Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jarus8
6. aug 2010

Ahojte, my sme pôrodom maľovali, takže na plienky využívam nádobu z primalexu. Je dosť veľká a má vrchnák. 😉

petrinka
6. aug 2010

ahojte, ja tiez skladujem plienky ako sulky- nasucho vo vaku na plienky. pre mna je to sikovnejsie ich strcit do vaku, ako ich mocit a vymienat vodu 😒 a este kedze sa stale okolo mna tmoli adam, tak vak vyvesim, kde ho nedociahne. do kybla by mi liezol a este by mi ho prevrhol naprostred kupelne ☹
nevyhoda je, ze ten vak, co mam je maly, zmesti sa mi tam len 5 plienok, tak musim zohnat niekde vacsi 🙂 nejaky pekny farebny 😀

miruss
6. aug 2010

Ja tiež skladujem na sucho vo vaku na plienky. Mne sa na mokro nepáči, stále vymieňať tú vodu.

zojec
6. aug 2010

ja som skladovala najskor namokro, ale zda sa mi, ze na mokro to viac smrdelo.. ani nie kakami a cikami ale takou stojatou vodou... takze aj pre mna je lepsie na sucho.. vak na plienky v dalsom kole 😀 prave som si urobila tabulku, kolko som uz minula na plienky.. do dnesneho dna 236€ a to latkujeme len mesiac ... takze na chvilu si musim dat pohov a s tym co mam sa da krasne latkovat 😉

crysmile
6. aug 2010

a ja som skladovala vo vedre s vrchnakom a na vrchnaku nalepeny leukoplast s nakvapkanym tea tree olejom.. potom to nesmrdelo vobec, prala som tak za dva dni.. tiez som na zaciatku davala do vody, ale prislo mi to ze sa tam skor mnozia bakterie, tak som prestala..

sulky
6. aug 2010

baby, vsetky si chvalite Baby Idea vyrobky, rozmyslam ze ich objednam do obchodika. Ale nechcem vsetky. Ktore by ste mi odporucili?

emjee
6. aug 2010

@sulky urcite vkladacky hour, twofold, prefold a plienky bamboo extra

sulky
6. aug 2010

@emjee ,diky 🙂 ohladom bamboo extra ste vraveli ze tie patentkove su lepsie, lebo suchacove tvrdnu?

avila
6. aug 2010

@sulky pouzivam najviac klasicke stvoce skladane na novosklad a do ej rozne vkladky, ktore sa mi zapacia 😉 A prilezitosne skusam nohavickove plenuchy. Prebalujem asi kazde 2 hodiny.

Baby, do babysatky sa vam osvedcili ake plienocky?

uankab
6. aug 2010

ahojte baby, potrebovala by som poradit ohladom lanolinovania vlniacikov.. v lekarni som si kupila ten tuhy, kolko ho mam pouzit aby som ich dobre nalanolinovala? aky postup odporucate? dakujem pekne 😉

tiez davam plienky nasucho do kyblicka, dvere do kupelne zatvaram... vedierko z primalexu je super 😀

milvasik
6. aug 2010

@avila Kde si prosim ta kupila tu Little Lamb plienocku?

milvasik
6. aug 2010

Tak ako hovorim, este ani naprebalujem a uz som zavislacka🙂))).Dnes mama stahovala veci zo starej skrine do novej a nasla som jej tam starsie frote saty, ale kvalitka super, tak som hned 4 saty rozstrihala a usila som vkladacky, 17 kusov, zlomila som pri tom ihlu v stroji, a ked som ich strihala na manzelovom pracovnom stroji, taka som bola do toho zhava, ze som mu nestastne prestrihla drotik na sluchatku na novom mobile, ktore potrebuje k praci. Ale hlavne ze mam vkladacky🙂)) A to ma musel manzel krotit, aby som nerozstrihala aj jednu kvalitnu frote plachtu. Prosim vas, vsak tie frote vkladacky vyuzijem? Ze som to nerobila vsetko zbytosne?🙂)))))))Su fakt save.

sulky
6. aug 2010

@milvasik ,jasne ze vyuzijes 🙂 Savé vkladačky vždy treba. Na dovypchatie budú ako stvorené 😎

zojec
7. aug 2010

@avila do satky su dobre flipky, ja davam vacsinou klasicke dva stvorce poskladane do nich, alebo gb wonder wraps su tiez dobre.. zarucene nepretecu... co sice pri babatku maloktora.. dva krat mi pretiekla len IB, raz v sedacke a raz hovienko tieklo popri.. nie som s touto plienockou nadsena... ☹ cena nezodpoveda kvalite, iba krase

avila
7. aug 2010

@milvasik kupila som ju z bazaru. ALe maju ju aj v nasich latkovych weboch. Dakujem @zojec, otestujeme. IM mam aj ja, este som ju neskusala. Este sme skoro stale doma (vsak mame tyzden a den), tak doma pouzivam stvorcove, vacsinou.

Normalne mi nespi on 8, uz je 11:40, je to normalne? Oci dokoran a nic 😒

Baby, aj vam mimca tak revu, ked ich prebalujete? A ked sa pokadia, idete hned pod prud vody alebo ako? Ja zatial utriem ritku, bojim sa ho do umyvadla vopchat 😅

sulky
7. aug 2010

@avila , ešte si užiješ, áno, Šimonko tiež plakával pri prebaľovaní,a hlavne obliekaní 🙂 Narodil sa v zime, takže keď sme šli von, obliekanie do fusaku bola nočná mora 😉

sulky
7. aug 2010

@avila ,máš šatku? Šimon zaspal vždy v šatke alebo pri pestovaní,pri kŕmení. 😎

sulky
7. aug 2010

@zojec ,IB využiješ pri väčšom bábätku. Nám tiež pretekali,ale tera zkeď chodíme, tak nie 🙂

sonkab
7. aug 2010

@avila ja davam maleho po kazdom kakani do umyvadla pod vodu. Zacala som hned po navrate z porodnice i ked som sa zo zaciatku bala 🙂

ludmilabb
7. aug 2010

ja skladujem plienky na sucho mám vrecko Tots Bots síce má malý objem ale dajú sa tam tie plienky popchať potom navrch kvapnem olejček a pekne voňajú. My ale kakáme do šerblíka tak pokakané plienky mávame len máličko a tie som vždy hneď namáčala lebo by to riadne smrdelo hlavne po zavedení tuhej stravy

mneme
7. aug 2010

@avila martina sa pri prebalovani jeduje doteraz 😒 alebo rovno zdrha 😒 na spinavu ritku je najlepsie hned sup pod tecucu vodu, naco sa kaslat s utierkami? aj ja som sa najprv bala, ale rychlo som si zvykla - chytila som pravou rukou cez hrudnicek, prstami zachytila pod pazuskami - tak babo drzis pevne a mozes s nim bezpecne manipulovat 😉
@uankab aky tuhy lanolin? bezvodovy? postup je takyto: polovicu cajovej lyzicky lanolinu nechas rozpustit vo vriacej vode, pridas kvapku detskeho samponu a zamiesas, dolejes studenou vodou do cca. 2 l a 30 stupnov. vlniaky nechas namocene cez noc, rano vyzmykas (ak mas natahovacie, vyvrat ich naruby)

zojec
7. aug 2010

@avila no tak ja mam stastie moja mala nereve ked sa jej umyva ritka, ani ked sa oblieka.. chvalabohu.. ale furt by sa len nosila.. dnes spi len v satke.. doobeda dve hodky a teraz ju mam tiez na sebe uz tretiu.. akonahle vykladam von, zobudi sa a reve.. takze kazde babatko ma svoje "muchy" . a neboj sa jej umyvat ritusu.. ja som to robila uz v porodnici...vobec som sa nebala ju chytit, az som z toho bola prekvapena 🙂 si ju pekne prehod cez ruku a sup s nou do vody..
@sulky no som zvedava teda ci ich vyuzijem.. nie som presvedcena ze ich budem chciet neskor.. mne je ich luto jej davat na doma, tak jej ich dam len ked niekam ideme a vzdy sa stane takato galiba.. 🙂

sulky
7. aug 2010

@zojec , ja som mala Mkove IB a predala som ich,lebo pretekali. Teraz som si zasa kupila L,nosime vpohode 🙂

milvasik
7. aug 2010

Babulky, rozmyslam nad kupou nejakej satky-nosica, teda satku neviem ci by som chcela, skor nejaky ten nosic, viete mi poradit ktore su dobre? Cakam babo v novembri, takze von to asi moc nevyuzijem. Alebo co poviete, oplati sa to?

alusha
7. aug 2010

@milvasik my mame nosic liliputi, je vyborny, nas drobec ma sice zatial radsej kocik ako nosic, ale ked je treba, tak vyuzivame, hlavne na vyletoch, ponosia sa obidvaja 🙂

kaktusik007
7. aug 2010

@milvasik ja som si sila mei tai liliputi.... a maximalna spokojnost... viem tam maleho dat sama, a je tam rad... takze paradicka 😵

venonna
7. aug 2010

kocky, prosim, mozte mi poradit ? - zhanam nejake dobre pul vrchne gatuse na pleny... no a kamoska zijuca v USA mi nuka, ze mi zozenie a posle... mate nejake osvedcene, co sa daju zohnat za velkou mlakou??? 😕
pri starsej dcere som pouzivala skor vlnene a robila som bezplienkovu metodu, ale mensia ako sa rozlozila, na to uplne kasle (a kadenie specialne), tak to by som nestihala lanolinovat a susit 😒
inak, mala je riadna bucka, takze modely pre utle postavy su nam nanic 😅
vopred veeeelmi dakujem za rady 🙂 budem vam vdacna, ak sa vdaka vam nebudem musiet v tejto problematike pracne zorientovavat... kvoli jednym gatam sa mi uz nechce 🤐

venonna
7. aug 2010

no a ako tak citam zopar prispevkov nahor, @milvasik ja som v zime prave uprednostnovala nosic pred kocikom, lebo som mala prehlad, ci sa babo neprehrieva alebo mu nie je zima 🙂 ak je babo mrnave, v poho zapnes do vacsej bundy, ak podrastie, da sa uplne lahko spichnut vsadka do bundy (navod je na www.nosenideti.cz, v diskusii je sekcia Tvorime) 😉

plienka
7. aug 2010

@milvasik oplati, kedze cakas babatko v novembri tak urcite satku. netreba sa bat ani mrazivej zimy, dokonca by som povedala, ze je to este lepsie ako v kociari. My sme sa prenosili celu zimu, kazducky den. Mal 6m, oteplovacky, bundicku a kedze som ho neschovavala do svojej bundy pouzivala som kryt. vrele odporucam.

milvasik
7. aug 2010

@kaktusik007 tem sa mi paci a nie je ani taky drahy. A mozem tam nosit babinko od narodenia? Nevadi, ze je stale hore hlavou? Ja len ci nie je lepsi ten vak, co tam babo lezi tak skrutene, neviem, vobec sa nevyznam, preto si necham rada poradit.A dakujem za ten tip.