Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

snikol
12. okt 2010

ahoj mamicky latkarky.mala by som otazku k tym BG flip ktore su lepsie organic, alebo stay dray??dakujem

miruss
12. okt 2010

@zuba: Zuzka tak to je super. To ste na tom v noci lepšie ako my,

@snikol: Snikol mne lepšie vyhovujú sty dry. Sú dobre savé a rýchlo schnú.

zojec
12. okt 2010

@snikol zavisi od toho co upradnostnujes na ritke, ci bavlnu alebo moze byt aj umelinka.. ta sty dry je celkom dost sava, aspon pre moje babatko netreba nic ine davat, ritka ostava pekne v suchu, ale predsa je to len umelinka, organic je tiez dost sava, akurat nema sty dry vrstvu.. ale je jemnucka na dotyk.. ja mam radsej prirodu na doma.. ale ked niekam ideme, tak sty dry mi urobi super sluzbu... hlavne na cestovanie je super, lebo je fajne skladna... 😉

snikol
12. okt 2010

@miruss a so savostou su ktore lepsie??nevies poradit??

snikol
12. okt 2010

@zojec ja ma taky problemik s malou,ze ak zaciti mokro v plienke tak mrnci.zatial mame najoblubenejsie BG a este tie co mamicky teraz objednavaju, neviem odkial,ale na niektorej strane bol hodeny link.zvonka su take chlpate,alebo hviezdickove popripade jednofarebne.tam je vo vnutri flis vrstva a to na vyhovuje.zatial 😉

zojec
12. okt 2010

@snikol ja ti odporucam si zobrat oboje.. uvidis sama co ti lepsie vyhovuje 😀 ale to sty dry ma asi lepsie vyuzitie.. 😉 lebo bavlnu do flipiek naskladas akukolvek, aj stvorec... 😀

zojec
12. okt 2010

@snikol tak potom zober urcite sty dry... 🙂

snikol
12. okt 2010

@zojec mas prvdu mozem do nej dat aj BL bamboo vkladacku. vdaka za odpovede 🙂

miruss
12. okt 2010

@snikol: Ak nemá malá rada mokro tak potom sty dry. A savosťou si myslím, že sú podobné, možno o málinko savejšia je sty dry.

snikol
12. okt 2010

@miruss vdaka 🙂

miruss
12. okt 2010

@snikol: Nemáš začo. 🙂

divoska
12. okt 2010

@zfidorka @izabelkak tak to by ma nenapadlo 😀 vyskusame

zfidorka
12. okt 2010

@divoska vidis, dobre ze tu chodis 😉

marecka
12. okt 2010

ahojte, baby poradte mi, som uz nestastna z toho ☹
používame látkové, hlavne flip stay dry a klasické a bambusové štvorce. dcére sa urobila dermatitída,máme mastičky od kožnej. po dobu liečenia som používala papierové, lebo sa mi zdali lepšie. včera, po 4dňoch sa mi už koža zdala ok, dala som flipku a zase červené. v noic jednorázovka-zase ok. ráno som dala štvorec, zase červené. tak neviem, či ej alergická na látkové plienky, po 4mesiacoch alebo čo 😒 prášok som nemenila. teraz som ich všetky vyprala v mydlovom slize-na odporučenie kožnej, dvojité pláchanie a keď sa jej koža upraví, tak jej to skúsim.
máte s tým nejakú skúsenosť? chcem látkovať

zfidorka
12. okt 2010

@marecka skus davat bambusove a casto prebalovat... to by mohlo pomoct... a bolo by dobre zisti co jej kozu drazdi... moja mala mala problem ked mala v puse soor/zabku, po ockovani zvyknu byt tiez problemy... a takisto riedka a casta stolica drazdi...

divoska
12. okt 2010

@marecka ako casto prebalujes?

zuba
12. okt 2010

@miruss No to je ale zatiaľ hob alebo trop - napríklad túto noc počúral 2 plienky, takže tak. Bola by som rada keby sa potvorka začal pýtať, ale to pri cikaní nerobí, keď ide kakať, tak naznačí a je na mne či zareagujem, ale cikanie potvorka nehlásil, ale snažím sa mu to vysvetliť.

zuba
12. okt 2010

@sulky No kakáme do nočníka od pol roka, kedysi to bolo vždy po spánku, teraz je to už hocikedy aj 4 krát za deň - kvôli zubom, no a od vtedy sa do plienky pokadil asi 6 krát - mal hnačku zo zúbkov a potom asi 3 krát von a to vždy do žltej IB - asi sa kaku žltá páči 😉 .

alenk
12. okt 2010

ahojte, nedavno som kupila konopnu plienku od ella's house. vraj je velmi sava. tak neviem ci mam nejaky fake alebo co, ale prcek nam ju precika uz jednym curanim, uplne mokra je, neprijemna na dotyk. a tak som sa na nu tesila ☹ esteze som len jednu kupila.

julcek
12. okt 2010

@alenk ja mam tiez len jednu pouzivam ju na noc, maly mi v nej vydrzi 3 hod, este sa nam nestalo ze by ju precikal, teda ze by mal az mokre bodicko, ale ja osobne mam radsej bambusky su ovela prijemnejsie na pokozku, su maksie, tato je taka tuha. Uz ju urcite viac nebudem kupovat.

julcek
12. okt 2010

nemate niektora skusenost s latkovymi vlozkami do podprsenky, a ked mi viete aj doporucit ktore ???

divoska
12. okt 2010

@julcek mne boli odporucene ellas house tak som ich kupila, a velmi prijemne. akurat ze mne mlieko skoro vobec netecie lebo tato pijavica vsetko vycuca 😀 ale vraj vydrzia velmi vela /a podla materialu to da aj logiku/

zuba
12. okt 2010

Ja som používala tiež elleas house, ale mala som svetlohnedé a červené (červené som si doobjednala) no a tie svtelohnedé sú úžasné, netuším ale prečo sú tie červené iné ale tie bili iné aj na dotyk a aj prepúšťali mliečko.

divoska
12. okt 2010

@zuba sranda, ja som zas chcela velmi cervene a neboli /mozno preto/ tak mam svetlohnede a tmavohnede a material rovnaky

zuba
12. okt 2010

No tak máš šťastie a možno sú inak v pohode, že len mojim niečo je, lebo na tie svetlohnedé fakt nedám dopustiť a teda používala som ich dosť dlho.

marecka
12. okt 2010

prebalujem po hodine a pol az dvoch. kadi raz za deň a to ju prebalím hneď. v noci prebaľujem tri krát. bambusové štvorce mám len tri 😒 mám podozrenie na mikroflisovú vrstvu stay dry a vlňáky. ale dnes to uorbilo aj pri klasickom štvorci, tak ja neviem ☹

marecka
12. okt 2010

vložky do podprdy som mala avent,boli dobré

avila
12. okt 2010

@julcek od EH tiez, tie vlozky. Ibaze mne mlieko tak vyteka, ze je normalne premocena. Ale uz sa to upravuje. Ja som si kupila 3 pary, ale veru by sa mi zisli asi aj 5.

Konopna EH len s bambus prefoldom, inak tiez si myslim, ze nic moc. Teda ak ma neutesi to, ze je to priroda.

palesandra
12. okt 2010

dievcata, chcem kupit nejake latkove plienky pre babo, novorodenca, kt. je este len na ceste ;) planujem vybavicku. prosim poradte mi ktore by som mala kupit tak na zaciatok a vyskusanie. jasne aby nepremokali ;) neviem odkial sa odrazit, co by som mala brat do uvahy. co je potrebne kupit..pozerala som v bazari ze sa kupuju samostatne nohavicky a vlozky-plienky do nich..ak som to dobre pochodila..A aky je princip..kolko mi treba coho? Ktore su dobre? Pls napiste mi nejake take rady, odporucanie, rozdelenie tych plienok na zaciatok. Velke diiik.

zojec
12. okt 2010

@palesandra jaaaj tak to je na dlho🙂 zfidorka, emjee, petrinka, katusik007, labutka a aj ja mame vo fotoblogoch clanky, si precitaj, mozno sa zorientujes 🙂