Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

aknavij
28. sep 2010

@katka888 Hmmm, lenze tu sa vsetci cuduju, ze ani nemaju potuchy o co ide, neviem co su to za magistrov🙂))

aknavij
28. sep 2010

@divoska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nemozem sa prestat smiat na tych kosticiach 😀 😀 😀 😀 😀

limoni
28. sep 2010

@zfidorka sa mi zda, ze ty si si kupila tu misku z kauflandu co vyzera ako cinsky nocnik, som vcera obzerala tu misku ale sa mi zdala nejaka mala - 2 litre objem, je to ta? neviem ci sa tam trafim 😀 teda ci tam nasmerujem maleho

tak s tym obleckom ste ma nepotesili, ja mma nakupene 0 - 3 m, tak asi budem skoro vsetko dokupovat

anlu
28. sep 2010

my tiez vsetko oblecko musime vacsie kupovat ale to aj preto ze Oli sa narodila velmi velka, lekarka sa smiala ze som porodila trojmesacne babo 😀 😀 😀 56tku nosila asi dva tyzdne ked sa narodila 😅 teraz ma 17 mesiacov a oblecko kupujeme bud 92 alebo na 18-24 mesiacov a to jej je akurat... a tak ako niekto uz pisal, mala som aj take gate do ktorych sa ani hola nezmestila 😀 😀 😀 😀

no inak kupila som frosch ale aj tam je nejake mydlo, to nevadi?

katka888
28. sep 2010

my aj ked latkujeme, tak nosime oblecko podla mesiacov. dokonca oblecieme aj niektore este 3-6 aj ked mame 7 mes. malá je taká akurát, nie je malicka. 😉 dokonca na noc mame bambusky, vlniaky disana a aj tak oblecieme dupacky 3-6 😀

majkafer
28. sep 2010

Ahojte a používate aj obyčajné plienky, ešte z našich čias? Mám ich doma zo 20. Čo s nimi?

katka888
28. sep 2010

@majkafer
pouzivame ich na utieranie, ked slinta, ked grckne, pod hlavu pri kojeni a ked sme cez den doma, a mam cas ju castejsie kukat, tak na plienkovanie. a ked nemam vyschnute vkladacky do kapsoviek, ale vrchnu cast kapsovky hej, tak ich vypcham klasickymi socik svorcami / tie obycajne z nasich cias 😉 /

zfidorka
28. sep 2010

@limoni ja nemam tu z kauflandu, tu ma myslim @izabelkak ... ja mam taku staru asi 20 rocnu 😀 cca 3 litre a ked som roztvorila prsty tak sa mi tam vojde cela dlan... takato velkost mne vyhovuje...

majkafer
28. sep 2010

@katka888 takže sa dajú použiť ako vkladačky, akurát, že sú rýchlo mokré? A koľko ich dáš do kapsoviek, dve či tri?

izabelkak
28. sep 2010

@limoni hej ja mám tú misku - ala čínsky nočník europsky a Iz do neho ciká ešte dnes, takže neboj zmestí sa akurát že to budeš mať koplikovanejšie o toho pindíka 😀 budeš musieť prstom nasmerovať do nádobky...

@majkafer socíkovské štvorce Ti bude závidiť nejedna z nás, sú veľmi kvalitné, makké a savé takže isto aj na prebalovanie ak nie sú nejako veľmi zničené, prerednuté... ak budeš ale kupovať nové tak bacha určite nie v tescu či detských obchodoch, tam majú len nízkogramážne, sú ako gáza, tie kúp cez látkové e-shopy či v kamnnom obchode, tie sú v BA dva...

majkafer
28. sep 2010

@izabelkak 🙂 ja mám ešte plienky z pred 20 rokov a niektore aj mladšie a veru sú dobre, zodraté som vyhodila a tie lepšie som používala pri dcerke na široké balenie, no bolo by mi ich ľúto nepoužívať, tak som rada, že nájdu uplatnenie 🙂

izabelkak
28. sep 2010

@majkafer to určite nájdu, sú fantastické, škoda že u nás ani z jednej strany žiadne neostali, naši ich používali na handry 😖 no aká škoda....

dugyna
28. sep 2010

tak kocky dneska som kupila u olinky flipku a econabum a paradicka..skoda ze som ich nekupila skor...perfektne sevia malej uplna parada a dnes doma sme uz do econabum dali bambusovy kikko stvorec a perfekne tam sadol a malej sedia akoby boli na nu site.uz velmi pozitivne z nich prekvapena.a teraz ich ma mala na sebe a podtym ma BL bambusovu 😉
a este by som chcela podakovat Olonka za jej ochotu nam poukazovat vsetko co sme pokukali....a ze to to s nami tam dnes vydrzala 😉 ked sme sa tam pozabudli....a mala bola hladna....tak sme sa este aj nakrmili a prebalili.. 😉
dakujeme velmi pekne

izabelkak
28. sep 2010

@dugyna veru Olinka z nás musela mať dosť🙂

kočky máte tu niektorú novú aj starú flipku? lebo mne sa tá nová zdá taká menšia, resp. že sú tam viac nariasené gumičky či čo, lepšie mi v nej aj sedí vkladačka, tá povodna je proti tomu taká gajda, prosto tie staršie sú o niečo vačšie, gumičky volnejšie? inak sme teda ešte novú neskúšali ako to bude sedieť, ale verím že dobre ak nie lepšie ako tie staršie, nám je to M-ko na stay dry ešte taká vačšia že nám tam lieta, tak by to v tej novej mohlo byť lepšie....

a dnes testujeme na noc nové vlnené kamašky s lacláčmi disany, čo sme dnes kúpili, namiesto spacieho vaku, ešteže som žiadny nekúpila, toto bude asi pre našu cestovatelku lepšia voľba...

dugyna
28. sep 2010

tak nakolko ja som zobrala len jednu nahradnu plienku so sebou a mala nalozila ked sme odchadzali tak sme odskusali hned econabum 😉

vladkaz1
28. sep 2010

Kocky u nas aj dokina zvykla ze latkujeme ,maly sa mi tam pokakal v ordinacii a sestricka mi hovori ,vyhodte plienku prosim na chodbe do kosa a doktorka ,ale nie vy latkujete a zabalite si pekne do vercka 🙂 tak som sa potesila ,obdivuju IB 🙂
Kamoska mi tvrdila ze latkovky deti obmedzuju v pohyboch ,ale velmi sa pletie, kedze maly sa preguluje uz 1 a pol mesiaca sam zo strany na stranu .
Tesim sa ,ze som nekupila uz 3 ti mesiac ziadne plienky ako hnusky a latkujeme cele dni aj cesty🙂 aj noci

katka888
28. sep 2010

@majkafer
ja davam do kapsoviek len jednu, nech to nema velke na zadku, poskladanu na pol a potom na tretiny, cize 6 vrstiev. a na doma ich davam do vrchnych nohaviciek BG flip alebo do vlniacikov anavy

etuska
28. sep 2010

takuto nadhernu plienocku som objavila niekde na nete 🙂 -uz zacinam byt tiez maniak 🙂

dugyna
28. sep 2010

@etuska jej etuska ta je paradna 😉 tu sme vsetky maniacky 😀

etuska
28. sep 2010

@dugyna
ved hej 🙂
inac sa vytesujem z vlniacikov co mam od dahlie-su fakt super 🙂
uz su na ceste aj Disany-tak som zvedava 😵

petrinka
28. sep 2010

@etuska kraaasna, skoda schovavat do gati🙂

labutka
28. sep 2010

@vladkaz1 ty si tu uz daaaaaaavno nebola.🙂

dugyna
28. sep 2010

@etuska ja sa vytesujem z flipky a z econabum 😉

inak tie nove farby flipek nic moc vyzeraju uplne inak ako na internetovych obrazkoch....ta fialkova je asi taka akoby ste biele oprali z ciernym...mentolova je uz ako vyprata a ..jedina ktora je asi pekna z tych novych je ta bledunkomodra 😉

etuska
28. sep 2010

@divoska
ja budem tu v UK objednavat nohavice speci na latkove plienky
zatial tento problem nemame-stale dam o cislo vacsie nohavice a v pohodke a doma sme v dupackach 🙂

etuska
28. sep 2010

@dugyna
mne sa tiez najviac pacia tie prve farby-modra a zelena-su super syte

vladkaz1
28. sep 2010

@labutka no nemam cas ,deti mi nedaju a mala chodi do skolky mame problem.. no uvidime ako bude dalej .
Kraasna plienka 🙂
Pozerala som video ,super islo ti to 😉 ,ale ta oponentka ma troska nahnevala 😀

taanak
28. sep 2010

@vladkaz1 urcite latkovky dietatko neobmedzuju. Nas sa pretocil na brusku uz v 2,5 mesiacoch a teraz este nema ani 6 mesiacov a uz zacina stvornozkovat po byte. A uz sa mu aj podarilo posadit, ale to bol bez plienky 🤐

etuska
28. sep 2010

@divoska

taketo speci nohavky na latkovky som objavila-ale majunuz tusim len velke na 2-3roky 😝 😒

vladkaz1
28. sep 2010

@taanak ved to tvrdim aj ja ,aj mne tak maly ,teraz bude mat 4 ry a sikovny je velmi 🙂 ,musime davat pozor . 😀

labutka
28. sep 2010

@vladkaz1 "pampers pani" ako ju tuto baby nazvali je moja kamoska, tiez som ju lakala na latku ale nechce..... 😒 ale len cez majly, ked bude u nas (dufam tento vikend) tak jej poukazujem plenuchy a mozno ju namotam... 😉