Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alusha
7. okt 2010

@lindauciatko myslis BG? ja nemam tu novu verziu 4.0, mame len 3.0 a to zltu, oranzovu a zelenu... a flipky mame modre 🙂

apple7
7. okt 2010

Dakujem za radu🙂

avila
7. okt 2010

@apple7 juj, super, ze si sa rozhodla pre latkovky aj pri dovjickach. Okolie si asi bude mysliet, ze nie si normalna. "vies, co to je za robotu a ty si este pridas..." Nenechaj sa odradit, uspora je fakt velka. Ja som malemu davala Kikko bambus stvorce skladane na novosklad cez den. (ten sa naucis skladat z netu). Dost sa ale zbehnu, tak som ich zacala davat pozdlz, na radu tu bab. Inak mne viacvrstvove plenuchy velmi nesadli, neviem, ako vam. Pouzivam, ale skor vynimocne, ked mi uz dojdu ine. A na noc pouzivam nohavickove, na von AIO (tam nepotrebues uz vrchne nohavky). Inak vycsinu plienok mam tuna z bazara. Najprv som sice mala zabrany trosku, ale uplne v poho.

apple7
7. okt 2010

@izabelkak jej, to by som si mohla aj posit take stvorce, to som sikovna🙂 len neviem z akej latky...tie z bambus. fleesu, hodis mi link na tu internetovu stranku? MOzem sa spytat odkial si?

apple7
7. okt 2010

@avila takze pouzivas klasika stvorec 80x80? kikko bambus?

labutka
7. okt 2010

@apple7 kukam ze si z BA, dojdi pozriet prezentacie, ktore robim. 🙂 13.10. V stredu o 10.00 v MC Rybka alebo pondelok 18.10. o 16.30 v MC Tiktak v ivanke pri dunaji.

apple7
7. okt 2010

@labutka jej super, to pridem 18.10. , co znamena MC tiktak? kde to je, prosim....

avila
7. okt 2010

@apple7 ano tie, perfektne saju, dam este nejaku vkladku do toho a vystarano🙂 Prebalovala som na zaciatku aj po hodine, hodine aj pol, lebo stale pustil kaku. Ale uz lepsie, ovela 🙂 Ak mas sancu, chod urcite na prezentaciu. V nasom meste take nie je a ako by sa mi to v zaciatkoch zislo...

apple7
7. okt 2010

@avila prepac, asi sa hlupo spytam , co znamena ze tam das este jednu vkladku? a ako casto si prebalovala v noci?

labutka
7. okt 2010

@apple7 materske centrum tik tak www.mctiktak.ivanka.sk

labutka
7. okt 2010

@apple7 ja som v noci prebalovala 1-2 krzt tusim... Ked das viac vkladaciek, plienka viac nasaje a dlhsie vydrzi. Ale ked sa babo pokaka treba prebalit cim skor - ved kdo by chcel byt v hovnajzoch?

taanak
7. okt 2010

@zojec , @alusha - vkladacky do weehugers zatial nemam, ked som brala tovar, tak boli vypredane (ako aj vacsina vzorov), ale casom urcite doplnim. Inak do velkosti 2 mi krasne sadnu vkladacky z flipiek 😉

@lindauciatko farby su urcite super aj pre chlapca, butternut je moja oblubena 😉 A ak chcete usetrit, tak vyuzite este zlavy na BG v.3, ja som medzi starym a novym typom nejaky zavratny (resp. skoro ziadny) rozdiel nenasla, teda okrem novych vzorov a zapinania na patentky

divoska
7. okt 2010

uzatvaram vcerajsiu statistiku ze sme prebalovali 27 krat... 😀 @avila ja ti fakt neviem jak toto chcem stihat odchytavat, ale sak aj ked polovicu zlvadnem tak dobre. mne zas inak nikde dlho nevydrzi, ani v satke. vacsinou ho po par minutach musim odtial brat. zaspal mi tam len raz. takze moc nesatkujeme stale. vacsinu dna /ked neprebalujem 🙂/ travim pri stole kde on rozcapeny jak zaba cuca furt dokola. ale aspon mi neodchadzaju krize a stiham vas citat 🙂 a este so spanim je problem ze vacsinu casu zaspi a prespi v riadne vyvysenej polohe, ked ho dam narovno okamzite je hore, jedine ze vymaknem fazu hlbokeho spanku vtedy sa nezobudi, ale to nebyva casto.

katka.carska
7. okt 2010

@apple7 v noci netreba prebalovat, pokial oblecies dostatocne savu plienocku s vkladackami - pokial babatko nekaka.
Vkladacky nie je problem usit, pokial mas sijaci stroj a ak si co i len trosku zrucna, zvladnes i plienocku. Urcite Ti poradia tuto:
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/sijeme-latkove-plienky-vlozky-vlniaky-bio-oblecko-ako-sa-vam-dari/

avila
7. okt 2010

@apple7 to je vkladacka, pouzivala som take frote, potom take skladane, znacku neviem, tie pouzivam doteraz. A separacny papierik, ten uz teraz nepouzivam. V noci som prebalovala, ked sa zobudil, take kazde 3-4hodiny.

labutka
7. okt 2010

@divoska 27 krat? Fuuha to si len prebalovala cely den, ne? Tebe by balik jednorazoviek nevydrzal ani tyzden. 😀

apple7
7. okt 2010

@labutka Dakujem🙂 pridem, uz sa tesim🙂

petrinka
7. okt 2010

@divoska nic si z toho nerob, ti chlapi su asi po tatinkoch, aj ten moj by ma najradsej cucal furt. A aj on ma iskricky v ociach, ked uvidi cici🙂
a uz sa stava, ze mi cez den z nicoho nic zacne smatrat vo vystrihu a vytahovat. bez zabran a rozdielu, ci sme doma alebo vonku🙂

labutka
7. okt 2010

@petrinka z tvojho prispevku neni uplne jasne, ze ci v prvej vete myslis velkeho alebo maleho chlapa. 😀
Inak smatranie vo vystrihu ja nepoznam - neskusala si znakovanie? 😉

petrinka
7. okt 2010

@labutka pochopila si to spravne, myslela som oboch 😀 😀 😀
znakovanie som neskusala, myslela som, ze to je len pre male babatka... mam aj CD,co mi prislo z Eurokordu. tak si to musim kuknut... myslis, ze to pomoze?
ja mam inak pocit, ze ten moj prdoch ma svoju hlavu a nieco ho naucit je utrpenie...

divoska
7. okt 2010

@labutka jo sak som stuhnuta jak stolverka, ale ked mi to neda ked viem ze pustil ho v tom nechat ani minutu navyse ak sa da ho prebalit. a potom ze pouzivaj jednorazovky.. 😀 alebo separacky 🙂 @petrinka tebe sa chystam odpisat mam tu word na ploche aby to na mna svietilo. heh na hentu fazu sa tesim 🙂 tento zatial len mrnci a reve aby dostal ;)

petrinka
7. okt 2010

@divoska 🙂 uz sa musime stretnut!
a neboj mrncanie a revanie bude pokracovat aj ked bude vacsi! 🙂

labutka
7. okt 2010

@petrinka moj krpec si pyta mlieko znakom, takze sa nesape. Inak seriozne sa rozznakoval tesne po prvych narodkach, dovtedy obcas nieco ukazal.

ta limitovana edicia bum geniusov bude aj tu. Behom 2 tyzdnov, V 4.0 , na suchace za 21 eur. Zatial sa da predobjednat na latkovkach. Zeby som predala moje 3.0 a isla do tychto fesackych..? 🙂
http://www.babipur.co.uk/shop/Reusable_Nappies-...

bihan
7. okt 2010

@labutka lenže to sú asi kapsy, keď sú na sucháče, čo? už som sa chcela tešiť na AIO.. asi teda objednám odinakiaľ 😅

olinka6226
7. okt 2010

@labutka v polovici novembra nie oktobra :o) pride limitka BG

zuba
7. okt 2010

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Potrebujem si ešte dokúpiť jedny vrchné nohavičky PULKY, nearadšej by som brala jednoveľkostné, mám doma Gro baby wonder wraps a som s nimi spokojná. Ale zaujímalo by ma, že či náhodou nie sú niektoré dobre aj tak, že sa dajú dať do nich nohavičkové plienky (do PULIEK dávam hamburgery na noc a cez deň BL) ale aj plienky narovno. Zaujali ma napríklad weehugger, ale neviem či by sa tam BL zmestili.
Dík

mneme
7. okt 2010

@zuba bum genius flip su na tento ucel fajn - jednovelkostne pul na patentky. s weehuggerkami skusenost nemam

zuba
7. okt 2010

@mneme Dík, premýšľala som aj nad nimi. Uvidím, čo ešte babule čo majú aj tie weehuggers, lebo tie sa mi veľmi páčia vzorovo, ale ak nie tak kúpim flipky.

michaela80
7. okt 2010

@labutka kde sa daju tie nove bum geniusky objednat? sup mi link...dakujem...

divoska
7. okt 2010

@olinka6226 cau maaaaamo 😀
zeny pruser. flipkova organic vkladacka mi uplne zlyhala. neviem co sa stalo, ale vrchna vrstva mokra a tie spodne dve suche, a maly mokry cely chrbat.... 😒 vdakabohu ze asi nie dlho. bola som totiz na jednom meetingu, tak som prvu dala stay dry, raz som ho tam prebalila, dala som premierovo organic, a reku potom ked bude zas treba dam premierovo IB. k tomu som sa uz nedostala, ale teraz ked sme dosli domov tak on mokry chrbat chuda male. no a normalne vydrzal nekadit. stal sa zazrak 😀 😀 ale dnes celkovo nejak malo taha. tusim sa neciti dobre 😀