Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brisilda
30. júl 2010

o zavislosti radsej nehovorte 🤐 😀 😀 😀

katja78
30. júl 2010

@leishmania - Lovela ani Batole by nemali vadiť

alusha
30. júl 2010

ja periem v lovele

leishmania
30. júl 2010

dakujem za rady, ste zlate

brisilda
30. júl 2010

kocky ja mam doma vsetke tekute prasky aj lovelu aj persil aj batole no kakanicku mi odstrani bez problemov iba mydlovy prasok 😒 no ten vraj nasej vkladacke skodi kedze tam je umalinka ☹

katka.carska
30. júl 2010

@ikula2 BBH nesedela strihovo, oproti Anavy je omnoho tvrdsia. S dobrou vkladkou kludne i Anavy na noc. Tie su naviac "lokalnejsie", nez BBH made in china, takze aj viac eko.
@lindauciatko BE bol 100% bambus flaus, tie nove neviem. Mne sa zda. ze ked uz to je frote ci velur, musi sa to zatkavat do niecoho ineho nez bambusu, aby to vydrzalo - ba/pes.
@bamb27 BL ma menej kvalitne suche zipsy, ale tie sa daju presit. Aj Popolinky mali suchace na nic a tie su nie az tak lacne. Toto by riesili patentky. Bl frote je naozaj jak smirgel v nasej vode, ale uz sa da kupit aj velurova Organic, ta by mohla zostat jemnucka. Niekomu nesedi strih, ci gumky, treba skusit. Naviac su to jedine tunajsie plienky, mnoho mamin s nimi spokojne odplienkuje.
Doporucujem hodnotenie plienok (ak uz som to tu kedysi davala, sorry), predtym nez nakupite :
http://slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=4&ftop...

emjee
30. júl 2010

@sulky suhlas s @mneme ja by som si anavy na noc netrufla dat; aj ked kto vie co vymyslim dnes na noc, kedze vsetky nocne mam este na susiaku mokre 😝 asi dam bbh magickuuu 😀

alusha
30. júl 2010

@brisilda ja kakanicu tiez zapieram mydlom, inak to nejde, nas kaka raz za 3-4dni a je toho nenormalne mnozstvo 😀

emjee
30. júl 2010
emjee
30. júl 2010

@bamb27 @leishmania kazdemu babatku a kazdej mamine (dokonca v kazdom obdobi babatkovskeho - plienkoveho obdobia a dokonca aj v zavislosti od rocneho obdobia) vyhovuje nieco ine
zakladne info o plienkach najdes napr. tu http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...... no a potom odporucam pokukat fotoblogy tunajsich vykecavaciek, takmer vsetky mame nejaky ten album s plienockami vyfotenymi aj popisanymi, ktora plenucha ako (ne)vyhovuje
ked si spravis predbezny obraz ake a kolko chces pouzivat (odporucam na zaciatok z kazdeho druhu max. 3 na vyskusanie, ak vam budu ok, tak dokupis, ak nie, tak lahsie predas 3 ako 20ks), napis sem a my ti to skritizujeme / odobrime a potom az zacni nakupovat (najlepsi eshop neexistuje, v kazdom je ponuka / ceny ine, niektore veci sa oplati kupit aj cez bazar; inak staci zadat do googlu heslo "latkove plienky" a ako prve odkazy ti vybehnu eshopy - treba okukat viacere a vybrat si podla vlastnych preferencii)

bamb27
30. júl 2010

@katka.carska @emjee dakujem, no vidim ze je to zlozita tema... asi len potrebujem viac o tom citat a dostat sa do toho... hlavna vec je ta ze este ma to stale neodradilo 😀 😀
..a este ak by som mohla sa opytat, latkove plienocky sa predavaju v xy internetovych obchodoch... mate tu daky oblubeny?

bamb27
30. júl 2010

@emjee aaa uz si mi aj odpovedala skor nez som odoslala otazku 😉

alusha
30. júl 2010

@bamb27 chodia sem aj baby, co maju e-shopy 🙂 tak aby sa neurazili... ale ceny su priblizne rovnake vsade 🙂 nieco je lacnejsie tam a drahsie zase tam, musis si sama porovnat, podla toho, co chces...

bamb27
30. júl 2010

@alusha rozumiem, jasne,,, budem si vas tu pravidelnejsie citat ..nech som v obraze, pripadne prihodim nejaku pre mna zavaznu otazku.. 😉

alusha
30. júl 2010

@bamb27 kludne, radi odpovieme, ak budeme vediet 🙂

bamb27
30. júl 2010

@alusha dakujem, ja som sa vcera pustila do studia a bola som z toho len viac dopletena.. ale pozitivne fakt je to ze ma to ete neznechutilo a stale sa mi to pozdava, chcem to kazdopadne skusit.. idem si skusit vyskladat nejaku startovaciu minisadu a potom sa ozvem, ze by ste mi ju zhodnotili... pripadne ak by ste mi tu nejaku vzorovu mohli dat tak budem vdacna 😉

alusha
30. júl 2010

@bamb27 chces pouzivat aj stvorcove plienky?

lindauciatko
30. júl 2010

baby kto mate doma vv popoliny tie 40*45 tie pasuju tiez do flipiek ked ich zlozim po tej kratsej strane, nie? lebo 30x40 pasuju po tej dlhsej, ale da sa to dat len 2 vrstvy - kraje spojene v strede zospodu, lebo inak je to prilis uzke
nemozte niekto rychlo odskusat ? vdaka

brisilda
30. júl 2010

econobum kocky neradia tak tie nepozeraj 😀 teda aspon mne ich neodporucali 😖 😀

bamb27
30. júl 2010

@zfidorka @brisilda jeeej, zlate ste, idem studovat 😉
@alusha no... tak daleko som sa este nedostala ci aj stvorcove, ale za skusku nic nedam 😉

bamb27
30. júl 2010

@brisilda econobum su take zjednodusenejsie na ukor jednoduchosti popuzivania, ci? ..preto su nanic?

miruss
30. júl 2010

Ahojte.

@dahlia: Samozrejme, že môžeš odporúčať môj obchod. Díky. A čo s tým logom si pokročila?

@ikula2: Pre mňa je naj nočná plienka Bum Hugger a do toho prefold Babyidea. Ale dobrá je aj bambusové BBH.

@bamb27: a @leishmania: Ak chcete pošlite mi do IP Váš mail a ja Vám pošlem rady k plienkovej výbave a údržbe plienok, ktoré rozdávam na prezentáciach.

izabelkak
30. júl 2010

@mneme anavy má velúrové len strany kt. sú v kontakte s pokožkou, zvyšok je bambus. froté myslím že gramážne porovnateľné s bambus.fleesom, samozrejme je tých vrstiev tým pádom menej, no pre malé deti a menej ucikané podla mna do roka použitelné na noc, ja ju na noc dávam prípadne dám namiesto tej menšej vkladačky BI bamboo hour ... ja mám BBH bambus už pol roka používame stále a sprala sa riadne, nemám velké dieťa skor malé ale mám celkom problém zladiť utiahnutie nožičiek a drieku, teraz to riešim tak že malú vkladačku nepoužívam a na tú originál vrchnú dávam bamboo hour vkladku alebo twofold, nejako mi začala tá plienka pretekať keď bola navrchu originál vkladačka, je možné že sa ten bambus potentoval z toho že som prala v orechoch...

ja osobne odporúčam vyskúšať obe plienky...

anavy sú krásne pružné plienky vynikajúco priliehajú, bude aj nočná verzia z bambus.fleesu trochu iného strihu ...

lindauciatko
30. júl 2010

@miruss prosim mozes ti skusit tie vv popiliny 40*45 poskladane po kratsej strane do flipiek? mne by sa to tak zdalo lepsie ako tie 30*40 poskladane po dlhsej

izabelkak
30. júl 2010

@brisilda čo sa týka flip a množstvo farieb, kukni na toto http://www.babykind.co.uk/weehuggers.htm

je to rovnaký princíp, len viac vzorov, vraj vo vnútri lepšie prepracované v kontakte s pokožkou je vraj bavlna, písali baby na českom MK ...

tu sú vzory a viac info http://www.babykind.co.uk/weehuggersmoreinfo.ht...

miruss
30. júl 2010

@linduciatko: Poprosím MM nech to vyskúša lebo ja som v Poprade a nemám so sebou vv plienky. A dám Ti vedieť.

izabelkak
30. júl 2010

jo a príde mi že tá zadná časť je lepšia proti flip je tá záklapka dlhšia ....