Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kili
5. apr 2008

domi, no tak ja mám tiež dobré deti, čo sa týka tohto a hrajú sa sami, keď si k nim sadnem, tak sa hrať nevedia, len liezť po mne (teda Samko) 😀 , takže tiež kopec času trávim pri PC 😅 . No a tiež nevarím, bo som lenivá 😅 , ale niekedy ma chytí, že aj navarím. Upratovať, no tak to je kapitola sama o sebe, minule som sa nad sebou zamyslela, že fakt musím niekedy upratovať, tak že sa budem snažiť udržiavať poriadok priebežne a nie čakať, až sa tu nedá žiť a išlo mi to pár dní, než sme skončili v nemocnici a keď som sa vrátila, tak totálny bordel (vyprať veci, vybaliť...) a tak som sa na upratovanie odhodlávala väčnosť, to sa zas kopí nové atď. Ale už tu je relatívny poriadok, ešte zajtra podokončujem a už sa to pokúsim udržiavať. A vysávať som si tiež zaumienila každé 2dni.
Ináč, aj my máme 2garz., takže miesta fakt minimum a to je hádam horšie ako veľký byt, lebo veci sú všade nahádzané, nič nemá svoje miesto, keď sa niečo natrepe do skríň a potom z toho človech chce jednu vec, pred skriňami stoja kočíky, takže keď tam chcem ničo dať, tak len pootvorím a hodím to tam. No fakt hrôza. A v zime + k tomu vešiak nonstop s plienkami 😀

dominica
6. apr 2008

tak to som nevedela, že aj vy ste nasačkovaný v tak malom byte 😉 , takže si to viem predstaviť, aj keď ja poriadok celkom mám, ale zas ten bordel mám ako hovoríš ty v skriniach 😀 , lebo síce upracem, ale tak, že to poschovávam, kde to nie je vidieť 😀 . Varím tiež, len keď ma to chytí, ale vysávam skoro každé 2 dni. A ten sušák na prádlo, no horor, malý sa mi pri ňom vždy chce postaviť 😠 a neuvedomuje si, že to capne s ním... ☹ A prádlo mi na ňom schne aj 2 dni, tak tu len zavadzia, aj keď aspoň nám tu vonia 😀

kili
6. apr 2008

my máme našťastie balkón, takže už prádlo je vonku. Môžeš dávať sušiak cez deň na postel a zavadzať nebude, večer zas preložíš 😉

dominica
6. apr 2008

no veď tak podobne to robím, dávam ho do spálne, my balkon nemáme ☹

zdenkaamarosko
7. apr 2008

Kili, niekde si spominala, že používas štvorcové plienky. Prosím ta, ako ich teraz skladáš?

kili
7. apr 2008

vždy som ich skladala na osminy, malí mali vždy tvrdú stolicu.

fifla
7. apr 2008

mata79, ja davam jakuba na nocnik od cca 6-teho mesiaca, od kedy sam usedel, tahal sa do sedu velmi skoro. kupili sme taky nocnicek vpredu so zvieratkok s usami a oprety je o sedacku alebo komodu. co sa tyka nutkania a ich opisu v knihe, to netusim, ale jakubeno vzdy ked ho posadim na nocnicek zacne tlacit. z toho mame vysledok asi taky, ze kaka uz len do nocnika a nemam pokakane plienky...teda nechcem to zakriknut :o)))

napriuek tomu pouzivam separacky, teda tie imse vimse su fakt suprove, maly ma trosku dlhsi pocit ue nie je hned mokry, hlavne teda na nov a ked sme boli vonku teraz v zime. lebo predieracka cez plienku, nohavicky, overal a fusak je dost makacka.

domi, ja pouzivam na doma viacvrstvove plienky y prebalujem cca kazdu hodinku a ked ideme von tak bambulate(ako ich vola moj muz) teda babylucy. urcite neodporucam flisky, su velmi rychlo premocene a trosku sa ubehli a ta vlozka dnu je tiez trosku tvrda. mame organic - teda frote a su fajne. chystam sa na par kusov bambusiek

a co sa tyka prania tak urcite smrad doma nie je. ako vravim, skladujem ich v zatvorenej pracke a zas taky strasny zapach to tiez nie je :o)))

fifla
7. apr 2008

oli, ake viacvrstvove plinocky pouzivas? myslim znacku a velkost, lebo my mame popolini a chcem kupit vacsie, tak aby som skusila aj nejake ine skusenosti

olinka6226
7. apr 2008

ja mam popolinky. som s nimi spokojna - velkost 1 - slkladam pozdlz tych svov, zatial mi stacia kedze praktizujeme bkm. v shope mam tu vacsiu velkost (dvojky). vidis teraz som pozrela a zabudla som ich dat do sortimentu 😀 - takze dolozim. tusim su este tots bots a bambino mio. ale skusenost nemam.

babylucy si myslela tie flanelky nie?? lebo flisove plienky sa nerobia, iba separacky a vrchne nohavicky.

fifla
7. apr 2008

jasne ze flanelky sahk som uplne mimo. mam jednu ako darcek a je trosku ina kvalita ako organic.

ved aj preto sa pytam, lebo v sortimente nemas viacvrstve. ja mam tiez 1 a uz ich skladame pozdlz a su fajn celkom. ja len ze keby sme chceli casom 2-ky ci budes mat? :o)))

a iank strasne super aj ked nie az tak ucelove su tie farebne popolinky stvorcovky, velmi dobra kvalita.

olinka6226
7. apr 2008

ja uz ich mam na sklade. len som ich zabudla hodit do shopu 😀 no popletena som. ja mam rada tie frote popolinky ak mas na mysli tie. ale nepouzivam ich ako plienky ale tie 90x90 ako osusku pre maleho. to frote je hebucke ako papericko.

z flaneliek baby lucy som bola aj ja velmi sklamana. pisala som to uz vyssie. zrazili sa, zozmolkovali a oproti imse vimse a popolini flanelkam strasne rychlo pretiekli. takze flanel nezatracujem, lebo je stihlejsi na prechadzku a tak... v pohode, ale nie od baby lucy.

Kocky tie baby idea plienky budu vraj v priebehu aprila skladom u dodavatela. Oni menili kolekciu a uz od novembra s nimi bol dost problem. Aktualne som sa pytala dovozcu v cechach a mi povedali ze do konca aprila by mali byt tak dufam ze budu, lebo su skvele.

mata79
7. apr 2008

Fifla, nas maly od malicka kakal posediacky. Najprv rano v lehatku, potom pri ranajkach v stolicke na krmenie. Teraz uz beha, moc neobsedi, tak kaka za jazdy. Len zastavi, pricupne a kaka.
Na nocniku by teda teoreticky uspech bol, ale kedze je z neho pobehaj, neviem, ci by obsedel. Asi by sa cudoval, co od neho chcem. Ale kto neskusi, nevie....
Premyslam uz kupit nocnik a skusit aspon na to kakanie.. Neponahlam sa s oducanim na plienku. A myslim, ze by sa aj vycikal, lebo cika vzdy, ked ostane holy, to je reflex....

fifla
7. apr 2008

mati, nas malinky sadne a tlaci, je strasne chutnucky :o))) a ked nejde stolica tak aspon chytime cikanie :o)))

oli, flanelky ale obycajne plienky 80x80 farebne, amam ich z ceskych latkoviek a su super farebne a drzia farbu ale hlavne perfektna kvalita
teraz sa chystam na bambusky, lebo mam tu bambooo osusku a je uplne super, hlavne my tu mame strasne tvrdu vodu a ona je stale makucka. aj ked aj ocot spravi divy to je pravda.

olinka6226
7. apr 2008

jaaj uz viem co myslis. ale slovensky dovozca ich nema v ponuke.

dominica
7. apr 2008

olinka, a aké sú to tie mušelínové plienky? A aké vrchné nohavičky sú naj? Ja som uvažovala nad PUL, ale neviem ktoré...

olinka6226
7. apr 2008

muselinove su akoby klasicke stvorcove len ten material je hustejsie tkany / biobavlna - su kvalitnejsie, hrubsie a jemnejsie, nie ako tie co kupis v tescu 2x operies a su draplave ako struhadlo a riedke ako sitko. kili ti moze popisat ake su, brala odo mna pred cca mesiacom nejake. vyssie som uz pisala, najviac sa mi z PUL osvedcili imse vimse. soft sa mi zdaju byt trosku umele, ale to len preto ze som si zvykla na organic a fox. fox ak navlhnu trosku dlhsie schnu. ja mam jedny organic, jedny fox (tym pruzkom sa jednoducho nedalo odolat) a jedny vlnaky. a striedam. priebezne nejake operiem a tak dokola.

dominica
8. apr 2008

lebo uvažujem zatiaľ o tých mušelínových plienkach, len neviem, koľko by som ich potrebovala a asi 2ks vrchných nohavičiek. To na začiatok, nech sa naučím. Len malý teraz hrozne kaká, asi mu niečo je, idem s ním dnes doktorke a uvidím čo my povie, lebo pri takom kakaní, mu iné ako papierovku nedám. To by boli komplet všetky plienky zakakané a určite by nepomohla ani tá separačná, či aká vložka/tá na hovienko/.

Mne sa zas tie prúžky nepáčia 😀 😀 😀 , ja chcem klasické biele...

dominica
8. apr 2008

no teraz som si všimla, že biele sú len Soft a Popo Wrap, ja som chcela tiež Imse vimse.

dominica
8. apr 2008

a ešte, tie vlniačiky nie sú moc teplé, to dávaš malému aj v lete, von?

a ešte ťa pootravujem 😀

je podľa teba dobrá sada Tots originál? Určite je Bamboozle lepšia, ale aká je tá Toots a čo to je za výrobu?
ak by som dávala mušelínové plienky, treba ich koľko na seba? Viem, že voľakedy sa dávali 2, preto sa pýtam, neviem, ako to je teraz. A ktorá mušelínka je lepšia? Z potlačou, alebo nebielená a aký je tam rozdiel?
a vrchné nohavičky stačia tie do 12 kg? Lebo vidím, že Popo Wrap má až do 15 kg.

Dúfam, že ťa neunavuejm otázkami, ale som v tomto blbec a ty máš aj osobné skúsenosti, tak preto sa pýtam a zas nechcem kupovať zbytočnosti a drahé veci. Radšej prebalím častejšie, ako kupovať všetky tie nohavičkové plienky, do toho savé vložky a pod.

olinka6226
8. apr 2008

zacnem tymi muselinkami imse - staci 1. lebo su huste a vela vypiju. z klasickych musis davat 2. podla mna tam rozdiel nie je. ako nebielena ma farbu bavlny ako rastie, ale tie farebne su zas pekne a su vyrabane z prirodnych farieb. takze kazdy si moze vybrat to co sa jemu paci. mam nohavicky aj vacsiu velkost ako to L - XL je od 11-15kg. akosi sa vysmyklo z kamosovi co mi robil shop ze ho tam nepridal, alebo ze by som zabudla ja :o)))? v tychto dnoch to budeme postupne opravovat.

dominica. rozmyslala som ze by som ti poslala nohavicky imse a popolinky na vyskusanie. a potom pochopis preco vsetky preferujeme imse. ak sa ti budu pacit kupis ak nie, posles naspat.

vlnaky v zime hreju a v lete chladia. takze no problem ze by sa v nich parili - v lete planujem nech si beha len v tricku a vlnakoch s vklad. plienkou. domi u nohavickovych plienok je nevyhoda ze dlho schnu a mne nedalo ani male precurnutie aby som ho v tom nechala. takto cez den fungujeme na stvorcovych plienkach + nocnik a v noci nohavickova plienka - mam babylucy organic, babyidea babmusku na druky, popolini bambusku na druky - problem u nej hoci je fajn ze nikdy neviem kde je predok a kde zadok 😀 a vacsinou maleho 2x prebalim lebo zistim ze je naruby a tak... ale inak je fajn. potom mam zelene organic popolinky, tie su fajn na prechadzku, lebo su relativne stihle. mam aj konopku ale z tej som bola osobne trochu sklamana. hoci je najstihlejsia, rychlo pretecie. no a potom na prechadzky mam nohavickove - zbytocne vela. aj tak najcastejsie pouzivam teraz na prechadzky ze pouzijem viacvrstvu plienku bud do vlnakov alebo pul gatiek.

kolko vazi alex? lebo samko ma 12kg a este su mu tie L dobre a to je baculko.

olinka6226
8. apr 2008

bola som upozornena adminom, takze budem len radit a kecat o plienkach. ostatne otazky prosim cez IP.

dominica
8. apr 2008

veď mi radíš a kecáš len o plienkach, nie? Ale píšem ti IP.

olinka6226
8. apr 2008

ja len ze radit budem dalej aj tu. ale akekolvek zmienky o obchode si necham bud do ip alebo pre seba 🙂 nechcem robit problemy. chodim sem dlho tak nechcem aby ma vyhodili.

bihan
17. apr 2008

Tak som pridala do albumu niečo z mojej "výbavy" 🙂 Všetko sú to One Size kapsovky až na Swaddlebees, to jú síce kapsovka, ale L 😉
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

sue
19. apr 2008

Ahojte 🙂
Aké odporúčate plienky na plávanie? Jednorázové nechcem 🙂 Malý je veľmi malinký (teraz má cca 4800g) , potrebujeme to na leto 🙂 Ďakujem pekne 🙂

taanak
20. apr 2008

Velmi chvalia PoPoLiNi, zatial osobnu skusenost nemam, ale planujem 😉

sue
20. apr 2008

Taanak, ale sú Popolini na plávanie už aj pre polročné bábätká? 😕 lebo som také nenašla... a potrebujem čo najviac tesniace... nie len aby sa nedostalo z neho do vody, ale aj z vody k nemu...

bihan
21. apr 2008

Sue, baby v látkových plienkach dosť chválili Imse Vimse 😉 Hlavne popolini majú len sieťku a imse vimse pul vrstvu.

bihan
21. apr 2008

a vo veľkosti junior sú až do 20kg.

sue
21. apr 2008

Bihan ďakujem, práve to som hľadala 🙂