Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

rosienka
10. okt 2010

@izabelkak podla mna staci internetovy doklad, ved to mas ako potvrdenie objednavky s datumom. skus si pozriet na tej stranke, kde si to objednala ake maju reklamacne podmienky

izabelkak
10. okt 2010

@rosienka píšu tam akurát že im treba vec poslať a priložiť doklad o zaplatení, tak som im napísala e-mail, predsa je to v ČR tak ma poštovné víde drahšie... plienku som kupovala 12/2009 ako nepíšu tam vôbec o lehotách a podobne tak som fakt zvedavá....

sulky
10. okt 2010

@izabelkak, @dugyna, pradlo zvykne zasednut v pripade, ze orechy vypadnu z obalu. Nestalo sa ti to?

anlu
10. okt 2010

@izabelkak ja davam frosch max. 60 ml aj na plienky a stale ich krasne vyperie aj ostatne pradlo

anlu
10. okt 2010

@aknavij ja ked som dala davkovanie podla navodu, tak mi smrdeli plienky a mala som pocit ze ich dobre nevyplakalo... teraz davam 60ml a su vyprate a nesmrdia 😉 podla mna to davkovanie je tam dost prehnane

divoska
11. okt 2010

@avila very trefne 😀

katka888
11. okt 2010

dievcata, maze niektora skusenosti s tvrdou vodou?
ja mam po vyprani plienky stale take tvrde, aj tie socik stvorce, musim ich suchat a trepat a kto vie este co, perem na 60, lovela alebo persil senzitiv a teraz cez vikend som prala u svokry na dedine, plienocky makkucke , jemnucke , dala som ten isty program ako doma, len prasok bol obycajny persil, kedze detsky prasok som nechala doma.

ako riesite tu tvrdost? ked ja tam hadzem aj bambusky a kvoli tomu velmi nechcem pridavat ocot....

divoska
11. okt 2010

@katka888 ja mam najnovsie plienky jak smirgle. periem v lovele na 60, zriedkavo na 90, obcas davam ocot. naposledy sme ich uz poskladane prezehlili aby aspon na povrchu neboli take. napadlo mojho chlapa ked som nestihala dozehlit posledne kosele a musel si ich sam 😀 /uz som bola nervna/

emjee
11. okt 2010

@katka888 ja mam magneticke gulicky proti usadzaniu vodneho kamena a na zmakcenie - myslim, ze funguju, u nas je velmi tvrda voda a plienky su v pohode (akoze nie su uplne makkucke, ale da sa, nesucham ich)

kolkokrat musim lanolinovat boj male merino? po prvom lanolinovani mi pretiekli 😝 ani mi nepripadali nejako extra lepkave (v porovnani s disanami, jerseykami, ...)

katka888
11. okt 2010

@emjee
diky za info
na lanolinovanie ti neodpoveim, al epo prvej skusenosti, vzdy ked nalanolinujem, tak kvapnem kvapku vody na vlniaciky, ci mi po nich kvapka steka, alebo nie.... ale je pravda, ze znacku na ktoru s apytas, nemam

katka888
11. okt 2010

@divoska
kvoli tomu som zehlila tie sociky, mala som ich tak 15 ks po kazdom prani, co je tak 20 min zehlenia, ale uz ma to nebavi zehlit, najma, ked mi ich pouzivame len doobeda,, ked cika castejsie, tak prebalim po kazdom ciknuti, nech nie je vo vlhkom.

divoska
11. okt 2010

@emjee gulu taku jednu mam aj ja, ale bohvie ci funguje 😀 mne uz sa tiez susia, tak uvidime. lepkave som ich mala jak svina, ale dala som asi pol litra vody a lyzicku lanolinu

izabelkak
11. okt 2010

@emjee na ten matrošu bude podla mńa sprvu horšie chytať lanolín ale to sa spraví, rovnako sú na tom aj BI shorsties, aj lahšie navlhnú ako napr. BBH vlniaky, ale už mi nepustia, ešte aspoň raz nalanolínuj....
inak mne BoJ tiež pretiekli ale to len preto že v nich bol obyč bavl.štvorec a malá vyčúrala mega dávku lebo sa hrala s flaškou a nalila do seba mrte čajú... teda normoš boli durch ale aj tak som ich nelanolínovala len vyvetrala, nesrmdia a používame ďalej ale stále len sporadicky, mám strach z kakoša aj keď ho začíname mať dosť pevný, tak asi začnem viac používať... ja mám totiž s-ko chcela som na 1 štvorec...
ale inak napr. na anavy plienky len s tou dlhou vkladku ich vpoho natiahnem, do ani moc nezvlnú lebo tie plienky sú savé...

Ty pod ne používaš nohavičkové či rovné?

strihovo ma inak tie vlniačiky veľmi slovujú....

izabelkak
11. okt 2010

kočky nechystáte sa tento týždeň alebo budúci osobne do brány? asi ujetá otázka, ale tak pre istotu.. budem reklamovať tú SWB velúrku... napísali že im ju mám poslať...

katka888
11. okt 2010

baby z Kosic, niekde tu v teme ste pisali, v ktorej lekarni ste kupili lanolin. len to spatne neviem najst, a ja inteligent, som si to nezapisala. Mozete mi pls dat vediet?
dakujem

zfidorka
11. okt 2010

@katka888 na rohu mlynskej a hlavnej, som zabudla ako sa presne vola ta lekaren... asi lekaren pri dome...

katka888
11. okt 2010

@zfidorka
diky, viem ktora 🙂

marika1977
11. okt 2010

ahojte.ja mam tych latkovich aj 60ks ak nie viac.moje 2deti na nich odrastli..tak som to striedala raz pampers raz latkova...len teraz ked si to preratam,energia,prasok,avivaz,voda...oplati sa mi pouzivat latkove?aky mate na to nazor?MM ma odbyl tym ze uz nezijeme v 80tych rokoch,aby som neprala ked nemusim 😒 tak neviem

zfidorka
11. okt 2010

@katka888 myslim ze ta holka pisala ze treba cakat, kym ho navazia, tak daj potom vediet ako si dopadla 🙂

labutka
11. okt 2010

@marika1977 latkove sa za polednych par rokov dost zmenili. Drahy mal ten isty nazor co tvoj, a teraz mi hovori jak dobre sme urobili ze latkujeme.
Napriklad ja by som nechcela byt 2 roky kazdy den vo vlozke. Tak sa aj deti musia citit v jednorazovke.

dugyna
11. okt 2010

@labutka dakujem 🙂 zarobim si🙂 uz sa tesim.
@izabelkak ja som predtym daval aj tu sol do pranie z dmky a i tak je zasedle...neviem uvidim..kupila som malinkate balenie klasickeho pracky na biele pradlo a otestujem ze co to spravi/no uz aj viem je to o dost lespie/.. Inak mas novu fotecku peknu 😉

divoska
11. okt 2010

@marika1977 jo to aj moj si nevedel predstavit, ale dostal to oznamom. a az ked videl vsetky tie novoty povedal ze si to povodne uplne inak predstavoval, ze len do stvorca budeme balit a hotovo. a teraz ked treba prebaluje jedna radost /rozumej ked ja uz nevladzem alebo som grogy v noci v posteli neschopna sa zobudit ze mi maleho donesie uz prebaleneho na kojenie/.
a ja som neskutocne rada ze som sa na to dala nalakat, lebo by ma slahlo z tych vydavkov uz teraz pri tom aku mame spotrebu. @labutka inak presne, jak som malemu plienky kupovala, tak som si aj pre seba vlozky a tampony do podprsenky musela /nad ktorymi som uz dlho uvazovala/ clovek si velmi rychlo uvedomi ten rozdiel a v igelite byt nechce

izabelkak
11. okt 2010

@dugyna dík, som si povedala že keď chodím prevažne do látkoviek nech je malá v látkovke... mala som aj krajšie foto ale tá ružová BG vyhrala..

petrinka
11. okt 2010

@izabelkak ako ti perie ten capovany prasok z ekopredajne v porovnani s froshom? fakt je v cene rozdiel, tak ak je porovnatelny, tak nemam o com a pojdem aj ja s dzbanom po prasok🙂

dugyna
11. okt 2010

@izabelkak 😉

izabelkak
11. okt 2010

@petrinka no ja ho ešte nemám, mám zatial ulrich aktivefresh čo som kúpila u Olinky na priateľove prepotené tričká je z deoúčinkom...
v Živici majú čapovaný ulrich neutral, ale chystám sa ho tento týždeň ísť kúpiť....

petrinka
11. okt 2010

@izabelkak ok, ja mam tiez teraz este frosh, tak potom vyskusam aj ja, ked uz budem v ba, tak tam asi skocim.

marika1977
11. okt 2010

@labutka
@divoska ved prave to...ja mam plno latkovych kvalitnych plienok...vzdy som si dala zalezat na tom,aby boli 100perc.ciste vyvarala som ich...posluzili mojim 2detom ale mam aj starsie,take co som uz dostala...ja mi ich luto len tak niekde strcit a nepouzivat ked som onej doby za 1kus vzsolila 30-50sk..ale ten moj barn,ved si hovorim,sak ked bude taka materska 190eur tak neviem neviem ako budem kazdu chvilu kupovat pampersky 😒 asi vtedy si vsimne,ake dobre je mat aj latkove plienky...uz som si ich nachystala poprala ozehlila...a tesim sa ye nebudem jedina co vyznava stare hodnoty...ak volaco,tak mu poviem,nech on nosi vlozky 24hod.denne 😀 to je super prirovnanie.dakujem

alusha
11. okt 2010

@marika1977 urcite je rozdiel, ci je dieta v latke alebo v igelite 🙂 a pokukaj eshopy a uvidis, ake su teraz nadherne uzasne plienky, k tym stvorcom na prestriedanie 🙂 a tiez usetris zivotne prostredie od haldy odpadu...

divoska
11. okt 2010

@marika1977 alebo ako mne tu baby kedysi poradili, kukni fotoblogy latkarok a uvidis nejaky vyber, mne to velmi pomohlo sa z toho na zaciatku vysomarit, ze som si robila zoznam tych co baby opakovane odporucali a porovnavala s vlastnymi predstavami, uvodna zostava bol mix jedneho aj druheho, a mam este zvysny zoznam co chem raz niekedy vyskusat a postupne doplnujem. pripadne aj na internete sa daju najst videa. a konkretne pozri labutke do profilu a z tade si otvor to video 😉