Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
22. okt 2010

@sulky nie, mam len jedny anavy na snapku - su fajnove, akurat snapka sa na ne dost tazko uchytava

maruskach
22. okt 2010

ahojte dievcata, viete mi prosim niektora poradit ohladom Bum Genius One Size? Ja som kupila malej tieto plienocky, pouzivame ich druhy den a malej sa dnes zaparila "susurka", co sa mi pri pamperskach este nestalo. Avivaz sme nepouzili.
Budem vdacna za kazdu radu.

izabelkak
22. okt 2010

@emjee mne sa tiež ťažšie zachytávala ale dnes šla nejako lahko nechápem čo sa zmenilo, inak pri zachytávaní akoby nadvihni tú hornú vrstvu froté a zapichni do nej snapku nie do všetkých vrstiev naraz, tak to ide jednoduchšie... ja mám tie plienky rada používame aj snapkové aj patentkové....

@maruskach a v čom si plienočky oprala? po akom čase si prebalila? máš tú biobavlnenú one size? predpokladám že malá bola dhlo v kontakte s mokrou plienkou, ak teda nemáš tú kapsovú plienku, tam je polyester a ten drží sucho... pri prírodných materiáloch treba často prebalovať, alebo použiť niečo na odvedenie vlhka od pokožky, z prírodných možností je to viskozová separačka ideálne popli v krabičke, alebo fleesová separačku.... pri viskozej je mierne vlhko ale aj na omak je to iné ako keď položíš ruku priamo na plienku...

ja osobne mám BG one size biobavlnu, a bez vypchatia a flees separačky, prebalujem ihneď po jednom počúraní.... t.j. ca. po 1,5 hod. max.....

ivuska.h
22. okt 2010

@emjee Já je tam normálně dávám a v pohodě, ale ať to není na mě, jestli se ti tam zničí 😀

ivuska.h
22. okt 2010

@emjee Jo, když už jsou víc oprané, tak snapka nechytá ideálně, o tomto problému vím. Nově budou plenky na snapku z froté, tam tento problém odpadne.

emjee
22. okt 2010

@ivuska.h praveze od novoty ta snapka moc dobre nedrzala 😔 mam tie jednovelkostne z bambusove aksamitu ci jak sa to vola 😀

maruskach
22. okt 2010

@izabelkak
ja nemam organic. Dnes som ju prebalila asi 10 krat, oprala som v lovelle. S mocom nie je dlho v kontakte, akurat ked spala poobede, tak mala na sebe plienku mozno 3 hod.
Plienka je kapsova, co sa do nej vklada, ak dobre rozumiem tym pojmom 🙂. Som novacik.
Na noc davas aku plienku?
Dakujem!!!!

izabelkak
22. okt 2010

@maruskach hmm tak to máš potom kapsovky, takto môže byť naopak reakcia na ten flees, niektoré deti ho nemusia dobre znášať...
a môže to byť aj práškom... a na noc si ju dala tiež? s tými originál vkladačkami?...

no a máš doma aj prírodné plienky? žeby si oskúšala či to nebude lepšie....

ja práve momentálne dávam na noc tie kapsy čo máš Ty len vypchávam inou vkladačkou, ale zase cez deň keď sme doma používam bambus. nohavič.plienky a na vrch vlnené nohavičky tie lepšie dýchajú, keby som mala malú non stop v PULe neviem ako by vyzerala jej pokožka....
ale tak už sú ku nám na ceste nohavičkové plienky ala BG kapsa, tak budeme môcť konečne aj na noc dávať nohavičkové a vlnené vrchné gaťky...

zojec
23. okt 2010

@izabelkak potom daj vediet ake su 😉 som ich kukala u katky v albume ak to boli oni 😉

katka888
23. okt 2010

@miruss
@zojec
@emjee
dakujem babulky...
@izabelkak aj ja si myslim, ze na pobehovanie a tak, ale nie na cestovanie vo flise... 🙂 mne sa pozdava , ze matros je lepsi ako pul a zase, ze je jednoduchsia praca ako s vlniakmi. aj ked vlniaky su c. 1.

inac, aby ste pochopili moju "inteligenciu " 😀 , az vcera ma osvietilo, ze mozem malej davat na vonku disany vlniaky, alebo popoliny, ma ich natahnute aj na chrbatik, urcite jej bude teplejsie.... 🙂 vyskusam dat dnu stvorec s nejakou flisovou vkladackou.... uvidime. alebo bambusku... no buduci tyzden testujeme

martina05
23. okt 2010

@cinocka aké vlniaky si objednala?? ja teraz špekulujem nad Anavy..na deň ,,,nemá náhodou tie??

cinocka
23. okt 2010

@martina05 - ja mam disany 😉 este schnu, ale uz sa neviem dockat skusky 😀

luciferova
23. okt 2010

Kocky ake plienky typu sio stoja za vyskusanie? Mame gro via, flip a ib 🙂 chcem nieco vyskusat nove 🙂 dakujem 🙂

emjee
24. okt 2010

@luciferova flip je SIO? vsak sa tam nic nepripatentkuvava dokopy 😀

emjee
24. okt 2010

@luciferova zda sa, ze anavy jednovelkostna aio je vlastne snap in one 😉 predobjednavku robi @sulky - s anavy sa neda nic pokazit, si myslim

miruss
24. okt 2010

@emjee: Anavy AIO nebudú SIO. Vždy sa bude mesieť prať celá. Keďže vnútro bude bavlnené. Sacie vrstvy sa síce budú pripínať, ale plienka sa po každom použití bude musieť prať celá.

emjee
24. okt 2010

@miruss ale aj ib sio ma vnutro bavlnene 😔 v popise k tym anavy je napisane, ze staci vymenit len ocikanu vkladacku ...
inak akoze ja nie som moc velky fanusik tychto systemov, pretoze M. zasadne ospini celu takuto plienku vratane nohaviciek a musim ich prat cele ci chcem alebo nechcem, v skrini mi stoja dalsie nepouzite vkladacky (u mna flipky, kedze ib som posunula dalej)

luciferova
24. okt 2010

@emjee myslela som rovnaky system, ze netreba prat celu, meni sa len vnutro 😉 takze ktore?

emjee
24. okt 2010

@luciferova podla popisu nove anavy aio jednovelkostne, link poslem do ip

mneme
24. okt 2010

@emjee vnutro ib je cista umelinka, ziadna bavlna 😉 @miruss to mozno myslela tak, ze ta bavlna asi naberie viacej ako umelina, ved aj pri ib treba vymenit nohavicky, pokial je vkladacka durch precikana.

miruss
24. okt 2010

@emjee: Neviem nemala som ešte tú Anavy AIO v rukách. Ale bavila som sa s Ivanou, čo ich vyrába a ona ich nechce vyrábať ako SIO, ale aby sa prali celé. Tak uvidíme, či sa k nim budú dať dokúpiť náhradné vkladačky.
Mne SIO vyhovovali aj IB, aj Gro Via a aj flipky mám rada.

Inak musím pochváliť Zuzku dnes mala po 12 hod. nočnom spánku suchú plienku a ani po obede keď spala tak sa nepocikala. A cez deň sa už krásne pýta cikať. 🙂

miruss
24. okt 2010

@mneme: Presne tak som to myslela.

emjee
24. okt 2010

@miruss no tak to tam ma potom @sulky zle popisane 😀

emjee
24. okt 2010

@miruss zuzke gratulujem, M. sa nocniku furt oblukom vyhyba

miruss
24. okt 2010

@emjee: Však @sulky: nám to objasní.

miruss
24. okt 2010

@emjee: Však ale Zuzka je staršia, neboj dočkáš sa. 🙂

luciferova
24. okt 2010

Fakt, skoda, preco nechce vyrabat system sio? Podla mna sa viac oplatia, lebo ked to rozpocitam, tak ma to vyjde lacnejsie a aj schnu rychlejsie.

Inak preco sa plienky nesmu susit na radiatore?

luciferova
24. okt 2010

A ake su wonderoo v2?

katka888
24. okt 2010

@luciferova
to su kapsovky, my mame 3, celkom som s nimi spokojna, dnu davas taky stvorec, poskladany na troje.

divoska
24. okt 2010

no tak predavajuca mojich vysnivanych plienok sa urazila a napisala ze chyba bola na mojej strane a ona mi peniaze vratila /no tak to vratila ved to sa aj tesim/ a v maili okrem ineho ze nemam ziadnu empatiu /zrovna ja.../. tak som jej napisala este hodne dlhy mail naspat. a dufam ze z toho uz nebude vacsi incident. samozrejme ze kvazi negativne hodnotenie som si vyfasovala aj ja 😒 @emjee toto neni nijak osetrene? chapem ze sudcu nikomu robit nemozete, ale jak ja dojdem k zlemu hodnoteniu a k zavadzaniu ze ona ferovo zmenila podmienky ked cely ten obchod bol uplne zly?