Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
10. aug 2010

kočky a kedy budú v predaji nové BG kapsovky? a aký je vlastne rozdiel mimo farieb proti povodnej verzii???

jonki
10. aug 2010

moja planovana plienkova vybava aj vdaka vasim radam dostava cim dalej tym konkretnejsie rozmery 🙂 -dakujem 😵

mam otazku na pranie plienok a aj pranie pre mimi celkovo...svoje/teraz uz aj mm pradlo periem dlhodobo v slize (okrem bieleho a jeho tmavych nohavic do prace-u tych sa mi to neosvedcilo=ostavali flaky) a do posledneho plachania davam levandulovy alebo cajovnikovy olej plus ocot

moje otazky:
-co myslite je pranie v slize dobre aj pre novoska??? alebo mam prat v lovele??? alebo v niecom inom???
-ak sliz je OK, mozu sa vsetky druhy plienok prat v slize a potom plachat v octe???...myslim, ci je ocot vhodny na vsetky materialy...mam pocit ze som niekde citala ze na nieco sa nehodi....ale pri tom kvante info si uz vobec nepamatam kde to bolo 😒 ...ake su vase skusenosti?
-pridavate tu bieliacu sol...neviem presny nazov puer???...uvazovala som ju zacat pouzivat aj pre nas...a prat v tom aj biele veci

kaktusik007
10. aug 2010

@jonki u PUL sa to pise, ze nie kazdy znesie ocot... takze AIO plienky, vrchne nohavicky, bud vybrat z pracky pred machanim, alebo ocot nepouzivat 😉 - ja sliz a ocot nepouzivam, ale toto som sa docitala v jednej diskusii, tak referujem 🙂

jonki
10. aug 2010

@kaktusik007 a v com peries detske veci?...lovela?

kaktusik007
10. aug 2010

@jonki persil sensitive... plus davam machanie naviac este, ale casom chcem od toho machania navyse upustit....

dugyna
10. aug 2010

@jonki ja vsetko pradlo vratane veci pre malu nasich veci plienky periem v mydlouych orechoch,a plienky davam do vsetkych ocot @izabelkak dobra otazka aj mna bz zaujimalo aky je rozdiel medzi novymi Bg

miruss
10. aug 2010

@izabelkak: Nové BG pridám dnes večer do ponuky. Okrem nových farieb je v inovácia v tom, že strih by mal sedieť aj väčším bábätkám. Gumičky sú elastickejšie a kvalitnejšie, pul materiál jemnejší.

Tá relácia na STV vytočila aj mňa. Mala som tam chuť zavolať, ale ani na nete som nenašla práve vtedy číslo do štúdia.

kaktusik007
10. aug 2010

... no este ze nemam cas pozerat telku.... podla toho, co pisete, by som sa iba riadne vytocila.... 😀

sulky
10. aug 2010

baby, o akych Felxitot AIO je tu rec? Tie su AIO?

kaktusik007
10. aug 2010

@sulky hej... ale uz ich neviem najst 😀 - mam troje... objednavane z anglicka....

jonki
10. aug 2010

@dugyna davas k orechom aj nieco na bielenie? ak nie nezltne ti pradlo a plienky?
orechy mam doma aj ja...ale este som sa neodhodlala ich pouzit do pracky 😀 ...skusala som z nich zatial varit ten gel na umyvanie...ale neviem..to sa mi nejako nepaci-je to dost riedke a nemam pocit, ze by to nejako umylo riad...a najviac mi vadi ze v pet flasi mi to uz na druhy den "buble"...asi nieco robim zle ale neviem co 😒

inak dobre som sa svojou nesikovnostou dostala...ak sa toto zopakuje tak neviem ☹...liala som minule do pracky ocot (mam zvrchu plnenu) a popri bubne mi vrchnacik spadol dole do priestoru medzi...sme sa zhodli s mm ze mam prat dalej a chytne sa to vo filtri....no mali sme pravdu chytlo sa to...ale nie vo filtri ale tesne pred nim v hadici 😒 a dostat to odtial bolo teda dobrodruzstvo... 😀...ale pracka uz znovu perie 😵

petrinka
10. aug 2010

@jonki ja som prala v lovele, ked bol adam malinky, odporucila mi ho aj doktorka. teraz periem v ecover, ale myslim, ze aj mydlove orechy su fajn, prirodne. Inak ja som niekde citala, ze veci pre babatko by sa mali prat len v cistej vode a ak su velmi spinave, tak v mydlovych vlockach... neviem, len referujem 🙂
inak ocot davam do vsetkeho a este som nezpozorovala neziadane zmeny 🙂 bavlnene plienky su pekne makke, takze splna ucel.
bieliacu sol vobec nepouzivam, na spinave plienky davam sol na skvrny.

petrinka
10. aug 2010

@henushka aka relacia to bola?len aby som vedela na co netreba mrhat casom 🙂

kaktusik007
10. aug 2010

@petrinka damsky magazin tu spominali dievcata

jonki
10. aug 2010

@petrinka ja som tiez rozmyslala ze co je mensia chemia...ci lovela alebo sliz...mne pride ze sliz je prirodnejsi ako lovela...ale tak zase nie som chemik a v zlozeni som sa nesprtala...asi este napisem babam do temy o slize
bieliaca sol...sol na skvrny...doteraz som si myslela ze je to to iste 😵 ...vidim ze sa este stale mam co ucit 🙂 ...aku zancku pouzivas?

o akej relacii to hovorite??? mi telku nemame ale tak pozrela by som z archivu 😀 nech si dvihnem tlak...aj tak je stale nizky...nebol to nahodou damsky magazin?...tam som im raz napisala stavnaty email...ked hovorili o menstruacnom kalisku 😀 to bola perla na perlu 😀

petrinka
10. aug 2010

@jonki a co presne davas do slizu? mam este doma jednu lovelu, tak mozem porovnat zlozenie🙂
aby som nekecala, neviem ci bieliaca sol je to iste ako sol na skvrny 🙂 mozno hej, ale na mojej soli je, ze je na svrny🙂)) pouzivam tu z DM. Mala som aj jednu ekologicku, co som kupila v rakusku, ale bola strasne slaba ☹

petrinka
10. aug 2010

@kaktusik007 dakujem, to som ani neplanovala pozerat, lebo niektore moderatorky mi dvihaju tlak, len ked ich uvidim 🙂

sulky
10. aug 2010

@kaktusik007 , flexitot ale nie su AIO, na ne treba vrchne nohavicky.
@jonki , ja po novom periem v ecoleafe, predtym som pouzivala batole. A na dezinfekciu davam obcas, len obcas,nappy fresh. Je to nieco ako sol.Ale eco 🙂
Lovela aj batole, aj vsetko podobne je chemia. Jasne ze sliz je prirodnejsi 🙂 Alebo orechy, alebo ak chces uplne bez prasku prat,tak fajn su pracie gulicky. Navyse zabijaju bakterie, lebo zvysuju PH vody na 10.

dugyna
10. aug 2010

@jonki k plienkam som zvykla davat bud puer alebo z dmky taky prasok na flaky denk mit v malinkom zelenom kybliku
a k bielemu tiez ale nedavam vzy iba obcas a nesedne mi pradlo
mna ten odvar oerfektne odmastil panvice a aj plastove nadobky, umyvala som s nim uz aj kupelku wc sporak okna a je perfektny aj na vosky....odvar zacne bublat...ja ho chcem skusit skladovat v ladnicke...inak si vzy robim cerstvy a myniem ho cely

sulky
10. aug 2010

@crysmile ,bude vsetko 🙂 vydrz, lebo sa to stale posuva, nestihaju sit 🙂 Maju dovolenky

petrinka
10. aug 2010

@dugyna som sa chcela spytat, aj ked to sem nepatri, ale ked uz si to spomenula... co to znamena kojit co najdlhsie? myslim tak realne do akeho veku? pytala som sa aj doktorky, ale tiez bola nekonkretna... asi je aj tazko na to odpovedat 😒 zaujima ma to aj preto, lebo uz vo svojom okoli sa casto stretavam s otazkami, ty este kojis???? a akoze dokedy chces??? a je mi to neprijemne 😖

sulky
10. aug 2010

@petrinka , par stran dozadu som si tu tiez vylievala srdce s podobnym problemom, ale baby ma tu ubezpecili, ze nas je takych viac co kojime stale. Ja chcem kojit dovtedy, dokedy nam to bude vyhovovat 🙂 Pocitam ze tak do 2 rokov. 😀

dugyna
10. aug 2010

@petrinka petrinka ty vklude koj este dalej tie poznamky su slepa zavist ..sa tvoj maly nema ani rok...napisem ti IP

jonki
10. aug 2010

@petrinka sliz robim: jedno mydlo (teraz lanza biela ale asi prejdem na palmu kokos alebo jadrove) a pol kila krystalickej sody...to rozpustim osobitne a potom zmiesam a dolejem vodou...do vedierka...robila som cca 10-12 l ale teraz mam konecne vedro s vrchankom a ma asi 8l tak budem pouzivat to

@dugyna vdaka za radu obe tie soli poznam...teda viem ako vyzeraju takze si poradim pri nakupe 🙂 aha takze to je normalne ze odvar z orechov buble 😵 tak potom oki....som myslela ze nieco robim zle...a na vosky to ako riedis? lebo mam jeden kvet na samotke koli nejakej havedi a uz by som ho prestahovala spat k ostatnym...len som leniva ist na neho nieco kupit 😀
mne inak vyhovuje viac vona slizu...ako vona toho odvaru z orechov(nieco-neviem co mi to pripomina a nie je mi to prijemne)...ale asi tak kvapnem nejaky olejcek a bude 😀 ...tak sa asi odhodlam aj na pranie v nich...nech mi tu nestoja 😀

alusha
10. aug 2010

ahojte, aj mna sa to pytali ludia, ked som prveho syna kojila po roku, ty este kojis??? a ked som povedala, ze ano a bola som uz tehotna, ze chcem kojit oboch naraz, to boli pohlady 🙂 ale potom mi lekar odporucil uz vo vyssom stadiu skoncit s kojenim, tak sme skoncili zo dna na den a po porode uz starsi nechcel cicik 🙂

dugyna
10. aug 2010

@alushka ano od 6.mes tehotenstva sa uz kojit neodporuca...

dugyna
10. aug 2010

@jonki aj mne zkavi ak ho necham len tak. Klasicky tak ako zarabas na 1l a das ho do postrekovaca postriekas oni pokapu a potom ich odstranis handrickou 🙂

petrinka
10. aug 2010

@alusha @sulky som rada, ze nas je viac podobne "postihnutych". len skoda, ze my sme tie ine a ostatni su normalni ☹ a to sa tyka nielen kojenia, ale aj latkovych plienok...

@dugyna dakujem 🙂

petrinka
10. aug 2010

@jonki sliz ide aj na vosky???

alusha
10. aug 2010

ja na to kaslem, teda na tie reci, som rada, ze som zdrava a mozem kojit, ved nie kazdej zene je to dopriate 🙂