke, uz som dala aj na vyssi stupen a aj tak su vlhke 😝 nie mokre, ale nedaju sa hned poskladat do skrine, musim ich nechat este dosusit na susiaku 😝

sulky
21. jún 2010

@ikula2 , no su aj lepsie plienky ako popoliny, nieje to prave najlepsi vyber 🙂

taanak
21. jún 2010

plienkami onesize urcite nic nepokazi. Ja ich mam rada a pekne sadnu aj na novorodenca. A celkom dobre schnu.

zajaciq
21. jún 2010

@ikula2 ja mam viacvelkostnu bamboo S, musim povedat,ze ta popolinka mi schne najdlhsie zo vsetkych plienok. ma vnutorne vsite jadro... na druhej strane je to velmi kvalitna plienka, kedze je zo zmesi , nie 100% bavlna ci bambus a pranim sa vobec nemeni 🙂 patentky po bokoch, ja som rada nakoniec, ze ju mam. ale tebe asi treba rychloschnuce..nie?
v noci prvykrat testnuta Anavy, ta dlha vkladka poskladana na tretiny + extra vkladka navrch kratka, no super. od osmej do pol siestej, precikane vsetky vrstvy ale podrzali, nic na PULkach 😵