Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
21. jún 2010

@emjee tak mi máme už tiež 8 kúskov, jedna dva 2x hore aj dole... tá štvorka musí vyzerať srandovne taká opustená, my sme mali zase dole najprv len tri, ten štvrtý sa teraz dorezáva...

ale teda poviem Ti som rada že mi už takto často nekaká.... aj keď min. týždeň som prala vlniaky 100 6, minula som všetok lanolín a @zajaciq mi pripomenula že budem musieť naklusať do lekárne, som zvedavá či ho od nich vydolujem... priatelovi predať nechceli, dugyne tvrdili že nemajú... ako vtipné keď miešajú maste tak ho musia mať alebo v najbližších dňoch dostaŤ, zaujímavé je že s predajom majú problém lekárničky v časti bez receptu, naposledy mi predali v časti s receptom bez reptania, otázok a s úsmevom...¨no je fakt že som mala malú v nosítku tak sa tetuša viac sústredila na ňu ako na mňa.... 😀

@zajaciq a bola si v lekárňach pri poliklinike či nemocnici? lebo v klasickej ho nedostaneš, len tam kde miešajú maste....

zajaciq
21. jún 2010

@izabelkak okej, cize pojdem do nemocnicnej. dakujem. logiku to ma..

izabelkak
21. jún 2010

@zajaciq hej lebo v klasickej by museli objednať nejakú velkú pikslu a je im to nanič keď maste nemiešajú, ale ak budú ponúkať len vodový ako píše emjee aj ten može byť len sa rýchlejšie minie...

a núdzovka je mastička na bradavky babylove z DM, ja to nemám oskúšané ale na českom MK ju jedna kočka používa na lanolínovanie, tak ak bude treba mám aj tú mastičku🙂))

taanak
21. jún 2010

baby, ja som zistila, ze kakanicku zapierat nemusim, mam sprchu s funkciou JET (velmi silny prud) a ta to pekne vysprchuje 😉

izabelkak
21. jún 2010

no ja tiež stolicu sprchujem, bez separačiek to ani inak nejde, teda teraz to čo sa dá zotriem do záchoda toaleťákom.... ale ostatné osprchujem, ale teda radšej aj zapieram....
@taanak to Ti potom neostanú flaky?

zajaciq
21. jún 2010

inac, mne zostanu zlte flaky po zaprati mydlom, tak lovela vyperie ked nie na prvy raz, tak na druhy urcite. prestala som to uz riesit, ked aj nevyjde hned.. 😉

sulky
21. jún 2010

presne ako vravi @zajaciq , flaky zmiznu , aj ked nie na prvy sup.
Ak ich operiem este v ten den, tak zmiznu urcite

@izabelkak ,anavy vlniaky budeme mat asi tak za 3 tyzdne.

taanak
21. jún 2010

@izabelkak vacsinou zmiznu, ale musim to riesit co najskor po okakani, aby to velmi nezaschlo. Testovala som takto aj okakanu Disanu a pohodka 😉 . Zn.: Darujem zlcove mydlo 😎

emjee
21. jún 2010

@taanak dobry napad, idem zistit ake funkcie ma nasa sprchovacia hlavica 😀

labutka
22. jún 2010

ked riesite kakanie - jedna mamina mi hovorila, ze hovnajze z plienok zoskrabava s takou tou umelohmotnou stierkou, ktora bola k odchlpovaciemu kremu Veet. snad viete co myslim. 😉 😀

izabelkak
22. jún 2010

alebo takou tou plastovou stierkou čo sa používa na miešanie krémov pri pečení 😀

utaninka
22. jún 2010

aj ja som to tak robila 🙂 chudak, manzel bol z toho zmateny, co hlada stierka na cesto za zachodom. 😀 Ale riedku kakanicu spalchujem tiez nastavenim megaprudu na sprchovej hlavici. Flaky nezapieram, hodim ich do riedkeho roztoku studenej vody + soli na skvrny...pouzivam DM.. Ale videla som na nete aj tusim Ulrich..alebo tak. Ale v DMku to stoji cca 2 eura. 😉 A funguje to prefektne, aspon neminiem tolko vody na zapieranie. priznam sa, mne flaky na plienkach vadia...nie kvoli mne, ale popravde, kvoli navstevam, alebo ked prebalujem niekde mimo domu...to potom by som darmo vysvetlovala, ze ake su tie plieny zdrave...ked by tam bola zlta skvrna... 😅

zajaciq
22. jún 2010

baby, co mate drobcata, ako to riesite , aby si mohli kopkat? moje dieta je ako tak neplacuce, ked nema plienku a moze nohami rozhadzovat sem a tam. ale teraz je zima.. som jej dala naostro polodupky, lebo uz ma za sebou 3 cikanice 😅 dufam, ze to nedosti... som rozmyslala kupit jednorazovky, lebo ani ked jej dam flexitotku co je velmi uzka plienka, tak nema volny pohyb ☹

izabelkak
22. jún 2010

@zajaciq si vieš potom predstaviť ako sa možu hýbať deti čo majú jednorázovku, látkovku a na tom poštolky, resp. niektorí ortopédi odporúčajú aj 2 látkovky, to som čumela jak puk, nás naša Dr. vyzliekla z poštoliek pri prvej kontrole tak sme mali pokoj, no boli sme v jednorázovke....
teda neviem to dajako posúdiť, oni sa tie malé mimi nevedia v tej látke hýbať tým že sú slabšie? fakt neviem lebo my sme začali až v 4 mes., a to si pamatám že v jednorázovke sa vedela Iz pretáčať a v látke ostala ležaŤ ako bábika no trvalo to tak max. týždeň a potom sa začala pretáčať aj v látke...

busni
22. jún 2010

@zajaciq a skusala si aj ib sio? mne sa zda ta uplne najstihlejsia a mala na zadocku a pritom dost toho nasaje - v nej sa dieta celkom dobre moze pohybovat. My latkujeme od narodenia a Lulu vzdy kopkala nozickami dohora pekne, teraz sa aj otoci a na boky sa zacala otacat cca v troch mesiacoch, aj ked mala vacsi ten zadocek vdaka plienke. ja ju vacsinou balim do puliek z pop in a do toho stvorec, alebo tie ib sio, a radsej ju castejsie prebalim + skusame aj nad lavorik chodit takze to kombinujem, takto nema taky velky zadocek. vacsi zadok ma ked jej dam baby lucy este dovypchavanu, ale posledny mesiac nema ani v tej problem zdvihnut nohy a kopat 🙂

zajaciq
22. jún 2010

@busni teraz ma IB SIO ale len s tou flisovou tensou, bez prefoldu, ale aj tak.. obmedzuje ju to. sak jasne, ze ked bude vacsia, sa to stratii

katja78
22. jún 2010

@utaninka - tiež tak podobne vnímam fľaky 😅 a soľ z DM-ky dávaš do studenej vody? lebo tá účinná látka by mala byť funkčná pri vyšších teplotách. Ja hodím tak 1 PL soli do cca 1/2 l horúcej vody, dobre premiešam a švacnem do toho fľakatú plenu.

zfidorka
22. jún 2010

@avila este som ti chcela napisat, ze ja som tiez omylom kupila miesto kikko lux eco obycajne kikko stvorce - som si nepozrela co mi to predavacka dava... 😒 a teraz som rada ze ich mam, lebo ich velmi vyuzivam pri dojceni, lepsie stvorce by mi bolo luto pouzit na vytekajuce mliecko 🙂 a ostatnych lepsich stvorcov mam dost...

avila
22. jún 2010

@zfidorka no ja mam kikko presne tie obycajne, kupovala som ich, ked som este netusila, ze nejake rozdiely su 😅 Tak ved vyuzijeme veru, ako vravis. A potom amm kikko vkladacky 30x30, frote, tak dufam, z etieto vyuzijem, bo zatial mi pridu prakticke z teoretickeho hladiska 😀

juicyluu
22. jún 2010

Ahojte, ja som si kupila bamboo a bola to moja najlepsia investicia co sa tyka miminkovskych veci. Malickej ritka bola cistucka. Jedinu vec co by som zmenila je ze by som uz nekupovala na suchy zips ale na tie spinkove gombiky. Pripajam foto v prevedeni mojej modelky

utaninka
22. jún 2010

@katja78 no ja davam do studenej, lebo ktosi mi povedal, ze tepla voda fixuje skvrny...neviem...mozno je to blbost. Som si uz zvykla, pravda, aj tak ta voda za chvilu vychladne. 🙂 Len to riadne zamiesam, az vznikne pena.

@zajaciq no neviem, je pravda, ze tie nase moderne latkovky su oproti tym, co sme v noch boli my, riadne baliky. Ale nejak som ten pohyb u malej neriesila...mne skor vadili suche zipsy....

@juicyluu Po troch mesiacoch som predala VSETKY plienky, lebo mi strasne VADIL SUCHY ZIPS! Na tom malom brusku, ked sa na to dali aj vrchniaky, tak mala suchac na suchaci a bolo z toho tvrdo jak Ďas.! Teraz mam komplet vybavu iba z plienok na patentky, PULky mam vlastne site natahovacie vid moj album a uz mi doma spinka superpruzne merino, takze budu aj tenke vlniaky natahovacky. Od vtedy, ako som vymenila celu plienkovu vybavu, je to uplne v pohode, malu na brusku nic netlaci a ani poriadne nevidiet, ze je v latke. 😉 uz mam usity prototyp superstihlej plienky, mam k nej aj konopne vkladacky, co som si sila. 😉 Takze tak.

miruss
22. jún 2010

@utaninka: Krásne pulky máš v albume, šikovná si.

dugyna
23. jún 2010

@izabelkak iz mas pravdu skor 2 latkovky sa odporucavaju nie si jedina ja som sa s tym tiez stretla...

izabelkak
23. jún 2010

@dugyna no ja som sa s tým nestretla, čítama som to tu na MK 😨 my sme teda našťastie látkovku a na to igeliťácke poštolky nosili len týždeň... v 35 stupňoch dosť nepekná predstava...

dugyna
23. jún 2010

@izabelkak no tak to hej..pocuj a ten stvorec do kocika co chces alebo teda pod malu z ovcej vlny asi ako velky budes strikovat?idem odfotiti tie vlniaky

dugyna
23. jún 2010

kocky musim sa pochvalit toto su vlniaky od nasej babicky..ustrikovala nam uz dokonceiva druhe 🙂

izabelkak
23. jún 2010

@dugyna chcela som povodne obdlžnik do zavazovacej plienky, no ale horúčavy zatial nikde a keď som dala v horúčávách zavazovaciu plienku a do nej vv zdalo sa mi že to nie je veľmi vzdušná varianta, to možem dať rovno vlniaky a do nich štvorec na dvanástiny, ale fajn by bol do bodyčka ako písala Katka Cárska... ja som dávala bez obdlžnika a tiež to celkom šlo malá je stále v pohybe tak moc nehrozí žeby čosik tak zmáčala🙂))

uvažovala som o tom do postele že aby malá nemusela nosiť vrchné gate, no ale nemá mi to kto uštrikovať a neviem či by je nebolo ešte viac horúco keby ležala an vlnenej podložke .... tak vlna zatial nemá využitie...

vlniačiky potom nafoť som zvedavá...

včera mi inak Iz riadne prečúrala IB, ako jeden deň o.k. a na druhý deň nafigu, ale vlastne aj moja chyba mala som ju po dvoch hodinách prebaliť vtedy ešte prečúraná nebola no po ďalšej hodine to bol na bodyčku, nohaviciach a vkladačky durch, ešte skúsim ten minibooster čo mám....

dugyna
23. jún 2010

@izabelkak a co pisala katka carska o bodycku? lebo som to tu dlho necitala nestihala som... 😉
no ten oblznik rozmyslam nad tym ze do kocika na leto ..a do postilkey na noc..ale to asi uvidim este..
a prosim ako mam nalanolinovat tie vlniaky?

izabelkak
23. jún 2010

@dugyna no že sa zapne štvorec do body zložený na dvanástiny či osminy a pod ňu dáš VO (vlnený obdlžnik) aby nenavlhlo body ktoré tú plienku drží resp. okolie dieťaťa... zrejme to funguje aj na malom mimi keď to písala Katka... nám by sa to veru šiklo, ale tak čo s plienkou šlo do prádla aj body🙂)) mám ich kopec tak čo... a chodíme tak len doma... ani kakuš nevypadol z neho🙂))

izabelkak
23. jún 2010

@dugyna jaj no a tá kúra sa robí jednoducha, lanolín zaleješ trochou vriacej vody pridáš detský šampon rozmiešaš vznikne taká biela tekutina, pomaly potom domiešaš vlažnú vodu, voda sa Ti musí ochladiť tak na 30 max., vložíš vlniaky a necháš 12 hod., len neviem písala si mi že máš tekutý lanolín to je aký? nejaký čo je bradavky? či máš vodový? akej je farby?