Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alusha
18. júl 2010

@luciferova zober z kazdeho po jednej a uvidis, bitti su dobre, vela nasaju, a su aj na paradu, su uzke medzi nozickami, nerobia velku ritulku... wonder wrap su PUL nohavicky

alusha
18. júl 2010

@brisilda chces tu sadu econobum alebo flip?

izabelkak
18. júl 2010

@luciferova a ešte k tým vlniakom čo si si vybrala, tie konkrétne mám a skor by som ich odporučila na noc ako na deň, na deň mi prídu super http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc...
do nich dáš tie super komunistické štvorce čo máš, veľmi veru závidím po mne nie sú žiadne ☹ a máš na deň na doma vystarané, poskladá sa to na osminy či dvanástiny .....

inak tie vlnené gate sa neperú zakaždým, stačí ich vyvetrať, vlna má samočistiacu vlasnosť, treba ich akurát po opratí nalanolínovať, perú sa tak raz za mesiac ak sa neušpinia od stolice, prípadne ak prevlhajú alebo smrdia, lanolín sa kupuje v lekárni a robí sa z neho kúra v kt. sa vymáčajú a naberú na seba spať lanolín a preto sú odolné voči vlhku no zároveň dýchajú keďže ide o prírodný matroš...

ivanajelinek
18. júl 2010

Ahojte...Tak ja som dnes nemala cas pozerat plienky ale od zajtra zasa presedim na nete a pokusim sa dat dohromady nejaku vybavu... 😝 Musim vas este docitat co ste dnes vsetko popisali..

alusha
18. júl 2010

@brisilda ja som tiez chcela tu sadu, ale miruss mi odporucila viacej flip, ze gatky su prepracovanejsie a prijemnejsie ako u econobum, tak som zobrala tuto sadu http://www.ekoplienky.sk/product/day-pack-sty-d...

ivanajelinek
18. júl 2010

A sedia aj vsetky latkovky uplne od narodenia?

brisilda
18. júl 2010

kocky a co by ste mi poradili s tohoto? http://sijemdetem.cz/katalog/latky-spol/bambus dalo by sa to nasdtrihat a usit vkladacka? vyslo by ma to lacnejsie nie?

izabelkak
18. júl 2010

@luciferova keby si sa rozhodla pre tie vlniačiky, tak čo sa týka veľkosti - ak chceš dávať len na rovné plienky treba vyberať veľkosť podľa toho ako uvádza výrobca - to menšie rozpatie, ak na nohavičkové plienky to vačšie... t.j. napr. moja malá má tak okolo 8 kg, na rovné plienky - štvorcové by som kúpila velkost M kt. je od 4 do 10 kg, L-ko je pre predstavu od 8 do 13,5 kg.... ak by boli vrchné gate príliš veľké tak ten jeden štvorec poskladaný na rovno by v nich lietal.... zase na nohavičkovú plienku by bola velkosť L-v pohode....

jednovelkostné vlniaky na patentky robí česká firma anavy, no ešte nie sú v ponuke, lebo nemali materiál, tak keď tak možeš s tými vlniakmi počkať a kúpiť radšej jednovelkostné.....

a čo sa pridávania link týka, je to trochu problém vieš chodia sem aj predajcovia a možu sa hnevať ak nedávame link práve toho ich shopu🙂)))

izabelkak
18. júl 2010

@brisilda jasné že by šlo, je tu inak aj téma o šití látkoviek a teda kočky sú velmi šikovné čo všetko vytvoria..... jedna kočka bude tie látky tu na SR predávať, už má niečo aj v ponuke myslím že som to vydela v bazáriku...

brisilda
18. júl 2010

@alusha mozem sa opytat v akej farbe su? tie sa mi pacia nakolko k nim netreba vrchne nohavicky 😉

brisilda
18. júl 2010

@izabelkak a ktoru latku by si mi odporucala? tak aby sala a neprepustila vlhkost? alebo si mam k tomu dokupoit mikroflis?

brisilda
18. júl 2010

kocky tak ja som rozhodnuta kupim tu sadu lebo ju odporucate su tam 2 plienky a 6 vkladaciek hadam na skusku postaci 😉 ak budu super objednam aj tu druhu sadu 😉 a postupne to zvladneme unist aj financne

izabelkak
18. júl 2010

tie látky všetky prepúšťajú vlhkosť, vrchné nohavičky Ti zabezpečia aby nešla vlhkosť von, ak chceš aby malo mimi zadoček v suchu, dajú sa urobiť separačky z deky irma čo predávajú v ikea za 40 korún či kolko🙂)) alebo kúpiť originál fleesové separačky, u fleesu treba však počitaj aj s variantou že ho dieťa neznesie, može mať alergickú reakciu...
ja osobne nepoužívam žiadne separačné plienky, ak potrebujem na dlhšie sucho tak dávam plienky čo majú vovnútri polyester z ktorého je aj samotný flees, len je taký hladší napr. kapsovky ho majú, vrchná vkladačka od IB, ale je kopec detí kt. flees vobec nevadí.... mne osobne je to také dajaké divné, ako radšej som ak má dieťa zadok v bavlnke🙂)) viem ako ca. ciká a podľa toho prebalujem, cez den je v mokrej plienke minimálne, akurát v noci ale to tiež kontrolujem lebo ona ma zobudí aj 4 x na kojo v jej veku je tak do 3 rána suchá a potom pustí jednu nálož tak po kojo prebalím.... ale toto sa dá elegantne riešiť práve fleesovou separačkou, alebo plienkou kt. má integrovaný flees či polyester.....

čo sa tej látky týka skús radšej to forum kde baby šijú isto super poradia, ja osobne mám dotial obojstranný bambus. froté, lenže stále z neho nič nie je urobené lebo som zistila že mám akosi vela vkladačiek nakúpených... tak ho suším doma🙂))

wwcko
18. júl 2010

Ahoj. chcem sa spytat co nebudete niektora objednavat nieo z brany. By som sa pridala 🙂 Ak ano poslite mi prosim vas IP, lebo uz sem moc nechodim, tak aby mi to neuslo 🙂 Dik

luciferova
18. júl 2010

@alusha ta sada vyzera super, uz ju mas doma? aka je tam farba? bielu nechcem 😀

miruss
18. júl 2010

Ešte som zabudla reagovať:
@avila: Na dovolenke bola malá väčšinu času v plienkových polavkách plavkách popolini, cez deň mala flipky s ekovkladačkami a na noc alany.

luciferova
18. júl 2010

ktora je lepsia? bum genius organic onesize alebo bum genius Flip?

miruss
18. júl 2010

@luciferova z Bum Genius je podľa mňa najlepšia Bum Genius onesiize v3.0.

luciferova
18. júl 2010

@miruss ale ta nie je AIO ako som pochopila...

kocky co mi treba k tym plienkam este? chcem ten flis, to sa ako vola? k bum genius sa to vola stay dry?

miruss
18. júl 2010

@luciferova ona je AIO, len je aj kapsová, má ešte otvor na dovpchatie plienky, ale ja som ju ešte dovypchávať nepotrebovala, lebo obsahuje dve veľmi dobre sajúce vkladačky.

luciferova
18. júl 2010

@miruss no tak to by bolo lepsie, lebo ma lepaky 😉 tak mam objednat radsej tu?

miruss
18. júl 2010

@luciferova táto konkrétne je moja naj plienka.
Posielam Ti IP.

luciferova
18. júl 2010

@miruss tak super.

zajaciq
18. júl 2010

caute kocky, odchadzam z fora. som super stastna, ze som sa dala na latkovky a objavila tuto temu 😵 😵 🤐

etuska
18. júl 2010

@zojec
tesiiim sa ze si tu 😉

sulky
18. júl 2010

@zajaciq , akoze odchadzas?myslis dnes? 😀

zajaciq
18. júl 2010

@sulky hej uz ma emjee rusi 😉

etuska
18. júl 2010

@zojec
ja osobne som velmi spokojna s vrchnymi gatuskami Little Lamb 😉

sulky
18. júl 2010

@brisilda , econobum nekupuj, to radsej flip