Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alusha
17. sep 2010

@sulky ja zhanam vkladacky take nejake sikovne do stvorcov, ale aj nejake savejsie...

avila
17. sep 2010

@sulky tie kikko bamusove biele aj farebne. Zvlastne ze tie biele sa zrazaju viac. A na 12-iny to je ako?
@alusha na 12-niny to je ako? Pozdlz skladas? A na to Flipky alebo cosi? Mne este celkom dobre saju viacvrstvove popky.

avila
17. sep 2010

@alusha a nevytecie kaka z tak naskladanych plenuch?

alusha
17. sep 2010

@avila ano do flipiek alebo vlniakov na taky obdlznik, nas drobec kaka malo, tak raz za styri dni, ale poriadnu naloz, tak sa stane ze vytecie🙂)

alusha
17. sep 2010

ale len na vrchnaky, tak tie sa vyperu🙂)

avila
17. sep 2010

@alusha aha 🙂 Nas kaka tak 4-5 krat do dna 😀 Ale vsak vrchnakov mam kopec, tak neva. Vyskusam tak, dakujem za tip.

divoska
17. sep 2010

docerta aj so sirokym balenim, osrate mame cele nohy, skoro kazde pulky aj vsetky bodynka a setko naokolo. vr 😀

alusha
17. sep 2010

@avila nie je za co vyskusaj, mne sa to tak najviac pozdava, aj nas tak kakal to len asi posledny mesiac alebo dva sa to takto ustalilo... teraz zaciname s prikrmami, tak to kakanie bude zase castejsie 🙂 len zhanam tie vkladacky, lebo tie stvorce hned precika, ale ked sme doma tak prebalime, nevadi 🙂

avila
17. sep 2010

@alusha no a prefoldy? Tie su super, len trosku drahe na pokrytie celeho dna. Alebo si kupit bambus. latku co tu predava jedna babenka a usit si vkladacky, tak by sa dalo, nie?

avila
17. sep 2010

@divoska a neskusala si nazor nejakeho ineho ortopeda, co on by na to povedal? Skus viac privezovat ku nozickam plienocku. Z novoskladu vytecie malokedy, aj nas kadi o 106 a stalo sa mi asi 3-4 krat, ze vytieklo. Skor z disaniek, kym som sa ich naucila viazat 😉

zojec
17. sep 2010

@avila ja pouzivam stvorce velmi casto, hlavne v takomto pocasi... 🙂 myslim, ze ich budem pouzivat dost casto este velmi dlho.. ale uz cika viac na jednu naloz, cize davam jeden stvorec a na to vkladacku doma usitu 😉 alebo ked ide spat cez den, tak do neho zabalim maly tesco uteracik... a k tym bambusovym.. odloz si, budes pouzivat neskor ako vkladacky do kapsovych plienok, ked nebude kakat o 106.. moja teraz nekakala od nedele.. uz sa tesim na tu naloz 😀 a doma usite prefoldy su super.. mam 7ks, a pokryjem tym jeden cely den 😉 perfektne do flipiek
@divoska musis ten novosklad poriadne zatiahnut okolo noziciek.. nemala by to pretiect.. a pouzivas aj snapi sponku na uchytenie koncov?

avila
17. sep 2010

@zojec a usila si ich z coho? Z tej bambus latky?

zfidorka
17. sep 2010

@avila no ja na bambusove kikko nedam dopustit... teraz ked su z nich obdlzniky ich viem poskladat podla potreby narovno na uzsie a dlhsie alebo sirsie a kratsie... novosklad neviazem, ani som neviazala casto od zaciatku, ale ked treba, uviazem ho aj z obdlznika 😀
tiez ako @zojec, cez den tocim hlavne stvorce, casto prebalujem a v takomto pocasi by som musela mat mnozstvo nohavickovych, aby mi stihli schnut...

@divoska ked mas dobre zlozeny novosklad, nemal by pretiect... 😅 skus okolo noziek latku pozahynat, aby to fakt tesnilo...

@alusha ja si planujem usit vkladacky z bambusovych latok, take dlhe uzke, budem ich davat do stvorcov narovno, aby som nemusela davat 2 stvorce ako doteraz, podla mna to bude relativne stihle a dostatocne save... teda sit bude mamka 😀

zojec
17. sep 2010

@avila ano... french terry , konopny flis a akskamit.. mam taky mix 😀 kuk sem.. tu sme o tom dost diskutovali 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/sijeme-latkove-plienky-vlozky-vlniaky-bio-oblecko-ako-sa-vam-dari/

sulky
17. sep 2010

@alusha , tak take sikovne vkladacky su napriklad tieto, nie su tak velmi save ako bambusove, ale su zasa uzsie a sikovnejsie. Na dovypchatie ako stvorene.

sulky
17. sep 2010

@alusha,no a co sa tyka savych vkladaciek,mas uz Baby Beehinds bambusovu?

divoska
17. sep 2010

jo snapkujeme, aj zahybam okolo noh dovnutra, ale mozno zle. zrovna vcera som volala draheho nech odbehne s fotakom ze ako rychlo a pekne viazem, tak mozno pekne ale neefektivne ;) kukam ze to tam ma trochen volne. a hlavne ked mu rotiahneme nohy tym sirokym a kadi jak besny tak casto nieco ujde aj bokom. @petrinka raz skonstatovala ze mam namiesto mlieka asi smotanu ked tak pribera a ja najnovsie konstatujem ze mam asi acidofilne ked tolko kaka 😀 on mi behom hodiny- dvoch dokaze tolko pustit ze mozno je to len tym ze to presakuje uz aj po bokoch. foto dodam 🙂

divoska
17. sep 2010

ok uz to mam

zojec
17. sep 2010

@divoska no tak to mas velmi navolno.. okolo noziciek to musis dat nafest.. lebo toto je fakt neeefektivne.. neviem kto ma v albume odfotene.. myslim ze labutka, alebo katusik 007, skus pozriet.. 😉

divoska
17. sep 2010

sranda ze doteraz to nevadilo, ok tak mu to budem utahovat viac

limoni
17. sep 2010

dievcata, som vcera zohnala lanolin sa tesim, len ma troska prekvapila jeho aroma 😀 ze ako keby som vosla do ovcej mastale, tak som ozaj zvedava ako mi zavonia kupelna pri lanolinovani

inak ak niektora este potrebujete male uteraky na dovypchavanie, tak v tescu maju rozmer 33 x 33 cm v akcii za 0,25 eciek

este mi s tym novoskladom napadlo, ze ked tu niekto hadzal radu, ze dat ovciu vlnu medzi novosklad a daslie dva stvorce narovno, tak ci by som tam nemohla dat aj nejaky obdlznik napr. z ikea modrej deky, ako ochranu proti premoceniu tych dalsich dvoch plienociek?

@divoska na fotke mate uviazany novosklad a separacku v nom? ci mate dnu este stvorec?

katka888
17. sep 2010

dievcata, uz som sa na to pytala, ale prisla realita. rpekakali sme na anavy vlniaciky a skusala som aj zlcove mydlo, aj prasok na vlnu a nejde to dole. ako ste vyprali kaki z vlniacikov vy?

dakujem za radu

zojec
17. sep 2010

@katka888 hm, tak to je blbe.. ja som svoje okakane hodila oprate na hodinku na slnko, ked svietilo.. teraz uz nesvieti a ktovie kedy zas bude..

zojec
17. sep 2010

@divoska tak som odfotila dnes moj sposob viazania a balenia nasiroko: pod novoskladom je klasicka plienka na tretiny a na polovicu, zafixovana novoskladom, cez den som na to hodila pulky (wonder wraps) ked bola mensia boli este viac ku kolienkam... v noci som davala odgumenene postolky a na to vlniaky 😉 hm, len ktovie ci by sa to pacilo aj ortopedovi ...

zojec
17. sep 2010

@limoni k tomu flisu medzi plienkami.. ak by bol dostatocne hruby, tak by to hadam mohlo pomoct a aj to este viac podrzi tie nozicky v tom tvare akom ma byt.. treba skusit 😉

brezuliatko
17. sep 2010

Ahojte, aj my látkujeme. Používam obyčajné štvorce, nohavičkové plienky organic a do nich vložky organic. Všimla som si na tých vložkách po vypratí čierne bodky - je to pleseň? Po pocikaní ich rovno vešiam na balkón a perien každý druhý deň v Lovele na 60°. Cez leto mi uschli za pol dňa, ale teraz to trvá aj dva dni, keďže stále prší. Ako by som sa mohla tých čiernych bodiek zbaviť? Ďakujem

zojec
17. sep 2010

@brezuliatko a to vesias pocikane aj ked je takto mokro vonku? radsej ich davaj do vedra.. ale aj tak pochybujem , ze by tomohla byt plesen.. ja periem kazdy 3ti den, mam aj organic vlozky a nic take som nezbadala ..

katka888
17. sep 2010

@brezuliatko
ja periem organic vlozky kazdy treti den, drzim ich pocikane v kosi alebo vo vaku a susia sa mi v byte teraz aj dva dni a ziadne bodky tam nie su. neprala si ich s niecim, co mohlo bud akoby pustit farbu, alebo nejake chlpky, co by sa mohlo zachytit, alebo nieco podobne....

divoska
17. sep 2010

@limoni hej novosklad so separackou, nic ine. @zojec pjekne, zeby som to aj ja zacala fakt robit jak ty? no uvidzime, skusim viac utahovat, lebo sak inak to zahybam dovnutra inuitivne od zaciatku a doteraz to bolo stale fajn len teraz nam preteka. inak ked si mi pisala prispevok predtym nechci vediet co som si precitala 😀