Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

milvasik
25. aug 2010

Prosim vas, mate skusenosti s tymito plienkam i1 One Size Fit All Reusable Baby Pocket CLOTH DIAPER? Su to kapsove plienky aj s vkladackou z ebay, su lacne a maju straaasne vela vzorov, len neviem, ci su ok.

zojec
25. aug 2010

@brisilda je ako kapsovka, spredu je otvor, tam sa to vlozi... je tam prisity taky konopny chobot a mozes do nej este vlozit co len zivne chces.. 😀 ale je fakt dobra.. ja som spokojna, barborka ma suchu ritku celu noc, kym sa nepokadi samozrejme.. 🙂

miruss
25. aug 2010

@brisilda: @zojec: Ti vlastne odpovedla. Hrúbkou porovnateľná s Anavy bambusovou. Ja som Bum Hugger do 9. mes. nedovypchávala vôbec, do roka konopnou vkladačkou ella´s house a od roka prefoldom.

Fotky detí v návlekoch: Kubko má 3 a pol roka a Zuzka rok a trištvrte:

brisilda
25. aug 2010

@milvasik tak tie osobne ja nemam ale tie co mam su perfektne kukni 😉 no ked si das balik na slovensko poistit vyjde ta to dost draho no stale lecjńejsie ako na slovensku znackove plienky 😉 mam jednu plienku od kocky co predavala tiez plienky z ebay a je to riadna umelina cize tam mu davam vkladacky nie dnu ale hore aby zadocej´k nebol na umeline 😉 radsej kukni tie co mam ja su perfektne vkladacky totzne s hapy heinys 😉 a perfektne tie plienky odvadzaju mokro dnu a neprepustia cize zadovćek je stale v suchu 😉

avila
25. aug 2010

@zojec ja ju mam tiez, BH a ten vzor zvnutra ma dostal, ale v podstate mi to je jedno. Aj tebe trosku zozmolkovala?

brisilda
25. aug 2010

@miruss waaaw krasne idem objednavat ozaj mas aj jednofarebne biele? asi nie ☹ tak este kuknem cenu vkladaciek dufam ze ma neporazi 😀

brisilda
25. aug 2010

@miruss mas tie vkladacky aj ty v eshope? lebo ich neviem najst

lindauciatko
25. aug 2010

Ahojte baby,
tak my sme po dovolenke bez latkoviek, i tak prsalo minuly tyzden na severe slovenska skoro nonstop takze by mi nic neposklo po super rucnom prani 🙂 bavlnene pyzamko som tam tiez susila 3 dni ☹
@brisilda aj ja som spokojna s design socks, nezmoluju sa po vyprati a teraz ich fest vyuzivam, lebo cez den stacia napr. tento tyzden kratasy ale podvecer ked ideme domov z prechadzky ich natiahnem malemu 🙂 🙂
reprotaz som kukla aj ja @labutka obaja ste boli zlati, aj ty aj maly slovanista 🙂 🙂 🙂
@brisilda, a ked chces dokupovat nove skladacky do flipiek tie doma site sa nevyrovnaju tym kupovanym? som myslela ze ak ich mas z toho saveho bambusu....
a este som chcela otazku:
inak vam nikomu tak nesednu stay dry vkladacky do flipiek? ta chlpata strana sa mi zda po kazdom prani sivsia a sivsia no ale vsetko ostatne je fajn a mam len svetle plienky, len flipky vrchne su tmave, ale ak by pustali, tak by to bolo aj na inych plienockach....

miruss
25. aug 2010
sulky
25. aug 2010

@milvasik , zda sa mi ze brisilda ma tie iste plienky z ebay na ktore sa pytas. @brisilda, je tak ?

sulky
25. aug 2010

my sme mali tie hnedobezove pasikave DS,a po vyprati sa zbehli, takze sme ich nosili na rukach namiesto na nohach 🙂

avila
25. aug 2010

@lindauciatko mne zatial ta stay dry zostava taka ista, ale je pravda, ze malo sme prali. Nam dnes vo flipke zakrvacal pupcok. V tom teple sa asi kus zdusil, ked sme boli von ☹ Som mierne v soku bola.

miruss
25. aug 2010

Ak chcete vidieť ako vyzerá inovavaný Gro baby shell set, teraz je to Gro via, tak ho nájdete u mňa v obchode v novinkách. Zjatra pridám aj vkladačky a vaky na plienky, separačky a látkové obrúsky Gro via.

brisilda
25. aug 2010

@lindauciatko moja aj ja som si to vsimla ze chytaju akysi odtien tie vkladacky BG sty dry 😝 jedna strana ktora zanechava pocit sucha je biela ako sneh ale druha je zesednuta 😠 co sa tyka savosti vkladaciek co som sila su dobre davam ich do kapsióeviek ale ja aj tak casto prebalujem no musim odskusat ich savost s poharom vody kolko znesu 😀 a porovnam s anavy 😀
@miruss dik za link ale asi vazne vkladacky nebudem dokupovat 😒 odskusam savost tych co mam 😀 lebo priznam sa plienku neskumam ako saje po pocikani 😝
ok idem objednavat len som si este zistovala heslo lebo som ho zabudla 😀

lindauciatko
25. aug 2010

@miruss tak super ze sadnu aj trojrocnemu 🙂
@avila to az tak ze zakrvacal pupcok? mojko malinky 😨 ja mam tiez radsej bavlnku ako stay dry, fakt len ked viem ze na dlhsie alebo na von... no ja mam novsiu a starsiu tu stay dry lebo som dokupila a teda v sivosti je tam riadny rozdiel, aspon viem ktora je starsia 😀 😀 😀

miruss
25. aug 2010

@brisilda: Jasné, ja som zabudla, že ty si šila vkladačky. Keď ich máš bambusové, tak to Ti bude stačiť.
Aj mne šedne vkladačka sty dry do flipky.

mojkamirka
25. aug 2010

@miruss chcela som sa opýtať, ak chcem používať toto http://www.ekoplienky.sk/product/obrusky-imse-v... na utieranie zadočku, kamarátka mi spomínala, že existuje aj nejaký sprej aby sa stali vlhčenými, alebo stačí trošku namočiť ich do vody a tak utrieť zadoček? Lebo žiaden taký sprej som na stránke nenašla, možno som slepá. 😔

sulky
25. aug 2010

@mojkamirka , ona asi myslela medvídka na utieranie zadočka

mojkamirka
25. aug 2010

@sulky medvídek, sa volá ten sprej či ako, ešte mám z toho látkovania docela chaos

sulky
25. aug 2010

@mojkamirka , ano, je to olej na umyvanie zadocka, a je v rozprasovacej flasticke.

mojkamirka
25. aug 2010

@sulky a das mi na to aj link lebo to neviem najst cez google, dik

brisilda
25. aug 2010

kocky jedna otazka je tato plienka kapsova ktora sa neda "rozobrat " alebo je to ako BG co mam doma?ze gate sa daju pouzit ako PUl nohavicky?

sulky
25. aug 2010

@brisilda , aku plienku myslis?

brisilda
25. aug 2010

@sulky sorry ja som talian co? nenapisem o aku plienku ide 🙂 tak tu je link http://www.ekoplienky.sk/product/bumgenius-ones... chcem ju lebo je biela teda asi ju maju na sklade 😀

sulky
25. aug 2010

@brisilda , tak toje taka co sa neda rozobrat, podobny typ ako mas HH. Vkladacky sa vkladaju do vnutra kapsy. Ale je to super plienka, odporucam 😎

brisilda
25. aug 2010

@sulky tak ja kapsovu nechcem ☹ ok idem to teda zmenit na BG econobum chcem biele gate a basta 😀 a musia byt viacvelkostne 😀 alebo mate lepsi napad?

zfidorka
25. aug 2010

@mojkamirka ja mam tie flanelove obrusky, su super,namacam ich len vodou... na zaciatku som si robila doma taku zmes oleja a caju na ne,ale uz sa mi nechce 😅 , tak len cista voda 🙂

etuska
25. aug 2010

ahojte kočky,
mate niektora "extendor"?-vyuzili ste ho?-lebo nad nim premyslam.Niektore body by boli Šimimu este dost dlho dobre-len kvoli latkovkam ich velmi nepouzivame-teda ak mame take objemnejsie-napr.TB Fluffle 😝

kaktusik007
26. aug 2010

@etuska ja extendor pouzivam, a relativne casto teraz, ked podrastol... a stale oblecieme bodycka na 0-3 mesiacov 😀 akurat do niektorych starsich to nepasuje, tam su ine zapiania, ale do tych klasickych mi to ide... no a nemam ho zo slovenska, kupovala som v uk cez eshop, vysli tam tri ks za cca 7€ 😉

divoska
26. aug 2010

@zfidorka a nechala si povodnu velkost ci si ich este rozstrihla? tie pouzite hadzes rovnako medzi plienky a peries naraz hej? ja som kupila v ikei minule taky uteracik za par centov reku roztriham, ale to frote asi nebude moc dobre na prdel ked tak rozmyslam a porovnavam to s hentym fajnovym. milvasik mi spominala ze vy tu z takych ikeovych robievate separacky a tak? a tusim som vam niekomu videla v albume aj vrchne z nejakeho farebneho frote uteracika? musim dostudovat ze co a ako. ja teda sijaci stroj nemam aj ked babka bola krajcirka cely zivot, nestihla ma naucit, a mama workoholik uz nemala cas. ale aj tak nemyslim ze tu mam na to priestor /a stol/ roztahovat tu sijaci stroj a sama by som sa to asi aj tak nenaucila jak sa to pouziva... ale sak to by sa vyriesilo /zaukolujem cerstvu babku nech sa cini, alebo co 😀 😀 😀/. ja len reku ze co do toho davate a jak to vyzera myslim tie vrstvy a tak. asi pogooglim. na druhu stranu neponahla mi to kedze idem zacat latkovymi a pulkami najma.