Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
16. jan 2009

labutka, precitaj 2-3 strany dozadu, najdes tam odpovede na svoje pochybnosti i argumenty na manzelove jasne neinforomovane stanovisko 😉

bezaz
16. jan 2009

labutka masneinformovaneho manzela.. moj len prevratil oci a povedal, ze ked si myslim, ze to bude lepsie mam si robit co chcem.. teraz sa ma rovno pyta, ci nepotrebujeme nove dokupit a ci to ma zaplatit 😀
bam hamburger uz mam doma dik 😉

bambusko
16. jan 2009

😵 😵 😵

crysmile
16. jan 2009

bihan presne, aj ja mam tendenciu prehanat, ale tiez si kupim a urobim podla seba..
a rozhodnutie pouzivat moderne latkovky som neolutovala, navyse je to sranda a tesim sa ked jej dam krasnu plienku.. toto som pri jednorazovych nezazila..

ozaj, bihan, uz mam vlniaciky nalanolinovane, su uzasne, uz sa neviem dockat, kedy ich pouzijem..

bezaz
16. jan 2009

cry este ze si pripomenula, ja musim vecer lanolinovat, zasa zabudnem 😒

crysmile
16. jan 2009

🙂 tak to som rada..

olinka6226
16. jan 2009

baby nemate niekto zaujem o nasledovne plienky? posuvam dalej IV frote bez zapinania 3ks/á 5eur, IV flanel bez zapinania 3ks/á 3eur, popolini bambusku velkost L 1ks + tencel vel L/á 8eur, babyidea airhour pouzita asi 3x za 8eur, flanelku popolini za 8eur.

labutka
16. jan 2009

hm, precitala som si, tak teraz uz fakt neviem ze co..................

ale ked budem mat jednorazovky, tak nemusim tak casto prat, nie?

sjuzocka
16. jan 2009

baby poradte mi ideme kupovat pracku a rozhodujeme - so susickou ci bez? susickova je energeticky narocnejsia a rozmyslam ci je to susenie fakt take dobre alebo sa bez neho zaobidem...

bezaz
16. jan 2009

sju urcite nie pracku 2v1.. vobec nedoporucuju baby.. pozri temu susicka tu nakonovi aj na streche je 😉

labutka
16. jan 2009

ja by som susicku nechcela. hlavne preto, ze byvam v panelaku, a ked pereme, mam to povesane v spalni a krasne to zvlhci vvzduch. hlavne teraz v zime to je citit. 🙂 tot moj nazor.

bezaz
16. jan 2009

labutka no nam zacali okrem ineho aj vdaka suseniu pradla plesniviet rohy v izbe, takze som jednoznacne za susicku.. a nemas roztiahnuty susic, nezavadzia ti.. 😉

fibi
16. jan 2009

labutka ja keď som ešte používala jednorazovky (3m), tak sa mi skoro vždy malá prekakala až na chrbátik, tak som nielenže všetko prala, ale som ju aj zakaždým musela komplet prezliecť a to teda nie je bohviečo, hlavne keď ona až do príkrmov kakala 5-8 krát za deň

bambusko
16. jan 2009

presne ako pise fibi, jednorazovky pretekaju. stacili mi tie 3 tyzdne na dovolenke 😖 a to uz nebol ziadny novorodenec s riedkou stolicou v kazdej plienke

sjuzocka
16. jan 2009

ok, kupujeme bez susicky... aj tak som si doteraz vystacila bez nej a bolo to v pohode 🙂 ale umyvacka riadov musi byt! pri malom nestiham... musela by som sa vzdat konika :D

labutka
16. jan 2009

a tieto latkove nepretecu? nechapem to... ved aj na jednorazovkach mas okolo noh a hore gumicky..... tie latkove inak vsiakaju?

bambusko
16. jan 2009

labutka, na latkovky sa davaju navrch priedusne nepremokave nohavicky, tie ozaj nepretecu. jednorazovky pretekaju zvecsa vrchom, ale aj okolo noziciek. ak je velka davka, aj latkova plienka moze pustit, ale nohavicky vsetko zadrzia, lahko sa peru a rychlo schnu

labutka
16. jan 2009

takze latkove viacejkrat periem (jednorazovky prat netreba) - ale zase nemusim maleho zakazdym kupat a prezliekat?

kili
16. jan 2009

látkové určite inak vsiakajú, rýchlejšie, takže sa nedajú prečúrať a proti prevlhnutiu zas slúžia vrchné nohavičky.
ale zas sa nedá povedať, že komplet všetky jednorázovky a vždy pretečú, to by zas bolo kydanie. jedine vnoci sa mi stávalo keď boli v nemocnici, že som musela prezliekať, lebo sa prečúrali 😝

bambusko
16. jan 2009

labutka, nejde len o pranie. ak nie si sama presvedcena o tom, ze latkovky su lepsie pre zdravie dietata a pre zivotne prostredie, zbytocne tu budeme vypisovat aj 10 stran. roboty je s nimi trochu viac, ale nic narocne a navyse su aj krasne a nie su to peniaze vyhodene na smetisko.

kili
16. jan 2009

presne, pre látkovky treba byť vnútorne presvädčený, lebo potom človek bude kritizovať úplne každú somarinu, ako vyvešanie, čo u tých tvarovaných musí trvať hádam 5 minút za dva dni 😕

petusaaa
16. jan 2009

kili, som chcela napisat, ze aka je to robota? hodit do pracky -minuta, povesat - 5 min, poskladat 5min. a ten dobry pocit, ze robis nieco via cpre svoje dieta je na nezaplatenie 😵 😵 😵

inak dnes sme boli nuteni byt na hnuskach a maly je zapareny 🙄 dufam,ze mu to coskoro zmizne 😔

petusaaa
16. jan 2009

labutka, ja si mylsim, ze tu ta nikto nebude presviedcat na jadnorazovky. lebo kto raz vyskusal latkove, tak uz nemeni a siri dalej 😀 😝

olinka6226
17. jan 2009

jeeej krasne ste tu vcera napisali, hlavne petusaaaa 😵

ja len chcem povedat ze airhour a frote IV su rezervovane. zvysok plati.

ja sa tiez vyjadrim - jednorazove nemusis prat, ale za 2 roky dieta takto vyrobi vyse tony nerozlozitelneho odpadu (vynasob si poctom deti narodenych v tomto roku napr. len u nas 🙄 ) nejaku pracu sice obnasaju, ako baby vraveli nahadzat do pracky, vyvesat,pozbierat zo susiaka. ale zas ti odpada behanie po obchodoch po plienky ci striehnutie na akciove plienky no a denne vynasanie plienok do kosa.

na druhej strane su latkove plienky zdravsie, lebo nie su napustene chemikaliami - co myslis ako sa tvori ten gel v jednorazkach a latkovky su ovela priedusnejsie, alebo uplne priedusne (zavisi od hornych nohaviciek) co zamedzuje vznik zaparenin.

dalsi aspekt je ze hoci sa ti to nezda, s latkovymi plienkami usetris - nebudem tu robit vypocty uz to tu bolo asi 1000 krat a hoci si nemyslim ze to robime kvoli uspore, ale hlavne kvoli zdraviu deti a dobremu pocitu tiez to nie je na zahodenie.

no a na zaver latkovanie je laska - tak nadherne plienky co dnes su no je tazke sa nezamilovat. a ten krasny pocit ked oblecies nadhernu plienku na tu malu prdelku je ozaj uzasny 😵

ale nakoniec sa musis rozhodnut sama ci to chces a ci nie. tvoje rozhodnutie musi pochadzat z tvojho vnutra a nie z naseho presvedcovania ci nepresvedcovania.

samko bol na jednorazkach prvy mesiac a pol + este 2 tyzdne na dovolenke a teda poviem obrovsky rozdiel oproti latkovym.

pri latke nenatieram kremami a pri jednorazkach mi ani kila kremu nepomohli aby sa nezaparil

miri.b
17. jan 2009

ahojte, napisali ste to presne o tom presvedceni, ja kebyze to naozaj nechcem, tak by som asi nevydrzala, nejde tak ani o plienky ako o okolie 🙂

kili
17. jan 2009

petusa, však áno, nie je to až taká robota, ale keď niekto proste nie je presvedčený za látkovky, tak to prekrúti

quika
17. jan 2009

labutka, tie gumicky na jednorazovkach su skor take symbolicke, zachyti to nieco, ale casto bohuzial nie vsetko. je to logicke, aby sa kupovali cena musi byt dost nizka takze nejake kvalitne gumicky tam nemozu dat. poznam kopu bab ktore proste musia denne prezliekat komplet okakane dieta, alebo prezliekat kazde rano postielku a pod., kvoli pretekaniu hnusiek...nechapem ako mozu aj napriek tomu tvrdit ze je s nimi menej prace 😅
co sa tyka prania, podla mna je aj vyhoda ze pri castom prani staci menej kuskov oblecenia (hlavne to detske je poriadne drahe a vyrastie ho prilis rychlo aby sa oplatilo mat vela kusov). bez latkoviek by si prala trochu menej casto, ale vlastne by si kolkokrat musela pustit po par dnoch poloprazdnu pracku len preto ze doslo oblecko.
ale suhlasim s babami, cele je to hlavne o presvedceni, ze robis pre dieta to co je lepsie, lebo jasne ze aj s latkovkami pridu problemy, hlavne zozaciatku nez si zvyknes, vychytas co a ako 😉

lilly
17. jan 2009

ahojte, pekne ste to tu popisali.. 🙂 jednoznacne k latkovkam musi mat clovek presvedcenie, ze ich chce a potom sa do nich az zamiluje a stava sa pomaly zavislim na kupovani novych krasnych plienociek 😀 😵
ja to robim hlavne z lasky k dietatu a pre jeho zdravie, ekologicky aspekt je az na druhom mieste.
Vcera som ukazovala mojej mame na nete itti bitti, ze ake su krasne a ze take mi pridu z UK a ze jedna ma vyjdne nejak na 414 sk, pricom z ciech by stala asi 600. Tak sa len zhrozila, ze to nie je normalne a ci by predsa len pampersky neboli lepsielll 🙄 😠 No moja jednoznacna odpoved bola nie! Ma kus naserkala 😖
Okolie to proste tazko chape, ci co a treba mu odolavat. Hlavne ked som bola este tehu a niekomu som povedala, ze chcem pouzivat latkovky, tak cumel na mna ako na debila a s takym zhovievavym vyrazom tvare aj tak vyhlasil, ze ma to aj tak prestane bavit.. no neprestalo, stale bavi a stale viac... 😉 😵

bihan
17. jan 2009

To máte jedno, vždy sa niekto nájde, komu sa nebude páčiť, čo robíte a keď je to z rodiny, no tak to mrzí trochu viac.
Moja mama zase keď videla nedávno malú (cez webku) a ukazovala som jej, aké máme nové krásne plienky, tak na mňa vybavla, že som lenivá, lebo by už mohla byť bez plienok... No tak som jej slušne povedala, nech sa stará do výchovy svojich (už dávno odrastených) detí 😀 a moje nech nechá na pokoji 😉
A to je vždy tak s cumlom, s dojčením, so zavinovačkou a poštolkami, príkrmami, "polivočkami" (ktoré u nás nevedieme) a tak isto s tým, že moja malá bude na špeciálnom mlieku pravdepodobne do 3r.

Kočky, no ale veď uznajte, jednorázovky sú predsa táááááááké praktické 😅 😀

olinka6226
17. jan 2009

mna vzdy pobavi ked niekto povie ze latkovky su drah