Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

adriana7
28. jún 2010

aj my tak...
uvidíme teraz pri treťom (mám nakúpený arzenál látkoviek)...

zajaciq
28. jún 2010
jonki
28. jún 2010

som tu u vas v latkovkach uplne nova...chodim vas sem tam citat...pomaly budem musiet zacat uvazovat ake plienky...nevedeli by ste mi poradit...do IP...svoje skusenosti. Nejako som v tom "stratena"...a citat celu diskusiu je hrozne vela 🙂 ...rozmyslala som pre zaciatok zavazovacie disany s klasickymi stvorcami a potom neskor na noc (popripade ak bude prebalovat niekto iny) nejake AIO...a vsetko to by som chcela skusit aj spolu s BKM....co myslite? Ludia ma velmi odhovaraju, ze to nebudem zvladat a ze to je vela roboty...tak som chcela skusit dokupovat postupne, podla toho ci nam to s mimi bude vyhovovat.

vdaka za rady 😵

zajaciq
28. jún 2010

@jonki zavazovacie a stvorce pre novoska su super urcite, dobry vyber. na noc jednoznacne nohavickova a navrch PULka ci vlniaky. AIO su dobre na 2-4 hodin, nie na celu noc, za to na von do kocika su vyborne a rychlo sa s nimi prebaluje. My latkujeme od narodenia a nie je to vela roboty 🙂 netreba pocuvat ludi 😅

sulky
28. jún 2010

@jonki , veľmi dobre si si to vymyslela zatiaľ 😎 Len na noc by som skôr volila nohavičkové s vlniakmi namiesto AIO. AIO sú dobré na deň. Ak chceš na noc, možno nejaké lepšie savejšie (napr. BumGenius v3.0)

sulky
28. jún 2010

@zajaciq ,tuším sme napísali skoro rovnakú odpoveď v tom istom čase 😉

jonki
28. jún 2010

@sulky ja som myslela asi prave tu bum genius....len som si nevedela spomenut ako sa vola 😉

dakujem vam zatial 😉 takze na noc nohavickove a na to nieco nepremokave...budem pamatat 😉 predpokladam ze to ste mysleli uz od novoska (alebo u toho si vystacim len s tymi disanami)?

a co si myslite o tych vlnenych stvorcoch do disany...medzi latkovy stvorec a samotnu zavazovacku? niekde som to vycitala...ze potom sa uz nemusi pouzivat nic na vrch(vlniaky/pulky)...co myslite funguje to tak?

sulky
28. jún 2010

@jonki ,učite potrebuješ niečo nepremokavé, zaväzovačky disany sú z bavlny, prevlhli by ti cez noc.

jonki
28. jún 2010

@sulky takze ten vlneny stvorec to dostatocne neodizoluje 😉 ....mne sa to celkom nezdalo, ze by to mohlo byt take jednoduche....takze na tie disany nieco potrebujem v podstate stale...ci den alebo noc?
A tych disan a klasickych stvorcov na prebalovanie potrebujem asi kolko?

este otazka k vasej "terminologii" 😀 KS je klasicky stvorec? 😀

sulky
28. jún 2010

@jonki , cez den baby niektore pouzivaju stvorec vlneny, j to dobre na prevzdusnenie,proti zapareninkam

zfidorka
28. jún 2010

@jonki ja pouzivam zavazovacky len na noc, do nich viacvrstvovu alebo obycajny stvorec a stay dry vkladku - ked prebalujem,tak je pekne v suchu 🙂 navrch davam natahovacie vlniaky... cez den davam stvorce a PUL-ky... nohavickove teraz nedavam, lebo ju mazem kremikom a nejako podvedome sa bojim ze sa mi znicia - ale asi nie 🙂
mne sa tato momentalna nocna zostava zapacila - som doobjednavala zavazovacky a chcem doobjednat aj stay dry vkladacky 🙂

taanak
28. jún 2010

@jonki zavazovacka + vlneny obdlznik je na take letne vzdusne prebalovanie pocas dna. Ja zavazovacky pouzivam cez den, na noc pouzivam nohavickove plienky - nam teraz vyhovuje tots bamboozle stretch, a zatial cez den zabehavam bambusku BBH, na tu sa tesim, je velmi prijemna (prave dnes som ju 3. krat oprala, tak ju pomaly pouzijem aj na noc) 😉

sulky
28. jún 2010

@zfidorka , krém sa neodporúča na sty dry vrstvu.Ak máš nohavičkové s prírodným materiálom, tak je to v pohode.

miruss
28. jún 2010

@jonki: Dobrý výber. Na noc doporučuejm nohavičkovú plienku a na to vrchné nohavičky.

zfidorka
28. jún 2010

@sulky nohavickove som davala na den, cez den teraz davam krem a na noc gencianku... takze krem a nohavickova bambuska v pohode?

jonki
28. jún 2010

vidim ze tie plienky je dobra "veda" a zaroven asi trosku aj zavislost 😀 ...takze zatial mi to vychadza ako kombinacia uavazovacej disany, stvorcov, nohavickovych plienok a na to nejake vrchne nohavicky...a na vonku nejake AIO na jednoduchsie prebalovanie...k tomu separacky a vkladacie plienky na zvysenie savosti...ak som tu "vedu" dobre pochopila 😀

vdaka vam vsetkym za rady aj IPcka...idem poodpisovat...len pomedzi to peciem kolac na zajtra mm k meninam 😉

sulky
28. jún 2010

@zfidorka , ano, vpohode 🙂

miruss
28. jún 2010

@zfidorka: Ja keď som krémovala, tak som dávala separačku, lebo keď som náhodou nedala, tak sa mi zdalo, že na plienke zostáva mastý film, aj na nonavičkových bavlnených. Predsa je to mastný krém a ostane na plienke mastný film a vlhkosť nebude vsakovať, ale stekať po stranách.

weronique1
28. jún 2010

Ahojte kočky, prišla som sem vykukať vaše skúsenosti s Mio fresh - funguje, ste spokojné? Periete na 40 alebo aj nižšie? Ako sa používa a koľko naozaj vydrží 750g balenie? Kde sa najviac oplatí? ďakujem

karaa
29. jún 2010

@zfidorka ktore stay dry vkladacky pouzivas? resp. ktore odporucate? neviem preco, ale na flipke mi vadi ten zmensovaco-zvacsovaci system

zfidorka
29. jún 2010

@karaa ja mam tie z plienok Organic Color Velour od BL, som povyberala z plienok a pouzivam samostatne 🙂 daju sa aj doobednat - aj ked ich nemaju v ponuke so stay dry upravou - za priplatok 0.30 eur oproti Organic vkladackam...
mne tiez na vkladackach vadi ked sa na najmensiu velkost musia prehynat, vytvori to potom taku "gucu" 😒

sulky
29. jún 2010

@karaa , ja teraz tie BL predavam, a je tam ja ta sty dry vkladacka. Pozri v bazare 🙂

adriana7
29. jún 2010

@zfidorka ,
no práve na toto som sa ešte chcela pýtať,
ja som si kúpila látkovky a vôbec som si neuvedomila, či v nich oblečiem bábo do velkosti bodíčiek a dupiek 56, 62?
... lebo ja mám tiež najviac BL, a tie vkladky mi tiež prídu dosť hrubé a väčšie ako vrchy...

matja
29. jún 2010

@adriana7 - ja som bez problémov obliekala oblečko 56 asi 3 týždne, malý sa narodil s pôrodnou váhou 3310 g. Ale dajú sa dokúpiť extendory, ak by si potrebovala. Pre nás je to zbytočné, vieme sa zaobísť aj bez nich.

pipera
29. jún 2010

@adriana7 mala mala 3890 g a 56 sme nosili 3 mesiace, ale mala zdr.problemy a do 6 tyzdnov chudla :( kazdipadne si ich kup a bud kupis extendor,alebo ak budes body zapinat 2 cvokovo body sikmo alebo 3 cvokove body na stredny cvok bodycka ti vydrzia. skor som mala problem s dupkami, lebo mala mala v latkovke dlhy trup,alebo s nohavicami koly sirke.

dahlia23
29. jún 2010

@adriana7 ja osobne by som už 56tku nekupovala. Juraj mal 3550 g / 52 cm a okrem bodyčiek z HMka sme odkladali asi po 2 týždňoch. 62tka body HM mu boli dobré od narodenia a sú mu dobré aj teraz, keď mu ťahá na 70 cm. a má vyše 7 kg... každopádne, riešenie je extendor, ale na dupky a overaly Ti moc nepomôže 😅

zajaciq
29. jún 2010

body na male mimco vobec, sak bude vrestat zakazdym, ako mu to budes pchat cez hlavicku. 😅 volne tricka okolo hlavicky / kosielky lahke / naholo 😀 sice zaciatkom septembra... ale my sme vynosili aj 50tku. fakt zalezi co sa ti narodi... teraz mame 63 a nosime jednoznacne 68cku, nemusim davat extendor a mne sa to jednoduchsie oblieka 🙂

emjee
29. jún 2010

@zajaciq su aj zavinovacie body 😉

ja som mala 56 velkost len jedno body a jedny gatusky k tomu, ostatne sme nakupili 62, lebo mi predpovedali uzv velke dieta (v 37tt mi povedali 3990g), no nakoniec sa narodil len 3600g / 52cm krpcek 😀 ale aspon sme vsetky vecicky vyuzili dlhsie ako par tyzdnov - ale my sme nelatkovali od narodenia

zajaciq
29. jún 2010

@emjee mas recht, mame jedno 1-2m HM zavinovacie body. dobre to je. skoda, ze vacsie velkosti nerobia zavinky

mneme
29. jún 2010

@zajaciq moja martina ako novosko vrieskala pri obliekani cohokolvek, aj zavinovacich body. su fajn, u nas bola s hnuskou 56-ka pouzitelna az do troch mesiacov. ale videlo sa mi, ze su prilis otvorene pri krku a tak som este pracne nasivala patentky navrch 😒