Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
16. nov 2010

@divoska growhour vraj preteka http://www.branakdetem.cz/hodnoceni/growhour-ka...
mas o starost menej 😉 😝

divoska
16. nov 2010

@zfidorka hej precitala som si, dik. myslis ze vsetkym? ale jo mas pravdu nemusim mat vsetko. aj tak som mala na zaciatku velke oci a fakt teraz zistujem ze ine plienky potrebujeme tak ich posuvam rovno este nepouzivane or minimalne pouzivane. co uz ked to clovek musi zistit sam 😀

zfidorka
16. nov 2010

@divoska neviem ci vsetkym, ale citala som aj na ceskom fore ze sa baby stazovali...
ja som si dala najnovsie podmienku na kupu novej plienky ze musi byt v zlave 50 percent, lebo mam toho vcelku dost... a o par dni som natrafila na mamaja.cz 😢 😎 no nenakupuj potom 😉

loren
16. nov 2010

ahoj poradite mi ked chcem latkovu plienku pouzivat na doma s tymi vlozkami aku kupit? dcerka ma 14 mesiacov

taanak
16. nov 2010

@loren pozri si bumgenius flip - su to vkladacky s vrchnymi nohavickami, dobre referencie 😉

labutka
16. nov 2010

@loren na zaciatok by som volila nejaku SIO - menis len vnutornu cast plienky. Gro via, alebo ak mala viac cura, jednovelkostnu itti bitti - vkladacky su z bambusu.

zojec
16. nov 2010

@divoska
@zfidorka veru veru, nemusime mat vsetko 😀 no ale co uz ked @zfidorka dava take stranky .. treba nakupit 😀 😀 ja uz tiez nakupujem len v akcii.. hm.. len som netusila ze pride tak rychlo 😀
apropo gule.. ja som vcera prala a bola som vcelku spokojna.. ale podla mna je blbost vypinat program pred plakanim a zmykanim.. aj to ma svoje opodstatnenie... studena voda inak posobi na pradlo ako tepla, nechala som pradlo vyprat na 60tke uplne do konca a som bola vcelku spokojna.. a dokonca to vyzera tak, ze predsa len ma mala alergiu na persil sensitive v mokrom stave ☹ dnes jej davam len plienky oprane s gulou a ritka teda nie je taka cervena ako vcera.. uvdim co bude vecer.. vtedy to vypali najviac..

avila
16. nov 2010

@alusha ja by som sa k objednavke pripojila 🙂

labutka
16. nov 2010

A neskusala si prat v slize? Ten by tiez nemal drazdit... Mne tie gule pripadali ako keby som prala v cistej vode. Hovorim, mozno pri malych detoch, ktore cikaju "svetenu vodu" rozdiel neni a pri starsich to uz vidno.

labutka
16. nov 2010

@zojec ta predosla odpoved bola pre teba...

zojec
16. nov 2010

@labutka este som neskusala sliz.. som si hovorila, ze miniem vsetky zasoby co mam.. uvidim ako ta gula bude prat dalej.. v kazdom pripade persil uz na plienky nedam..

cinocka
16. nov 2010

aj ja mam tie plienocky z ebay a som spokojna 😉
joj, zase ste tu hodili daky fajny link 🤐

ivuska.h
16. nov 2010

@labutka To jsem ráda, že má na to někdo podobný názor jako já 😀 Já jsem je teda nezkoušela, takže hodnotím jen podle toho, jak výrobce zdůvodňuje jejich funkci, což mi přijde jako děsná rádoby vědecká slátanina.

lulukn79
16. nov 2010

@alusha @avila ja by som sa tiez pridala ak by ste objednavali

zojec
16. nov 2010

@ivuska.h 😀 😀 😀 ze vedecka slatanina... 😉 ja som sa na to pytala mojho kamarata chemika a jadroveho fyzika a vravel mi, ze to fakt tak funguje , vlastne aj mydlo alebo prasky vodu len zmakcuju (tie eko prasky) ... 😉 ale ja tomu tiez nejak extra neverim.. ale skusam 😉

ivuska.h
16. nov 2010

@zojec To jo, to o změkčení je pravda, ale ten mechanismus, jak ta koule vodu změkčí, je dosti podivný. Navíc saponáty snižují povrchové napětí a tím dochází k rozpuštění špíny, taky tuky se musí emulgovat do vody a pak odplavit a tak dále.

bihan
16. nov 2010

Kočky, mám na predaj 2 IB M-ko a malé bambusky od BL. Keby sa niekomu hodili.... 🙂

Ozaj, máte už niektorá jednoveľkostné IB? mám ich práve na ceste, tak som hrozne zvedavá. 😵

zojec
16. nov 2010

@bihan tak daj potom urcite vediet, ako si s nimi spokojna.. 😉

elixia
16. nov 2010

Baby, je nejaky rozdiel vo vkladackach Gro Baby a Gro Via? Myslim,ci mi budu navzajom pasovat... Gro Baby sa nam veeelmi osvedcili,malemu perfektne sadnu a nie su ani take mohutne..tak by som chcela objednat Gro Via teraz, len neviem,ci sa budu dat kombinovat vzajomne...

zfidorka
16. nov 2010

@elixia @michaela80 ma oboje, aj tu davala foto, tie nove gro via su vacsie a maju tvar ako lodicka z boku...na stranke gro baby pisali ze su kompatibilne, teda tie nove vkladky sadnu aj do stareho typu vrchniakov...

labutka
16. nov 2010

@bihan @zojec ja tie nove IB uz mam a su fajn. 🙂 ale tie stare vkladacky sa mi pozdavali viac, nove su obidve potiahnute semisom, a je k nim automaticky aj mini booster. a paci sa mi ze maju aj gumicky, ktore zadrzia pripadnu kakanicu. 🙂

bihan
16. nov 2010

@labutka ty musíš mať všetko 😀 Vkladačky mám ešte z rozpadnutých L-kových gatí. bude to tam sedieť?

lindauciatko
16. nov 2010

@elixia tak mne sa gro via pacia ovela viac - ja mam "obal" gro baby a tie gro via su donho super, su dlhsie, lepsie schnu, maksie, neprepustaju na nohavicky, maju take fajnovejsie kridelka v porovnani s povodnymi vkladackami. no ale tiez su hned mokre ☹ tie nove extra vkladacky som nekupovala, ked potrebujem z nich spravit stay dry, pouzijem tie stay dry z LL, tie tam super sedia. len tie vrchne gatky dako rychlo dosluhuju - myslim suchac ☹

emjee
16. nov 2010

@luciferova ak chces BI bamboo extra tak odporucam skor suchacove ako patentkove, z dvoch dovodov:
- mne sa patentkove nehorazne blbo zapinali, uz ich nemam, posunula som ich dalej, nechala som si iba suchacovu, aj ked je v oblasti suchaca stvrdnuta
- patentkova ma vkladacku pol bambus a pol flis, na rozdiel od suchacovej, kde je vkladacka cela z bamusu, cize ak chces co najprirodnejsi material, tak vol suchacovu
inak su to save plienocky, ale velice zvlastneho strihu a netrufla by som si dat na ne vrch z flipiek, ja som na ne najradsej davala disany vlniaky

inak na tom mamaja sa mi jaksi nedari vybrat do kosika napr. fuffle 😝

elixia
16. nov 2010

@lindauciatko ja som gro baby kupila,ked este via neboli..a kedze som s nimi spokojna,chcela som teraz via skusit..vravis teda,ze mi budu via pasovat aj do gro? Odchadza ti suchac? A po akom case asi? Ja som prave preto vsadila vacsinou na patentkove,no ale s tymito som fakt spokojna...hm,co teraz?

labutka
16. nov 2010

@bihan no musim, uz cakam na tie nove bum geniusy. a potom dokupim novu skrinu na plienky, aby som ich mala kam davat. 😀 😀 ale kupu IB som si "odovodnila" - dokonca som nasla az 2 dovody preco ich potrebujem. 1. krpaty pomaly vyrasta z M-ka takze treba vacsie a 2. dufam ze budem mat este jedno babo, tak nech je aj pre druhe. 😀 😀 dovod na kupu novej plienky sa vzdy najde, len treba dostatocne rozmyslat. 😀 😀 😀
L-kove vkladky ti tam budu sediet, len ju nemozes mat zmensenu na S. 😀 vnutro je to iste ako pri IB SIO, len su tam tie gumicky. tusim ich nazvali poo-fence.

zojec
16. nov 2010

@labutka daj foto do albumu 😉 neviem si tie gumicky nejak predstavit.. to su take kridelka?

adriana7
16. nov 2010

@elixia ,
ja mám aj gro baby a nedávno som si od miruss dokupovala aj gro via a mne vkladačky sedia... a tiež sú to naše najobľúbenejšie (spolu s flipkami), takže ostatné asi predáme a dokúpim ešte via 😉 , a potom aj nové flipky, ako píše labutka, treba si nájsť dôvod 😵

emjee
16. nov 2010

baby co hovorite na mommys touch za 260kc? http://www.mamaja.cz/prebalovani-deti/mommy-s-t...

labutka
16. nov 2010

@zojec fotku mam v mobile a teraz som tu z PC, tak mozem zajtra sem dohodit, ak nezabudnem. trochu je to vidiet tu: http://ittibitti.com/cloth_nappy/bitti_tutto