Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
12. aug 2010

@avila moja cika po dojceni tak kazdych 20-30 minut kym zaspi, tak to prebalujem hned, takisto aj pocas dojcenia cika, to tiez prebalim, pocas spanku ju nebudim, takze az po 2-3 hodinach (ak je rozbalena, tak to priebezne kontrolujem a plienku pod nou vymenim), zvykne cikat az tesne pred zobudenim...

zojec
12. aug 2010

@sulky jeminenku ake krasne nove plienocky.. zas som mala co vidiet.. 😠
@och tie ziarive kvety su krasne... som aj ja nad nimi rozmyslala, ale nakoniec vyhral ibistek.. som nan zvedava.. zajtra dufam pride.. 🙂

@avila ja malu prebalujem vzdy v polovici kojenia... lebo po zobudeni vacsinou place od hladu a ked je uplne napapana tak potom grcka.. takto sme si zvykli.. a tak aj cika, hned ako sa nacucne prvych par kvapiek.. pocas dna ked je hore, tak aj kazdu hodku priebezne omakam ci je sucha.. ja tiez prevazne na doma pouzivam stvorce, ked sme niekde vonku tak davam vkladacky, alebo sty dry 😉

petrinka
12. aug 2010

@avila aj ja mam doma levica a sprebalovanim je to coraz tazie. vacsinou to u nas vyzera tak, ze on si pozi po byte a ja ho prebalujem "za pochodu" ☹ na porazenie...

inuli
12. aug 2010

Ahojte latkarky🙂 ako pouzivate mio fresh pri cestovani? vecer hodit do vedra a rano preprat a preplachat?
latkujeme ak vdaka tejto teme a nic lepsie pre zadocek mojej malinkej si neviem predstavit. takze velke DAKUJEM za rady a ispiracie 🙂

je ten pripravok toto? http://www2.predeti.sk/index.php?c=detail&id=3452

katka888
12. aug 2010

baby, tak dnes sme dali zatial klasicke socik stvorce, boli sme vonku dve hodky a ked sme sa vratili, som ju prebalila, ale je cela cervena aj na ritke aj na pisulke.... asi to bude tym casom?

prsky
12. aug 2010

@katka888 deticky cikaju casto, tak bud prebal castejsie, alebo kup vkladacky - tie odvedu vlhko a na pisulke je potom pocit sucha 😉

katka888
12. aug 2010

@prsky
jasne, vkladacky objednavame, len doma mam zatial len stvorce a uz som chcela vyskusat. mala vonku zaspala, tak preto bola 2 hodky v takej plienocke. diky

zojec
12. aug 2010

@katka888 moja byva bezne dve hodky v stvorcoch,ked zaspi a ritku ma v pohode... ono niekedy je zcervenana, ale to moze byt aj z tepla.. nechaj ju hodku vyvetrat bez a uvidis ci je stale cervena a je to zaparenina, alebo len scervenanie z tepla 😉

prsky
12. aug 2010

@katka888 nj ... nasa mavala tiez hned cervenu ritu, ale BKM to napravilo 😉

katka888
12. aug 2010

@zojec
jasne, ved je to len prvy pokus 🙂 takze nic hrozne, pokracujeme dalej 🙂

zojec
12. aug 2010

@katka888 chyba mi tu smajlik s palcom hore 😀

katka888
12. aug 2010

@prsky
joj vidis, neviem ci mimo temu, ale ako "praktizujete" to BKM ci co? pretoze teraz ked je teplo, snazim sa ju casto mat naholo zadocek,mdavam pod nu podlozky, ale ona sa toci a zvacsa ich zazmolkuje a popisa postel. co nevadi, lebo pod plachtou este mam dalsiu gumovku, len plachty menim denne aj tie podlozky. ale to asi tak ma byt, plachty mi nevadia, ved pracka vyperie, slnko osusi.
a kedze nesedi, na nocnik este nemyslime

alusha
12. aug 2010

@katka888 mozno si len potrebuje zvyknut ritulka, predsa doteraz bola v jednorazovke, tak si uz navykla a to vlhko jej zo zaciatku mozno vadilo... to si len tak myslim, nasmu zase latkovky pomohli, dovtedy bola ritka nonstop cervena...

henushka
12. aug 2010

@petrinka Ja uz zacinam mat tiez mindraky z prebalovania 😠 A take kludne babo to donenavna bolo... to je tym vekom, straaasne ich tym prebalovanim zdrzujeme od inych aktivit 😀

katka888
12. aug 2010

@alusha
nasa praveze v jednorazovkach mala prdelku krasnucku, skoro vobec sme nemazali, ani necervenala, mozno tak raz za 2 tyzdne / zaujimave, ze skoro vzdy, ked sme mali ist k doktorke... rano krasna, rozbalim u doki a cervena 😖 /
ale jedna lastovicka leto nerobi, uvidime po par dnoch a uz by mali postupne dojst aj nohavickove a kapsove plienocky aj tie flipky tak to budeme skusat aj takto.... 😵

henushka
12. aug 2010

@katka888 "bezplienkova komunikacna metoda" a je tu k tomu samostatna diskusia:

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/bezplenkov...

katka888
12. aug 2010

@henushka
dakujem, idem studovat

avila
12. aug 2010

Baby a ako praktizujete BPM u chlapcov? Bo u nas je to vzdy fontana. Minule si ocikal tvar 😀

zfidorka
12. aug 2010

tu som nasla zaujimave info o bambusovom vlakne, po precitani mam bambusove plienky este radsej 🙂
http://www.bamboosk.sk/bamboosk/index.php?pgnam...

alusha
12. aug 2010

babyyyy, huraaa, anavy uz maju vlniaky 🙂 kuknite www.anavy.cz, vyzera, ze to bude to, co hladam, vhodne na den a aj na plienku na rovno 🙂

lindauciatko
12. aug 2010

pozeram, pozeram, uz len cakat na sulky kedy ich bude mat v e-shope 🙂 🙂 🙂

miruss
12. aug 2010

Ahoj.
Anavy plienky, flísové aj vlnené nohavičky, vkladačky a látkové obrúsky, budem mať už aj ja v obchode. Už sú objednané. Dnes ich začnem pridávať na stránku.

kaktusik007
12. aug 2010

@miruss parada, bude konkurencia.... len si opovazte dohodnut ceny, to je protizakonne 😀 😀 😀

alusha
12. aug 2010

super baby, len tak dalej a ktovie kedy budu tie AIO, ved uz mali byt pred dvomi mesiacmi 🙂 a pred chvilou tam mali vlniaky este s roznymi farbami a uz su len s ruzovou, nejako rychlo sa minuli 🙂

miruss
12. aug 2010

@alusha: Ivana z Anavy mi hovorila včera hovorila, že Pulky a AIO budú až o 1-2 mesiace. Vlniaky má dosť predobjednané, ale zajtra ešte doloží.

kaktusik007
12. aug 2010

@alusha anavy AIO budu vtedy, ked bude na PUL certifikat - cakame na to viacere, a potom rozbehneme velkovyrobnu slovenskych latkoviek 😀 😀 😀

alusha
12. aug 2010

aha, no tak to si este pockame trochu, nevadi 🙂

crysmile
12. aug 2010

@alusha, ako? ides otvorit tu temu?
@zfidorka uz som kukla ten tvoj clanok, velmi pekne spracovane.. a super s tym bambusovym vlaknom.. je to riadna rastlina, ten bambus, som to nevedela ze tak rychlo rastie..
@miruss super, ze aj ty uz budes mat anavy.. 🙂

alusha
12. aug 2010

@crysmile jasne otvorim, len povdzte, ci chcete sukromnu alebo nie...

crysmile
12. aug 2010

@alusha, podla mna verejnu.. ale tak nech sa aj druhe mamicky vyjadria.. 😉