Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
30. sep 2010

baby, a ten sliz pouzivate len na plienky, alebo aj na dospelacke oblecko? uz dlhsie zvazujem ho vyskusat... aj ked neviem , kde budem ten kybel skladovat, asi v kumbale 🙂

dugyna
30. sep 2010

@katka888 ja som mala dvakrat zarobeny a prala som v tom vsetko,davala som tak 1-2dcl do prania.a mala som hu v takej minibandaske 5litrovej ktora ti ostane po destilovanej vode 🙂

katka888
30. sep 2010

@dugyna
to by muselo ist do kumbalu, lebo pri WCku mam uz plienkovy kos a v kupelke skrinku , kde sa mi uz ani prasok nezmesti 🙂 ale to nevadi....

dugyna
30. sep 2010

@katka888 a za dverami nemas miesto?ja to mam v kupelke za dverami ej to taka mala bandaska...🙂

katka888
30. sep 2010

@dugyna
nie, my mame kupelku s wc a kazde miesto uz je obsadene 🙂 ved nevadi, kumbal mam hned vedla kupelky 🙂

dugyna
30. sep 2010

@katka888 no tak teda do kumbala 😉 sak isto najdes miesto co ti bude vyhovovat 😉

etuska
30. sep 2010

dnes nam dosli vlnene Disany(vel.74/80)-ta nasho 7,5kg Macka su akurat paradne mu sadnu-vytesujem sa z nich-uzasna vecicka 🙂

katka888
30. sep 2010

@etuska
my mam edisany 74/80.... su fakt skvele 🙂

etuska
30. sep 2010

kocky-ktore mate Ellaś house hamburgery 😅 -staci vam 1ks-alebo su take uzasne ze kludne aj 2? 😀

emjee
30. sep 2010

@etuska my mame 5ks 😀

etuska
30. sep 2010

@emjee
😀 😀 😀
aku velkost?

miruss
30. sep 2010

@etuska: Ja mám 4ks veľ. L.

etuska
30. sep 2010

@miruss
ako sadnu?-lebo nas Šimi ma riadne stehienka-tak vacsina plienok mu je OK-este nam ziadne nepretiekli.
Uz teraz ma 7,5kg

miruss
30. sep 2010

@etuska: Strih je dobrý, nie bokový. Majú taký vyšší sed a gumičky nie sú veľmi tesné. Ja som veľmi spokojná.

etuska
30. sep 2010

@miruss
@emjee
tak dik baby-presvedcili ste ma 🙂

anlu
30. sep 2010

@labutka aj ja som prala vsetko v slize a tu mi baby povedali ze bambusove a flisove sa nemaju tak teraz neviem 😕 ale jedna kapsovka flisova co ju davam len na noc tak mi par krat pretiekla, akoby nevsakovala tak rychlo... no uz som prala plienky v niecom inom tak uvidim ci sa to este stane... A ty davas aj ocot na plienky?

no ja som uz z toho cele dopletena pouzivat sliz ci nie? a ocot ano ci nie? 😕

@katka888 ja periem vsetko v slize

emjee
1. okt 2010

@etuska vsetko Lka, kedze my sme zacali latkovat v 10m / 9kg

izabelkak
1. okt 2010

@anlu je len tvoja vec ako budeš prať... ja som nemala pri praní v mydle dobrú skúsenosť ani s plienkami s umeliny ani bambus. fleesom (flaušom) a odkedy mám plienky opraté viac krát - už asi mesiac neperiem v orechoch, ani IB mi nepretečie aj keĎ nie je ktovieako nasadená, je fakt že druhú nálož neviem či by udržala ale na jednu v pohode.... možno je to aj tým že malá viac chodí, neviem, ale to M-ko ešte ponosíme... jeden čas mi pretiekla zakaždým... a BBH magic detto.... no ja som aj prestala zapierať žlčovým mydlom umelinkové plienky, studenovu vodou zmyjem hrubé nečistoty, dám do lavóra prisypem PUER a pridám teplú vodu... a nechám máčať, po opratí nemám žiadne flaky, tak mi to príde aj účinnejšie ako zapieranie žlč.mydlom....

martina05
1. okt 2010

Ahojte!! Dlhšie som tu nebola, najprv sme využívali pekné počasie a boli sme stále vonku, chodili sme plávať ..no a posledný týždeň je Vanda soplavá, tak pendlujem po byte s vysávačom a odsávačkou...Pozerám, že tu rozoberáte pranie..ja periem všetky plienky v Lovela a používala som Nappy fresh..všetky škvrny a kaky išli dolu..lenže sa mi minul a dokonca aj na novej Anavy /tú Vanda priam miluje-vždy schytá riadnu nálož/ mi ostali škvrny, tak som z toho smutná, lebo teraz ani slniečko nie je čo by to trošku vytiahlo....

@miruss ad šatky: my máme Storchenwiege Leo a je úžasná, bola som úplny amatér a ide nám to super...!!!

Ozaj baby, čím periete šatky a asi ako často, ja mám pocit - hlavne keď viažem vonku že je furt špinavá 😢 😢

Chcela by so sa spýtať na dobrú nočnú plienku...máme LL a BBH magic al v poslednom čase nám nestačia - poraďte !!!! - Vanda má cca 7kg a 6m.

divoska
1. okt 2010

@miruss ja mam tiez hoppedizku 4,6m a myslim ze velmi dobra. nejaku hrubsiu typu didymos by som urcite psychicky nezvladla 😀 /a financne by som tiez nemala chut/, uz aj s touto som mala prve razy co robit.

emjee
1. okt 2010

@martina05 satku raz za uhorsky rok, najprv v lovele, teraz vo froschi
na noc hamburger, bi bamboo extra, bbh bambusova jednovelkostna, do prvych dvoch twofold alebo prefold, posledna je v pohode bez akychkolvek dodatocnych vkladaciek

@divoska hoppedizka je hrubsia (aj sirsia) ako didymoska (indio)

divoska
1. okt 2010

@emjee tak co som to drzala u olgy v obchode? to bolo hrube /a drahe 😀 / jak fras.

zojec
1. okt 2010

@divoska moja dydimoska je jemnucka 😉 a tiez som ju prala len raz na 40 v ecoveri 😉 len ja mam svetlu a mala mi ju ozuzlava kedze jej uz idu zuby 😉
@martina05

katka888
1. okt 2010

@martina05
my pouzivame na noc spominanu BBH bambusku , ja mam rada aj anavy bambusku, dalej na noc pouzivame tots bots bambus a LL bambus.
aj mne mala dvakrat nalozila na vlniaciky anavy a hladam system, ako sa zbavit tych kaki fliacikov 😒

emjee
1. okt 2010

@divoska ja neviem, co ty obchytkavas 😀 niekedy ti ukazem indio a uvidis 😀 a cena bola do 85 euracikov aj s postovnym (je to limitka)

martina05
1. okt 2010

@emjee LEN TIE LIMITKY Sú SKORO hneď vypredané - treba vystihnúť

ozaj je aj nejaká špeci šatka na zimu???

martina05
1. okt 2010

@katka888 diky za tipy..tú LL bambus aj nejako dovypchávaš???

katka888
1. okt 2010

@martina05
nie, ona ma uz tu "vkladacku" na jednej strane prisitu, ze sa nedava prec ako napr pri anavach alebo BBH bambuske. zatial sme neprecurali, je ale pravda, ze moja zvacsa v noci nepiska, len rano da teda riadnu piski naloz a to jej tu plienku , ked sa zobudim hned vymenim / ona vstane skor ako ja rozlepim oci /
na noc pouzivame na vrch disany vlniaciky a objednala som si aj popoliny / len som neskor zaplatila, tak cakam kedy pridu .... a tesim sa ... 😉 /

zojec
1. okt 2010

@martina05 na zimu treba usit kapsu na satku 😉 nam na noc tiez este stacia anavy a LL.. hamburger uz dovypchavam...

katka888
1. okt 2010

@martina05
ako je pravda, ze ja jej zo zvyku davam do bambusiek na noc vsetky vlozky, co su k plienke 😀 , tj napr pri anavach aj tu pre novorodencov. ale stalo sa aj to, ze som dala napr len jednu vlozku, tu mi este pred spanim stihla trosku napiskat, ale zvysok plienky bol suchy, tak som jej tam pripla tu druhu a mala to do rana.... ked mne sa zda, ze ked jej tam dam tie dve vlozky, tak je toho azaz, ze to ani okolo nej nezapnem.