Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
12. sep 2010

@andika10 tiež myslím že by sa vám hodili skor tréningové nohavičky, dosť si baby chválili značku baby lucy, osobnú skúsenosť nemá, a isto to neskúšaj na noc, vtedy chce mať dieťa kľud, skor keď je čulé, aktívne .... som celkom zvedavá ako vám to pojde, moja malá cikala do šerblíka keď bola menšia, teraz ani za svet, teraz behá a objavuje svet 😀

andika10
12. sep 2010

@izabelkak asi aj tak bude, bola by to moc velká investýcia do tych plienok, keď neviem dokedy ich budem používať, kupim radšej tie treningové, diky

zfidorka
12. sep 2010

@cinocka mozno to u vas nebude ono, ale nasa mala mala vyhadzany zadocek aj ked som mala na bradavkach mykozu, resp. mala v puse soor/zabku... tak jej skus pozriet do pusy...
a moze to byt aj reakcia na flis, uvidis co to spravi bez toho flisu..

janulienka89
12. sep 2010

@petrinka zabudla som ti odpisat takze z LL som velmi spokojna mali sme cez noc bambusku a vobec nepretiekla a lubi sa mi velmi aj kapsovka LL 😀

emjee
12. sep 2010

dnes rano - sucha plienka 😀 po 10 hodinach 😀 este presvedcit krpca, aby to siel potom vypustit na serblik a nie do dalsej plienky a mame vyhrane 😀

miruss
12. sep 2010

@bluvatko: Látkové plienky sú z rôznych materiálov. Sú aj zo 100% bavlny alebo aj so 100% biobavlny. Posielam Ti IP.

@andika10: Pre Vá sa určite oplatia lepšie tréningové nohavičky. ´BabyLucy nie sú zlé, ale lepšie sedia silnejším bábätkám. Pre štíhlejšie sú lepšie Imse Vimse. Posielam Ti IP.

@emjee: To je super so suchou plienkou v noci. Už len doladiť to vycikanie ráno do nočníka. 🙂

martina05
12. sep 2010

@cinocka inak tou plienkou Smog Anavy si ma na tie Anavy celkom nalákala, tak som si jednu kúpila a sú SUPER, jemnučké, mäkučké ........ aké separačky si mala?? Ja používam Disany v rolke ..fleasové nemám...

andika10
12. sep 2010

@martina05 diky

katka888
12. sep 2010

@emjee
predbezne gratulujeme 🙂

katka888
12. sep 2010

mozem vas poprosit o radu?
ako prepierate pokakane vlniaciky? my sme dnes zacali s anavami, standardne preperiem plienocku so zlcov mydlom a dam k spinavym. vlnu by som mala hned oprat v prostriedku na vlnu? ja len ze vlnu by som nemala velmi suchat. a potom ich asi opat nalanolinovat, ze?
dakujem

brisilda
12. sep 2010

@katka888 moja ja by som na bambusku mydlo nepouzivala uz tu kocky pisali ze mydlo poskodzuje bambus a flis 😖 ja teraz iba kako sprchnem trosku preperem v cistej vode nakoniec to namacam a na vrch kde bolo kako nasypem prasok na plienky ono to krasne vybieli teda vycisti bez prania 😉 inak dnes rano som davala malemu dole vlnaciky a v zahyboch pri nozickach sa nam zrazila vlna 😕 myslite ze to moze byt ked sa maly spootil? ze vzniklo teplo? 😕

izabelkak
12. sep 2010

@katka888 ja keď mám vlniaky len trochu ušpinené na okraji zaperiem ten okraj, umyjem stolicu, napatlem žlčákom, nechám posobiť a potom vymyjem.... ak sú viac pokakané alebo už boli takto na okraji ušpinené a zapraté 2 - 3 x tak tiež dám žlčák a potom operiem a nalanolínujem....
flaky nemám zatial na žiadnych....
a to Ti malá prekala nohavičkovú na vlniaky? ja som používala do vlniakov plienky narovno, ale vzdala som to lebo som ich musela prať veľmi často, tak dávam nohavičkové a keď dojdú tak štvorce poskladané na draky.... na rovno dávam len do puliek a tie to veru tiež často schytajú...

cinocka
12. sep 2010

@martina05 - fiha, si ma predbehla..ja som este ani fa nestihla uhradit a ty ju uz mas doma 😀 😀 no ja som davala tu potrihanu flisovu deku ako separacky, ale nie vzdy...niekedy bol bez, nastastie to plienka neschytala 😅

cinocka
12. sep 2010

a baby, inak teraz ma napadlo ze ci to nemal potnicky?? lebo sa mu take aj na chrbatiku vyhadzali 😒 a asi blba otazka, ale: pulky "dychaju"???

izabelkak
12. sep 2010

@brisilda ako myslíš že zrazila? že splstnatela?

brisilda
12. sep 2010

@izabelkak no myslim zrazila ako ked das vlnu prat na 60 C 😀 ale ja som ich este neplara ibalanolinovala v zimnej vode pouzivame ich kazdu noc a dnes rano som si to vsimla vcera vecer im nic este nebolo 😖 alebo zeby moč pretiekol a ked bol teply ze sa to mohlo stat ? 😕 ja nechapem som v soku ☹

labutka
12. sep 2010

baby, konecne satkova reportaz v archive... sice sa tak netvari, ale je tam.
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

katka888
12. sep 2010

@izabelkak
ešte neprekakala na anavy, len ma to dnes napadlo, ze co v takom pripade s vlniakmi, kedze obycajne prepieram so zlc mydlom a potom do pracky 🙂. my nepouzivame nohavickove plienocky do vrchnych nohaviciek, len vkladacky stay dry, organic a klasicke socik stvorce.

katka888
12. sep 2010

dnes sa nam prvykrat stalo, ze sme mali prepiskane az na oblecko. mala cca 2 a pol hod bambinex AIO. tak hadam to bolo len zlym upevnenim...... uvidime pri dalsom pouziti 😉

petrinka
12. sep 2010

@cinocka pulky dychaju, vraj menej ako vlniaciky (neviem, nemam skusenosti), ale dychaju...
ak mal tie vyrazky nie len pod plienkou ale aj na chrbatiku, tak to nemuselo byt plienkou 😖 uvidis, ci mu to prestane alebo sa este vyhodi. snad to bola len nahoda.

brisilda
12. sep 2010

@labutka super konecne som si to pozrela ale inak nas maly v baby satke nechce byt ☹ strasne place asi som ho mala zle upebneneho 😒 v koiku nam je najlepsie ale zase ma obmedzuje lebo vsetko treba obchadzat ☹ 😀

katka888
12. sep 2010

@cinocka
ma napadlo, nebude mat reakciu na prasok? alebo nieco kde bolo oblecko a plienocky? a teraz sa to prejavuje?

etuska
12. sep 2010

@martina05
nas Šimi uz ma taku fajnovu prdelku,ze ked mu dam obcas jednorazovku hned je zadok cerveny 😝
aj nam sa bambusky na cerveny zadocek osvedcili 🙂

sulky
12. sep 2010

@brisilda ,@katka888 ,ja bambusky tiez prepieram zlcovym mydlom,a nic im nieje. Asi si si to pomylila s octom, ten sa neodpouca na bambusove plienky. @katka888, pokakane vlniaky kludne preper v zlcovom mydle.

sulky
12. sep 2010

@brisilda , to je divne s tymi vlniakmi.Pi akych sa ti to stalo?

sulky
12. sep 2010

no nam sa na ceveny zadok osvedcili bambusove BBH. Bola som v soku z toho, ako sa to do rana zahojilo. Mali sme vyhadzany zadocek par dni v lete, ked boli horka. Nemohli sme sa toho zbavit. Stalo sa mi to nezavisle 2 krat po sebe, ze BBH pomohla.

sulky
12. sep 2010

@cinocka , ak to ma aj na chrbatiku, a je to rovnake, tak su to potnicky.
PULky dychaju, ale vlniaky dychaju viac.

etuska
12. sep 2010

@katka888
@sulky
ja tiez prepieram bambusky zlcovym mydlom.
Jaaaj a na ten ocot som zabudla 😝 -resp. dala som do pracky aj ocot a zabudla som ze tam je aj jedna bambuska-ale zatial sa tvari OK 🙂

katka888
12. sep 2010

@etuska
@etuska
dakujem, mna zaujimalo aj to suchanie tych vlniacikov, ci sa to velmi nenici, ked s tym mydlom budem kaki prepierat. ale hadam mi ich neprekaka kazdy den 😉

brisilda
12. sep 2010

@sulky no mne sa to stalo pri popolinach co som objednala u mirus tie co mam aj v albume disany mi este neprisli tak hadam zajtra uz dojdu lebo ich surne potrebujeme 😀 inak o mydle tu bolo pisane ze aj bambusove vlakno poskodzuje tak ja uz neriskujem 😉 radsej dam prasok a mam to bez roboty 😀