Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lulukn79
14. okt 2010

@izabelkak prave to ze som sa pytala v takych lekarnach a mangel v jednej kde maste nemiesaju a tam ani nevedeli o com hovori 😉

izabelkak
14. okt 2010

teda všetky tie vlniačiky sú fajné... nechápem tie predsudky že vlna pichá, naposledy ma riadne naštval priateľ... tak ja kúpila u Olinky na noc malej disany kamašky s laclom, jemnulinké, úžasné a on povie že jasné že sa v noci budú šak ju to musí kúsať?) ako na zabitie ... 😠

izabelkak
14. okt 2010

@lulukn79 tak to je zaujímavé z čoho potom tie maste patlú? 😨

zuba
14. okt 2010

@izabelkak No zatiaľ uvažujem na noc. Na deň nemám veľa nohavičkových plienok, to až bude druhé. Teda vlastne na spánok, lebo aj tie čo používam cez deň - nohavičkové, tak v nich spíme. Tie BIdlhé by mohli mať aj u nás v obchode s termo vecami - majú tam veci z merino vlny a šili aj pre drobcov, segrea som tam dávala robiť body pre drobca a vraveli že aj gaťuše robia. Musím s apopýtať po čom ich majú tam. Malo by to byť to isté nie?

izabelkak
14. okt 2010

@zuba ťažko povedať, lebo neviem z kolkých vrstiev šijú tie veci a či to merino nemá nejakú úpravu na kt. by nechytal dobre lanolín a pod....

na noc určite vyber jedny z tých čo si dávala link, či už popoliny alebo disany, ja som mala disany a bola som s nimi spokojná....

lulukn79
14. okt 2010

@izabelkak tak to netusim, mozno ho maju malo a tak si ho nechcu predat

zuba
14. okt 2010

@izabelkak ok dík

sulky
14. okt 2010

@danabel , mozes balit tak ako povedal doktor, daj tri plienky a na to zavazovacku disana.

raffaella
14. okt 2010

@halintoa my pouzivame Gro Baby uz okolo 4 mesiacov a nepretekaju. Je pravda, ze su medzi nozkami stihle oproti napr. stvrocu alebo Haipa Daipa pastelka. Ale napr. sme ich prestali pouzivat na noc, lebo ked spinkala na boku tak obcas to zboku pretieklo, asi sa jej to tam zosuverilo nejako a neudrzalo 😉 inak je to dobra plienka, vela nasaje a je stihla a velmi prakticka.

etuska
14. okt 2010

kočky-akurat pozeram deckam na zimu nejake oblecko a tak ma napadlo co davate latkujucim babatkam v zime pod nohavice? 😕 nasla som leginky z merino vlny-len neviem ake je to siroke-ci bude v pohode cez plienku.Davali ste niektora v zime na vonku babylegs pod nohavice? 😕
...laebo pancusky?

etuska
14. okt 2010

http://www.naturalbabyshower.co.uk/nurtured-by-...

nasla som nieco taketo-tak to by mohlo byt fajn-ale ta cena 😝 -no zase je to vlna....

katka.carska
14. okt 2010

@zuba ja som sila pre mimiska na noc kamasky (mam aj foto)- z merino upletu, posielala mi ho maminka kusok od vas - su jednovrstve, medzi nozkami ma dve vrstvy - pod ne davam nohavickovu plienocku - uz nemusim obliekat vrchne gatuse. Zatial nepretiekli. Z rovnakeho materialu mam aj ja spodarky - hreje to super, nekuse vobec.

etuska
14. okt 2010

@zuba
nemaju web-stranku?

anlu
14. okt 2010

@danabel ja som tiez musela balit nasiroko a pouzivala som vtedy od BL plienky Organic co su dost siroke medzi nozickami a nevedela som si predstavit ze na ten balik by som ete mala nieco natrepat, tak som to nechala tak a balila som ju stale do tych plienok a na kontrole uz bolo vsetko ok 😀 tak podla mna normalne pouzivaj len tie plienocky ktore davas a nemusis este navyse davat ortopedicke gate 😉

anlu
14. okt 2010

@etuska ja som davala frote pancuchy od Wola su super elasticke tak sa natiahnu na akukolvek velku plienku 😉 este aj teraz su jej dobre 😀

anlu
14. okt 2010

dnes testujeme Bum hugger tak som zvedava 😀

vsimli ste si ze uz ten inzerat trochu zmenila, aspon nazov 😀

etuska
14. okt 2010

@anlu
dik za tip-mrknem 😉
ja som objednala Bum hugger XL(bol za super cenu 😀 -ale len tato velkost)-maly ma 4 mesiace a staci ked dovypchavam 1 stvorcom a plienka mu je dobra ak zapnem na max 😀

anlu
14. okt 2010

@etuska ja tie pancuchy milujem, su sice drahsie ako ine, ale aj ovela kvalitnejsie, v bepone stoja az okolo 10 eur ale na nete som nasla lacnejsie, len teraz ti nedam link lebo to mam v zalozke a nie som na svojom pc, tak mozno zajtra 😉 a ked chodievas do PL tak tam ich maju najlacnejsie. Su to polske pancuchy ale ja som lepsie nemala a vyskusala som ich dost vela. To fakt XL??? Ja mam L a je dobra a to Oliv nepatri k malym detom, je dost velka... ja som tiez dala jeden stvorec bambusovy tak uvidime co bude rano 😀 😀 😀

katka888
14. okt 2010

@zuba
ja mam aj popoliny aj disany, strihovo rovnake, disany sa mi zdaju trosku "objemnejsie" ale to sa mi zdaju aj ze maju mensie ocka, hustejsie napletene .... ale inac to iste....
aj ked, ja inklinujem skor ku disanam, asi rpeto, ze som ich kupila skor ako popolinky

no vlniaciky urcite odporucam, niet nic lepsie

etuska
14. okt 2010

@anlu
no nas Simi ma riadne stehna tak asi preto 😀 a na hamburger som natiahla Disany 😀

etuska
14. okt 2010

@katka888
veru 😉
ja som Šimonkovi kupila vlniaciky Disany na 6/12mes. a su uzasne.Predtym som mala tendenciu skor pozerat na AIO plienky-ale odkedy mame Disany tak skor hladam bambusky,konopne.... 😅

anlu
14. okt 2010

@etuska nooo sice ked si spomeniem aka bambula bola ked mala 4 mesiace ak asi tiez by jej bolo to XL dobre 😀 ona tiez bola taka buchticka ale traz uz to dost vybehala, este aj schudla 😲 😅 a my vlniacky nemozme pouzivat, nemozme lanolin ani ja ani Oliv ☹

anlu
14. okt 2010

@etuska konopne su aj mne velmi sympaticke 🙂

katka888
14. okt 2010

@etuska ano, aj my mame 74/80 🙂 ak by neboli taky matros, ze netreba prat casto, tak aj kupim viac 🙂

etuska
14. okt 2010

kočky-ktora mate SWB Econapi?oplati sa?

anlu
15. okt 2010

@etuska konkretne tuto nemam ale na SWB nedam dopustit, su to super plienky a tato tiez vyzera dobre

zfidorka
15. okt 2010

@etuska ja ju mam, sice len kratko, takze este neviem uplne spravne posudit...
+ dobry strih, jednovelkostna, pekne sedi, na zadocku je bavlnka, save vkladacky z bambusu - celkom rychlo schnu, pekne vzory 😉, moznost vybrat zapinanie na suchace alebo patentky
- dost vysoka cena, otvor na vkladacku nie je tak pekne prepracovany ako napr. u bg 3.0, velur nerobi stay dry

zojec
15. okt 2010

@zuba @izabelkak ti krasne napisala o vlniakoch.. ja len som chcela..ze medzi tymi dvoma co si hodila link, nie je skoro ziaden rozdiel.. ja som mala Ska Disany a teraz mam Mka Popoliny a bola som spokojna s oboma.. tieto natahovacie pouzivam od zaciatku na noc... mala spala v Pulkach len raz, ked straaasne okakala vlniaky, no na nohavickovu plienku je to ideaaal 🙂.. a na den su fakt lepsie tie zapinacie.. ale ja napr. s Anavami nie som velmi spokojna.. su strasne velke.. ale mozno pre tvojho maleho budu uz lepsie 😉

alusha
15. okt 2010

@zojec ake vlniaky na den pouzivas?

zojec
15. okt 2010

som si az teraz precitala poslednu stranu... tak som svojim prispevkom trosku pozadu.. 😀 @etuska vcera som akurat sledovala aukciu na tieto leginky na zimu: http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2589205, myslim ze som ich videla aj niekde na MK v bazari.. 😉 my zatial ficime na navlekoch, ale v zime budem musiet nieco vymysliet.. 😉 @katka.carska asi ta zas oslovim 😀