Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

divoska
8. okt 2010

@och to mu treba ukazat 😉 moj je teda notoricky ignorant na vacsinu veci, ale od zaciatku veselo v noci balil do novoskladu, separacky a puliek, teraz do stvorcov na obdlzniky, uvdime co vymyslim. nohavickove sam nedal ani raz, tie su akoze na mojom zvazeni ze kedy dame 😀 @izabelkak nestras. inak ja som do vybavy ratala aj separacky, a vsetky tie speci pripravky co ste radili, sponky a tak. a jo ono sa to vie krasne naratat pokial sa clovek nekroti

emjee
8. okt 2010

@och
@divoska
@avila moj zacat balit do latky ked som isla do prace - usporiadala som mu ich v sufliku od najmenej savych po najsavejsie, oddelila som aio od tych, na ktore treba aj vrchnaky, nocne som dala uplne bokom - naucil sa celkom slusne ca. za tyzden, ale ked ho chyti rapel, da jednorazovku (nastastie mame len jeden posledny balik 😀 ktory som povodne neotvoreny chcela posunut dalej, no ale v slabej chvilke ho mm otvoril 😀 )

katka888
8. okt 2010

moj drahy , odkedy pouzivame latkovky neprebaluje, ale babka to zvlada skvele, ked sme tam. ja som ratala, ze som zatial nechala v porovnani s vami len 330 za plienkovu vybavicku ale je pravda, ze aj ked som mala nakupene za 270 mi to uplne postacovalo. je pravda, ze ked sme doma , ma zvacsa socik stvorce, tak preto 😉

zojec
8. okt 2010

moj mm zvlada prebalit najlepsie do stvorcov, ale ked som doma, tak sa s tym netrapi 😀 vzdy na mna krici aby som ju zabalila ja.. ja uz nemam ziadne jednorazovky.. teda ostalo mi asi 10ks alan, ale mala od 24.7. nemala na ritke jednorazovku.. si pamatam, lebo sme boli vtedy na svadbe a domov som ju doniesla so strasne zaparenou ritkou ☹
ja som do doterajsej vybavy aj s plienkami co pridu dnes dala presne 466,20 € aj som nejake predala, ale myslim, ze ta suma v pohode pokryje postovne 😀 ale predala som jednorazovky za 40€ co som mala pokupene ...

avila
8. okt 2010

No baby, ste ma navnadili, dnes idem pocitat, ze kolko som minula zatial. Inak LL 1 mozem uz odlozit. Na stehienkach mu to uz vsetko tlaci a na brusku je to odchylene, takze cika moze ist horom von. No, budu pre dalsie mimco, lebo na novoska boli zas uplne super 😉

@emjee to je super system, budem to musiet aj ja tak urobit, novosklad uz nepouzivam, takze ma o starost menej.

avila
8. okt 2010

My tiez 1-razovky vobec nemame. Mame tam velkost nwborn, ale do toho by sme ho uz asi nevtrepali. Tie nam zostali z porodnice. Od svojho 6. dna je Matusko len v latkovkach.

taanak
8. okt 2010

@anlu som sa ta prave chcela opytat, ci si to ty bola u mna v obchodiku, ale pozeram, ze z KE by si to mala asi dost daleku 😎

zfidorka
8. okt 2010

@taanak robila som vcera @anlu sukromnu prezentaciu 😀 konecne som sa mohla nazivo porozpravat o plienkach s niekym, kto ma pochopenie pre plienkovu maniu 😉

sulky
8. okt 2010

baby, ja som cim dalej tym viac sklamana z bambusovych BBH. Ako sa zrazili, tak nam nepasuju tvarovo. Neviem ich zapnut, su velmi volne na pase.

sulky
8. okt 2010

@avila , a co pouzivate na noc?

zfidorka
8. okt 2010

@sulky nemas foto ako tie aio anavy budu vyzerat vo vnutri?

avila
8. okt 2010

@sulky prave BBH, hambaca, ale aj LL 2. A na kolko si ich prala, na 60? A po kolkom prani sa ti toto spravilo?

sulky
8. okt 2010

@och, @dugyna, @katja78,uz su tam nahodene aj anavy AIO aj tie nove BG ,aj Organic nove.

izabelkak
8. okt 2010

@divoska ja nestraším, šak si vezmi máš mimčo o rok mladšie, vieš čo všetko ešte nakúpiš za rok🙂)) ja som tie serepetičky vobec nerátala, len čisto plienky a ich počiatočnú cenu....
´

@sulky my sme ich už nemohli používať lebo ak by som utiahla nohy tak aby gumičky tesnili musela by som malú v páse uškrtiť, takže všetka cika šla pekne krásne von.... nemajú vobec vychytaný strih, či už je to nohavičkové, AIO či vlniaky...

sulky
8. okt 2010

@zfidorka , zozeniem foto 🙂 odobne ako bambusky, len sa tie vkladacky daju zapnut na patentky.

@avila ,klasika,na 60.ZraZa sa to cca po 7 praniach, vsetkym mamickam. Ako to ze tebe nie? 🙂

sulky
8. okt 2010

@izabelkak , presne, dnes som si to vsimla aj na vlniakoch. Ked sme uz vacsi, nesedia nam ani tie. Na pase su volne a okolo noziciek tesne.

avila
8. okt 2010

@sulky mam ich z 2. ruky, tak asi uz su zrazene 😅 Ale nam seda v poho. Teda, ba to zmensovanie uz su nam pomaly male, tlacia.

divoska
8. okt 2010

mna z neho slak trafiiiiii 😀 8:50 dojdem na to ze ma v plienke lebo je nervozny, vezmem ho do kupelne. thirsties so stvorcom na obdlznik ktore mal rovnych 30 minut na jednom boku komplet pres....te a kedze mam problem zahnut plienku jak to z nej tecie aby som ho mala na co polozit a nezacapal sa v tom este aj on, tak ho ako tak poutieram na sucho, a idem si namocit handricku na doutieranie. tak si ho utieram veselo, nedavam pod neho este plienku lebo sak cikol aj kakol teraz cerstvo /bo ked som kontrolovala pred 10 minutami bol komplet suchy/, tak naco si spinit vzacnu cistu plienku ked netreba, nech sa osusi chalan a pokope nozickami kym ja zaperiem pulky. vzapati jak som chrbtom k nemu, fontana oblukom cez pracku dole. tak pod nim utieram a rozbieham sa utierat aj pracku. a zatial co utieram pracku, tak pusti dalsi naklad vodovej prazenice a zase celu kaluzku ze mu v tom plavala cela rit. 😀 nechcete ho niekto pozicat na par dni? 🙂 aspon som uz ale dosla na to ze este nemame vo vybave plienku ktoru by nedokazal prekadit durchom 😀 sorry za offtopic musela som sa vyventilovat 😀 my zatial 348 aj s pripravkami a doplnkami /ale mam tam aj nejakych 5M a 2L, minimum S, a inak univerzalne, takze ja budem hadam minimalne obmienat/

avila
8. okt 2010

@divoska to ma rychle travenie, nie? Co na to dokyna, si sa jej pytala?

lindauciatko
8. okt 2010

@sulky a nemozes dat do fora photo ze porovnat LL2ku s tou bambinex 2ku ze co su to za rozmery...

divoska
8. okt 2010

@avila zatial nie lebo pribera jak blazon tak ma to nenapadlo. predpokladam ze pokial "prospieva" a nechudne a pribera mi aj tak povie ze je to v poriadku, ale dobry napad, poznacim si to nabuducu poradnu 😉 @izabelkak sak mne je to uplne jasne ze musim odolavat tymto vasim nastraham 🙂

izabelkak
8. okt 2010

kočky ešte sa chcem opýtať na pranie, ako dlhé programy používate? ja neviem čím to je ale asi tak posledné dve prania sa mi plienky oprali tak že ak si do nich malá cikne tak smrdia ako pokakané ... ja periem bavlnu na 60 tke a volím navyše taký doplnkový program pre deti, ale tam je myslím navyše len plákanie, perie sa to 2 hod. ... mám aj program intenzívne pranie, resp. pranie v pare (to však neviem či je vhodné na pul a tak ale v princípe tá para by nemala byť teplejšia ako navolených 60 st.) no a ten intenziv.program trvá okolo 3 hod. nie je to už moc? používam aj miofresh či nappy fresh 😖

sulky
8. okt 2010

@lindauciatko ,ja som LL2 uz predala , lebo nam boli male.A bambinex mame stale, vynosime este dlho, Mozem ti odfotit bambinex na krpcovi. chces?

alusha
8. okt 2010

@izabelkak
@sulky BBH bambusku som uz aj ja davno nepouzila, tie patentky mi zacali prekazat, bud je to na volno alebo ho to tlaci, vlniaky su zatial v pohode... a anavy tiez uz nepatri medzi nase oblubene, lebo ked tam dam navyse vkladku na noc, tak odstava medzi nozickami, je uzka ci co... a celkovo maly strih, uz teraz mu je len len, co som bola nadsena, tak ma to uz preslo, ovela viac nam vyhovuje plienka od katky a ostatne plienky na suchy zips na noc... no aspon nemam potrebu kupit AIO anavy 🙂 preto rozmyslam nad tymi weehuggers...

sulky
8. okt 2010

@izabelkak , ja pouzivam najdlhsi program, trva cca 2hodiny. Ale mysim ze niekto tu mal podobny problem,ze plienka smrdela ako od kaky.

zfidorka
8. okt 2010

@sulky tie aio anavy - vkladky pripnes do vnutra, tam je bavlna, ono to navhlne nie? nestaci menit iba vkladky, treba celu plienku... vkladacky su len obdlzniky?

@divoska mne to pripomina nasu malu 🙂 tiez kakala na etapy a ked som ju umyla tak sa este na zaver do cistej plienky pocikala - to som ale vedela, tak som jej nechala tu do ktorej som ju uz umytu poutierala...
teraz je super, ze sa vykaka do misky, davam ju tam rano po zobudeni a po kazdom dojceni... aj ked rano nahodou uz stihne kaknut do plienky, stale pusti dalsie davky do misky... nad miskou ju podrzim dlhsie, kedze kaka na viackrat zvycajne, to zaverecne cikanie je signal ze uz je koniec 🙂

izabelkak
8. okt 2010

@divoska tak ja mám napr. len 4. vlniaky za 81 EUR 🤐 takže ono sa to pekne nabaľuje.... troje ale využívané slušne, na tie BoJ snáď príde, no ale tie boli z nich najlacnejšie.....

najviac mi vychádzajú AIO a to som tam ešte nerátala flipku, tú som švihla aj s vkladkami do vrchnákov....
pre zaujímavosť - rovné, zavazovacie, vkladacie mám za 145,-
vrchné gate za 133,- (tu aj sada flip-1 gate 3 x vkladka)
AIO za 201,-
nohavičkové 157,-
keď na to tak však pozerám napr. bez tých nohavičkových by som sa v poho obišla.... tým pádom by mi však boli nafigu naťahovacie vlniaky takže by som hravo ušetrila skoro 200 eur....

izabelkak
8. okt 2010

@alusha mne by anavy nevadili strihovo na noc, lenže mi prosto nohavičkovú nemožeme, musíme mať vnútro koplet stay dry, tak používam zatiaĺ BG kapsu, dovnútra prefold+malá origoš mikro alebo twofold +velká origoš mikro...
ale budeme mať podĺa nej nohavičkovú od Katky, tak som zvedavá ako to bude fungovať, verím že dobre, látku so šijemedetem mám dlho a nevedela som čo s nou, heh no tú som do zoznamu tiež neprirátala...

ale v princípe, nešlo mi pri látkovaní o ušetrenie, takže ak aj som so vším všudy na tom čo by som dala za jednorázovky, je mi to fuk..... plienky buď nechám pre druhé alebo predám, takže tam sa mi časť nákladov vráti a mám dobrý pocit že moje dieťa nezasajrajtilo túto planétu.... a aj ktovie ako to bude s tými dopadmi na zdravie detí balených do jednorázoviek... to nevie dnes nik.... ja mám prosto svedomie čistí, či za 400 alebo 600 eur neriešim....

zojec
8. okt 2010

mna tiez ta anavy AIO neoslovila.. mne ten snapkovaci system nejak nevyhovuje.. to vnutro bude asi take iste ako v latkovej plienke sa mi zda 😉 a tiez sa mi zda ze anavy su trosku male... ja ich este zapinam na druhu patentku, ale pochybujem ze vydrzia do 15kg ako pisu.. az teraz vidim ako mala brutalne rastie.. a to ked mala 2 mesiace sa mi zdalo, ze bude rast tak pomalicky 😀
@izabelkak a ktore ti tak smrdia? lebo mne konopne a bambusove niekedy tak smrdkaju, ale pripisujem to tomu, ze je to prirodny material.. aj vlna tak smrdi ked je navlhnuta.. ja inak tiez periem na 60tke na bavlnu na dlhom programe cca 2,5 hodky , ina lepsia a dlhsia 60tka tam ani nie je..
@divoska.. tak tvojmu malemu to kakanikovanie nejak dlho trva.. 🙂 ale moja vcera tiez kakala ako besna... na navstevach jej to ide najlepsie.. som zistila ze ked chodime na cely den z domu, tak mi najviac vyhovuju flipkove vkladacky sty dry, lebo su uzastne spratne. 🙂 lebo ked vezmem 4 kapsove plienky, tak mam plnu tasku..
a prave mi prisli nove TB easyfit kvietkovane.. su krasne 😀

taanak
8. okt 2010

@zfidorka aha, to je vyhoda obchodika, mozem sa pravidelne o plienkach rozpravat, aj ked vacsinou je to moj monolog 😉

zojec
8. okt 2010

@izabelkak Katka mi sila nocne plienky podla Hamburgera s flisom vo vnutri.. a ja som fakt velmi spokojna 😉 a su ovela krajsie ako hambace, lebo vzor je vonku a flis je biely.. hodim ich dnes do albumu.. ale myslim, ze ich ma v albume aj katka.. ak hovorime o tej istej katke 😀
a mne tiez nejak nejde o setrenie.. zoberme si to, ze by sme tie prachy aj tak minuli ale na nieco ine.. moja mala nemusi chodit v drahych veciach.. ja prevazne aj oblecenie kupujem v sekacoch, alebo mi nosi kamoska z UK, vsetky tu kojime, takze vela peniazkov setrime na UM.. tak 100€ hore dole.. peniaze treba tocit, lebo aj tak devalvuju 😀