Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

luciferova
2. aug 2010

@emjee chcem kupit SIO, ani tie radsej nie?

miruss
2. aug 2010

Ahojte.

@jonki: a @lenkaff: Ak chcete napíšte mi do IP mail a ja Vám pošlem rady k výbave a k údržbe plienok, ktoré rozdávam na prezentáciach. To by Vám mohlo pomôcť sa zorientovať.

dugyna
2. aug 2010

@crysmile juj gratulujem k neplienkovaniu 🙂
aj mne sa celkom dari navnadzovat ludi na latkovanie 🙂
@ludmilabb ludka okrem tej BKM akoby si mne pisala 😀 este aj toho psa
hlavne ze sa to mne a mm paci a nasej malickej

prsky
2. aug 2010

@dugyna no ja mam psov dokonca 2 a ti maju na nasom sidlisku nepravom povest krvilacnych bestii (mam foxosov a susedia povacsinou hysterickych gaucakov) 😉

zojec
2. aug 2010

😀 😀 😀 jaaj dievcata a ja z dediny, ked pridem do mesta, tak o mne ako o sedliacke budu hovorit.. 😀 akurat dnes nacvicujeme uvazy na satku.. pri najblizsej poradni ju beriem do satky, ak nebude sto stupnov.. 😉

dugyna
2. aug 2010

@prsky my mame krizenca labradora... 🙂

dugyna
2. aug 2010

inak sa vam musim postazovat som sklamana z brany k detem v prahe

alusha
2. aug 2010

@dugyna a co? nemali, co si chcela?

brisilda
2. aug 2010

@zojec jeeej aj ty pouzivas baby satku? aj ja 😀 a ked pojdeme na klbiky a budu zle tak kocik ide bokom 😔 a satka bude na prvom mieste 😀 inak prisli mi dnes dalsie plienocky vytesujem sa ako blazon 😀 inak aj my mame psika maltezaka 😀 inak uz latkujeme vo velkom len zajtra hodim malemu pampersku ☹ nechce sa mi spinavu plienky vlacit so sebou nakolko ja tasku ku kociku nenosim 😀 ved naco 😉

zojec
2. aug 2010

@brisilda dnes sme prvy krat skusali... ale ak bude takto teplo, tak to nie je bohvieco.. mala bola mokra ako mys, ked som ju odtial po hodke vybrala.. 😖

julcek
2. aug 2010

Ahojte, my este len cakame babo, ale chceli by sme pouzivat latkove plienky mam v tom dost chaos, takze dost by mi pomohla prakticka prezentacia. Neviete nahodou o nejakej v KE a okoli ??

milvasik
2. aug 2010

@sulky Ahoj, prosim ta, ta plienka Magic Baby Beehinds je AIO a davas ju na noc? A potom ta Baby Beehinds bambusova je nohavickova? Ja chcem zaradit do vybavicky aj takuto , lebo ty ju velmi chvalis, tak teraz neviem ktoru, ktora je lepsia, ci ta magic, alebo bambusova.

miruss
2. aug 2010

@julcek: Ja mám obchod s plienkami a mám poradkyňu pre látkové plienky z Košíc, ktorá robí prezentácie, ak máš záujem, napíš mi IP a dohodneme sa.

lindauciatko
2. aug 2010

@julcek ahoj,
pokukaj stranky e-shop, isto nieco najdes, ekoplienky ma tusim aj poradkynu v KE, ved je to preda meropola vychodu 🙂 nieco tam musi byt

lindauciatko
2. aug 2010

@lindauciatko tak miruss ma predbehla

ludmilabb
2. aug 2010

@dugyna @prsky mna rozculuju ludia neviem preco u nas su to hlavne stare tetky ktore maju tiez psov tak nechapem ich spravanie normalne kricia ze si mam dat psa na voditko lebo ich pes sa ide obesit na voditku co steka do nasho a ten si kludne pobehuje za loptickou a kasle nanho, minule som odignorovala jednu taku pani a ci chcela ci nie musela zodvihnut svoj zadok z lavicky a so svojim agresorom odist.... teda tema psiky a spickari je vyborna 😀

pipera
2. aug 2010

ahojte, mam odskusany nappy fresh. plienky som v nom mala namocene na mokro,nakolko mala hnackuje a aj tak som kazdu musela vysprchovat. Do prania som pridala jednu davku nappy fresh a jednu davku ecoleaf odstranovac skvrn a okienky som oprala na 40. Cakala som co vytiahnem, nakolko vzdy plienky periem na 60 😀
musim uznat,ze vysledok sa mi pacil. plienky dobre vyprane bez skvrn. S pripravkom som spokojna.

Este musim napisat, kedze ja som celkovo zatazena na plienky TB, ze najlepsie zo vsetkych su TB stretch co sme kupili z ekoplienky.sk Vsetkym novym, co zvazuju ake pleinky kupit ju velmi doporucujem. Podla mna je vklude vhodna aj na noc.

pipera
2. aug 2010

okienky ma byt plienky 😀 😀 😀

kaja73
2. aug 2010

Moj maly ma 7 mesiacov a od jeho 2 použivam bum genius one size. Vyskušala som aj nohavičkove/myslim že sa tak volaju/,ale vadilo mi, že je maly v mokrom.S BG som velmi spokojna ,maly je v suchu aj po12 hodinach v noci-vtedy dam 2 velke a jednu malu plienku.Cez den jednu malu a jednu velku.Kupenych mam len 8 kusov BG, plus dalších 8 velkych plienok priamo do BG.Periem po každom prebaleni v ruke obyčajným mydlom a 1 krát do týždna v pračke.Maly do plienok nekaka, to sa dari rovno do wc - 1 krat za den bud po obede ,alebo po večeri.Tak si zvykol.Vnutornych plienok mam viac pretože schnu dlhšie ako obal.

petrinka
2. aug 2010

@ludmilabb som sa pobavila nad psikom a babom v manduce... aj ja mam manducu a psa, maleho pudlika 🙂 ale dnes sa mi podarilo zahviezdit, isli sme do Ikea, psovi sa nechcelo chodit, tak sa ulozil na syna v sportovom kociku a ten mal na sebe latkovu plienku a tricko, lebo bolo teplo... 😀 tak aj ja som reprezentant spojenia dieta+latkovka a este k tomu pes 😉

dugyna
2. aug 2010

@alusha navdadila som moju maminu kedze isli na vikedn do prahy by sa zastavili aj v brane..velmi sa tam tesila....
skamana som uz bola ked telefonoval mi z brany.....vyse polku veci co som chcela nemali...ked sa chcela na nieco opytat..alebo poradit s pani predavackou dostala odpoved ja neviem ja to nepoznam..a to vlastne na vsetko- pytala sa len na iny caj nakolko jeden z nobilisu nemali a sol na skvrni nakolko puer nemali...
mala som vybrate 2 anavy plienky /povdone somchcela kupit z klingacika/ ale na stranke brany su dve take neutralne zelena a hneda...samozrejme ze nemali mali posdlene 2-3 ks..a to ruzove a oranzove...a predavacka okomentovala ze tie uz mavat nebudu lebo ta PANI UZ PLIENKY NESIJE A NEBOL NA NU SPOLAH NECHODILI NACAS ZASIELA TO VART AKO SA JEJ CHCELO.....a ako nahradu ponukli ako NOCNU plienku HAIPA DAIPA PASTELKU....nakoniec mi dala mam k telefonu predvacku a pytala som ze BBH bambusovu...ona co?to neviem co mame?nepoznam...a ked som povedla magic..povedala ze nevie.....a
takze asi taky skoleny personal tam maju....
a este povedali mame ze ak chce plienky nech ide do brna lebo oni ich tu moc nedrzia ze tu ten obchod moc nejde ze v brne im to ide lapise a ze maju aj viac ze nech ide nakupit tam.....chapete?otras...

potom chcela kupit brozuru a dvd na voazanie satky..a nevedeli jej ani povedat ci je to na predaj a akolk to stoji....

atd...hlavne kopec veci co chcela obzriet ani nemali...

ja som bola sklamana ako mi volala..a ona sklamana z obchodu a personalu.... ☹ skoda ze v takoto obchode nerobi skoleny personal.. ☹ 😠

milvasik
2. aug 2010

@ludmilabb musim sa smiat s tym psom, my mame retrievera, uzasneho blazna, ktory odmalicka strazil prveho syna pri kociku na dvore a presne tie pohlady aohovaracky ludi, joooj, som sa napocuvala. A latkovky? Ja zacnem az v novembri, pri druhom babinku, ale veeeeelmi sa tesim. Na tie jednorazovky uz nemozem ani pozriet a podla mna sme moderne my, co sme za latkovky a nie hnusky. Ved tie hnusky to bol taky boom, ale umely. Ved prave teraz ide do popredia vsetko bio a balenie potravin do papiera a tak, takze to je vraj vysada bohatych zit bio, tak vlastne my sme uplne in, lebo nebalime deticky do igelitu, alebio, nie? Ja uz som obrnena a hovorim, tesim sa. Ved ked niekto da za balicisko plienok 20 eur, ja dam za jednu 20 eur, no nie som luxusna? 🙂)))))))))))))))))))))))

adriana7
2. aug 2010

@sonkab ,
moje deti mali veeeľké problémy s bruškom a prdkaním 😒
so staršou dcérou sme cvičili, hadičkovali, mala jednorazovky - v tom to nie je
pri synovi sme stavali dom, nemala som čas na cvičenie, tak som si ho ráno uviazala dopredu alebo na bok a robila som si (varila, prala, aj vysávala), do postieľky som ho dala, až keď som zistila, že mi už spí a halvička bimbá 🙂 , bol kľudný, občas sa pokrčil a prdkal...
takže ak môžeš, nos ho čo najviac, to je jedno či nosič, šatka...
...ani dospelý si nepukne horeznačky 😵

sulky
2. aug 2010

@dugyna ,tak toto by som absolutne necakala. V takom obchode by bolo namieste, aby perrsonal poradil mamickam, a nie odradil ☹
Ale zasa, aspon si tie anavy mozes kupit u mna . Chi chi 😀

@brisilda, slubila si nejake foto , tak sup sem s tym 🙂

@milvasik , magic BBH a bambusova BBH je rozdiel. Magic ma sty dry vrstvu vo vnutri, udrzuje zadocek v suchu. Je AIO a nepotrebujes vrchne nohavicky.
Bambusova ma zasa prirodny material na zadocku. A je nohavickova, potrebujes na to este PULky alebo vlniaky.
Ak chces mat babatko v suchu,zober magic.Ak ti nevadi mokro a chces prirodny material na zadocku, zober bambusovu.
Ale ja by som zobrala z kazdej na skusku a uvidis co ti iac bude vyhovovat🙂

adriana7
2. aug 2010

@jonki ,
ja som sa na látkovanie dala nahovoriť hlavne keď som uvidela AIO a jednoveľkostné (mám gro baby, flipky),
lebo ak by to malo byť hlavne o klasických štvorcoch, tak s tými som to pri starších deťoch vzdala vždy ešte v šestonedelí, to ma vôbec neláka, deti boli každú polhodinu precikané až na oblečenie, a za deň som mala v koši dedsatoro oblečení a 20 plienok, .. na mašľu 😠

takže aj ja to tak beriem, že AIO je ako jednorazovka, len eko a komfortná, štvorcami dovypchám, alebo doma vložím do vrchnákov, ale základ sú tie AIO a vkladačky do nich (mám na 1 plienku tiež 6 vkladačiek)

a separačky som si kúpila hnedé flísové, pre pocit sucha a pre kľud z fľakov 😉

brisilda
2. aug 2010

@sulky ake foto mas na mysli? vsetko je v albume tak kuk 😀

brisilda
2. aug 2010

kocky a my zajtra ideme reprezentovat ku kamoskam mamickam nasu latkovu kravicka plienocku tak dufam ze ju neokakame 😀

brisilda
2. aug 2010

@adriana7 a kde si kupovala hnede separacky flisove? 😕 aj ja chcem a mozu byt aj zlte kedze kakame prazenicku 😀 😀 😀 inak aj ja som spokojna s plienkami AIO 😀 ine ani nechcem 😀

prsky
2. aug 2010

@adriana7 ja zas nedam dopustit na stvorce a ani v casoch najvacsieho latkovania nebyvala precikana, ale to zas mozno preto, ze robime od 3m aj BKM 😉

@dugyna tak to je iny des, ale mne sa zdali nespolahlivi uz ked tu baby robili hromadne objednavky

sulky
2. aug 2010

@prsky , @dugyna, tiez som mala ten pocit,dokonca robili objednavku z brna.