Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

adriana7
20. júl 2010

@dahlia23 ,
ja toto, čo som spísala, žiaľ, mám už doma nakúpené, nuž asi som mala najskôr napísať a potom kupovať, och joj...
BL som mala najskôr, ja som totižto túto tému prečítala skoro celú od začiatku, netušila som, že od r.2008 to aj v plienkych napreduje pomaly viac ako v jadrovej fyzike) 😀

@alusha ,
ty teda tie TB stretch máš? mne keď prišli, som sa naľakala, mi prídu také umelé, že nič neposajú...
a poprosím ťa, koľko ešte tých nočných kusov, tú ellas house je kapsovka od zajaciq, som si myslela, že nočná je...

a na cesty tá GB nie je dobrá?

dahlia23
20. júl 2010

@adriana7 vidíš, tie BL som prehliadla 🙂 ja síce classic mám veľa, ale keď ideš kupovať nové, kúp radšej organic alebo bamboo. tie bamboo sú dobré aj na noc a za fajn cenu. a elllas house - tá je super, len taká dosť štíhlunká medzi nohami.
k all in one: mám BG all in one (onesize organic), ale použila som ju asi 2 krát. nosím ju v prebaľovacej taške pre istotu. hrozne dlho schne. ☹

dahlia23
20. júl 2010

@adriana7 tak to nerieš, bude dobré to, čo máš. a potom si dokúpiš. 🙂
a ellas house je na noc výborná 😉

adriana7
20. júl 2010

@dahlia23 ,
ty si mi tuším nejaké dobré nočné spomínala na tej prezentácii u mirky, len som si nezapamätala, napíš mi ako sa volajú...alebo sú to tie BL bamboo?
a ak budeš predávať veľkosť S - budem rada, ak si na mňa spomenieš...

alusha
20. júl 2010

@adriana7 ta TB stretch je inak tiez dobra ja na noc, ja ju pouzivam 🙂

adriana7
20. júl 2010

a ešte otázočka,
toto, čo mám kúpené, môžem v zime "švihnúť" všetko do sušičky (okrem vrchnákov BL, tie mi prídu gumové)

adriana7
20. júl 2010

@alusha ,
a len klasika s tou jednou prišitou vkladačkou? koľko ich v noci spotrebuješ?

alusha
20. júl 2010

este tam zvyknem nieco pridat, vacsinou BL bambusovy stvorec ten maly, ja v noci neprebalujem vobec, moj maly spi celu noc skoro a cika v noci len trochu, najviac cika nad ranom, ked sa napapa

izabelkak
20. júl 2010

@janka2110 a čo za materiál sú tie bambino mio? je možné že málo sajú a preto sa malá zaparila, prebalovanie po 1,5 hodine mi príde o.k., použila si aj nejakú separačku?
a mali ste moc horúco keď sa zaparila? pýtam sa koli vrchným gatiam v PUL-kách je teraz relatívne teplo, ako na chvílu hej ale ja ak by som dala napr. malej na celý deň PUL asi by mala tiež zadok ako semafor.... neviem ani sa to neodvážim skúšať...
cez deň v týchto teplách dávam doma len nohavičkovú plienku alebo rovnú plienku do body, z vonku akurát fleesovú separačku vystrihnutú z deky Irma z ikea, dnes tak aj spala, plienku mala mokrú no plachta suchá, jediné čo navlhlo boli okraje body lebo tie separajdy som nastrihala užšie ak by som si pre tento účel vystrihla širší obdľžník tak by asi nebolo vlhké vobec nič....

izabelkak
20. júl 2010

@janka2110 tak som pozrela tvoj fotoalbum a už mi to je jasné, máš viacvrstvené plienky + PUL gaťky, na deň sú vv (viacvrstvené) plienky veľmi dobré, sú štíhle, ak urobíš sklad na dievčatko získaš 24 sacích vrstiev čo je super, tu je foto ako sa skladá plienočka na dievčatko ale to zrejme vieš podla toho ako máš plienky nafotené http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
akú máš inak veľkosť a koľko malá váži? lebo čo kukám na bráne tak sa rovnako ako vv od popoliny robia tie plienky podľa váhy, rozne veľkosti s kt. tiež súvisí savosť http://www.branakdetem.cz/baleni-vicevrstvych-p...
z týchto plienok sa dá robiť aj nohavičkový sklad, nájdeš to na tej link čo som Ti dala len v inej záložke, no potrebovala by si snapy sponku, na to by si nemusela teraz v tom horku dať vrchné gate a malej by tak lepšie zadoček dýchal.... no máš na fotke separačky, ak ich mala na sebe može to mať aj z nich + teplo, a pod...
každé dieťa reaguje inak, ja napr. ak by som dala v teple malej separačku a PUL gaťky tak by mala podla mna tiež zadok ako semafor, no netrúfam si na niečo také radšej, minule sa mi v spánku zaparila v separačke, a to mala plienku suchú... vrchné gate mala vlnené... ja používam separačky len ráno ked viem že je na isto kakuš no v tomto prípade som sa prerátala a červené bodečky vpredu aj vzadu boli na svete a zmizli asi tak za 1,5 dňa... ak separačku nemala može to byť aj z pracieho prášku alebo so spomínaných vrchných gatí, niektoré deti prosto PUL dlhodobo neznesú... my medzi také patríme... doma sme teda spravidla len na vlne, akurát na von máme AIO plienky....

janka2110
20. júl 2010

Sulky no potrebovala by som nieco savejsie.
Ja som mala predstavu,ze najlepsie su AIO,alebo SIO kedze su vsetko v jednom....
mylim sa asi vsak?

emjee
20. júl 2010

@adriana7 tu ellas house mas kapsovku? je to cisto z jedneho materialu alebo je tam aj flisova vrstva, pod ktorou je kapsa? - ak ten druhy pripad, tak to mas bum hugger a to je na noc vynikajuce; ak je len z jedneho materialu, ta je tiez dobra, ale len na den

janka2110
20. júl 2010

Izabelkak tepom to nebolo..mame v byte zapnutu klimatizaciu.
A myslis velkost tych skladacoch plienok?som myslela,ze su vsetky rovnako velke...

izabelkak
20. júl 2010

@janka2110 nie sú všetky rovnaké veĺ. 1 tam je tuším písaná do 7 kg .... ale ak máte dak dajako je to jedno, tá menšia velkosť začne byť hlavne u skladu na dievčatko krátka na dlžku takže sa v gaťkách posúva, ale tak tým že sú celkovo vačšie poberú toho viac.... inak na deň na doma sú vv fakt veľmi dobré, tak možno to je aj separačkou....

luciferova
20. júl 2010

kocky ako sa hladaju na mmb plienky? mne nic nechce najst 😕

janka2110
20. júl 2010

Na plienke nie je napisana velkost...
Pozriem teda zajtra na obal..je skovany v skrini...
No mala ma 7400g a zdali sa mi trochu kratke tie plienky...tak som asi kupila tie c.1

emjee
20. júl 2010

@luciferova velmi tazko 😝 celkovo mmb nemusim

emjee
20. júl 2010

@luciferova zadaj si do nazvu plienka a zaskrtni policko prohledat zaroven i popisy zbozi - ale najdes tam viacmenej vsetky tie, co aj tuna v bazari

brisilda
20. júl 2010

kocky chcem sa vam vsetkym podakovat za rady ste uzasne uz som si objednala prvu varku plienociek 😉 a druha varka bude bud. mesiac az nas to nezrujnuje a mame na konci mesiaca na chleba 😀 v skrini mam kopec pampersiek cize kym budeme chodit na nocnik ich ´hadam aj pouzijeme popri latkovkam 🙂 budem mu ich striedat hlavne na zaciatku kym nemam este poriadnu vybavicku 😉 na noc som objednala Bambusová plienka Anavy inak flipky 😉 no uvidime aka bude spokojnost nasho najmladsieho clena rodiny

etuska
20. júl 2010

ahojte kočky,
my latkujeme vo velkom 🙂 a celkom ma to bavi

@emjee -raz si hadzala "recept" na dekalcifikacnu kuru-nemas ho prosim poruke?
Mam 10ks Tots Bots "z druhej ruky"-ale akesi su draplave 😝 😒

emjee
20. júl 2010

@etuska
Dekalcifikační kůra na tvrdé pleny
Rozpusťte 1-2 sáčky (á 100g) kyseliny citrónové v horké vodě (2-3 l) a vyprané pleny ponořte do roztoku na delší dobu, poté vymáchejte jako obvykle.
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

ALE kyselina citronova narusuje bambusove vlakna, takze na bambusove plienky nepouzivat!

adriana7
21. júl 2010

@emjee ,
áno, má kapsu, z predu našitú vkladačku a vnútro je farebný guličkový flís, len na visačke je ellas house (ale bude to ten bum hugger )
tak môžem veselo vypchávať...

a poprosím vás, ešte koľko mi je treba tých na noc?

lucinka83
21. júl 2010

Ahojte 🙂 chcela by som oprat prvykrat latkove plienky? Mozete mi prosim poradit 😉 Mozem ich prat vsetky naraz, ked su roznych farieb a materialov/ AIO, flip, viacvrstvove, BL.../? Na akej teplote a akym pracim prostriedkom?

avila
21. júl 2010

Baby, otazka: prali ste vlniaciky hned ked dosli alebo ste ich len nalanolinovali (milujem to slovo). A aky praci prostriedok na ne pouzivate, periete ich asi rucne vsak? A ako casto?

zfidorka
21. júl 2010

@lucinka83 ja periem vsetko spolu na 60 stupnov, periem v Lovele, pridam miesto avivaze trochu octu

@avila ja som nove vyprala rucne v tekutom prostriedku na vlnu, potom som ich 2x nalanolinovala... odvtedy som ich prala este 1x, ked boli spinave od kaky, potom som lanolinovala uz len 1x...
vlniaky sa peru ked su spinave, pretekaju alebo z nich citit moc, cca to vychadza raz za mesiac... stale ich treba potom znovu nalanolinovat (som to slovo pouzila 3x, ked sa ti tak paci 😀 )

sulky
21. júl 2010

@lucinka83 , ak máš plienky tmavej farby, treba ich prať na prvý- druhý krát zvlášť. Mne tak zafarbila tmavohnedá plienka sucháče na bielych plienkach. Potom môžeš všetko naraz.
Prací prášok? Záleží od toho či chceš ekoprostriedok alebo klasický z drogérie 😉

sulky
21. júl 2010

@avila ,vlniaky ako prídu, treba oprať v prostriedku na vlnu buď ručne alebo v práčke programom určeným na vlnu. Potom ich nalanolínuješ a môžte nosiť až pokým sa ti nebude zdať že potrebujú oprať 😀

emjee
21. júl 2010

@adriana7 podla toho, ako casto chces prat (odporuca sa najneskor po troch dnoch) a aby ti stihli schnut - ja periem kazdy 3. den a tocim 4-5 nocnych

@lucinka83 niektore zvyknu pustit farbu, ale neviem presne ktore, mne nepustili ani jedny; materialovo to nevadi, vacsina sa moze prat do max. 60stupnov, prvykrat ich staci oprat na nizkom stupni, praci prostriedok - sliz, orechy, ekoprostriedok alebo nejaky detsky prostriedok (lovela, batole) - zalezi od preferencii; avivazovat sa nesmu, lebo by stratili saciu schopnost, mozes pouzit na plachanie trosku octu a pripadne aj kvapku dve olejceka (levandula, citron, aloe vera) - ale nemusis

@avila nie nove som neprala, len nalanolinovala 😀 periem v pracke na programe vlna s imsevimse samponom na vlnu, periem ked smrdia alebo su spinave, ca raz za 4-6 tyzdnov

lucinka83
21. júl 2010

Dakujem velmi pekne🙂 zajtra sa do toho dam. Mozem ich susit vonku, vsak? Ked je tak teplo aspon uschnu rychlejsie🙂))

martina05
21. júl 2010

@sulky nevieš náhodou či púšťa aj tá hnedá Magic plienka??