Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zrzulka
23. júl 2010

@och verim ze ocumuju, ved su nadherneeeeeeeeeee... to s alen tak nevidi... a ked to peries vlastne pokazde spolu tak nepretekaju lebo moje vrchne pretekaju vsetky

zrzulka
23. júl 2010

teda mne tak povedali ze vrchne sa nemusia pokazde prat... no ale ked je to sucast plienky tak ano, ci sa to da nejako oddelit????

och
23. júl 2010

@sulky no uz sa tesim, ja urcite pockam, uz len tu cervenu fuzzi zohnat a je to 😀

ale ak by mal niekto zaujem urcite sa ozvite 😉

och
23. júl 2010

@zrzulka nie neda sa to oddelit ale su dost kvalitne takze drzia a nepretekaju mi vobec, ked idem na dlhsie von dam o jednu vkladku viac a uplne v pohode, dokonca sa mi stalo ze som dala vkladku na vrch nie do kapsy a prala len vkladku, bo to nestihla precurat 😀 😀 😀

lindauciatko
23. júl 2010

jeda, to su fakt gatuse a plienocky na tej skranke!!!!!!!!!!!!!!
a toto sa mi zda super - 5 kusov za 40 EUR?
All in one? http://www.stoffwindelcompany.at/shop/product_i...
sice umelina, ziadna bavlna, ale predsa... farby su krasne

lindauciatko
23. júl 2010

ozaj a co citam na tej stranke - na ozivenie vlniacikov nepouzivat lanolin ale ovci tuk - cera lanae??? len nevie ci na vsetky ci len ta jedna znacka pri ktorej to bolo pisane...

och
23. júl 2010

@lindauciatko no v tomto ti neporadim, my vlniaciky nepouzivame, zatial 😉 😀 😀

mneme
23. júl 2010

@lindauciatko cera lanae = lanolin 😉

brisilda
23. júl 2010

@sulky a budete mat aj v krasnych ch. farbach? to su tie co vrchne gatuse netreba hned menit spolu s plienkou? nieco ako flip?

lindauciatko
23. júl 2010

@mneme no ale pisu ze kein Lanolin ! s vykricnikom!!!!! tak teda?
http://www.stoffwindelcompany.at/shop/product_i... - uplne dole

izabelkak
23. júl 2010

@lindauciatko na ipregnáciu sa používa bezvodový lanolín v lekárni som ho kúpila včera ako adeps lanea.... ale stačí povedať slovenský názov s tým že treba ho pýtať v lekárni kde miešajú maste lebo je to surovina na miešanie mastí, aj mali problém to nablokovať, ale šak na čo mi je blok, vzala som hneď 300 g za 4,80 EUR nech mám pokoj....

mneme
23. júl 2010

@lindauciatko nic take na tom linku nevidim 😕 kazdopadne kuk http://sk.wikipedia.org/wiki/Vosk

lindauciatko
23. júl 2010

@mneme
Anleitung zum Nachfetten von Woll-/ Fleeceüberhosen

1. Für eine frisch gewaschene Wollhose gibt man ½ TL , bzw. 1 TL für Longies, reines Wollfett (kein Lanolin! Dt. Arzneimittelbuch: adeps lanae, europäisches Arzneimittelbuch: cera lanae) und 1-3 Tropfen Spüli oder Kinder-Shampoo in eine Tasse heißes Wasser. Rühren, bis eine weißliche Lösung entsteht u. sich das Fett komplett aufgelöst hat.
2. Diese Lösung in etwa 2 Liter warmen/heißen Wasser geben, umrühren.
3. Die gewaschene und geöffnete Wollhose hineingeben, nicht kneten, und etwa ½ Std. wirken lassen.
4. Herausnehmen und in der Waschmaschine bei max. 500 Touren schleudern.
5. Trocknen lassen. Fertig.
6. Auch für Fleece-Überhosen geeignet! Muß aber nur kurz in die Lösung.

lindauciatko
23. júl 2010

@mneme, moze to by to iste, ale ma zmiatli, citaj, teba nie?

izabelkak
23. júl 2010

@lindauciatko kočky na českom MK majú tieto vlniaky a teda neviem čím iným by ich impregnovali ako lanolínom, šak to je čistý lanolín? nie je ničím riedený? no fakt akože nechápem čo je podla nich ten ovčú tuk......

mneme
23. júl 2010

@lindauciatko ale ten link co si hodila je po anglicky, vidim to az teraz, ked si to preklopim do nemciny. je to cudne, mozno nemci rozlisuju: lanolin - vodovy lanolin a adeps a cera lanae bezvodovy lanolin. ale teraz fabulujem 😅 kazdopadne by som sa tym nevzrusovala, najlepsie naimpregnujes vlniaky bezvodovym lanolinom a ked si ho v nasej lekarni pod tymto nazvom pytam, tak ho aj dostanem😉

emjee
23. júl 2010

@izabelkak zalezi ako je (ne)najedeny, momentalne ju ma zapnutu na brusku tak, ze vidno len jeden stlpec patentiek 😀 ale nezmensujem; no jak tak pozeram tie fotky a komentare co hadzete, tak je asi nejaky vychrtly ten moj krpec 😝 aj ked podla mna nevyzera

etuska
23. júl 2010

@lindauciatko

@emjee

dakujeme 🙂 No ja zapinam ako pride 🙂 obcas necham volne 2,alebo 3patentky-podla toho ako je napapany 🙂
Šimi ma 6tyzdnov a cca 5,6kg

brisilda
23. júl 2010

kocky ja som dala manzelovi precitat tuto stranku http://www.latkoveplienky.sk/preco-latkove-plienky najskor sa mu nechcelo no donutila som ho 😀 a schvalil mi ich aj som mu povedala ze investicia nas vyjde na 400 az 500 € tak povedal ze ideme do toho 😀

izabelkak
23. júl 2010

@emjee to je tým zmenšovaním/nezmenšovaním určite šak Iz má podľa mňa tak odhadom 8 kg ak 8,5 kg to je moc.... ale dávam stále na M-ko ešte sa mi zdá stále o.k. to M-ko, a u flipky asi aj záleží čo je vovnútri či origoš vkladky alebo niečo iné.... ja na flipku ešte len čakám tak ktovie možno budem zapínať inak ako organic AIO...

janka2110
23. júl 2010

Och tie cervene fuzzi maju aj u nas..su aj fialove.
Mne sa pacia tie...
Zajtra idem objednavat...

och
23. júl 2010

@janka2110 prosim ta a kde maju tie cervene? lebo ja mam len fialove a tyrkysove, jedna kocka tu predava cervene ale len s dalsimi plienkami ktore uz mam a samostatne nepreda 😉

och
23. júl 2010

@janka2110 uz som nasla 😀 😀 😀 😀

zojec
23. júl 2010

baby, asi ste to uz rozoberali, ale co je lepsie na plienke, patentky ci suchy zips?? napr. u takej Tots bambozle..

brisilda
23. júl 2010

@zojec ja som sa docitala ze patentky 😉 ale kazdemu vyhovuje nieco ine vraj such. zips sa sperie tak neviem 😝 ale prebalovanie s nim je rychleksie 😀

lulukn79
23. júl 2010

@lindauciatko na de.wikipedii som vypatrala, ze wollfett(lanolin) ma byt 100%, aky pouzivaju aj dievcata, ale nemci podla nejakej Arzneibuch (DAB) povazuju za lanolin aj zmes lanolinu (65 dielov) s parafinom (15 dielov) a vody (20dielov) a teda je u nich mozna zamena tychto dvoch podla nazvu preto je tam asi na tej stranke to upozornenie
tak som to aspon ja pochopila
http://de.wikipedia.org/wiki/Wollfett

alusha
23. júl 2010

@och mne sa tiez velmi pacia tie kvietkovane fuzzi, kolko vyjdu na tej stranke? ja som spokojna s tymi plienkami velmi 🙂

michaela80
23. júl 2010

Ahojte tak hadzeme prvu fotku v Itti bitty...tie jedine nam sedia...aj vlniacky disana su nam velke....

emjee
23. júl 2010

@zojec u tots bambozle mi patentky vadia 😝 u vrchnych gati mi zase vadia suchace, lebo si to vie krpec sam rozopnut; vela bab nedava na noc suchace, lebo budia deti 😀

emjee
23. júl 2010

@michaela80 krasavica 🙂