Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
17. sep 2010

@divoska tak to netusim... xi xi isto nieco neslusne 😀 ono ked das pod novosklad plienku, tak potom novosklad pekne prilahne ku stehienkam.. lebo jedna strana vzdy viac odstava okolo stehienka... a treba skusit dat medzi to bud ten vlneny kusok, alebo skusit flis.. podla mna to bude este lepsie drzat tie nozicky 😉

alusha
17. sep 2010

baby, v bazariku su dobre vlniaky loveybums jersey, vraj ako nove a za 13, hned by som kupila, ale uz mame trojo vlniakov 🙂

katka888
17. sep 2010

baby, ktore ste uz prali vlniaky od kaki, poradite mi? nejde mi to dole ani zlc mydlom ani praskom na vlnu. ako ste to vyprali vy? dakujem

alusha
17. sep 2010

@katka888 nasmu sa este nepodarilo okakat, tak ti neporadim ☹

zfidorka
17. sep 2010

@divoska zavazovacie plienky nahodou nemas? tie pekne tesnia okolo noziek...

divoska
17. sep 2010

@zojec no napisala si ze tak to mas fakt navolno a ja citala ze tak to mas fakt na 😀 @zfidorka mam, disany, len som im zatial nevymyslela vyuzitie 😀 lebo sak aj to presakuje urcite. a to uz neviem co este na to by som dala 🙂

brisilda
17. sep 2010

@katka888 a nepomohlo ani slniecko? lebo to naozaj vysaje spinu 😉 inak ani nam sa nepodarilo okakat vlnaky lebo ja mu davam nohavickove plienky 😉 takze vsetko ostava v plienocke a vcera somsa inspirovala a usila na skusku plienocky kuk moj album to budu na doma pod vlnaky aby drzali plienku je to klasika flanelova latka bavlna 🙂 ozaj kolko mi treba snap sponiek? bude mi stacit jedna? ja som sa rozhodla necitat vaz dozadu az ma nelakate na nove plienocky 🙂 o tyzden alebo o 2 tyzdne mi pridu konecne moje vysnivane co sa zatulali v GB 😀 no bolo to na nieco dobre lebo teraz nam nasi kupili aj oblecko pre deti tak to spolu poslu 🙂
sulky ja viem ze si pisala ze otlacaju ale za tu cenu? budeme davat iba po kolkienka az nam nepadaju ponožky 😀 co sa tyka tych uteracikov co spominate su vazne dobre? saju? mne sa zda ze u nas ani bambus dobre nesaje 😀

brisilda
17. sep 2010

@zojec pocuj a ty balis malu aj do perinky? inak my sme dnes na noc dali plienku a hned sme ju pokakali 😀 a takto nam bolo smiesno 🙂

zojec
17. sep 2010

@brisilda plienka je paradna.. 🙂 gratulujem.. 😉 ja teraz cakam na pleinocky od Katky, uz su dokoncene, ale verim, ze usijem aj ja nieco.. snap sponiek? no podla toho aka si zabudliva.. teoreticky by ti mohla stacit jedna.. ale mozes ju niekam polozit a nevies kde, tak radsej dve.. ja uz ale tie moje velmi nevyuzivam.. boli len na novosklad.. ale ty asi chces na plienocky, vsak? dve su tak optimum podla mna.. kvoli hlave deravej 😉 k tym uterakom.. saju asi tak ako plienka poskladana na osminy, ale nemusis skladat, ani zehlit, a este su aj spratne 😉 a za tu cenu.. no nekup.. ja mam 6ks a myslim ze v pohode staci.. ja za den prebalim teraz tak 6-7x.. podla toho do coho prebalujem... stvorce viac krat, kapsovky a home made vkladacky menej krat, v noci podla plienky, ale vacsinou len 1x

zojec
17. sep 2010

@brisilda do perinky?? preco? nie nebalim, ved by mi tam nevosla.. 😉 balila som len v porodnici a asi tyzden ked sme prisli domov, lebo bola kosa.. ale bolo to neprakticke na kojenie, tak som ju zrusila...

zfidorka
17. sep 2010

@divoska presakuje ciastocne, ale ked das dovnutra save plienky tak je to celkom fajn... navrch flipky alebo GB wonder wraps ak mas...

katka888
17. sep 2010

@brisilda
slniecko? ved to nevypere vlniaciky, nejak som nepochopila. no a dnes tu v kuse leje, slnko tu nebolo, ci si t nejak mylim?

zojec
17. sep 2010

@katka888 no to je skoda ze prsi.. :( ja osm to myslela tak, ze vyprate vlniaky, alebo cokolvek okadene, treba susit na slnku.. to krasne vytiahne spinu.. ale vlniakom slnko nerobi nejak extra dobre dlhodobo.. takze len tak na hodku treba vystavit.. mam skusenost ze zo stvorcov slnko vytiahne kaku uplne perfektne 😉

brisilda
17. sep 2010

@katka888 nie myslela som ze ked vlnaciky vyperies a das susit na slniecko ci to nevytaha 😉 mne to vytahuje z bambusiek a aj teraz ked prsi som to susila vonku zakryte aby nezmokli a aj tak to vytahalo 🙂 ved skus 🙂 no inak s vlnou zacinam takze potom hod info co ti zabralo 😉

katka888
17. sep 2010

@zojec
@brisilda
aha, diky za info.... vyskusame, aj ked teraz slnko asi nenajdem :D ..... mozno ich skusim zajtra na hodku vyvesit, co to spravi. aj ke dmozno do zajtra budu suche.

avila
17. sep 2010

@katka888 my mame vlniacjky tmave, takze ked boli okadene a ja som ich vyprala, flaky nebolo vidiet vobec. A co clovek nevidi, srdce neboli 😀

katka888
17. sep 2010

@avila
ano, aj ja sa budem tvarit, ze nic nevidno, ak bude vidno 😀
p.s. ale ked vymyslim fintu fň, napisem 😉

emjee
17. sep 2010

@katka888 no ja rozmyslam nad fintou fň, ze ich ofarbim na tmavo 😀 na zelenych jersey LVB mam skaredy flak od cikanice a nejde to dolu 😝

brezuliatko
18. sep 2010

@zojec Teraz som si uvedomila, že som ich prala s novými tmavo modrými a zelenými tepláčikmi, ale aj tak sa mi to nezdá. Každopádne ste mi dali nádej a pokúsim sa to ešte niečím vyprať, lebo zatiaľ ich preventívne nepoužívam a veľmi mi chýbajú. Dúfam, že to nie je plieseň. Skúsim tie fliačiky odfotiť a zavesím to sem. Foťák budem mať bohužiaľ až o týždeň, lebo som ho požičala rodičom na dovču. Zatiaľ díky a pekne plienkujte. Inak k tým večným diskusiám o fľakoch. Mne zatiaľ všetko okrem týchto fliačikov a kanavitu vyšlo obyčajným žlčovým mydlom, ktoré aj všade odporúčajú. Používam aj soľ na fľaky (tu niekto spomínal značku Denk Mit, ale je aj Ulrich a ďalšie). Sliz som ešte nerobila, ale mám kopec kadejakých pracích práškov (prípravy pred pôrodom boli dôkladné 🙂), takže sa zatiaľ ani nechystám, kým ich neminiem.

alusha
18. sep 2010

@brezuliatko inak tie bodky by ´podla mna mohli byt aj pliesen, teraz je take obdobie, ze vsetko rado plesnie, kedze je velmi vlhko, ak si tie plienky mala dlhsie vonku, tak kludne... nam sa to napriklad stalo s poduskami, co mame na terase na stolickach... na tvojom mieste by som vyskusala jednu plienku postriekat savom na plesne, ci ti to pojde dole, lebo to je jediny prostriedok, ktorym mi ta hnusna pliesen zisla z podusiek 🙂 ak ti to zide dol, tak je to pliesen 😒

adriana7
18. sep 2010

ahojte,
zdravím vás už ako "praktizujúca" látkarka, a potrebujem poradiť. po vyskúšaní celej mojej výbavy nám najviac vyhovujú gro baby shell set a flipky, niekdy dávam aj vnútro s flipky do shell vrchných nohavičiek a do všetkých naviac dávam flísové separačky.
No a problém je ten, že napriek separačkám mám všetky vnútra žlté od preženičky a nejde to celkom dobre vyprať, fľaky sú viditeľné, a dnes sa malej na stehienkach a prdelke vyhodili také potničky, červený okraj s bielou bodkou, normálne to vyzerá ako akné, ma to vyľakalo, neviete ni poradiť?
nebude to tým flísom?ďakujem

brisilda
18. sep 2010

@adriana7 moze to byt aj tym flisom 😉 no neni to nic hrozne male deti maju citlivu pokozku hlavne ked su este velmi malinkate kamoska dava pampersky a ma to iste 🙂 cize latkovkami to nebude 😉 nam sa take robi iba po tvaricke lebo si davame rucky do ust 😠

zojec
18. sep 2010

@adriana7 uz sme tu akurat vcera spominali, ze na hovienko je najlepsie slnko.. treba susit vonku na cerstvom vzduchu.. dnes ani velmi nesvietilo a po skvrnach na mojich vkladackach a stvorcoch ani stopy.. tie pluzgieriky mozu byt zapalene potnicky, tiez by som to pripisovala tomu flisu.. predsa len je to umelinka ☹ skus na den dva davat len bambusove vkladacky alebo plienocky ak nejake mas.. alebo stvorce bez separacky, podla mna je separacka na prazenicu aj tak zbytocna.. ..

brisilda
18. sep 2010

@zojec tak to ano prazenicka prejde aj cez separacku 😀 my dnes kakame do kazdej plienky tak ja uz kaslem na to a presli sme na pampersky lebo maly ma ritku vystipanu ale iba trosku 😉 na noc dame latkovku az sa to zahoji a co sa tyka slniecka ono svietit nemusi hlavne ze sa plienky susi vonku svetlo vytaha aj to malo co prejde cez mracna 😉 skodsa ze vsetke flaky s oblecenia tak netaha ako s plienok 😀
baby poradte mi flisove separacky su v som zaujimave ze nepretekaju? tiez sa lanolinuju? alebo je to speco flis s PUL upravou?

zojec
18. sep 2010

@brisilda nemyslim, ze su speci.. je to obycajny umely flis, aky dostnes kupit v galanterke... flis ked nie je namahany.. teda ak sa ho nedotykas, nestlacas, nezatazujes tak podrzi urcite mnozstvo tekutiny.. cize ako babo len lezi, malo by vydrzat a neprepustit.. horsie je, ked zacne sediet... idem aj ja vyskusat flisaky a dam vediet ako som spokojna 😉 cim hrubsi flis, tym lepsia ochrana.. flis sa lepsi udrzuje ako vlna a je priepustnejsi co sa vzduchu tyka ako PUL, ale zas vlna je len vlna 😉

zfidorka
18. sep 2010

@brisilda myslis flisove separacky, alebo flisove vrchne nohavicky?
vrchne flisove je to co pisala @zojec, separacky flisove su prirodzene stay-dry, davaju sa kvoli pocitu sucha..

zojec
18. sep 2010

@brisilda
@zfidorka jaaaj sorry.. lebo som videla otazku bris o flisovych vrchnakoch aj v teme sijeme... nejak sa mi to pomiesalo 😀 napr. taku super flisovu "separacku" mas v bum huggeroch

brisilda
18. sep 2010

@zfidorka
@zojec mam na mysli flisove PUl gatky 😉 mam doma kupene chlpate mikrovlakno a chcem malemu s nich usit gatuse aby mal len na doma 🙂 proste aby to dychalo 😉 moj mania pokracuje 😀 😀 😀 ja neviem co s tymi plienkami budem robit 😀uz mam vystrihnute hadam 10 ks na sitie 😉 roztrihala som starsi uterak 😎 a kupila na skusku tie uteraciky tesco co spominate ze davate detom 🙂

brisilda
18. sep 2010

@zojec ne dobre si to pochopila ja som to zle napisala 😀 sorry
@zfidorka

zojec
18. sep 2010

@brisilda 😀 😀 asi ti treba este zo dve deti 😀 ja mam hadam polovicu z tvojich plienok a teda mam dostatok.. uz nekupim tak skoro nic.. dufam 😀 no bud to su pul vrchnaky, alebo flisove vrchnaky... lebo pul je vlastne ten nepremokavy priedusny zater zvnutra gatusi.. a flisaky su len flisaky, bez zateru 😉
idem uz ale radsej spat, lebo som zas mudra ako radio.. 🙂