Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
2. aug 2010

@brisilda ,jaaaj, ja ze foto vlozis sem. Aky je pekny, som rada ze sa HH osvedcila 🙂

brisilda
2. aug 2010

@dugyna ty kokso to je co za obchod? 😕

brisilda
2. aug 2010

@sulky tak nechcem sa tu stel chvalit ako sa nam kravicka paci 😀 a aky sme v nej pekny 😀 😀 😀 ale na FB ju mam vycapenu

crazybabenka
3. aug 2010

ahojte babule.....pripravujem si výbavičku pre moje zimné bábatko a rozmýšľam nad látkovkami.....len som v tom celkom stratená.....koľko ma asi bude stáť celá potrebná výbava? Ďakujem

jonki
3. aug 2010

@alusha
@zojec
@brisilda
@kaktusik007
@prsky
@zfidorka
@miruss
@sulky
@adriana7 dakujem vam za vas pohlad, IPcka a rady 😉 prax ktoru vy uz mate je nieco uplne ano ako moje citanie vsetkych info 😵

brisilda
3. aug 2010

@crazybabenka vyjde ta to na cca 300-400 a mozno az na 500 € zalezi od toho ake plienky si zvolis 😉

crazybabenka
3. aug 2010

@brisilda fuuuu dosť......a je to naozaj lepšie ako jednorázovky?

jonki
3. aug 2010

baby kupovali by ste cisto bavlnene stvorce od ruky ak by boli v dobrom stave? alebo by ste radsej kupili na novoska nove?

jonki
3. aug 2010

@crazybabenka ako jednorazova investicia sa to zda vela...ale ja som to akurat vcera vysvetlovala babam v nasej tehu teme...len maly cenovy priklad...ale je pravda ze len velmi velkorysy a nie az tak presny 😀
kupis balik jednorazoviek za 14e..je tam 80ks...teda jedna stoji 0,175e a ak by si cely prvy rok prebalovala 6x denne co podla mna aj pri jednorazovkach by bolo urcite viac tak ti to pri tejto cene na rok vyjde 383e...a to si len na konci prveho roku babenka 😉 a co dalej? dokedy budes plienkovat? lebo podla mna maloktora mamka co ma dieta na jednorazovkach skonci pred druhym rokom...aj ked samozrejme pocet plienok postupne klesa 😉
samozrejme ku latkovaniu musis pridat...svoju energiu a cas(ale ked je chut a nadsenie toto nie je az taka investicia), vodu, elektricku energiu, praci prostriedok a opotrebenie pracky...aby som bola objektivna 😉
ale nemyslim si ze baby ktore sa dali na latkovanie to robili koli peniazkom...ja by som to tiez len koli peniazkom nerobila...aj ked sa mi teraz hodi cokolvek usetrit, kedze som student a z mm zijeme z jedneho platu 😉

brisilda
3. aug 2010

@crazybabenka ano je to urcite lepsie pokial investujes do dobrych plienok budes spokojna ja som lenivec a predstava ze budem musiet prat plienky ma odrazdzala no skusila som to a s vysledkami spom maximalne spokojna a to uz ked ja som spokojna je co povedat 😀
@jonki bavlnene by som nekupovala uz ked tak bambusove 😉 ja osobne preferujem cisto nove 🙂

brisilda
3. aug 2010

@jonki moja zabudla si dodat ze to setri prirodu nakolko neprodukujeme odpad + babatko ma prirodu medzi nozkami co je asi velmi dolezite moj maly sa v latkovkach citi lepsie ako v pamperskach 😉 ja to neprepocitavam ved naco ja som posadnuta kupujem vsetko co vidim ale uz som si povedala dost staci mi to co mam a este ked mi pridu objednane plienky tak asi aj predavat budem lebo sa v nich budem topit 😀

jonki
3. aug 2010

@brisilda to ze su bavlnene som spomenula koli hygiene....ze ich teda asi mozem oprat na 90 stupnov...mm je trochu proti second hand veciam...teda oblecko v poho ale plienky je predsa nieco ako spodna bielizen a to neviem k tomu zaujat postoj ani ja...myslite ze je to oki?

jonki
3. aug 2010

@brisilda ano o tom vsetkom viem...ja som apelovala len na financnu stranku veci...kedze
@crazybabenka sa prave na cenu pytala 😉
a tak ako som spomenula myslim ze ani jedna z latkarok to nerobi koli peniazom 😉 a teda to robia z nejakeho ineho presvedcenia...ja prave koli tomu aby babo malo na sebe co najmenej umeliny a tak trosku aj koli eko 😵

alusha
3. aug 2010

@jonki myslim, ze bavlnene plienky mozes kupit z bazara, ved na 90st. sa urcite dobre vydezinfikuju, co sa tyka hygieny to bude ok...

brisilda
3. aug 2010

@jonki 😉 mna sa latkovanie paci a ako sa pise v teme je to zdrave ekologicke a moderne 😉

jonki
3. aug 2010

@brisilda mozem len suhlasit 😉 😵 sme sa trosku nepochopili 😀 ja som sa nedostatocne vyjadrila 😉

@alusha presne to som myslela, ze ci je to z hyg hladiska ok....ked ich prezeniem prackou na 90ke 😀

alusha
3. aug 2010

ja som si tiez najprv myslela, ze usetrim, ale uz viem, ze asi velmi nie, ale aj tak mi to robi velku radost, aj kvoli setrenie prirody a poloprazdnemu kosu doma 🙂 radsej si namiesto obrovskych balikov jednorazoviek kupime kazdy mesiac peknu plienku... a co sa tyka prania, tak ja to robim rada 🙂 🙂

alusha
3. aug 2010

na mna sa tiez niektori pozeraju divne, ci sa mi chce pri dvoch malych detoch prat plienky, ale v rodine sa im pacia a ostatnym to na nos nevesiam, co nosi moje dieta na ritke 🙂

brisilda
3. aug 2010

@alusha podla mna je to krasne myslim tie plienocky na detskej prdelke 😀 uz sa tesim na bud. rok ked zacneme chodit a na ritke bude krasna plienocka 🙂 no mne ide hlavne o zdravie babatka ved jedenho dna chcem mat aj vnucence tak az sa nam vajka v jednorazovkach neprehrievaju 😀

sulky
3. aug 2010

presne tak,generacia vychovana na pamperskach este neodrastla, takzenie su dokazane vsetky negativne dosledky nosenia pampersiek.Zatial ibaodhady, ale uvidime neskor, kolko neplodnych atd..

dugyna
3. aug 2010

no kocky a este k tej brane...nakoniec mamina platila a na uctenke bolo vsetko nauctovane pod nazvom plienky..kuka na ten blok ze to akoze co ze ako si to ma okonrtolovat...
a to este brala aj vlozky latkove..a ani nevie ci jej dali dobre nakolo ked si ich pytala tak predavacka udivene kukala...ze hm ona sa v tom nevyzna.... ☹
a este jej povedali ze nabuduce si ma ist nakoput do brna alebo objednat cez internet...

ked som robila cez net tu hromadnu objednavku tak boli ochotnejsi....

dugyna
3. aug 2010

@ludmilabb ludmila presne toto poznam...u nas v brane asi taky jeden maly papucak raz dostane infarkt z toho ako sa nadrapuje...a nas ho ignoruje....na mna kricia aj take tetusky co psikov nemaju tak som vcera jednu poslala....lebo sa zacala vyhrazat policajtmi ze aby mi dali pokutu....a nas pes o ju obchazdal vzdialeny od nej 5 metrov...

dugyna
3. aug 2010

@sulky sak to ze potom poradia mamicke ako nocnu plienku haipa daipa pastelku /to ponukli miesto bambusovej anavy../
a to urcite mamicku odradi... ☹
🙂 😉 jasne musim kuknut nejaku neutralnu farbu plienocky ...ja som ich z brany chcela len preto ze na svojej stranke ak ich kuknes maju foto takej zelenej s kravickami a taku bledunkohnedu-bezovu s konikmi a kacckami..proste som chcela nautralnu plienku...keby druhe babatko bolo chlapec aby sme nemuseli nosit babske plienky..alebo vsetky kupovat na novo 😉
jednu zobrali tu orahzova lebo je s autickami tak som zvedava..

dugyna
3. aug 2010

@prsky
@sulky
clovek by si myslel ze v takom obchode s velkym vyberom ...bude personal ktoreho ta praca bavi je ochotny poradit a vo vyrobkoch sa vyzna..ale toto ☹

dugyna
3. aug 2010

@brisilda www.branakdetem.cz maju kamenne predajne v prahe a v brne....a to sa stalo v prahe

zojec
3. aug 2010

dobre ranko dievcata... teda uz den.. 😀
@dugyna no tak teda... taku predavacku by som hned poslala kade lahsie.. nemali by to robit take zeny co s tym maju vlastnu skusenost??
k tomu latkovaniu, myslim si, ze veeelmi chyba osveta... ja som sa o takychto plienockach dozvedela tiez len tu na MK a pod latkovanim som si predstavovala klasicke stvorce.. v nasej teme junovky sa o tom baby bavili uz pocas tehu, ale nejak som tomu nevenovala pozornost, rozhodla som sa pre pampersy... ale po cca 3 tyzdnoch pouzivania, ked sme mali vecne plny kos a zaparenu ritku som sa nastvala a vytiahla vsetky stvorce co som doma nasla 🙂 to som este ani necitala tuto temu a zacala... objednala som si prve plienocky a kym prisli, vyriesili to stvorcovky a postolky.... mala je spokojnesia, ritka je krasna a ja sa tesim.. 🙂 mne prania vobec nevadi.. ja som taky postih na pranie.. rada to robim, hlavne ked vidim visiet krasne bielucke plienocky..
k tym dezinfekcnym prostriedkom na plienky.. zatial som nic nepouzila.. a moje plienocky su fakt biele.. myslim , ze z casti za to moze aj slniecko.. nikdy neostane ziaden fliacik ked uschnu.. uvidime v zime
@brisilda ja som uz dva krat zobrala IB ako prezentacnu plienocku... a vzdy sa do nej brutalne pokadila 😀
inak dnes mi prisli uz latky na sitie plienociek.. dufam ze vecer sa do toho pustim.. zvazujem ci ich oprat, ci nie.. ktore si vravela ze sa nezrazia? ja mam konopny flis, akskamit a french terry....

crazybabenka
3. aug 2010

@jonki ja tiež rozmýšľam kôli tomu aby malo na sebe čo najmenej umeliny.....len tých látkoviek je toľko veľa, že sa v tom ani "sprostý" nevyzná 😀 chcela by som kúpiť novučké....ako už neviem ktorá babula napísala.....oblečko second hand áno.....plienočky a spodné prádlo nie

sulky
3. aug 2010

@dugyna ,mas pravdu,vsetky neutralne anavy som uz vypredala, ale nahodila som tam novu, mam este2 kusy.

prsky
3. aug 2010

baby, lenze dobre predavacky sa tazko zhanaju - hlavne take, co do toho daju aj srdce. najlepsie obchody byvaju asi male, kde predava majitel

zojec
3. aug 2010

@sulky ta je kraaaasna.. 😉 o mesiac sa chystam na nejaky maly nakupik u teba... 😀 😀