Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
23. júl 2010

@etuska krasavec, ja ju na brusku zapinam matejkovi este o jednu patentku silnejsie 😀

lindauciatko
23. júl 2010

@etuska krasna foto, a ake mate miery? ja nechavam v strede len 2 patentky volnem, zda sa mi to tak OK....
Moja starka zlata: ake ma paradne vybijane gatky maly... to akoze na tie patentky zvacsovacio - zmensovacie a zapinacie 🙂 🙂 tak aj plnia ucel aj su krasne 🙂

izabelkak
23. júl 2010

@emjee to fakt? ale nezmenšuješ už asi však? ja GB organic dávam stále na M-ko a zapínam na tretí ale od konca, od uší.... ako u vačšiny plienok zapínam stále rovnako snáď 3 - 4 mesiace🙂)))

izabelkak
23. júl 2010

malo to byť BG a nie GB... 🙂

mneme
23. júl 2010

ja bg zmensujem na m-ko a v strede mam 3 volne patentky - uz pol roka 🙂 co moje dietko narastie do vysky, to zase vybeha zo sirky 😎

brisilda
23. júl 2010

ahojte kocky tak aj nam uz prisiel balicek s prvou varkou plienociek 😉 najviac sa mi paci plienka avany uvidime po 2 praniach ked odskusame na noc co nato poviem ja a hlavne maly 🙂 inak flipky sa mi zdaju byt asi najpraktickesie teda zatial odskusame po vaprati 😀

sulky
23. júl 2010

@brisilda , fiiha aky fesacik. 🙂 Tusim ich nemas na najmensej velkosti,ze?
Ak vyberies jednu vkladacku, alebo das bez vkladacky tie Anavy, mozes to zmensit uplne na Sko, a bude mat super tenky zadocek.
Ale asi to je v 2 mesiacoch jedno, ze? 😀

maja22
23. júl 2010

@mamutka ja tiež látkujem a používam aj jednorazovky a obaja malí majú väčší problém so zapareninami pri látkovkách 😒 Síce Marek už na deň plienky nepotrebuje, ale keď som začínala, dávala som aj jemu a to bola katastrofa. Používam bambusky a obyčajné štvorce bavlnené, najväčší problém s Tomáškom bol, keď mu išli zúbky a kakal 4x denne, napriek tomu, že som ho prebalila hneď, zadoček bol boľavý... Jednorázovky používam, keď niekam ideme, tiež na noc, niektoré typy smrdia aj mne, tak si vyberám, ale riťka je v pohode. A keď bol úplne maličký, striedala som tiež jednorazovky a látkové a príbuzní ma presviedčali, že viac plače a je nespokojný, keď má látkové. Ja som to nevedela objektívne posúdiť, lebo som si to neznačila, len som ich presviedčala, že kvôli plienkam neplače... 😒 To len na margo toho, že nie každý má rovnaké skúsenosti...

mamutka
23. júl 2010

@brisilda to su krasne plienky, nutne potrebujem este jedno babatko 😀

mamutka
23. júl 2010

@maja22 vidis, vynimka potvrdzuje pravidlo.....ale mozno prave tie obyc.stvorce nesadli, mozno by mu sadli nejake konopne plienocky....pribuzni ta asi len podpichovali, lebo si bola exot, ked kazdy v okoli dava len jednorazovky 😎 to neviem. moj maly bol vzdy taky spokojny, sice akcny a narocny, ale neplakaval, mozno maleho ti trapievalo brusko a koli tym stvorcom nemohol tak cvicit a kopkat nozkami, predsa len jednorazovka je oproti stvorcom ako nic.

brisilda
23. júl 2010

@mamutka ja viem ale naraz vsetko sa neda skade mam dat 400 € za plienky? toto balenie ma vyslo na 100 € dalsie az bud. mesiac po vyplate 😀 tak ci tak mam plnu skrinu pampersiek cize kym sa zabehneme budeme mat vybavicku 😀
@sulky to som mu skusala na skusku pod nimi mal pampersku 😀 teraz su v pracke a peru sa potom ich necham vysusit a este raz vyperiem no hadam na noc uz budu suche az odskusame inak cikame az rano tak ako aj vase deticky 😉

brisilda
23. júl 2010

@mamutka jaaj az teraz citam ze tam je babatko 😀 😀 😀 a naco mi bude?mne 2 stacia 😉

maja22
23. júl 2010

@mamutka , mám aj dve konopné 😉 Nemám síce nejakú veľkú výbavu, ale látkujem už len z 2 dôvodov: a) moja tvrdohlavosť 😅 b) kvôli prírode, aspoň o pár jednorazoviek menej. Inak by ma to už dávno prestalo baviť, hlavne keď desať minúť drhnem v rukách pokakanú plienku a mladí sú už nervózne nastúpení pri dverách, že chcú ísť von...

janka2110
23. júl 2010

Ajojte dievcata.
Chystam sa ist kupit dalsie plienocky.
Mozte mi poradit co Aio,alebo ine?
Pravdu povediac tie AIO sa mi zdaju take najlepsie,ze nemusim nic dokupovat....

zfidorka
23. júl 2010

@maja22 preco 10 minut? 😕 ved osprchuj a mydlom len potri - to mas max 20 sekund 🙂

mamutka
23. júl 2010

@brisilda co tebe, ja potrebujem 😀 nech mozem este take krasne plienky dokupovat 😀 😀 😀

brisilda
23. júl 2010

@zfidorka akym mydlom? zlcove? dik za radu 😀

@janka2110 ja mam kupene bum genius elop stay dry a tolko so som ich dala prat uz su suche 😀 takze ja isto objednam este jednu varku s tych len skoda ze nemaju viac farieb 😔

brisilda
23. júl 2010

genius Flip

izabelkak
23. júl 2010

@maja22 a používamala si vrchné gate aj vlnené? a štvorce máš aké? ono nie je bambuska ako bambuska a štvorec ako štvorec, to platí najma pre deti s citlivejšou pokožkou moja dcéra ju má tiež, museli sme čo to vychytať teraz spravidla na 95% mávame ukážkovú pokožku, no je fakt že nám jednorázovky tiež nevadili po tejto stránke sa nemožem stažovať ale aj keď ohliadnem od ekologickej stránky, kto vie aký vplyv majú tie chemické látky čo v nich sú na rozmnožovacie orgány? deti ktoré vyrastali na jednorázovkách začínajú byť v tomto smere aktívne len teraz, takže žiadne štatistiky k tomu nie sú, príde mi to proste max. neprirodzené rovnako tak ako mamičkám čo používajjú jednorázovky to naše látkovanie🙂))

inak čo sa spokojnosti a nespokojnosti týka, ja veľmi za to striedanie nie som, sama to nerobím jednorázovkám sa vyhýbam ako možem, samozrejme je iné ak je dieťa v suchu a zrazu má plienku v kt. mokro cítiť, rovnako je to aj s pohyblivosťou, dieťa je dezorientované, je jasné že uprednostní sucho a minimálny objem ale to je jeho momentálny pocit, ono nevie že látková plienka je zase zdravšia a jej používaním nedochádza k takému kántreniu prírody ako jednorázóvkami... veď tú prírodu šetríme najma koli našim deťom.... týmto absolútne nechcem povedať že sú jednorázovky komfortnejšie a svoje dieťa látkovkami týram koli svojmu svedomiu, len som chcela trochu priblížiť tú problematiku striedania jednorázoviek s látkovkami....

áno v látkovkách treba prebalovať počas dňa často, ak nemám dieťa akurát nejakú špeci ultra savú a mokro necítiacu plienku, ale to je podľa mňa humánne prečo by malo dieťa tráviť čas vo svojich výkaloch aj keď ich pre pocit sucha necíti? v tej jednorázovke ten moč prosto je, pracuje asi by nám to tiež nebolo príjemné tá vedomosť že sme sa vymočili hoc do inkotentných nohavičiek a nemožeme si to dať dole a vymeniť za čisté..... tolko moje úvahy a už končí ospravedlňujem sa ak som sa nimi niekoho dotkla tol nebolo účelom...

zfidorka
23. júl 2010

@brisilda ja pouzivam obycajnu Lanzu na pranie, mam aj zlcove, ale to sa rychlo minalo, kedze mala vela kaka a Lanza funguje rovnako 😉

zfidorka
23. júl 2010

@izabelkak s tym poslednym odstavcom plne suhlasim, na latkovkach je super to ze ked je su pocikane, hned vymenis a das oprat... tym nechcem povedat ze keby som pouzivala jednorazovky, tak casto neprebalujem, ale predsa v latkovke to ciknutie hned vidno (kym v jednorazovke som casto musela doslova patrat ci cikala)...

brisilda
23. júl 2010

@zfidorka dik za radu tiez kupim ja neznasam na obleceni flaky 😝 🙂

@mamutka vidis to ja uz neviem ani citat 😀 😀 😀 tak hor sa do snazilkovania na druhe babo 😉
@izabelkak pekne si sa rozpisala mozno jedneho dna budem aj ja velkym oblukom obchadzat pampersky no zatial kym ich mam plnu skrinu co som nakupila dopredu a mam zatial malu vybavicku latkovych tak ich budem striedat 😉 neskor vysadime uplne 😀

cinocka
23. júl 2010

a ako casto prebalujete pri latkovkach??

izabelkak
23. júl 2010

@zfidorka keď sme používali ešte jednorázovky a malá doobeda často cikala, vybúchala som snáď aj 4 - 5 ks doobeda, toto mi veru teda bolo riadne proti srstri... ako nemusela som prebalovať ale keď som zistila že je v plienke ciku mala som jej ju obliecť naspať?)))) toto nie je podľa mňa o.k., veď doma s tým dieťaťom neustále manipulujem tak za sekundu zistím či je alebo nie je pocikaná.... keď je hoc len cvrknutá vymením a operiem a použijem znova, prečo vyhadzovať.....
čo tak čítam vraj asi u starších detí zisťujú niektoré mamičky či majú prebaliť tak že poťažkajú dieťa 😨 už majú asi nejako v merku kedy je jednorázovka totál full a aká je pri tom váha dieťaťa fakt teda neviem ako to takto zisťujú.... dokonca jedna látkarka videla ako mamička vyklepala z jednoráhovky tuhú kaku a dala plienku naspať 😕

brisilda
23. júl 2010

@izabelkak no ved ked pamperska bola sucha ? 😀 tak naklad von a ide sa dalej nie? 😀 😀 😀 ozaj kocky ked mam plienky flip mne to pripade ze mi staci dokupit uz iba riadnu vybavu vkladaciek a nemusim kupovat aj gatuse nie? ved naco mi ich tolko bude? 😝 teraz si brusim zuby na karavickove ale asi kupim iba vr. nohavicky a budem iba vypchavat ci treba aj tu plienku co sa precika a treba menit pri kazdom prebaleni?

brisilda
23. júl 2010
zfidorka
23. júl 2010

@brisilda joj, preco si dala ten link, tu kravickovu som nemala vidiet 😝 na nejaku kravickovu mam uz dlho zalusk a este je aj organic.... 🙂

izabelkak
23. júl 2010

@brisilda aby si mohla viac látkovať stačí Ti kúpiť zatiaľ kvalitnú vysokogramážnu štvorcovú plienku a dávať to flip gatí.... rýchlo schnú a je fajn ich mať ako núdzovku aj vo vačšej výbavičke, ja doma dávam najradšej štvorcové plienky, teraz už poskladané na rovno keď malá kaká tuhé a do vlnených vrchných nohavičiek.....
výborné sú
http://www.ekoplienky.sk/product/mam-happy-squa...
alebo menšia velkosť
http://www.ekoplienky.sk/product/popolini-plien...

a akú máš zásobu tých jednorázoviek? ja som nikdy nejaké extra zásoby nemala, stále som skúšala iné lebo som mala pocit že nám dobre nesedia🙂))

izabelkak
23. júl 2010

@brisilda aký štýl prabalovania zvolíš je na Tebe, sú kočky čo dávajú aj cez deň na doma nohavičkové či AIO plienky, mne osobne vyhovuje viac používanie rovných plienok - štvorcových, lebo je to zároveň aj štíhle pre pohyblivé dítko poskladám na dvanástiny dám do vrchných gatí a hotovo... ale mám vo výbave z každého rožka troška a každý typ využívam na iné príležitosti.... AIO na von, nohavičkové na noc alebo teraz v lete sú fajn, dávam ich bez vrchných gatí, lebo keĎ dám štvorcovú plienku na draka tak sa to mierne uvolnuje kedže už malá lozí, chodí s oporou atď.... ale používame aj to tolko nohavičkových zase nemám.....
inak anavy skvelý výber moja srdcovka... iné nohavičkové už nemusím veru....

brisilda
23. júl 2010

@izabelkak jednorazoviek mam cez 500ks 😀 ved ak bola akcia tak nekup to 😀 😀 😀 mania tak mania + 200 ks mam velke pre 2-3 rocne babo 😀
@zfidorka ja tiez chcem tie kravickove veeelmi sa mi pacia zatial som ich videla iba na stranke klingacik 😉