Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brisilda
19. aug 2010

@cinocka ahoj este mi nedosli ale uz ich cakam kazdu chvilu 😀 no jedn akocka predavala ztak som jednu kupila a je uzasna 😉

henushka
19. aug 2010

@rosienka A naozaj je to spotene? Ja tiez pouzivam mimo noci PULky a spokojnost. Ked bola mala mala (dobre to znie 😀 ) mali sme IV soft alebo organic a super, teraz uprednostnujem patentky - BG Flip a BG Econobum. Tie Econobumy ma dost milo prekvapili, neviem si ich predstavit pri riedkej kake, ale na vacsie babo uplne super 😎 Jedine, kedy sa mi trosku zaparovala, teda potila bolo pod BG Flipkou, ta ma take to zahnute, kam sa vkladaju plienky, no a pod tou latkou sa trosicku zaparila v tych najvacsich teplach. Inak nie.

labutka
19. aug 2010

@brisilda @nsoci ma bambino mio vrchnaky...

nsoci
19. aug 2010

Veru nema, mam Bambinex jednovelkostne PULKy najlepsie na svete

labutka
19. aug 2010

@nsoci aha tak nic, tusim u mna zase uraduje laktacna demencia...

mamama11
19. aug 2010

ahojte kočky,
chcela by som poprosiť o radu, pri prvých dvoch deťoch som používala klasické látkové plienky ale to bolo pred 7 rokmi a teraz sa chystám zas, ale chcela by som vyskúšať aj tie nové, sú dosť drahé, ale aspoň pár by som si kúpila, známa mi poslala link na poľskú stránku, kde objednávala plienky naughty baby www.allegro.pl vyšli tam lacnejšie ako stoja tu, ale neviem, či sú dobré, ak mi viete k nim niečo niektorá napísať bola by som vám veľmi vďačná 🙂
Ďakujem pekne za rady 😉

elixia
19. aug 2010

@kaktusik007 @pipera @etuska vdaka baby..asi skusim jednu objednat 🙂

petrinka
19. aug 2010

@pipera ahoj, si sa zaujimala o wonderoos a little lamb kapsovky. rozdiel medzi nimi je v dizajne a aj vo vlozkach. wonderros ma vkladacku hrubsiu a ma aj pridavnu vkladacku mikrovlakno, ktora sa da na tu zakladnu vkladacku pripnut patentkou. takze ked treba aby plienka bola super sava, tak uz netreba nic dalsie vkladat.
LL je podla mna dobra na den, na noc treba dovypchavat.

etuska
19. aug 2010

@henushka
cim sa lisia BG Econobum od BG Flip-iek?Ja mam BG Flip-ky 2 covers +5 vkladaciek a som velmi spokojna

cinocka
19. aug 2010

@brisilda - a kde ich predavali?? ja cez e-bay neviem nakupovat 😒

izabelkak
19. aug 2010

@alusha tak potom prípadne daj ešte referencie - porovnanie na tú wonderoos kapsu, ja mám zatial len BG a max. spokojnosť... a fuzzi buns máš jednovelkostnú či viacvelkostná?

alusha
19. aug 2010

@izabelkak fuzzi mame jednovelkostnu a je super a aj krasna 🙂 ta wonderoos sa mi tiez pozdava, uvdime ked vyskusame 🙂
tak nas davidko je uz zdravy, vecer este horucka 39,5 a rano 36,5 a stazuje sa mi, ze ho boli pusinka, tak mozno ma tiez nejake afty, len mu tam nic nevidim 😒

dugyna
19. aug 2010

@kaktusik007 mame BL PUL FIX, mam 2ks tych xs co su zvonka farebne zlte kocky a zelene kocky,tie uz su nam male.a potom mam tie obycajne biele(tie su tensie) a sme spokojny..nespotila sa mala

labutka
19. aug 2010

Latkova reportaz 25.8., reportaz o noseni 26.8. o 17.15 v Reflexe na Markize. 🙂
V hlavnej ulohe v stredu Labut a Adam, vo stvrtok @olinka6226 a @fibi.
Dufam ze nebude hamba. 😉

prsky
19. aug 2010

@labutka bude to dufam aj v archive, lebo ja urco zabudnem pozerat...ak nezabudnes, pripomenies mi to plííííz? 😵

alusha
19. aug 2010

@labutka jeeej super, a my sa v stredu vraciame z tatier, to sa musime poponahlat, aby som to stihla 🙂

brisilda
19. aug 2010

@cinocka ved ani ja ale mne to objednala sestra ona tam ma ucet 😀 a inak kukla som dnes do schranky a mam papierik na postu balicek prisiel vecer hodim foto 😉 uz sa tesim kiez by uz bolo 16:00 az si poto mozem ist 🙂

labutka
19. aug 2010

@prsky a to ja sa spolieham, ze mi to tu niekto z vas v stredu pripomenie. 😀

prsky
19. aug 2010

@labutka tak hadam na nas nezabudnu 😀 😀

zojec
19. aug 2010

@etuska ja mam obe aj flip sty dry a j econobum, materilovo sa pulky az tak nelisia, akurat econobum ma len jeden rad zapinania a su len biele, lisia sa vkladackou, myslim ze v econobum je podobna akko vo flip organic, len nie je organic 🙂
@labutka super, dufam ze nezabudnem zapnut tv, napis nam to tu este v ten den 🙂 alebo niekto 🙂

miruss
19. aug 2010

Vkladačka v econobum je niečo ak VV popolini.

labutka
19. aug 2010

...tak ja si dam pripomienku do mobilu. 😉
Baby a kludne tu info o reportazi nakopirujte aj do svojich tem, nech sa latkova osveta siri dalej ako mor. 😀 😀

katela
19. aug 2010

@mamama11 ja mám 13 ks naughty baby, kupovala som ich v UK cez ebay. Najprv som kúpila 1 ks na skúšku a potom dokúpila zvyšok.
Som s nimi v podstate spokojná.Kupovala som ich s tým, že budú iba na cestovanie- teda keď ideme k svokrovcom na 2-3 dni, na výlet alebo dovolenku, pretože rýchlo schnú.
Sú to kapsové plienky, pričom vnútro kapsy tvorí mikroflís a ku každej plienke sú ešte dve mikroflísové vkladačky. Ale do tej kapsy môžežeš použiť čokoľvek iné, mne tam zatiaľ stačia tie originál vkladačky.
Sú spoľahlivé ešte nám nikdy nepretiekli a aj kako sa z nich dobre operie. Dieťa je v suchu, musíš strčiť ruku do vnútra kapsy, aby si zistila, či cikalo - viem, je to trochu nechutné 😉
Odporúčajú prať iba na 40 stupňov, ja periem na 60 stupňov, zatiaľ sú v pohode, aj suché zipsy držia.
Ja osobne by som ich ale nepoužívala denne a bez prestávky. Uprednostňujem prírodné materiály na celodenné nosenie.

henushka
19. aug 2010

@etuska PULky sa lisia vyhotovenim, nie strihom. Nemaju tu zahnutu latku na vlozenie vkladaciek, su len take prazdne, a maju jeden rad patentiek, teda zapinaju sa nie dve nad sebou, ale na kazdej strane dve vedla seba, takze to i tak fajn nastavis. A strihom su dobre siroke, takze das dnu cokolvek.

Co sa tyka vkladacky, ako pisala @miruss , v Econobume je hoodne podobna s vv popolinami taka ta druha velkost. Aj savostou, tak som sa inspirovala a vratila som sa k vv, ktore si vkladam doma do flipiek 🙂 Ta organic vlozka vo flipkach je neporovnatelne viac savejsia ako v econobumoch, takze podla mna lepsia investicia. Ja som tie econobumy dostala od svagrinej po 1ks, nech si porovnam a doplnim zbierku 😉 a tie vrchne gatuse fakt spokojnost 😎

katka888
19. aug 2010

ahojte,
mozem jeden dotaz? ked mali vase deti este tu "prazenickovu" kaki, ako ste s pokakanymi plienkami nakladali? lebo citala som, ze to " vysypete" do wc, ale mi este take kaki nemame. Ste to oplachli pod vodou, alebo preprali aby neostali flaky? dakujem

katka888
19. aug 2010

p.s.

k tym flipkam, dnes sme zacali pouzivat flip organic, tie vrchne nohavicky su skvele, a ked mi dosli orginal plienky organic dala som klasika stare komance / socik stvorce bavlnene / a sme spokojni. teraz dostala na skusku kapsovky LL, tie su na nej objemovo vacsie, citim na bodycku, ze ma toho na sebe viac :D hadam mi ich nepokrsti kakanim, lebo cely den odkladam skusanie plenociek z obavy, ze mi take nieco krásne pokaka. ale ved na to su... ked ich 8mi krat vyperiem, uz mi to tak asi nepride 😉

mamama11
19. aug 2010

@katela ďakujem pekne za radu, ja som tiež myslela, že kúpim len pár kusov tak na cesty, prípadne ku dr., ja sa chystám používať klasické plátené 80x80cm, tie som používala celý čas pri prvých dvoch, len na cesty som používala jednorázovky 🙂 ja som bola s nimi spokojná, pri vývarke sa mi vypralo všetko čo bolo treba, prebaľovala som síce častejšie, ako s jednorázovými, ale deti mali ritky vždy v poriadku, nikdy neboli vyhádzané a okrem toho som milovala vešať vypraté bielučké plienky 😵

zojec
19. aug 2010

@miruss no asi take nieco.. nemam ani flip organic, ani vv popolini, tak neviem porovnat.. 🙂

izabelkak
19. aug 2010

@katka888 nalepenú stolicu - ak nepoužívaš separačky, je najlepšie vystriekať prúdom vody vo vani, stačí si nastaviť tú ružicu tak aby šiel vačší prúd minieš tak menej vody a je dobré to robiť studenou vodou ....
jasné na to tie plienky sú a neboj flaky sa v pohode vyperú ak po spláchnutí nanesieš žlčové mydlo.....

plienka narovno do vrchných gatí - teda princíp flip je v podstate najštíhlejšie balenie takže preto Ti aj tá kapsa príde o niečo objemnejšia... zase tá kapsa isto vydrží dlhšie...

resp. my sme mali tuším predvčerom flipku so stay dry 4,5 hod. 🤐 no viem že nie je čím sa chváliť ale tak dajako nám to vyšlo no a tá vkladačka mala snáď kilo, inak úplne suchá z tej strany ako sa dáva na ritku a všetko ostatné suché takže fajn spolahlivá plienočka veru... som mala obavu či to bude rovnako spolahlivé ako kapsovka a veru áno....

no tie fuzzi buns ma lákajú ktovie ako to s nami dopadne na noc... lebo fakt neviem čo dať malej na boky v tých nohavičkových aby sa mi nezaparovala tým že ten okraj je premáčaný, bum hugger nemožeme to je klasika flees, nám vyhovuje ten polyester čo býva v kapsách BG a pod.

teda teraz ma napadlo čo má tu fuzzi buns vo vnútri flees? alebo také niečo ako je v BG kapse či na vrchu IB?

petrinka
19. aug 2010

@katka888 ked ti ich pokrsti kakanim, tak ich preper v rukach a so zlcovym mydlom, resp. mydlom. Z toho flisu ide kako celkom dobre dole a pranie to zachrani, neboj🙂