Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
31. aug 2010

@petrinka no práve to by ma zaujímalo či ten vak obmedzuje v tom mrvení? alebo možno záleží aký....

ja som jej teraz dala na skúšku tú rastúcu nočnú košelu od MaM je to vlastne ako vak no a nezdá sa mi žeby jej to vadilo ale tak jasne že je rozdiel v 1 vrstve bavlny a podšitým vakom....

@miruss a aký vak si používala?

izabelkak
31. aug 2010

@limoni tak tú podložku nekupuj🙂)) šak načo uvidíš či bude treba lebo je to fakt strašne moc peňazí, to majú baby za lepší peniaz a hlavne krajšie prebalovacie podložky v ponuke... radšej by som mala čosik také kedže to ešte do postielky nepoužívam, no zase ktovie ako bude keď sa budeme odúčať od nočníka ešte ju možno využijem na to na čo má slúžiť.....

grobag? to musím kuknúť....

katka888
31. aug 2010

@izabelkak
my spinkame v dupackach... teda tak volame to co ma v jednom kuse nozky aj rucky dlhe a mame zapinanie na cvaky. spala mi v spacom vaku, ale bolo horuco,tak som ju uz nedavala a teraz na jesen asi sa pokukam zase po nejakom spacom vaku. ale tvoja je starsia... / sesterka davala malu do dupaciek aj ako 2 rocnu /

miruss
31. aug 2010

@izabelkak: Ten posledný veľký som nevedela zohnať, tak mi svokra ušila.

petrinka
31. aug 2010

@izabelkak ja som mala gro bag, ked bol mensi, ten sme mali velmi radi a neskor som mala aj cherokee. moj sa mrvi extremne, cestuje po celej postielke, takze z vaku uz bol nervozny...
zvaz ty, nakolko je malinka ziva. Ak by vak vydrzala, tak to je super riesenie.

brisilda
31. aug 2010

@izabelkak no super a ja preriem v mydle 😒 a mas pravdu asi na tom nieco bude lebo maly sa mi akosi rozcikal 😀 😀 😀 no mne to nevadi tak ci tak ho casto prebalujem no idem to mydlo vyhodit 😉

cinocka
31. aug 2010

fuha, ja som tiez uz prala v mydle 😕

izabelkak
31. aug 2010

kočky nechcem vás s tým mydlom strašiť, ale jedna kočka na českom MK písala že v súvislosti s bambusom na to narazila na nejakom francúzsko e-shope, doteraz to bolo známe len o umelinke - flees, polyester ... no asi aj ten bambus najma bambus.flees je ohrozený ... ja radšej neriskujem....

napr. dnes mi malá okadila fuzzi bunz kapsu a mala som veru riadnu obavu aj zaprať žlčov.mydlom, radšej som dala do umývadla PUER pustila teplú vodu a nechala chvílu v tom.... ja myslím že tie umelinky by sa mohli v práčke vyprať aj bez zapierania žlč.mydlom.... fakt mám z toho obavu, používam kapsy na noc a potrebujem aby tá umelinka prepustila čo najrýchlejšie aby plienka nepretiekla, keďže malá spravidla ciká keď leží na boku....

petrinka
31. aug 2010

ja som si teraz citala podrobne popis k udrzbe plienok LL, lebo ma @izabelkak nastrasila...🙂
odporucaju prat na 40°, ako prasok Ecover a pri tvrdej vode je mozne pridavat do pradla za lyzicu octu. mydlo nespominali, len klasiku ako avivaz, bielidla a pod- tie sa pouzivat nesmu

izabelkak
31. aug 2010

@petrinka no o fleese je všeobecne známe žeby sa nemal prať v mydle, no a LL bambusky z froté tak myslím že tomu to mydlo až tak nevadí ako napr. bambusovému flaušu (fleesu)... ale ak vám plienky nepretekajú nie je čo riešiť... ja radšej neriskujem a periem vo froschi....

katka888
31. aug 2010

@petrinka
takze bambusky LL sa daju prat aj s tym octom? uz som z toho jelen :D :D
ale ktosi tu pisal, ze kusok octu bambuskam by nemal az tak uskodit..... ked my mame dost tvrdu vodu, aspon myslim, lebo pradlo je velmi tuhe, ak perem bez avivaze 😝

avila
31. aug 2010

Ja davam tiez ocot do prania aplienky su stale tvrde, asi ho davam malo...

Baby, mne tie plienky vobec neschnu 😠 Uz su tam od vcera. Malemu davam posledne kusy, vkladacky. Inak na IB som nastvana, vazne nastvana, davam jej este par dni a uvidime...

luciferova
31. aug 2010

@etuska nadherne! Uzasne! Daju sa objednat aj na svk?

luciferova
31. aug 2010

@avila co sa ti nepaci na ib? Chcem objednat dake sio...tak nech viem 🙂

avila
31. aug 2010

@luciferova pretekaju, kakacka uz 2. krat skoncila na obleceni 😠

brisilda
31. aug 2010

kocky tak ja uz mydlo neriesim hadam sa plienka da do poriadku castym pranim 😒 no uvidim tak ci tak uz to nezmenim 😀 inak ked vam tak dlho schnu plienocky tak nenapachnu vam potom ???myslim pachom ako ked zatuchnu? mne to robili jedne vkladacky no teraz tie moje kapsovky schnu extra rychlo rano operiev a vecer odkladam 😉 no vkladacky bambusky ostavaju az do rana na susiaku asi amme v byte such. vzduch

luciferova
31. aug 2010

@avila aha a nemozu vam byt napriklad velke? Aku mas velkost? A farbu?

Kocky mne napodiv ib dlho schnu, preco?
A ktore plienky schnu najrychlejsie? Flipky su celkom ok. Susim to na chodbe pred dverami...tam viac prudi vzduch.

brisilda
31. aug 2010

@luciferova podla mna kapsovky su v tomto smere asi najlepsie 😉 teda aspon ja s mojimi som maximalne spokojna 😉

katka888
1. sep 2010

@brisilda
uz si to tu niekde pisala, ake kapsovky ti rychlo schnu? 😅

zojec
1. sep 2010

@avila 🙂 som sa zasmiala na tych IB.. mna tiez nastvali.. a hned dva krat 😀 vseho vsudy ich mala mala asi 4-5x... uz ich predavam.. tiez nam pretekali kade tada.. aj cika aj kaka... nie su vhodne na novoskov asi..
inak ja tiez periem len v ecoveri, alebo v persil sensitive, ked mam pocit, ze plienky nie su dostatocne ciste 😉 k slizu som sa este nedostala.. nejak nie je cas struhat.. teraz struham cukinu, tekvicu a inu zeleninu do mraziaka na zimu 😀 😀 😀

alusha
1. sep 2010

nam tiez IB stoja v skrini, malo pouzivame, len ked uz nemame co na zadok, tiez zvyknu pretiect, tak mam dilemu, ci ich predat alebo este pockat, vraj vacsim detom, co chodia, nepretekaju a su dobre, lebo su stihle, tak asi pockam...

izabelkak
1. sep 2010

@alusha a akú máš veľkosť?

ja som dala naposledy IB máme M-ko aj s tým miniboostrom a vydržala ale všetko bolo durch, tak myslím že nám preteká lebo kapacitne už nestíha...

no medzi 5 a 10 mesiacom som ju plne využila, práveže mám pocit že problém začali robiť keď malá začala sedieť vtedy tie vkladky odstávajú a precikávala sa v kočiari, keď len ležela dávala som ju do kočíka denno denne a bola veľmi spolahlivá tie 4 hod. utiahla v poho....

doma AIO vačšinou nedávam a minibooster mám len jeden tak neviem ako ju užiť či začať dávať na doma kedy malá chodí... lebo chodiace dieťa je jedna vec a sedenie v kočiari druhá, ani to chodiace dieťa celý čas vonku nechodí tak je to riziko.... no ale s pribúdajúcim vekom tie pečúravacie situácie pribúdajú keď dieťa začne viac čúrať...

izabelkak
1. sep 2010

@luciferova IB schnú dlhšie lebo je to bambus x bavlna, zato že je to SIO neznamená to tak úplne že to bude schnúť najrýchlejšie, záleží od materiálu čím viac nasaje tým dlhšie sa suší...

inak nám tiež aj teraz relatívne rýchle schne prádlo asi máme tiež suchý vzduch, a žmýkam na 1400 ot.....

kapsovky naozaj schnú rýchlo, kapsa ako taká uschne rovnako rýchlo ako PUL-ky tak ak máš veľa vkladačiek ani nemusíš čakať kým uschnú strčíš tam inú, ale inak aj tie mikrovláknové vkladačky z kapsoviek schnú dosť rýchlo.... ja som veĺmi spokojná s BG kapsami, nechápem prečo som si ich nekúpila skor...

dnes vydržali s bambus.prefoldom a menšou mikrovláknovou v poho celú noc 12 hod., prefold ťažký jak ozembuch a plienka vnútri úplne suchá..... a aj pyžamko suché a všetko naookolo...

už asi tie nočné plienky riešiť nebudem kúpim ešte na von jednu novú BG kapsu, inak mám mimo toho 3 ks.... som zvvedavá čo tá fuzzi bunz či mi pretečie ak ju fest utiahnem.... asi nebola dobrá investícia 😖 no čo už chcela som imidž a mám zatial nefunkčnú plienku....

alusha
1. sep 2010

@izabelkak my mame L a je mu dobra, ma 8kg, ona mu nepretecie, len ked ju uz ma dlhsie na sebe, takze ju na von nepouzivame a na doma tiez nedavam AIO, tak ich velmi nevyuzivam, lebo na cesty radsej dam BG kapsovku alebo fuzzi bunz, tie su spolahlive...no uvidime 🙂 mozno este potrebuje dorast do nej 🙂

alusha
1. sep 2010

@izabelkak vam pretekaju fuzzi bunz? nam vobec, davam obidve vkladacky, mame ich 3kusy a super, vydrzia aj 4 hodiny

izabelkak
1. sep 2010

@alusha no z tej fuzzi bunz mám hlavu v smútku, nemám však one size možno nám je to M-ko veľké alebo neviem správne nasadiť, prvý krát nepretiekla, ale to prebaloval priatel tak ak by aj nohavice či okraje boli vlhké asi by to nezpozoroval, druhý krát pretiekla fest po jednom pocikaní to som mala len tú jednu origoš vkladku, tak som na ďalší krát skúsila dať do kapsy vkladku z flipky, tá možno nesedela fakt neviem, no a posledný raz pretiekla keď som tam mala origoš vkladku a bamboo hour navyše... asi som krava mala kúpiť one size, no ale keď tie neboli kvietkované 😀 😝

alusha
1. sep 2010

@izabelkak ja co mam najnovsiu je one size a je aj kvietkovana 🙂

izabelkak
1. sep 2010

@alusha ale asi nie červená že?) no choroba proste.... ale teraz ľutujem asi nám je fakt to M-ko veľké alebo čo..... kupovala som ju v kamennom obchode tak som neodolala...

včera som jej ju poriadne utiahla ale len sa mi do nej vykakala, tak dúfam že problém bol v slabom utiahnutí a už nepretečie....

ja si ale aj tak myslím že flees pomalšie prepustí ako ten polyester čo je v BG, fleesovú kapsu už nechcem, tak budem musieť ostať pri BG kapsách....

alusha
1. sep 2010

@izabelkak my mame modru 😀 teraz mame novu tu HH kapsovku, ale este sme neskusali, tak som zvedava na tu, mam rada kapsovky, ale aj tak nenechavam dlhsie ako tri hodiny, tak nezvyknu pretiect... najmenej som spokojna s wonderoo, nie ze by pretekala, ale nestoji tak pekne na malom, asi preto, ze ma len jeden rad patentiek hore... a aj ta velka vkladacka sa nejako velmi natiahla ci co 😖

izabelkak
1. sep 2010

@alusha no mne tá fuzzi bunz pretiekla vždy po 1 - 1,5 hod. a pri provom vycikaní 😖

ja potrebujem plienky nadlho von ak ide malá von s dedkom, ten chodí vždy tak na 4 hoďky.... ale aj niekedy keď ideme my von spať a potom na ihrisko tak sme dlhšie napr. flipka stay dry to v poho s prehladom zvláda a pritom je to také štíhle balenie... to bola veru dobrá kúpa nelutujem ani sekundu...