Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
26. júl 2010

@lindauciatko po tých eko prípravkoch nedávam extra plákanie, skor dávam predpranie ale na chajde som musela prať v persil sensitive a tam som veru dávala ešte plákanie navyše.... je tam taká nažltlá voda zo studne a ked som prala v orechoch mi teda riadne oflakateli plienky, pritom doma úplne v pohode, no neviem ako to ešte vymyslím lebo inak perú veľmi dobre len na umelinku to podla mňa moc nie je dobré... možno umelinky prišupnem k oblečku a použijem sypaný alebo tekutý prášok... aby sa zbytočne tým mydlom polyester nematlal....

sulky
26. júl 2010

@brisilda presne na ten zapach je ten nappy fresh co si si kupila. Pridaj ho do prania, a nebudu ti vobec smrdiet.

brisilda
26. júl 2010

@sulky veru uz ho musim pouzit 😀 oni nesmrdia za mocom ale ako keby pri suseni zatuchli co ja viem? mne smrdi vsetko inach su suche za par hodin skoro suche po vybrati s pracky ale ako keby dnu zadrziavali vodu ja neviem asi som divda idem k nim dat ten prasok 😉

mneme
26. júl 2010

@sulky a z coho je ten nappy fresh? je to to iste ako mio fresh a - ako som zistila vdaka @matja - dm sol na skvrny?

izabelkak
26. júl 2010

@brisilda ja som tie vkladačky do flipky ešte neprala tak neviem a čo Ti okrem toho ešte smrdí?

lindauciatko
26. júl 2010

@izabelkak ja by som sa s tymi orechami citila ako saman 🙂 neviem, sa nahovorit to vyskusat 🙂
@brisilda kolkokrat si uz sttihl prat za ten tyzden? aj anavy chytro uschla? a co si dala na nu? flipky?

sulky
26. júl 2010

@mneme , nappy fresh je ako mio fresh. Dezinfekcny prostriedok na plienky. Sol na skvrny je trosku nieco ine.

brisilda
26. júl 2010

@lindauciatko ano anavy mi tiez pomerne rychlo vyschla no teraz je mokro aj vonku flipky som prala uz asi 5 krat ale mierny zapach citi stale ja nechapem asi davam malo pracieho prasku tak to nevonia a mozno mamme vlky vzduch a napachli no na pohmat su suche skusim dnes ten pracok a uvidime 😀 mozno sa mi to len zda ze smrdia 😀 inak sme s nimi spokojny a planujem dokupit len skoda ze nemaju vyhodne sady aj na vkladacky 😀

mneme
26. júl 2010

@sulky to som si myslela aj ja, ale ucinne latky su totozne 😉

brisilda
26. júl 2010

ozaj a co mam od BG organic tak tie nesmrdia ani nevonaju len tie sty dry maju zapach 😕

izabelkak
26. júl 2010

@brisilda a ako dlho sušíš tie sty dry flipky tie Ti smrdia však? vieš možno ešte nie sú úplne dosušené len tým že je to umelinka zdá sa Ti to suché? teda neviem či má logiku to čo som teraz napísala, ale tak nič iné ma nenapadá vzhladom k tomu že máš tie vkladačky nové...

lindauciatko
26. júl 2010

@brisilda ja som tu stay dry teraz asi 30 sekund teraz ocuchavala a nic necitim 😒 susiak mam hned za pc 🙂

taanak
26. júl 2010

@izabelkak do BG kapsy davam teraz iba tu vacsiu vkladku, ale ked ma zvladnut viac, tak urcite pouzi obe. Okrem toho my mame iba 3,5 mesiaca, takze nam to zatial bohato staci. 😉

Vonku sa konecne ochladilo, ale to teplo malo aj vyhody - plienky som mala hned suche 😎

sulky
26. júl 2010

@brisilda , mna napadlo to iste co @izabelkak napisala. Zrejme sa ti zda ze su suche,lebo maju sty dry vrstvu, apri tom su este vlhke. Nechaj ich schnut dlhsie. A v com peries?

mneme
26. júl 2010

@izabelkak ja do bg davam obe vkladacky, zahnutou castou samozrejme dopredu.

izabelkak
26. júl 2010

aha, kelu som myslela že tá vačšia stačí🙂)) tak nacpam ešte aj tú menšiu...

inak ja som dnes skúsila tú flipku a malá bola po nejakej 1,5 hod. totál prepotená vzadu pod gumičkou a aj na bedrách, mala tú stay dry vkladku, vám sa to nestáva?

sulky
26. júl 2010

@izabelkak ,mne sa to tiez niekedy stava, hlavne ked je teplo. Pretoze ma PUL vrstvu na telicku.

mneme
26. júl 2010

@izabelkak v tych teplach stava - martine sa aj vyhadzali vyrazky na bedrach 😠

mozno bude iz ta jedna vkladacka stacit, martina strasne vela cura - ako sa ochladilo, tak strasne.

izabelkak
26. júl 2010

no v tých teplách by som si nelajzla jej to dať to by nedopadlo dobre.... mala to dnes, tak neviem či je v byte ešte horko, mala cez to ešte body a také tepláčky nie velmi hrubé ale tuším z vrechnej strany nebavlnené... cherokee či ako sa to píše, mamina nakúpila no čo už, ale aspoň zvnútra je to bavlna....
akože normálne bol ten pul prepotený ale som pozerala že na organike je tiež tá gumička pul ale nie je ho tam tolko... no my si musíme na všetko zvykať aj keď sme mali bbh magic novú tak sa z nej osypala a teraz o.k. ....

@sulky ale tie BoJ sú fakt fantastické... Iz ešte sama nestojí len s oporou tak inštálacia plienky do gaťušiek je trochu obtiažnejšia ale to už nebude dlho trvať....

lindauciatko
26. júl 2010

@sulky a potom v tach teplach zvyknet dat aj tu stay dry vkladacku do vlniacikov samu o sebe? sedi to?
@mneme inac aj moje babo sa dnes rozcikalo.... asi je to fakt ako sa ochladilo

taanak
26. júl 2010

ked su horucavy, tak pul nepouzivam skoro vobec.
Super plienka je aj flexitot od Tots Bots - nema pul vrstvu, ale tak lahko neprevlhne. Z vonkajsej strany ma tenucky polyester (robia sa z neho aj stay dry vkladky). Ale ten moj zatial nie je velky cikac, tak uvidime, ci to udrzi aj neskor. 😉

sulky
26. júl 2010

@mneme ,@lindauciatko , odpadnem, aj my sme dnes vela cikali .Ovela viac ako inokedy, takze to bude v tom co vravite 🙂)
@izabelkak , vsetkym sa pacia, som happy 🙂
@lindauciatko , este som to neskusala, ale kamoska tam dava hocico. Najradsej male bambusove stvorce. Spytaj sa izabelky, ta je vo vlniakoch expert 🙂 A na tie anavy sedi aj flip

brisilda
26. júl 2010

kocky ja periem v klasickom prasku pre deti lovela persil a teraz mam nejaky novy ani neviem nazov vsetke veci su ok len tie jedne flipky su take smrdia iba tam kde su presite na zahnutie pre mensie babatka 😒 no vyskusam dat este ten prasok co mam doma nappy fresh a uvidime 🙂 inak ked sa mi zdaju byt suche ja ich aj tak nechavam na susieku spolu s ostatnymi vecami 😀 moja lenivost 🙂

lindauciatko
26. júl 2010

@sulky 🙂
a este sa chcem spytat ako obliekate babo ked ma na sebe disany? celkom sa mi zacali pacit.
cez leto este chapem ako (ale nie je v nich teplo?) no ale v zime? na ne zapnut body ??? a potom na to natiahnut teplaciky alebo nohavice? mne to pride take cudne - akeze jedny gaty na druhe gaty...

lindauciatko
26. júl 2010

@brisilda zo susiaku rovno na ritku 🙂 🙂 🙂 poznam 🙂

sulky
26. júl 2010

@avila ,disana zavazovacky per normalne, s ostatnymi plienkami su z bavlny, treba na ne PULky alebo vlniaky

@ivanajelinek , zalezi od toho ci chces vlniaky na den alebo na noc, alebo aj aj 😀

brisilda
26. júl 2010

ozaj a vy periete plienky osobitne? ja periem spolu s ostatnymi vecami ale predtym ich rucne preperiem 😉 myslite ze by sa to nemalo?

mneme
26. júl 2010

@brisilda je fajn plienky najprv vyplachat extra a potom tam supnut ostatne pradlo. mne sa to ale nepaci, radsej periem plienky zvlast aj ked nenaplnim uplne celu pracku

brisilda
26. júl 2010

@mneme tak my mame pradlo da sa povedat iba prepotene nakolko periem 2 krat dodna a plienky tiez nesu spinave ved su len ocikane aj to rucne vyprate ja mam este malu vybavicku kebyze chcem naplnit celu pracku musia mi prist plienky co som objednala no tie budu doma az o mesiac

taanak
26. júl 2010

ked budete prat tie disany, tak nezabudnite zviazat snurky, lebo potom sa to zle vybera z pracky 😝