Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
2. okt 2010

@etuska BI twofold poskladany nie po dlzke na polovicku ako ma original byt, ale po sirke na tretiny (cize je z neho kratsi prefold 😀)
alebo BL bambusovy stvorec 40x40 na stvrtiny

etuska
2. okt 2010

@emjee
dakujeeeem 😵

zojec
3. okt 2010

@etuska ja som tiez s hamburgerom spokojna.. mam jeden original, a dve usite plienocky podla neho.. 🙂 vsetky na suchac, ale tiez v noci neprebalujem.. cize mi to nevadi.. a ten suchac ani nie je taky ako na BL naprikald, ze musis vsetku svoju silu pouzit 😀 dnes som prvy krat dovypchala BL stvorcom na stvrtiny a super!! uz dovypchavam len tym.. 😀 este by to znieslo mozno aj dve ciky

csikike
3. okt 2010

baby, idem predavat vybavu,
mam 5ks/(2,7€/ks) BL bamboo patentky M-L (oranzova, cervena, limetkova, kremova, ruzova),
5ks/(3,2€/ks) BL bamboo patetntky M-L (2x pistacia, 2x kremova, 1x svetlomodra )
3ks (6,2€/ks) hambace L (macacie packy, kamuflaz, ruzova)
6ks (3,8€/ks) BL organic 3v1
1ks (9€) IB SIO oranzova, velkost L pouzita asi 6x
1ks (6€) tots bamboozle velkost 2
1ks (11€)gro baby fialova pouzita asi 5x
3ks (2€/ks) BL clasic
1ks (11€) BG organic one size ruzova
2ks(8€/ks) BG AIO (zlta, zelena)
1ks (7€) MMT celery na suchy zips
1ks (7€)MMT kravicka na patentky
1ks (5€) TB flexitot
pulky:
2x (5€/ks) tots wrap (zelena hviezdicky a fialova gulicky)velkost 2
1x (4€) thirsties svetlozelena, velkost L
2x (2€) BL fix L
1x (2€) BL fix M
stvorcove vkladacky
6ks 40x40 (1€/ks) BL bamboo (2xmodre a 4xsvetlozelene)
vkladacie
2x (3,2€/ks)BI hemp Hour

divoska
3. okt 2010

holky, blba otazka, flipkova sty dry vkladacka, dava sa tym flisovejsim k ritke? a skladate tie zahyby large, medium dovnutra ci smerom von? a dovypchavanie ma aky vyznam? aby viac nasiaklo a dlhsie vydrzalo alebo aby bola viac vyplnena plienka ked je velka? ci aj aj? na vkladacky zatial len pozeram totiz 😀 /teda okrem tych co su v BL/

emjee
3. okt 2010

@divoska ano tym hladsim, flisovejsim k ritulke (na tej frote strane je aj napisane this side down) - dovypchavam, lebo to rychlo nasaje a rychlo prepusta dalej (hlavne ked krpec sedi v tom), bavlneny stvorec pod staydry to neprepusti dalej na vrchnaky

sulky
3. okt 2010

@divoska , flisom dovnutra, zahyby von. Dovypchavam, iba ak potrebujem zvysit savost.

divoska
3. okt 2010

dik damy. co sa tyka zahybania /zatial stvorcov/, tak som skusala uz aj von aj dovnutra, dat to pod ten kus pul latky aj zhora na nu, a nejak sa neviem rozhodnut stale ze co je najlepsie 🙂 a tie vkladacky uz teda by som asi mala zacat pouzivat, lebo sa na ne zas budem len kukat... co mam dvoje BL organic XS-S tak jak mu boli obrovske tak su mu uz skoro male a nemali sme ich ani 5x 😀 takze teraz uz zacinam chapat co mi @milvasik kedysi spominala ze tu ikeacku deku pouzit ako separacku? respektive mozno ani nie separacku ale vrchnu vrstvu vkladacky? /aj ked ja stale zostavam pri svojej bavlnenej a upletovej uchylke, takze to potom tie ine materialy istia asi skor 😀 /

zojec
3. okt 2010

@divoska ja stvorce do flipiek velmi nedavam pod tie zaklapky... lebo mam pocit ze ked je tam toho vela naskladaneho tak ju to tlaci na chrbatik,hlavne ked bola este mensia a cely den lezala... a teraz sa mi uz velmi nechce to tam pasovat, a tiez nemusi mat umelinku na brusku.. 🙂 ale ine vkladacky co tam pasuju na prvy sup, tak tie tam zalozim 😀 a ja som sa stale nedostala k tomu aby som tu deku nastrihala na separacky.. ja s tym hovienkom az taky problem nemam.. ved este nesmrdi 😀 a flaky mi zatial vzdy uspesne vybielilo slniecko

divoska
3. okt 2010

@zojec jo na chrbat mu to nechavam rovne aj ja, ale vpredu to obcas dam pod tie zaklapky ako to volas. slnko my doma nevedeme. nam pustaju skvrny len na prilezitostnej 90tke 🙂)) dufam ze tam nezostanu nafurt. obcas mam taky pocit totiz ked to vyberiem oprane po 60tke a nepouzivala som tychto par dni tie celulozove separacky. jak zlta kyselina zazrate 🙂

majkafer
3. okt 2010

mám otázku, pri novorodeneckom sklade a použiti ešte jednej plienky je dobré použiť zaväzovaciu plienku a potom vrchné nohavičky, alebo netreba tú zaväzovaciu? a tými dvoma plienkami sa zabäzpečí aj balenie naširoko?

sulky
3. okt 2010

@divoska ,skus nejaky pripravok na skvrny 😎

michaela80
3. okt 2010

ach jaj manzel mi vypral prefold a par vkladaciek s pradlom s avivazou...Mam uz po nich?

emjee
3. okt 2010

@majkafer zavazovacka ti to lepsie bude drzat, ale da sa nainstalovat aj len dva stvorce a na to vrchnaky

emjee
3. okt 2010

@michaela80 podla mna nie, jeden raz im neublizi, akurat by som ich dala znovu vyprat alebo aspon vyplachat

michaela80
3. okt 2010

urcite ich dam, neviem co sa mi montuje do prania..tak to potom vyzera...

sulky
3. okt 2010

@michaela80 , v pohode 😀

divoska
4. okt 2010

@sulky hej mam dmkovu sol /zlcove pouzivam na pretecene pulky/. ale mam pocit ze by som tam mohla nasypat kazdy krat pol krabice na tie stvorce tak ju preventivne nedavam a cakam kym prestaneme tolko kadit 😀

zojec
4. okt 2010

@divoska skus tie plienky aspon na balkon vyvesit.. nemusi svietit ani slnko.. to zabera tiez.. 😉 len nech maju aspon kym preschnu, kontakt s vonkajsim vzduchom..

michaela80
4. okt 2010

neviem ktora z vas ma e-shop klingacik..mam jeden dotaz a neviem komu ho smerovaat 😀 😀 😀

izabelkak
4. okt 2010

@divoska no ja zapieram odjakživa kako vždy žlčákom, fľaky som nikdy nemala, ale ak nemáš čas zapierať a máte toho veľa - najma na novosklad poskladané sú okadené na tolkých miestach že to zapieranie fakt zaberie času - daj do lavóra tam nasyp soľ na škrny zalej čo najteplejšou vodou a nechaj máčať... ja takto robím s plienkami s umelinkou teda len zmyjem najhoršie studenou vodou a namočím, a je to krásne bez fľakou, používam však PUER a nie sol DM...
inak je doleží zmývať kakoš studenou vodou a nie teplou, tá ustáluje farbu a tým pádom fľaky ostávajú ....

@michaela80 @sulky

dahlia23
4. okt 2010

@sulky alebo niektorá z vás, ako sa volá ten prášok podobný ako mio fresh, ktorý mali na klingacik.sk? ja si to nepamätám a mio fresh mi došiel. a keďže už nebývame v TN, tak ho nemám ani kde kúpť. musím teda objednať niečo cez net.
ďakujeeem. 😉

izabelkak
4. okt 2010

@dahlia23 u @sulky je to nappy fresh... ja som inak miofrech videla v brendone tu u nás v BA taký veĺký obchod s detskými vecami, tak ak máte niekde taký obchod, možno tam majú bambino mio.... len neviem tá cena stálo to okolo 8 eur niečo....
a používaš to bežne koli dezinfekcii?

zojec
4. okt 2010

@dahlia23 bolo to presne toto: sulky to uz nema? ☹ bio nappy fresh http://www.babykind.co.uk/nappyessentials.htm#s...

divoska
4. okt 2010

@zojec hm, zaujimavy napad, uvidime, ja som prave bola rada ze sa to tu zvlhcuje kym sa to tu susi. okrem toho vonku hadzali nejaki debili spaky, takze boli vylepene staznosti po vytahoch. a enormne sa vonku prasi takze som tam pradlo nemala nikdy odkedy tu byvame. hlavne ze balkony mame dva 😒 neviem naco. @izabelkak to s tym namacanim rovno v tom pripravku ma nenapadlo, to sa mi pozdava 🙂 ale zapierat vsetko, ja to nestiham ani hadzat do kosa niekedy. mna zas napadlo ze mozno moja chyba, zvykla som si poslednu dobu tie plienky nechat po prebaleni schnut na vani kym som ich hodila do kosa aby som potom neodpadla. mozno jak to tam vyschne tak sa to zazerie a vtedy to ide horsie prat tiez

izabelkak
4. okt 2010

@divoska ja som tiež niekedy nezapierala hneď, asi najideálnješia je tá studená sprcha a potom migni do lavóra a hotovo, napr. pri PUER je napísané že je účinný až od 50 st., ak sa dá menej teplá voda má sa máčať dlhšie, ja to veru niekedy máčam aj pol dňa, kým sa mi chce vyždímať to a hodiť do koša a veru mám tie umelinkové plienky čo takto máčam lepšie opraté ako keď som zapieraal žlčákom...
ale priznávam tuhé kaku + separačky to je paráda skoro žiadne zapieranie.... ešteže som po roku došla na to že nám nevadia separačky ale mokré nočné pleny 😝

dahlia23
4. okt 2010

@zojec vyzerá to tak, že už to nemá ☹ tak neviem, čo teraz. z brendonu sa mi to mio fresh objednávať nechce ☹

dahlia23
4. okt 2010

@izabelkak odkedy mám mio fresh tak periem plienky len na 40tke. 😉 ja som s tým maximálne spokojná 🙂

izabelkak
4. okt 2010

no tuším to už@sulky nemá,

som inak hodila mio fresh do google, ateda v tom brendone to je pekne nechutne predražené, aha tu šom to našla za 6,20 EUR http://www.mimisk.sk/product_info.php?products_...

divoska
4. okt 2010

@izabelkak jo s tymi separackami tych flakov aj bolo menej, len som to tu spominala, jedna popli rolka mi vydrzala 2 a pol tyzdna. kupila som novu a potom som si uvedomila ze tak toto ne lebo sa nedoplatim, ze sak z tych stvorcov sa to vypere potom zase zacnem aj separacky. teraz sme za hodinu a pol /rozumej na 3 potlacenia predchvilou/ prekadili stvorec az tak ze to plavalo az v pulkach po stehna... 😀 a to uz ani novosklady neskladam. inak na gro pulkach je napisane ze sa mozu prat na 95 ste si vsimli? very zaujimave. nemienim to skusat, ved ani netreba. ale cool 😀
v brendone sa niektore veci oplatia niektore predrazene. ale stale lepsie ako to na zlatych