Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mamusia
4. nov 2010

@zojec ok,diky 🙂

divoska
4. nov 2010

@mamusia jo presne tu som pochopila ze si myslela.

zojec
4. nov 2010

@divoska k tomu smradku.. smrdia ti ked su mokre, alebo suche? lebo mne suche nesmrdia vobec.. len rano ked do nej pisa celu noc.. ale teraz som zacala plienky pred pranim namacat do nappy freshu a potom ich vyplakam v pracke a az tak davam prat na 60tku.. potom sa mi uz nehnusi tam prihodit aj nejake malej oblecenie.. zacala mat menej plineok, mi bolo luto pustat poloprazdnu pracku... ale bambus, konope a vlna maju taky speci zapach ked navlhnu.. ale nie je to uz tak hrozne 😉

divoska
4. nov 2010

@zojec praveze sucha. mozno to prala v eko. stav ma dobry ta plienka ale citit to dost ked k tomu cuchnem. skusim lovelu a ocot, uvidime co to spravi. nappy fresh chcem viazt ked bude tiez.

zojec
4. nov 2010

@divoska mozno by som na prvy krat skusila aj persil sensitiv ked mas, ale aj obycajny moze byt, oper s tvojimi vecami, potom hodis este s plienkami raz.. ja ked kupim plienku z bazaru,tak ju radsej opereim v niecom silnejsom 🙂 neviem ci na tento smradek pomoze ocot..

divoska
4. nov 2010

@zojec vidis tiez dobry napad. nove plienky som zvacsa pravala na 40 ale toto hodim teda s nasimi uterakmi na 60. henten persil mam tusim nejaku vzorku z porodnice. mna uz inak napadol na tie moje napriklad zafrasene stvorce aj taky extrem, ze skusit vyprat so savom, a potom este jedno cele pranie detskym. tak som prala aj nejake flakate veci co som mala pozicane od svagrovej. sice vacsina nepustila ani tak lebo to bolo asi dlhe roky zazrate, ale za pokus to stalo 😀

petrinka
4. nov 2010

@divoska fuj, savo na plienky nedavaj! to skus puert. zalej puert takmer vriacou vodou a do toho ich namoc na niekolkohodim. malo by pomoct! 😉

petrinka
4. nov 2010

@divoska ale vracou vodou len tie obycajne stvorce, nie moderne latkovky!

zojec
4. nov 2010

@divoska persil je dost silny...ale nie tak agresivny ako savo... radsej tie stvorce oper v nom na 90tke 😉 uvidis ze skvrny povolia..

divoska
4. nov 2010

@petrinka jj neboj draha, nejsem blbaaaa 😀 jasne ze len stvorce, to viem ze sa nerozpadne ani nezperie 😅 a prezije to. vravis ze dalsi pripravok co mozem kupit? 🙂 a potom ze latkovanie je ekonomicke 😀 😀 @zojec davas mi nadej 😀 budem informovat ked sa k tomu dostanem

petrinka
4. nov 2010

@divoska no to by som si nedovolila mysliet, ze si blba...ja len, ze kojis😀😀😀
a z vlastnej skusenosti pisem, ze niekedy treba niektore veci zdoraznit🙂
neboj, puert nie je drahy a dlho vydrzi. ja som minule kupila 2kg za cca 10 v kamennom obchode latkovky.sk

zojec
4. nov 2010

@divoska a este keby si ich este vysusila na slnku... 🙂 ja nemam ani jedenu flakatu plienku 😉 raz za cas vyperiem v persile.. nie je to sice eko, ale ja zadubenost a flaky neznaaasam 🙂 inak puer nie je tak drahy.. a myslim, ze v pohode sa da nahradit krystalickou sodou 😉

divoska
4. nov 2010

@petrinka ;) ok tak ked nabuduce pojdem si kupim zas aj to 🙂 @zojec jo krystalicku davam do kazdeho prania. asi by som to mala fakt zacat skladovat na mokro sakra. slnko by som rada skusila, pamatam ze ho vychvalujes, asi dojdem k vam 😀

zojec
4. nov 2010

@divoska ale skus tu krystalicku sodu zaliat horucou vodou, a mozno aj vriacou a tak pridat k plienkam.. ten aktivny kyslik sa uvolni lepsie ked je vyssia teplota.. tak ako pisala petrinka. 😉 a v pohode prid.. urobime si popoludnie s plienkami 😀 ale teraz ani tu nesvieti.. dnes mi mala okrstila vlniaky.. ☹ asi mi ten flak nevyjde dole.... trauma na cely den ☹

divoska
4. nov 2010

@zojec och jo, ti verim & drzim palce. dobre bude hadam.
inak baby zazrak sa stal. dostali sa ku mne naspat tie BG aio co som tak poctivo oplakala s tou expertkou co mi ich neposlala. ta holka ktorej ich poslala ta povodna predavajuca ich nakoniec nechcela. tak ich hned hodila do bazaru a ja som ich tam hned vycmuchala. uz ich maaaaaaaam. sice tiez potom zas pisala ze mozno nepreda obidve ale len jednu, tak reku mna uz asi porazi 😀 ale nakoniec ich mam obidveeee. juch juch. mozem ist zas studovat 😀 tymtopadom mame modru, ruzovu ;) a dve biele, cize ked pojdem vzdy na tu chvilu do skoly tak tam nebudeme musiet na chodbe prebalovat do stvorcov a viem ze mi v tom v sedacke nepretecie. jupiiii

zuba
4. nov 2010

@divoska Nomne tiež smrdela jedna v bazáru kúpená hamburgerka, ale až ked do nej nacikal, čo sa mi pri mojich ešte nestalo ale po 2 praniach to už bolo v pohode. Takže fakt to možno prejde praním.

zojec
4. nov 2010

@divoska super.. 🙂 tvoje BG obleteli Slovensko... 😀 asi to tak malo byt 😀

zuba
4. nov 2010

@divoska inak k tomu hodnoteniu čo ti napísala tá ženska čo ti predala a nepredala plienky - je proti pravidlám dávať negatívne hodnotenie, ako odplatu za tvoje negat. hodnotenie. Možno by ti to jej hodnotenie mohli zmazať.

zuba
4. nov 2010

@divoska bod 8 v pravidlách bazaru

divoska
4. nov 2010

@zuba jeeeej to je super, dik za info, zdalo sa mi to nefer ale netusila som ze to maju osetrene a mohla by som sa na to stazovat dakovala 🙂 hlavne ked ja som mala x dovodov sa stazovat v com poxybila a ona len ten ze dostala nie prave pozitivne /ale stale velmi slusne/ hodnotenie. @zojec jo, ale tesim sa z nich preukrutne co ti budem... este ze som ich hned zavetrila. obcas sa ta zavislost vyplaca. este keby niekto aj tie moje chcel nech sa mi aspon nieco nvrati co som tu uz za plienky obuchala 😀 ofotim ich separatne potom vsetky uz zas vytahovat nebudem.
dam vam pak vediet jak ten hamburger dopadol. ale najprv donho musime dorast ze jo 😀 ja klasika do foroty vsetko.... ale tak nekup to no 😀

mamusia
4. nov 2010

@izabelkak skusala som malej zlozit ten twofold tak,ako si napisala,ked sme sli von,ze na polku a este jedenkrat a bolo jej tu uzke (aj som si tak myslela,tak preto som to predtym tak neskladala),sedela v kociku a potom chodila asi pol hodku a ako sme prisli domov a sa vycikala do plienky,tak len na cast zpredu a cast vedla na saciu vrstvu.....takze ja to mozem len 1x prelozit na polku,cize len 2 vrstvy tak budu... 😒

divoska
4. nov 2010

@mamusia skus tu dlhsiu stranu zlozit na tretiny a daj do na stred normalnej stvorcovej plienky zlozenej na obdlznik

mamusia
4. nov 2010

@divoska tak som to mala,na tretiny a bolo to zauzke.....

jonki
4. nov 2010

ahojte dlho som pri vas nebola aby sme ma este pred porodom nezlakali na dalsie krasne plienocky... 😀
ale mam jednu dobru spravu....bola som dnes u pediatricky ku ktorej by som rada chodila s mimi po porode...a tak sme kecali o vsetkom aj o plienkach...a ja ze nechcem velmi pouzivat jednorazovky ak nam to bude vyhovovat tak chceme latkove...a ona ze pohoda a ze ci viem ze existuju aj tak novodobe latkove co vyzeraju ako jednorazove 😵 tak som sa usmiala, ze veru viem ze ich uz mam doma nachystane😵 ...vdaka patri vam v tejto teme 😉

zojec
4. nov 2010

@divoska vlniaky som oprala a poobede trosku vykuklo slniecko.. za dve hodky je po flaku.. 😉
@jonki drzim palceky k porodu.. a potom krasne uzivanie plienociek

divoska
4. nov 2010

@mamusia ja mam pocit ze ty si to mala na tretiny na uzky sliz a nie na tretiny na siroko, hm? @zojec cool @jonki nech si ich Ester uzije ;)

aknavij
4. nov 2010

Ahojte, prosim vas kde dostanem nejaky dobry bambus na usitie vkladaciek, Ta holka, co to tu predavala, nemozem to najst. Dakujeeem.

michaela80
4. nov 2010

ktore z toho je najlepsie na vkladacky...
1. bambusové froté obojstranné – 14 E/m
2. bambusovo – konopný flís – 15E/m
3. bambusovy flis stredny – 12,80E/1m
4. bambusový flís hrubý – 18,40E/m
5. bamb. frote french terry – 13,50 E/m
6. konopny flis -14,50E/1m

petrinka
4. nov 2010

@aknavij tie latky predava monikajan, najdes ju aj tu na mk v katalogu firiem 🙂

petrinka
4. nov 2010

@michaela80 A tie vkladacky chces 1vrstvove alebo viacvrstvove? A budu priamo na ritke alebo schovane v plienke pod nejakou inou vrstvou? - podla toho treba vyberat material. Najlepsie saju latky s konope - ale aj najviac tvrdnu, preto nie su dobre priamo na telo. Napr. 1 vrstva kon. flisu alebo b-kon. flisu a na to 1 vrstva b. flisu hrubeho je dobra volba. Alebo namiesto hrubeho b. flisu 2 vrstvy b. flisu stredneho alebo 2 vrstvy fr. terry. B. flisy a fr. terry mozu ist aj na pokozku. Najlepsi material na telo je aksamit, aj po dlhom prani je fakt jemny - takze baby casto siju vkladacky s aksamitom navrchu, do stredu flis s konope a 3. vrstva b. flis hruby alebo stredny. Pozri na fore diskusiu Sijeme latkove plienky .... - tam najdes zaujimave info.