Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

indy
30. nov 2008

nsoci ja mam usity predlzovak na body, ktore su mu este dobre, ale kvoli plienke nezapneme. Je to pruh latky na ktory natlcies cvoky rovnake ako su na body. Daju sa kupit v galanterke 😉

indy
30. nov 2008

ozaj, dokonca sjuzocka ho ma v albume z flisu. Ja ho mam z upletu (trickoviny)

quika
1. dec 2008

nsoci, podla mna si spravila dobre ze si kupila rovno vacsiu velkost, ked bude babo asi vacsie. s tym treba ratat, ze tu prvu velkost vyrastie za par tyzdnov. ci sa zmesti tazko povedat, kazdy vyrobca ma tu velkost trochu inej velkosti 😀 my mame hlavne tesco oblecko, a maly (nar. 50cm) sa zmestil s one size plienkou do 56 este v 2 mesiacoch.
ja tiez planujem spravit extendor, kamoska spravila zo starej farebnej ponozky a take to je krasne, normalne zavidim ze mala take ponozky 😕

nsoci
1. dec 2008

Jaj vidite, extendor..... tym mozem vyriesit bodynka.
Horsie to bude s dupkami a gatusami 😉

verulka
1. dec 2008

nsoci, ja ficim na pancuskach a ked bolo teplo tak nosil babylegs a bolo vystarano 😉

bihan
1. dec 2008

My sme žiadny extendor nepoužívali, len sme s prechodom na látkovky preskočili jednu veľkosť 😅 Keď dávam nohavice, tak samozrejme vlňáky nedávam, ale inak som veľmi nezaznamenala rozdiel. Dupačky som aj bez látkoviek mala len 2ks a použili sme ich asi 2x 😅
Existujú výrobcovia, ktorí rovno vyrábajú oblečenie pre deti v látkových plienkach, napr. MaM alebo Frugi www.welovefrugi.com ale väčšinou je to oblečko z biobavlny a poriadne mastné 😝

olinka6226
1. dec 2008

my mame na doma take tie vlnene gatusky z H&M a tiez tocim 4 bodynka od nich a potom mam este z Manymonths tie pruhovane teplacky. a tie su uplne svetove. ale mastne ☹ no a co sa tyka oblecenia celkovo, tak som vacsinou kupovala o velkost dopredu - hlavne nohavice a bodynka a ked vidim uzke nohavice ani nekupujem, lebo 1. samko je buclaty aj bez plienok a za 2. s plienkami by som ho tam na 2000% percent nenarvala a keby aj hej, tak by ho to riadne rezalo a to ma potom aky vyznam. su aj pekne veci co su sirsie.

bambusko
1. dec 2008

nsoci, bodynka h&m sa u nas osvedcili najlepsie, tiez nemam ten predlzovak. pouzivali sme body velkost 56 asi 1 mesiac, ale z tesca newborn skoro do 3 mesiacov. a na nohy tiez pancusky alebo polodupacky anthony, tie nie su drahe a su dost volne na plienku 🙂

sjuzocka
1. dec 2008

bodynko problem nie je, to mame kupovane o velkost väcsie a ked tak prehnem rukav, alebo davam ten extendor na mensie velkosti, dupacky sa mi moc neosvedcili, lebo tie ked su väcsie tak sice trup je akurat, ale na nom visia tie nohavice dolu , radsej mam teplacky a pancusky, teplacky sa daju tiez prehnut, alebo aj nemusia (maximalne mu tak prekryju ponozky a to neva), len si treba dat pozor na gumicky aby neboli velmi tesne... iinak pancusky musim kupovat mensiu velkost, maly ma sice 62 cm, ale pancusky velkost 62 na nom visia, 50/56 je tak akurat a este je tam dost rezervy.

v HM som aj ja nasla vlnenu supravicku, ze 100% vlna, taka som bola naradostena ze som ju hned kupila no a sli sme ku koznej a prosim vas ta ma sprdla ze co mu to davam za oblecenie, ze to novorodenecke "akne" ma urcite z toho 🙄 trt makovy... ja som mu to davala nadalej a nebolo to tym oblecenim, normalne sa cistil hormonovo... mi ta kozna odporucala nech mu kupim bavlnene ze na trhu za 40 korun maju :D

baby, mam dalsie ovecky pre nas. Niektorym proste nestaci povedat ze latkovanie je to a to a ake to je super, hned si o vas pomyslia ze vam sibe, aj ked im poviete ze to nie su take stvorce ako kedysi, ze sa to nevyvara, ze to mozu byt krasne nohavickove plienky a pod... Az ked to uvidia na vlastne oci, pochopia 🙂 tak presne to sa stalo 🙂 ked som zverejnila fotky maleho v plienkach tak ze waaau co to je a ze vyskusaju a ze co poradim a tak 🙂 jedna uz spravila objednavku a druha neviem, ale chystala sa 🙂

verulka
1. dec 2008

sjuz, presne tak..ja na cviceni kam chodim tiez odpovedam na otazky..ja mam skvely argument- ze pri 4 detoch nemam fakt casu navyse, takze latkovanie nie je casovo narocne 😉
ja nepouzivam gate ziadne, lebo v satke by ho to tlacilo. Teraz ma bodynko, pancusky hr. ponozky a natom taky overal nie flisovy, ale taky hrubsi. Cize na plienku kopa miesta. To sa tesim ,ze v lete bude o tento problem menej 😉

bambusko
1. dec 2008

sju, s detskymi koziarmi ja nemam dobre skusenosti 😖 ze kupit na trhu, fakt vyborna rada. to dojcenske akne mali vsetky nase deti, marek to mal take hrozne, ze 2 noci nespal, potom sa mu to aj zapalovalo, ludia sa ma pytali, co mu je 😕 to prejde, chce to len cas, u nas sa osvedcilo umyvat tamponikom namocenym v materskom mlieku 😉 a bepanthen krem

quika
1. dec 2008

to je dobre, ze kup na trhu...znamej sa dieta kompletne vyhadzalo z kusku bavlneneho oblecenia z polskeho trhu 😠 a este ti to poradi kozna, no svetova 🙄
my pouzivame radsej tie overaly a dupacky, aby to malo nohu vcelku, lebo inac sa mu to pri noseni vyhrna. rifle ziadne nema 😵 a pod to bavlnene narvem hocico, bavlna sa natiahne. ale ste ma namlsali s tym vlnenym obleckom z HM, musim skocit pozriet.
verulka ty to mas dobre, mozes argumentovat 4 detmi. na mna vacsina ludi pozera, akoze na tej materskej musi byt strasna nuda a uz neviem co od dobroty 😀 ale najlepsia bola jedna kamoska co nema deti, ked videla nejaku kapsovku, najprv ze ci su to nejake moderne postolky, a potom ked som jej povedala ze to su take latkove plienky tak hovori ze "jaaaj to som uz pocula, ze to su take co su ekologicke aj ked sa peru" 😀 ako keby pri stvorcoch bolo to pranie menej ekologicke alebo co 😀

indy
1. dec 2008

no ku koznym doktorom radsej neist ak to nie je nutne, to je kapitola sama o sebe. Som sa pobavila, ze kup na trhu za 40 😀
Tiez mame vlnene body a gatuse z hm. Fibi bola taka mila kupila a poslala nam, lebo kym my sa do Ba vypravime. A je to super nemozem si vynachvalit Teraz sme boli vonku a zastaveni aj v obchode a Mojmir mal toto body a vlneny overal a vobec nebol spoteny narozdiel odo mna 😀

bambusko
1. dec 2008

mam koznu dr. kamosku v ba, nie je detska, ale vsetky kozne problemy s nou konzultujem cez telefon a pripadne fotky cez mail - elektronicka diagnostika 😀 a vzdy dobra poradila. este mam dobru skusenost s magistrami v lekarni, tiez dobre poradia, aj vselijake vzorky daju na vyskusanie 🙂

nsoci
1. dec 2008

Vlnene v HM? Som si nejak nevsimla ked som atm bola...
Idem kuknut tu znacku Antony, uz som o tom viackrat pocula.

bambusko
1. dec 2008

nsoci, ale antony robi bodynka a kosielky take mini, a dost kratke. no tie polodupky su dobre

indy
1. dec 2008

to je pravda mame od nich body 74 a uz je mu 2 mesiace male 😀 a polodupky su tiez o 2 cisla mensie ako pisu

bambusko
1. dec 2008

indy, nas marek ma kratke nohy a dlhy trup po ockovi 😀 takze nam o sedelo. vazne, moj drahy je o 16cm vyssi odo mna a nohavice mam ja dlhsie 😝

sjuzocka
1. dec 2008

aj my sme z celade kratkonohych 🙂) dufam ze sa este vytiahne :D
inak to vlnene z HM, myslime vsetci to take maslovej farby co udavaju ze je pyzamo, ze? 🙂

ta kozna, brala som to s rezervou, skusala na nas co zaberie... maly mal to "akne" dost zle, chudatenko, ja nestastna prvorodicka nevedela som co sa deje, a ta kozna mi zakazala jest aj to co bolo v zozname ze kojace mozu a sprdla ma za to vlnene oblecko a ze ja mam na sebe sveter tmavy, to riesila, lebo som ho zdvihala z kocara tak sa tvarou toho svetru dotkol a to bola chyba 🙄 a este strasne riesila ze v com periem, povedala som jej ze prasok Mimino a do plakania ocot a plakam dva krat a zehlim (to zehlenie ma uz preslo 🙂) tak povedala ze nesmiem pouzivat mimino, mozem iba lovelu sensitiv. vysrala som sa na to a prala som dalej v tom (kamaratka mi to radila ze oni su atopici a tento prasok je jediny ktory zvladaju). dalsi raz ked som dosla tak zase ze jedine lovela sensitiv. potom malemu predpisala nejaky hormon, ked ho predpisovala vravela ze "no, nechcem toto moc davat malym detom, ale skusime, trosku mu davajte, nie vela!!" no stacilo mi, hormon som sice kupila ale pouzila som ho len raz a viac nie. akne mu zacalo samo ustupovat, presne ako mi vravela pediatricka, proste 2 mesiace a bude cisty ako lalia. tak sa stalo.

bezaz
2. dec 2008

cafte baby, dorazili mi vlniaciky, tento tyzden aj susicka, tak uz snad pojdeme na to 100pero.. chcela som sa poradit, kedze vlniaciky nie su "impregnovane", nejake tipy, vychytavky?
moc dik

sjuzocka
2. dec 2008

ja som uplne nove vlniaky najprv oprala, osusila a potom dala naimpregnovat, mam lanolinovu kuru disana. vraj suche sa lepsie impregnuju.

olinka6226
2. dec 2008

ja som nove vlniaky okrem lovikov neimpregnovala ani neprala. a o impregnacii suchych som este nepocula 😨

inak tie kozne su sila 😠

quika
2. dec 2008

sjuzi, my mame atopicky ekzem a lovela sensitiv je prenho este horsia ako obycajny ariel 😉 Dr asi mala nejaku reklamnu prednasku tak teraz vrelo odporuca 😠
bezaz, ja som tiez najprv oprala, vysusila, a suche do lanolinu. ale tu zmesku som zatila robila 2x a vzdy zle, tak neporadim 😵 som dala asi 5x viac lanolinu ako bolo treba 😅

sjuzocka
2. dec 2008

quika ved ja som aj pocula ze lovelu nie vsetky deti znasaju... len ta kamaratka odporucala mimino ze JEDINY im sedi... no ale ocividne to v prasku nebolo ;)

teraz si uz impregnujem tak haj-buj, ked sa mi obcas stala nehoda a schytali to loviky, tak som necakala az budu suche ale rovno mokre sli do tej kury a nevyzera ze by to nezaberalo

miri.b
2. dec 2008

Ahojte, omylom som vyprala fleecove popowrapky s avivazou a zacali mi prepustat, opat som ich vyprala len vo vode a este stale pustaju/ mam ich este oprat?

...a maly mi zacal velmi cikat/ v noci ho prebalujem 2/3x, tak som si podla vasho vzoru objednala hamburgery z UK/ prisiel Vam prosim nejaky akceptacny e mail o objednavke?

...a prosim ake vlozky davate do tej kapsy, resp. poradite mi prosim nejake savejsie/ ja mam len bambusky a konopne DAKUJEM 😉

olinka6226
2. dec 2008

miri popowrapky fleesove???

tie bambusove a a konopne vlozky su do tej kapsy ok, ona tam jedna konopna je, cize mozes este jednu pridat.

miri.b
2. dec 2008

😀 nejako som to domotala/ fleece wrap od tots bots

miri.b
2. dec 2008

to budu stacit dve vrstvy? ja mu teraz davam bambusku od BL na to stvorec poskladany na 12 a este vlozka bambusova na pipika, niekedy 2 bambus vlozky a toto menim najmenej 2x v noci/ vydrzi mo to max 4 hod. on ako spi na boku tak vsetko mu steka na jednu stranu a potom pod nim najdem uz len mokre ☹

bambusko
2. dec 2008

miri, mne prisiel akceptacny mail obratom. my sem mali zatial hamburger na noc 2x, dala som len bambusovy stvorec poskladany a stacilo 🙂

miri.b
2. dec 2008

mne prave neprislo nic a bolo mi to cudne/ len peniaze si stahli 😠