Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lindauciatko
14. dec 2010

@izabelkak LL, TB stretch, anavy. ja mam dojem ze pre chlapca sa dost zle vypchava.
no a este pouzivam aj BL organic s doma sitou bambusovou vladackou o je tiez celkom fajn, skoro najlepsie!
tam sa tie hrube flipkove vkladacky pekne zmestia nia ako so ostatnych plienok...

zojec
14. dec 2010

@uankab skus pred pranim namocit na noc do pueru, alebo nappy freshu, alebo nejakeho ineho dezinfekcneho prostriedku na plienky.. a potom hodit do pracky vyplakat, vyzmykat a tak dat prat na 60 plus extra plakanie. ja som takto zacala prat a odvtedy nesmrdia 😉 to namacanie staci tak raz za dva tyzdne 😉 ak ani to nezaberie, tak ich oper v nejakom komercnom silnejsom prasku, ja som oprala v persile sensitive..

sulky
14. dec 2010

@uankab , tak ako vravi zojec, ak ich obcas namocis do dezinfekcneho prasku na plienky, tak zapach odide

zojec
14. dec 2010

@sulky uz dorazil nappy fresh? 😉

alusha
14. dec 2010

@lindauciatko do anavy ani nam sa uz nezmesti nejaka vkladacka navyse, ja ju tam davam, ale potom do odstava medzi nozkami, lebo je tam uzka a tak isto aj LL je dost uzka... nemas baby idea bamboo extra? ta je super siroka, tam sa ti zmesti vkladaciek az az, len nevyhoda je, ze dost tvrdnu tie plienky, hlavne ten suchy zips...

lindauciatko
14. dec 2010

@alusha no tu nemam

alusha
14. dec 2010

@lindauciatko minule bola na nejakej stranke na nu akcia 50%, tak vysli po nejakych 8eur, sme tu objednavali viacere 🙂

lindauciatko
14. dec 2010

@alusha no viem ale nemal som cas sa zapojit, tak co uz.... nepredas?

alusha
14. dec 2010

@lindauciatko ja ich este nemam, objednavala nam ich zfidorka, tak nejako pred sviatkami jej ich ma sestra doniest 🙂 ja mam doma dve, ale tie som kupovala uz pouzivane, tak su uz opotrebovane, sa tesim na tie nove 🙂

sulky
14. dec 2010

@zojec , jasne, uz som ti ho aj poslala

divoska
14. dec 2010

@mamusia mame, pripomen sa mi do mailu pls

alusha
14. dec 2010

@sulky a mas este nejaky volny nappy fresh? aj ja by som ho mozno vyskusala... inak kocky, aku velkost disan vlniakov odporucate na cca 9kg dieta? Aby mu vydrzali az do dvoch rokov?

fialllka
14. dec 2010

@sulky Kati, mas opat nappy fresh v ponuke?

fialllka
14. dec 2010

@sulky aj my by sme isto chceli ... a nielen jeden 😀 😝

zojec
14. dec 2010

@sulky dakujem.. 🙂 tak cakam.. inak baby... zas otraujem s tou nasou prdelkou.. vcera som konecne vyrobila sliz, oprala v nom vecer plienky, a mam pocit, ze ritka je lepsia 😀 uz neviem ci si to len nahovaram.. lebo sak skusila som vsetko.. ale mam taky pocit.. 😀 doteraz som prala v ulrichu, pred tym ecover, aj gulu som dala... a najlepsi sa mi asi fakt zda ten sliz zo vsetkych tych eko prostriedkov.. a este pradlo aj pekne vonia.. 😉 neviem, preco som to neskusila uz skor.. akosi som tomu neverila, ci co.. alebo lenivost? 😀

marianas
14. dec 2010

Ahojte. Idem prosiť o rady.
1. Podarilo sa mi asi roztrhnúť alebo natiahnuť gumičku v pulkách GroVia. Pokúšala som sa vysušiť okraj s uterákom a ako som to šúchala, gumička praskla a teraz nohavičky malému odstávajú okolo nožičky. Ako to mám opraviť? Sú to moje najobľúbenejšie nohavičky a plienky.
2. Dosť mi tvrdnú plienky. Periem v orechoch, suším na sušiaku alebo ako počasie dovolí vonku. Máme strašne tvrdú vodu, no ocot nepoužívam, lebo mám dosť bambusových plienok. Ako zmäkčím plienky?
Vďaka za odpovede a rady.

zojec
14. dec 2010

@marianas ak vies sit, tak rozparaj po okraji, prevrat a nasi novu gumicku.. vhodna je taka silikonova... ak s tym nemas skusenost, skus poprosit baby v teme sijeme bio oblecko...... tie co siju plienky by ti to mohli opravit 😉 a maju aj take gumicky 😉

sulky
14. dec 2010

@alusha ,@fialllka, ano mam este nappy freshm ved este len vcera mi konecne dorazil. Ale mina sa teda rychlo, musim pvedat 😉
@alusha , ak disany chces do konca plienkoveho obdobia, tak kup tie najvacsie, 86/92

@marianas , kludne mozes pouzit ocot aj na bambusove plienky, nieje pravda ya ocot poskodzuje bambusove vlakna. Mam to potvrdene od 2 vyrobcov plienok, a nikde na zahranicnych forach sa o tom ani nepise. Zrejme vznikla na nasich forach medzi mamickami nejaka faama.Ja som si to tiez doteray myslela 😉

janefonda
14. dec 2010

@sulky pošli mi prosím link na ten tvoj nappy fresh do ip. dakujem

izabelkak
14. dec 2010

@uankab mne na ten smrad pomohlo jedine pranie tak ako písala @labutka, najprv plienky vypláchať, dávam aj mierne žmýkanie a potom pustím normálny prací cyklus, nič iné nepomáhalo, ani pridať dezinfekčný prac.prostriedok ani použiť program intenzívne pranie............... ak teraz periem tak že si nastavím čas a perie sa kým nie sme doma- tam neviem dať vopred to plákanie tak to hneď na plienkach cítim, ale ani zďaleka sa to nedá porovnať s tým ako ke´d som prala bez predchádzajúceho vyplákania moču z plienok.....
inak pri používaní eko prostriedkov mi dve plákania po opratí prídu zbytočné...

@mamusa, myslím že rýchlejšie by bolo rozopnúť sucháče na vrchných gaťoch ako upevniť/dať dole snappy sponku, navyše sklady budeš musieť dovypchávať,tam je málo vrstiev a u chodiaceho dieťaťa sa zošuchujú dole, jedine ak budeš istiť bodyčkom ale to je zase proti BKM...

zojec
14. dec 2010

@izabelkak ja davam pre istotu radsej dve plakania.. 😉

izabelkak
14. dec 2010

@zojec aj ja som dávala pre istotu, ale keďže už máme pokožku o.k., príde mi to zbytočné... ako komerciu by som isto vyplákala 2 x.... ale tou neperieme....

a sliz je super, ja ním periem v podstate všetko mimo plienok tam dávam ulrich, a ešte keď periem flees tak nie slízom, príde mi potom taký oleptaný... ale je to fakt fajn mať za pár korún prášok a netreba domov nič extra vláčiť.... orechy zase používam na domácnosť, nič mi lepšie neumylo okná... mám ich veľmi rada lebo penia ta akurát, prakticky ich nemusím nijako extra vymývať ako chemické sajrajty.... uvidím keď ich miniem či ostanem pri odvare z nich alebo skúsim ten prášok z orechov....

fialllka
15. dec 2010

@sulky tak by som poprosila 2ks 😉 diky

zojec
15. dec 2010

@izabelkak ja inak okna podlahy, nabytok umyvam len cistou vodou, kupelnu, kuchynu octom.. a pouzivam tie mikrovlaknove handry... 😉 musim aj ja zakupit tie orechy a vyskusat.. este som ich nemala.. starasne ma odradilo to, ze po nich ostava zadubene pradlo.

fialllka
15. dec 2010

@sulky Katka, uz som aj objednavku urobila 😉

sulky
15. dec 2010

@fialllka , 😎 ranostaj

fialllka
15. dec 2010

@sulky mne Terezka vstava o pol 7 ... a Klarka sa az teraz zobudila 😉 juj keby som mala len Klárku tak rochnim v posteli s nou 🙂

@divoska Saska, ozvem sa ti vecer, mail som dostala, len teraz bezim ku nasim sa kurirovat ... sme vsetci akysi chorlavi ... tak mi maminka trosku pomoze s babami 😉

avila
15. dec 2010

@zojec ja robim tak, ze raz za cas dam biele prat s prachom (raz za mesiac) a ked mam utierky a take, tak nasypem puer, zalejem vriacou vodou a necham par hopdin posobit. Ono, no darmo, v praskoch su agresivne bielidla, a tie ekoprostriedky nenahradia. Ale ten puer je dobry. Blbe je, ze na 40 neucinny a na tom periem prave biele.

zojec
15. dec 2010

@avila teraz som presla na sliz, a mozno sa casom dopracujem aj k tym orechom 😀 ja uz biele uteraky a bavlnene mm tricka biele periem na 60tke ak sa zmestia pridavam k plienkam ked sa preplachaju a vyzmykaju. a vlastne vsetky biele veci ktore tu teplotu znesu.. ostatne na dlhej 40tke..

avila
15. dec 2010

@zojec ved asi aj ja prejdem. My s mm biele skoro nemame, len Matusko a brat 🙂 Ja zas chcem vyskusat ecover, tak uvidime... Inak, plienky davam uz aj s predpieranim, Matuskovi uz ten moc citit. A na to vrecusko na orechy nakvapkam cajonik. olej.